УХВАЛА
про залишення заяви про забезпечення доказів без руху
28 листопада 2014 року Справа № 803/2116/14
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Андрусенко О. О., вивчивши заяву ОСОБА_1 про забезпечення доказів у справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Голови Луцької районної ради, Ягодинської митниці про відновлення порушених прав,
ВСТАНОВИВ:
27 листопада 2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про забезпечення доказів у справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Голови Луцької районної ради, Ягодинської митниці про відновлення порушених прав.
Заява про забезпечення доказів подана без додержання вимог, встановлених статтею 75 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі та обґрунтовано вважають, що надання потрібних доказів стане згодом неможливим або ускладненим, мають право просити суд забезпечити ці докази. Забезпечення доказів може здійснюватися також за заявою заінтересованої особи до відкриття провадження у справі.
Згідно з статтею 74 Кодексу адміністративного судочинства України суд забезпечує докази допитом свідків, призначенням експертизи, витребуванням та оглядом письмових або речових доказів, у тому числі за місцем їх знаходження.
Статтею 75 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначені докази, які необхідно забезпечити; обставини, що можуть бути підтверджені цими доказами; обставини, які свідчать про те, що надання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим, а також справа, для якої потрібні ці докази, або з якою метою потрібно їх забезпечити. До заяви про забезпечення доказів додається документ про сплату судового збору.
Заявник в порушення вимог частини першої статті 75 Кодексу адміністративного судочинства України не вказав та не обґрунтував, які саме обставини можуть бути підтверджені доказами, що просить забезпечити заявник, обставини, які свідчать про те, що надання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим, а також з якою метою потрібно їх забезпечити.
Крім того, заявником до заяви про забезпечення доказів не додано документ про сплату судового збору.
Згідно із статтею 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання заяви про забезпечення доказів або позову - 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2014 року становить 1218,00 грн.
Таким чином, оскільки заявником подано заяву про забезпечення доказів, тому до сплати підлягає судовий збір у розмірі 121,80 грн. (тобто, 0,1 розміру мінімальної заробітної плати ).
Оскільки заява про забезпечення доказів не відповідає вимогам, встановленим статтею 75 КАС України, її слід залишити без руху, надавши заявнику строк, достатній для усунення недоліків, - до 04.12.2014 року. Таким чином, заявнику на усунення недоліків поданої заяви необхідно вказати та обґрунтувати, які обставини можуть бути підтверджені доказами, що просять забезпечити заявник, обставини, які свідчать про те, що надання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим, а також з якою метою потрібно їх забезпечити. Крім того, заявнику необхідно надати докази про сплату судового збору або документ про звільнення від такої сплати.
Керуючись статтями 75,108 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення доказів у справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Голови Луцької районної ради, Ягодинської митниці про відновлення порушених прав залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків до 04 грудня 2014 року.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, заява про забезпечення доказів буде вважатись неподаною та повернута заявнику.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулися із заявою про забезпечення доказів.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя О. О. Андрусенко