ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" листопада 2014 р. Справа № 809/3057/14
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Шумея М.В.,
секретаря Третяк В.Р.,
за участю: позивача ОСОБА_1,
представників відповідача: Мицько Н.Т., Голод О.В., Нагонюк Г.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області в особі керівника п.Чорнописького Ю.З. про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області в особі керівника п.Чорнописького Ю.З. про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
Позовні вимоги мотивував тим, що автомобільна дорога державного значення Т-14-19, Калуш-Миколаїв на території Калуського району, протяжністю 15,5 км., яка перебуває на балансі відповідача на протязі останніх 7-ми років ним не ремонтується, а тому це є злочинною бездіяльністю Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області, що порушує законодавство, що регламентує його діяльність, права громадян та ст.19 Конституції України.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задоволити, суду пояснив, що відповідачу доручалось під час формування виробничих планів дорожньої галузі, включити дорогу державного значення Т-14-19, Калуш-Миколаїв в план робіт та виконати на ній заходи з підтримки в проїжджому стані, але відповідач, замість того щоб виготовити проектно-кошторисну документацію та включити в плани робіт ремонт даної дороги, ігнорує виконання встановлених законом посадових обов'язків. Позивач вважає бездіяльність відповідача протиправною, просить зобов"язати Службу автомобільних доріг Івано-Франківської області вчинити всі дії щодо підготовки до ремонту дороги державного значення Т-14-19 та виконати поточний ремонт дороги.
Представники відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечили з підстав наведених у запереченні на адміністративний позов. В судовому засіданні не заперечили того, що стан дороги державного значення Т-14-19 не є задовільним, проте відповідачем вживались усі залежні від нього заходи з метою організації відновлення дорожнього покриття.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення позивача, представників відповідача, дослідивши наявні та подані докази, суд прийшов до висновку про необґрунтованість позовних вимог, з наступних мотивів.
Статтею 10 Закону України «Про автомобільні дороги» передбачено, що державне управління автомобільними дорогами загального користування здійснювала Державна служба автомобільних доріг України (правонаступником якої є Державне агенство автомобільних доріг України), що є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через керівника центрального органу виконавчої влади у галузі транспорту і який має свої органи управління на місцях.
Структурною одиницею вказаного органу в Івано-Франківській області є Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області, на балансі якої обліковується автомобільна дорога загального користування державного значення Т-14-19 Миколаїв-Жидачів-Калуш на ділянці 52+264 - км 67+776.
Згідно Положення про Службу автомобільних доріг в Івано-Франківській області, затвердженого наказом Державного агенства автомобільних доріг України від 02.11.2011 №12 (а.с. 48-55) предметом діяльності Служби є, зокрема, організація будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування, а також відповідних інженерних комунікацій і споруд; здійснення функцій замовника по всьому комплексу дорожніх робіт; організація і проведення тендерів та розміщення замовлень на виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування, мостів та інших штучних споруд відповідно до законодавчих та нормативно-правових актів з цих питань.
Як було встановлено в судовому засіданні поточний ремонт та експлуатаційне утримання дороги державного значення Т-14-19 здійснювало дочірнє підприємство «Івано-Франківський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України».
Відповідно до інформаційної довідки ДП «Івано-Франківський облавтодор» № 1252/03 від 17.10.2014 р., на протязі 2008-2014 рр. філіями підприємства здійснювалися роботи з поточного ремонту та експлуатаційного утримання дороги Т-14-19 Миколаїв-Жидачів- Калуш.
Згідно п.1 ст.13 Закону України «Про автомобільні дороги» орган державного управління автомобільними дорогами загального користування відповідає за стан автомобільних доріг загального користування відповідно до діючих норм та фінансування.
Відповідно до п.1.5 Положення «Про Службу автомобільних доріг в Івано-Франківській області» № 12 від 02.11.2011 р. Служба є одержувачем бюджетних коштів, що спрямовуються на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування.
Пунктом 2.2 Положення «Про Службу автомобільних доріг в Івано-Франківській області» предметом діяльності Служби є реалізація єдиної транспортної політики у дорожньо-транспортному комплексі, що здійснюється Міністерством транспорту та зв'язку України, стосовно розвитку та утримання існуючої мережі автомобільних доріг загального користування в регіоні в мережах фінансових ресурсів, що направляються на дорожнє господарство згідно з законодавством.
Як вбачається із інформаційної довідки Службу автомобільних доріг в Івано-Франківській області фінансування поточного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення фактичне надходження коштів проти фінансування даних робіт, передбаченого «Нормами фінансових витрат на поточний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування» (затверджений наказом Укравтодору № 643 від 15.11.2007 р.), СОУ 45.2-00018112-065:2010 «Нормами фінансових витрат на поточний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування та мостів на них» (затверджений наказом Укравтодору № 521 від 30.12.2010 р.) СОУ 42.1-37641918-065:2013 «Нормами фінансових витрат на поточний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування та мостів на них» (затверджений наказом Укравтодору № 729 від 03.12.2013 р.), становило у відсотках від розрахункової (річної) потреби: 38,0 % - 2008 р., 43,7% - 2009 р., 20,4% - 2010 р., 10,7% - 2011 р., 13,2% - 2012 р., 11,7% - 2013 р., 8,0% - 2014 р..
Відповідно до п.2 ст.11 Закону України «Про автомобільні дороги» одним із основних обов'язків органу державного управління автомобільними дорогами загального користування є розроблення пропозицій щодо фінансування та здійснення контролю за цільовим використанням бюджетних коштів.
Згідно п.3). п.4 Положення «Про Державне агентство автомобільних доріг України» від 10 вересня 2014 р. № 439 Укравтодор відповідно до покладених на нього завдань розробляє державну стратегію та програму розвитку дорожнього господарства, забезпечує їх фінансування та виконання.
Як вбачається з інформаційного листа ДП «Івано-Франківський облавтодор» № 1252/03 від 17.10.2014 р., щодо виконання філіями на протязі 2008-2014 рр. робіт з поточного ремонту та експлуатаційного утримання дороги Т-14-19 Миколаїв-Жидачів-Калуш щороку в зазначеному періоді такі роботи здійснювались в межах виділених коштів на поточний ремонт та експлуатаційне утримання на ділянках дороги Т-14-19.
Крім того, Завданням № 03/05 ПС підтверджується передбачений план заходів з розробки проектно-кошторисної документації на поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Т-14-19 Миколаїв-Жидачів-Калуш, в Івано-Франківській області.
Згідно поданих доказів начальником Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області Чорнопиським Ю.З. затверджено пропозиції до переліку об'єктів будівництва та реконструкції автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення по Службі автомобільних доріг в Івано-Франківській області на 2015 рік та наявний проект плану з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання на 2015 рік по Івано-Франківській області в які включено і автомобільну дорогу загального користування державного значення Т-14-19 Миколаїв-Жидачів-Калуш.
Оскільки розподіл коштів на виконання робіт пов'язаних з поточним ремонтом та експлуатаційним утриманням тих чи інших доріг не відноситься до компетенції суду, а бездіяльність Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області в особі керівника п.Чорнописького Ю.З. спростована наявними в матеріалах справи доказами, в задоволенні позовних вимог слід відмовити.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: /підпис/ Шумей М.В.
Постанова складена в повному обсязі 28.11.2014 року.