ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 Вн. № 8/527
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
28 листопада 2014 року м. Київ №826/18385/14Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
за позовом ОСОБА_1до1. Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції 2. Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної в м. Києві державної адміністраціїтретя особаМіністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Українипровизнання протиправним та скасування рішенняВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі - Позивач/ОСОБА_1) Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (надалі - Відповідач-1), Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної і м. Києві державної адміністрації (надалі - Відповідач-2), в якому просить суд:
1. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Позивача Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (010601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9).
2. Визнати протиправними дії Відповідача-1 щодо:
- відкликання листа Відповідача-1 №433-вих від 30.10.2014 р., яким надсилалось Рішення міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій №5/ІІІ/1/232 від 30.10.2014 р., яким ОСОБА_1 встановлено статус учасника бойових дій;
- вимоги повернути лист Відповідача-1 №433-вих від 30.10.2014 р., та Рішення міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій №5/ІІІ/1/232 від 30.10.2014 р., яким ОСОБА_1 встановлено статус учасника бойових дій.
3. Визнати протиправною бездіяльність Відповідача-2 щодо видачі Позивачу посвідчення учасника бойових дій і нагрудного знаку.
4. Зобов'язати Відповідача-2 видати Позивачу посвідчення учасника бойових дій і нагрудний знак.
Після усунення Позивачем недоліків позовної заяви, суддя визнав подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі згідно ст.107 Кодексу адміністративного кодексу України (надалі - КАС України).
Однак, згідно положень ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Відповідно до ч.5 ст.71 КАС України, суд може збирати докази з власної ініціативи, при цьому суд акцентує увагу на тому, що згідно з ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Так, при розгляді матеріалів позову, суд дійшов висновку про необхідність витребувати у сторін додаткових документів.
Крім того, відповідно до ст.53 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з ініціативи суду.
Зважаючи на те, що рішення по справі в подальшому може вплинути на права та охоронювані законом інтереси Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, суд вважає за необхідне залучити дану установу в якості третьої особи, без самостійних вимог на предмет спору на стороні Позивача.
Керуючись ст.53, ст.71, ст.104-ст.107 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись під головуванням судді Саніна Б.В.
2. Залучити в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні Позивача Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
3. Призначити судовий розгляд справи на 09.12.2014 р. о 11 год. 30 хв., яке відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання №9.
4. Явку повноважних представників сторін визнати обов'язковою.
5. Витребувати від Позивача (надати в судове засідання):
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
- інші документи, які на думку Позивача, підтверджують протиправність дій Відповідача.
6. Запропонувати Відповідачам подати до суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у Відповідача.
7. Витребувати від Відповідача-1 (надати в судове засідання):
- документи, на підставі яких діє Відповідач-1 (витяг із ЄДРПОУ, довідка статистики тощо);
- документи, які стали підставою для відкликання листа Відповідача-1 №433-вих від 30.10.2014 р.;
- інші документи які посвідчують правомірність дій Відповідача-1, під час відкликання листа Відповідача-1 №433-вих від 30.10.2014 р.
8. Витребувати від Відповідача-2 (надати в судове засідання)
- документи, на підставі яких діє Відповідач-1 (витяг із ЄДРПОУ, довідка статистики тощо);
- документи, які посвідчують правомірність невидачі Позивачу посвідчення учасника бойових дій і нагрудного знаку.
9. Покласти персональну відповідальність за виконання п.7 резолютивної частини ухвали на керівника (або виконуючого обов'язки керівника) Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, та довести до його відома про кримінальну відповідальність за умисне невиконання ухвали суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду.
10. Покласти персональну відповідальність за виконання п.8 резолютивної частини ухвали на керівника (або виконуючого обов'язки керівника) Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної і м. Києві державної адміністрації, та довести до його відома про кримінальну відповідальність за умисне невиконання ухвали суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду.
8. Суд звертає увагу осіб, які беруть участь у справі, що відповідно до ч.2 ст.114 КАС України у разі несвоєчасного надання витребуваних судом доказів та пояснень (без поважних причин), зазначені докази (пояснення) судом не приймаються та справу може бути вирішено на підставі наявних доказів відповідно до ч.6 ст.71 КАС України.
9. Суд звертає увагу осіб, які беруть участь у справі, що відповідно до положень абз.2 ч.1 ст.38 КАС України суб'єкт владних повноважень отримує матеріали (позовну заяву з додатками), які підлягають врученню йому як стороні, лише безпосередньо у суді.
У випадку неможливості з'явитись в судове засідання, сторонам подати відповідне повідомлення, в якому вказати обґрунтування поважності неможливості з'явитись до судового засідання та надати відповідні докази, що посвідчують поважність причин.
Суддя Б.В. Санін
Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до абз.2 ч.1 ст.38 КАС України Одночасно з надсиланням тексту повістки суд, у разі якщо справа розглядається за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень, повідомляє суб'єкта владних повноважень про наявні у нього матеріали, які підлягають врученню йому як стороні, та про можливість їх отримання лише безпосередньо у суді.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; знайомитися з матеріалами справи; заявляти клопотання і відводи; давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст.49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст.49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
Роз'яснення прав та обов'язків особі, яка може бути притягнута до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.