Справа № 687/1792/14-п
№3/687/622/2014П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2014 року смт.Чемерівці
Суддя Чемеровецького районного суду
Хмельницької області - ОСОБА_1
з участю секретаря Мельник Т.Є.,
прокурорів Вітрука В.В., Горніка О.Ю.,
правопорушника ОСОБА_2,
захисника ОСОБА_3,
розглянувши матеріали, які надійшли з Хмельницької міжрайонної прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Хмельницьої області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, директора ПП ЧГП «Ветеринарна медицина», провідного лікаря епізоотолога-паразитолога Чемеровецької районної державної лікарні ветеринарної медицини, ідентифікаційний номер - ,
за вчинення адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Проведеною перевіркою встановлено, що ОСОБА_2, обіймаючи посаду провідного лікаря ветеринарної медицини епізоотолога-паразитолога Чемеровецької районної державної лікарні ветеринарної медицини та являючись депутатом Чемеровецької районної ради шостого скликання, будучи попередженим про спеціальні обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», у порушення вимог п.1 ч.1 ст.7 Закону займається підприємницькою діяльністю, а саме, займає посаду директора приватного підприємства «Чемеровецьке госпрозрахункове підприємство «Ветеринарна медицина», чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, у порушення вимог ст..12 цього ж Закону не подав за місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Прокурори в судове засідання зявилися, протокол про вчинення корупційних діянь відносно ОСОБА_2 підтримали, та просили суд притягнути його до відповідальності.
ОСОБА_2 та його захисник в судове засідання зявилися, вину у скоєнні правопорушень передбачених ч.1, ст.172-4 КУпАП заперечили, у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1, ст.172-6 КУпАП визнали, ОСОБА_2 пояснив суду, що він не являється державним службовцем та посадовою особою Чемеровецької районної державної лікарні ветеринарної медицини. Його посада провідного лікаря епізоотолога-паразитолога Чемеровецької районної державної лікарні ветеринарної медицини не пов»язана з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов»язків. Також він не є державним інспектором ветеринарної медицини, не має нагрудного знака та службового посвідчення, не має права накладати адміністративні стягнення та вносити письмові приписи, будь-яких документів від імені державного інспектора ветеринарної медицини не підписував, а тому не є суб»єктом відповідальності за корупційні адміністративні правопорушення.
Судом обєктивно встановлено, що 03.11.2006 року працівниками Чемеровецької районної державної лікарні ветеринарної медицини створено ПП ЧГП «Ветеринарна медицина», яке має на меті одержання прибутку, засновниками підприємства є: ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6
ОСОБА_2 працює в Чемеровецькій районній державній лікарні ветеринарної медицини на посаді провідного лікаря ветеринарної медицини епізоотолога-паразитолога та за сумісництвом директором ПП ЧГП «Ветеринарна медицина».
Відповідно до ч.5 ст. 7 Закону України «Про ветеринарну медицину», начальники територіальних органів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, міст, районів та регіональних служб, їх заступники, одночасно є за посадою відповідно головними державними інспекторами ветеринарної медицини та заступниками головних державних інспекторів ветеринарної медицини зазначених регіонів, а державні лікарі ветеринарної медицини державної служби ветеринарної медицини та регіональних служб одночасно є за посадою відповідно державними інспекторами ветеринарної медицини, на начальників регіональних служб та їх заступників поширюється дія Закону України «Про державну службу».
В матеріалах адміністративної справи відсутні докази порушення ОСОБА_2 встановлених законом обмежень щодо зайняття підприємницькою чи іншою оплачуваною діяльністю та не доведена його вина у вказаному правопорушенні стороною обвинувачення..
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2012 року № 125 «Про утворення територіальних органів Державної ветеринарної та фітосанітарної служби» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи, до яких віднесено Управління ветеринарної медицини в Чемеровецькому районі, а Чемеровецька районна державна лікарня ветеринарної медицини до територіальних органів не відноситься. Також вона не являється державною установою ветеринарної медицини та не відноситься до органів державної влади.
Згідно Закону України «Про ветеринарну медицину» в ст. ст. 10, 12 зазначається, що посадовими особами, які здійснюють державний ветеринарно-санітарний контроль та державний ветеринарно-санітарний нагляд є державні інспектори ветеринарної медицини.
Згідно п.5 наказу Державного комітету ветеринарної медицини України від 17.09.2008р. № 191, при виконанні службових обов»язків державний інспектор ветеринарної медицини при собі повинен мати посвідчення, форма якого затверджена наказом Держкомветмедицини від 29.08.2008р. № 176 «Про затвердження зразків посвідчень», та службовий нагрудний знак «Державний інспектор ветеринарної медицини». Нагрудний знак закріплюється як на форменому, так і цивільному одязі з лівого боку по центру.
В ст. 1 вказаного закону зазначається, що спеціалісти ветеринарної медицини лікарі та фельдшери ветеринарної медицини, які мають відповідний диплом та здійснюють діяльність з профілактики, оздоровлення, діагностики та лікування тварин, проведення ветеринарно-санітарної експертизи або іншу ветеринарну діяльність.
У відповідності до ст.1 Закону України «Про ветеринарну медицину» державний інспектор ветеринарної медицини - лікар ветеринарної медицини, який працює в державній службі ветеринарної медицини або уповноважений Департаментом, або у разі якщо це лікар іноземної країни, - її ветеринарною адміністрацією, на здійснення інспектування товарів, потужностей (об'єктів), засобів ветеринарної медицини та супутніх об'єктів з метою захисту здоров'я людей та/або здоров'я тварин і за необхідності - сертифікації їх ветеринарно-санітарного стану згідно з вимогами відповідних міжнародних організацій та здійснення інших функцій державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду, що державний лікар ветеринарної медицини - лікар ветеринарної медицини, який працює в державних органах чи державних установах ветеринарної медицини.
Відповідно до довідки АБ № 609965 з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) та положення про Чемеровецьку районну державну лікарню ветеринарної медицини, вказана установа не являється органом державної влади.
Згідно довідки Головного управління ветеринарної медицини від 04.11.2014 року ОСОБА_2 працює на посаді провідного лікаря ветеринарної медицини, епізоотолога-паразитолога Чемеровецької районної державної лікарні ветеринарної медицини. За посадою не є державним службовцем та державним інспектором ветеринарної медицини.
Тобто, його не уповноважували здійснювати певні функції державного ветеринарного санітарного контролю та нагляду.
Дані твердження узгоджуються з посадовими обов»язками ОСОБА_2 та штатним розписом Чемеровецької районної державної лікарні ветеринарної медицини.
Тобто, ОСОБА_2 не являється державним інспектором ветеринарної медицини як стверджується в протоколі про адміністративне корупційне правопорушення, а є лікарем (спеціалістом) ветеринарної медицини відповідно до положень Закону України «Про ветеринарну медицину».
В даному випадку, на ОСОБА_2 як провідного лікаря епізоотолога-паразитолога Чемеровецької районної державної лікарні не поширюються вимоги вказаного закону щодо державних інспекторів ветеринарної медицини, він не є державним службовцем та посадовою особою, тобто не може рахуватись суб»єктом відповідальності за корупційного правопорушення, зазначеним у п. 1 частині першій ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Виходячи з вищевказаного Закону, Положення про Чемеровецьку районну державну лікарню ветеринарної медицини та посадових обов»язків провідного лікаря епізоотолога паразитолога Чемеровецької районної державної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_2 не являється державним інспектором ветеринарної медицини.
На підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.1993 року № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ та організацій та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.06.1993 року за № 76, ОСОБА_2 не заборонено працювати за сумісництвом, він не підлягає обмеженням щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, не належить до жодної категорії посад державних службовців, а тому він не може бути суб»єктом відповідальності за корупційні правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення та є особою приватного права як директор ПП ЧГП «Ветеринарна медицина».
Вище викладене підтверджується поясненнями свідків ОСОБА_7, ОСОБА_4, ОСОБА_8, які допитані в судовому засіданні.
Так свідок ОСОБА_7 показав, що працює в Управлінні ветеринарної медицини в Чемеровецькому районі, в штаті якого є державні інспектори ветеринарної медицини, які мають відповідні посвідчення та здійснюють ветеринарно-санітарний контроль і нагляд. ОСОБА_2 працює штаті Чемеровецької районної державної лікарні та повноважень державного інспектора ветеринарної медицини не має.
Свідок ОСОБА_4Є - головний спеціаліст управління ветеринарної медицини в Чемеровецькому районі показав, що згідно ст. 1 Закону України «Про ветеринарну медицину» ОСОБА_2 являється лікарем ветеринарної медицини і інспекторськими повноваженнями не наділений, так як працює не в службі, а в установі, яка не являється органом державної влади. Також він не є державним службовцем та посадовою і матеріально-відповідальною особою. Не має права складати приписи і накладати стягнення. Управління ветеринарної медицини в Чемеровецькому районі є органом державної влади, а Чемеровецька державна лікарня ветеринарної медицини ні. Під обмеження антикорупційного законодавства ОСОБА_2 не підпадає.
Свідок ОСОБА_8 показав, що працює юристом Головного Управління ветеринарної медицини в Хмельницькій області. ОСОБА_9 є працівником лікарні, а не управління ветеринарної медицини в Чемеровецькому районі. Згідно ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» він не являється суб»єктом відповідальності за корупційні правопорушення. Під положення державного інспектора ветеринарної медицини не підпадає, та не є працівником органу державної влади.
Ст. 7 вищезазначеного закону стосується лише працівників Управління ветеринарної медицини Чемеровецького району, які організовують та контролюють роботу Чемеровецької державної лікарні ветеринарної медицини.
ОСОБА_2 не є державним інспектором, в іншому разі він би мав посвідчення та в його посадових обов»язках вказувалось би, що він є державним інспектором ветеринарної медицини.
Крім того, в протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення зазначається, що в порушення ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», лікар ветеринарної медицини епізоотолог-паразитолог, являючись депутатом Чемеровецької районної ради шостого скликання, ОСОБА_2 .В.М., будучи ознайомлений зі спеціальними обмеженнями та необхідністю подання депутатами місцевих рад декларації про майно, доходи, витрати і зобов»язання фінансового характеру за 2013 рік, умисно, до 1 квітня 2014 року не подав до Чемеровецької районної державної лікарні ветеринарної медицини декларацію про майно, доходи, витрати і зобов»язання фінансового характеру за 2013 рік.
ОСОБА_2 будучи допитаним в судовому засіданні показав, що як депутат Чемеровецької районної ради шостого скликання був ознайомлений зі спеціальними обмеженнями антикорупційного законодавства та необхідністю подання депутатами місцевих рад декларацій про майно, доходи, витрати і зобов»язання фінансового характеру за минулий рік до 1 квітня наступного року за місцем роботи.
Вищезазначена декларація за 2011 рік ним подана 30.03.2011 року. За 2012 рік подана 28.02.2013 року як провідним лікарем ветеринарної медицини епізоотологом-паразитологом до Чемеровецької районної державної лікарні ветеринарної медицини, в штаті якої він працює за сумісництвом. При цьому у вказаних деклараціях містились також відомості про доходи, отримані ним як директором ПП ЧГП «Ветеринарна медицина».
Декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік ОСОБА_10 не подав за основним місцем роботи до Чемеровецької районної державної лікарні ветеринарної медицини, в чому щиро розкаюється. Вину в скоєному адміністративному правопорушенні визнає.
Відповідно до підпункту «б» п.1, ч.1, ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» народні депутати України, депутати Верховної ОСОБА_1 Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад є субєктами відповідальності за корупційні правопорушення.
Ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Згідно примітки до ст.172-6 КУпАП субєктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» зобовязані подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру.
Таким чином, своїми умисними діями, які виразились у неподанні декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» за 2013 рік, депутат Чемеровецької районної ради VI скликання, ОСОБА_2, вчинив корупційне правопорушення, передбачене ч.1, ст.172-6 КУпАП.
За вищевказаних обставин, суд приходить до висновку, що за результатами розгляду справи на підставі ч.1 ст. 247 КУпАП провадження по справі щодо вчинення ОСОБА_11 адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-4 та підлягає закриттю, за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_2 слід притягнути до адміністративної відповідальності в межах санкції статті.
При накладенні стягнення на ОСОБА_2 суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що помякшують та обтяжують його відповідальність. Так ОСОБА_2 за місцем праці та проживання характеризується з позитивної сторони, бере до уваги те, що скоєне ним адміністративне правопорушення не заподіяло значної шкоди державним, суспільним інтересам або інтересам громадян.
Обставини, що помякшують відповідальність ОСОБА_12, суд бере до уваги, що він вперше притягується до адміністративної відповідальності за корупційні діяння, визнав свою вину, щиро розкаявся.
Обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_2 судом не встановлено.
Керуючись ст.ст. 247 ч.1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого, ч.1 ст.172-4 КУпАП виправдати, провадження у справі закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення.
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 170 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 36 грн. 54 коп..
Рахунок для зарахування судового збору:
р/р -31213206700530
одержувач - УДКСУ у Чемеровецькому районі
ОКПО одержувача - 37330146
МФО - 815013
Банк одержувача коштів - ГУДКСУ у Хмельницькій області
Код класифікації доходів 22030001.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу на протязі десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга на постанову подається через суд першої інстанції до апеляційного суду Хмельницької області.
Суддя / підпис/ ОСОБА_1
Постанова набрала законної сили «___»__ 20___ року.
Строк предявлення до виконання «___»__ 20___ року.
Суддя: / підпис/ ОСОБА_1
З оригіналом згідно:
Суддя Р.В. Назарчук