ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 11/392
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
13 листопада 2014 року 12:48 № 826/15120/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клочкової Н.В., при секретарі судового засідання Тур Ю.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Об'єднання співласників багатоквартирного будинку "Лютеранська-10А" до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про зобов'язання вчинити дії, за участі представників сторін:
представника позивача Ковальчук Я.Г.,
представника відповідача Пироженко С.В.,
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 13.11.2014 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ВСТАНОВИВ:
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" (далі - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління у м. Києві (далі - відповідач) про зобов'язання державну податкову інспекцію у Печерському районі Головного управління Міндоходів і зборів у м. Києві внести до Реєстру неприбуткових установ та організацій Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" код 39105207 місцезнаходження 01024 м. Київ, вул. Лютеранська, буд.10-А, в Печерському районі м. Києва.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.10.2014 року відкрито провадження в адміністративній справі № 826/15120/14.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.10.2014 закінчено підготовче провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.
В судовому засіданні 13.11.2014 представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві, та просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог та просив відмовити у задоволенні позову повністю.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
Рішенням господарського суду м. Києва від 28.07.2014 по справі № 910/8660/14, Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" визнано балансоутримувачем усього житлового комплексу, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Лютеранська, буд. 10-А (т. 1, арк. 22-26).
ОСББ "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" 11.06.2014 було подано до ДПІ у Печерському районі Головного управління у м. Києві реєстраційну заяву за формою № 1-РН, копію статуту, копію витягу, які були отримані відповідачем 12.06.2014 (т. 1, арк. 30-32).
У зв'язку з тим, що станом на 14.08.2014 позивачу так і не надійшло рішення за результатами розгляду його заяви, позивач листом від 14.08.2014 направив додаткові документи, які були отримані відповідачем 18.08.2014 (т. 1, арк. 33).
Відтак, позивачем для включення до Реєстру неприбуткових організацій було подано відповідачеві повний пакет документів, визначений нормативно, що підтверджується матеріалами справи.
Рішення за результатами розгляду відповідачем позивачеві у встановленому порядку не направлялись, відтак позивач не міг знати про наявну у відповідача відмову.
Лише 29 вересня 2014 року, при зверненні особисто до відповідача, позивачеві стало відомо про те, що відповідач 10.07.2014 р. відмовив позивачеві (т. 1, арк. 27), а 29.08.2014 залишив його заяву без розгляду. ( Т.1, арк. 29). Дані рішення позивач отримав наручно лише наприкінці вересня 2014 р., в той час як із заявою звертався ще у червня 2014 року.
Позивач, не погоджуючись з такою позицією відповідача, звернувся до суду з відповідним позовом.
Оцінивши за правилами ст. 86 КАС України надані сторонами докази та пояснення, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Порядок включення організацій ло неприбуткових визначено наступними нормами податкового законодавства.
Так, відповідно до підпункту 14.1.121 пункту 1 статті 14 ПК України, неприбуткові підприємства, установи та організації - підприємства, установи та організації, основною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства і іншої діяльності, передбаченої законодавством.
Згідно пункту 157.1 статті 157 ПК України, ця стаття застосовується до неприбуткових установ та організацій, зареєстрованих згідно з вимогами законодавства та внесених контролюючими органами в установленому порядку до Реєстру неприбуткових організацій та установ, які є:
а) органами державної влади України, органами місцевого самоврядування, Національною академією наук України та створеними ними установами або організаціями, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів;
б) благодійними фондами і благодійними організаціями, створеними у порядку, визначеному законом для провадження благодійної діяльності; громадськими організаціями, створеними з метою надання реабілітаційних, фізкультурно-спортивних для інвалідів (дітей-інвалідів) та соціальних послуг, правової допомоги, провадження екологічної, оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, просвітньої, освітньої та наукової діяльності, а також творчими спілками та політичними партіями, громадськими організаціями інвалідів, спілками громадських організацій інвалідів та їх місцевими осередками, створеними згідно із відповідним законом; науково-дослідними установами та вищими навчальними закладами III - IV рівнів акредитації, внесеними до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави; заповідниками, музеями та музеями-заповідниками;
в) кредитними спілками, пенсійними фондами, створеними в порядку, визначеному відповідними законами;
г) іншими, ніж визначені в підпункті "б" цього пункту, юридичними особами, діяльність яких не передбачає отримання прибутку згідно з нормами відповідних законів;
ґ) спілками, асоціаціями та іншими об'єднаннями юридичних осіб, створеними для представлення інтересів засновників (членів, учасників), що утримуються лише за рахунок внесків таких засновників (членів, учасників) та не провадять господарську діяльність, за винятком отримання пасивних доходів;
д) релігійними організаціями, зареєстрованими в порядку, передбаченому законом;
е) житлово-будівельними кооперативами та об'єднаннями співвласників багатоквартирного будинку;
є) професійними спілками, їх об'єднаннями та організаціями профспілок, утвореними в порядку, визначеному законом;
ж) організаціями роботодавців та їх об'єднаннями, утвореними в порядку, визначеному законом;
з) садівничими та гаражними кооперативами або товариствами, створеними в порядку, визначеному законом.
Відтак, згідно вимог Податкового кодексу України позивач може бути внесений до Реєстру неприбуткових організацій, оскільки є об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку.
Згідно пункту 5 Розділу І Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій (затвердженого наказ Міністерства фінансів України 24.01.2013 № 37), при включенні неприбуткової установи та організації до бази Реєстру їй за кодом з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (далі - ЄДРПОУ) присвоюється ознака неприбутковості установи чи організації, якою є нумерація установ та організацій за окремими групами відповідно до пункту 157.1 статті 157 розділу III Кодексу.
При визначенні структури ознаки неприбуткових установ та організацій необхідно керуватися такими нормативно-правовими актами: Конституцією України, Бюджетним кодексом України, Податковим кодексом України, законами України, що регулюють діяльність відповідної неприбуткової установи та організації, тощо.
Присвоєння установам та організаціям ознаки неприбутковості здійснюють державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні, об'єднані та спеціалізовані державні податкові інспекції (далі - територіальні органи ДПС нижчого рівня) відповідно до такої структури ознаки:
5.1 органи державної влади України, органи місцевого самоврядування та створені ними установи або організації, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів (підпункт "а" пункту 157.1 статті 157 розділу III Кодексу):
(0001) - органи державної влади України;
(0002) - установи, організації, створені органами державної влади України, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів;
(0003) - органи місцевого самоврядування;
(0004) - установи, організації, створені органами місцевого самоврядування, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів.
Відповідно до пункту 157.10 статті 157 розділу III Кодексу доходи неприбуткових організацій, визначених у підпункті "а" пункту 157.1 цієї статті, у тому числі доходи закладів і установ освіти, науки, культури, охорони здоров'я, а також архівних установ та реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що мають відповідну ліцензію, які утримуються за рахунок бюджету, зараховуються до складу кошторисів (на спеціальний рахунок) для утримання таких неприбуткових організацій і використовуються виключно на фінансування видатків такого кошторису (у тому числі фінансування господарської діяльності згідно з їх статутами), розрахованого та затвердженого в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
5.2. Благодійні фонди і благодійні організації, створені у порядку, визначеному законом, для провадження благодійної діяльності; громадські організації, створені з метою надання реабілітаційних, фізкультурно-спортивних для інвалідів (дітей-інвалідів) та соціальних послуг, правової допомоги, провадження екологічної, оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, просвітньої, освітньої та наукової діяльності, а також творчі спілки та політичні партії, громадські організації інвалідів, спілки громадських організацій інвалідів та їх місцеві осередки, створені згідно з відповідним законом (підпункт "б" пункту 157.1 статті 157 розділу III Кодексу):
(0005) - благодійні фонди (організації), створені у порядку, визначеному законом для провадження благодійної діяльності;
(0006) - громадські організації, створені з метою надання реабілітаційних, фізкультурно-спортивних для інвалідів (дітей-інвалідів) та соціальних послуг, правової допомоги, провадження екологічної, оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, просвітньої, освітньої та наукової діяльності, громадські організації інвалідів, спілки громадських організацій інвалідів та їх місцеві осередки, створені згідно з відповідним законом;
(0007) - творчі спілки;
(0008) - політичні партії.
5.3. Кредитні спілки, пенсійні фонди, створені у порядку, визначеному відповідними законами (підпункт "в" пункту 157.1 статті 157 розділу III Кодексу):
(0009) - пенсійні фонди;
(0010) - кредитні спілки.
5.4. (0011) - інші, ніж визначені в підпункті "б" пункту 157.1 статті 157 розділу III Кодексу, юридичні особи, діяльність яких не передбачає отримання прибутку згідно з нормами відповідних законів (підпункт "г" пункту 157.1 статті 157 розділу III Кодексу).
5.5. (0012) - спілки, асоціації та інші об'єднання юридичних осіб, створені для представлення інтересів засновників (членів, учасників), що утримуються лише за рахунок внесків таких засновників (членів, учасників) та не провадять господарської діяльності, за винятком отримання пасивних доходів (підпункт "ґ" пункту 157.1 статті 157 розділу III Кодексу).
5.6. (0013) - релігійні організації, зареєстровані у порядку, передбаченому законом (підпункт "д" пункту 157.1 статті 157 розділу III Кодексу).
5.7. (0014) - науково-дослідні установи та вищі навчальні заклади III - IV рівнів акредитації, внесені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, заповідники, музеї, музеї-заповідники (підпункт "б" пункту 157.1 статті 157 розділу III Кодексу).
5.8. (0015) - житлово-будівельні кооперативи та об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (підпункт "е" пункту 157.1 статті 157 розділу III Кодексу).
5.9. (0016) - професійні спілки, їх об'єднання та організації профспілок, утворені в порядку, визначеному законом (підпункт "є" пункту 157.1 статті 157 розділу III Кодексу).
5.10. (0017) - організації роботодавців та їх об'єднання, утворені в порядку, визначеному законом (підпункт "ж" пункту 157.1 статті 157 розділу III Кодексу).
5.11. (0018) - садівничі та гаражні кооперативи або товариства, утворені в порядку, визначеному законом (підпункт "з" пункту 157.1 статті 157 розділу III Кодексу).
5.12. (0019) - Національна академія наук України та створені нею установи та організації, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів (підпункт "а" пункту 157.1 статті 157 розділу III Кодексу).
Разом з тим, відмові відповідача була обґрунтована ніби-то невідповідністю змісту Статуту позивача вимогам чинного законодавства.
Зокрема, пунктом 157.13 статті 157 Податкового кодексу України визначено, що у разі ліквідації неприбуткової організації її активи повинні бути передані одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховані до доходу бюджету, якщо інше не передбачено законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.
Проте, з такою позицією відповідача погодитись не можна виходячи з наступного.
Спеціальним нормативно-правовим актом, який визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку є Закон України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" від 29.11.2001 р. № 2866-111.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна.
Згідно із частиною першою статті 7 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", статут об'єднання складається відповідно до Типового статуту, який затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Згідно із частиною 7 статті 4 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" та підпункту 1.6. пункту 1 Типового Статуту ОСББ, об'єднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між членами об'єднання.
Відтак, Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 27.08.2003 р. № 141, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.12.2003 р. за № 1155/8476, затверджено Типовий статут об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (надалі - Типовий Статут ОСББ).
Згідно п. 6.4 Типового Статуту ОСББ, кошти об'єднання складаються з:
- залишків коштів на рахунках попереднього власника майна;
- статутних внесків і обов'язкових платежів членів об'єднання;
- коштів, одержаних об'єднанням у результаті здачі в оренду допоміжних приміщень;
- субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та компенсацій за громадян, які користуються правом на їх отримання щодо оплати житлово-комунальних послуг у їх частці в загальному обсязі обов'язкових платежів на утримання і ремонт неподільного та загального майна у разі укладення відповідного договору між власником приміщення та об'єднанням;
- доходів, що спрямовуються на виконання статутних завдань об'єднання, отриманих у результаті діяльності підприємств, засновниками яких є об'єднання;
- добровільних майнових, у тому числі грошових, внесків фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до п. 14.3 Типового Статуту ОСББ, після завершення ліквідації об'єднання, майно та кошти розподіляються між його членами після закінчення ліквідаційної процедури, порядок проведення якої встановлюється законодавством України. Майно, передане об'єднанню у користування, повертається власникам у натуральній формі без винагороди.
У разі виникнення спорів щодо виплати заборгованості об'єднання його грошові кошти та майно не підлягають розподілу між членами об'єднання до розв'язання цього спору або оскарження кредиторами відповідних гарантій.
Відтак, суд звертає увагу відповідача, що спеціальним Законом, що регулює діяльність ОСББ "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" є Закон України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку".
Відповідно до статті 28 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", у разі ліквідації об'єднання кошти, що залишилися після задоволення вимог кредиторів, розподіляються між усіма власниками приміщень пропорційно сукупному розміру їх внесків та обов'язкових платежів на утримання і ремонт неподільного майна, відповідної частки загального майна, а також на інші спільні витрати у багатоквартирному будинку.
Окрім того, статтею 7 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" визначено, що статут об'єднання повинен відповідати Типовому статуту.
Тобто, Податковим кодексом України здійснено застереження, у випадку існування спеціального закону, що регулює діяльність об'єднання співвласників багатоквартирного будинку порядок її ліквідації визначається саме таким нормативно-правовим актом.
Як вбачається з матеріалів справи, пунктом 1.6. статуту, ОСББ "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" визначено неприбутковою організацією, що не має на меті одержання прибутку для його розподілу між членами об'єднання.
Крім того, пунктом 6.4 статті 6 статуту ОСББ "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" визначено кошти об'єднання складаються з:
- залишків коштів на рахунках попереднього власника майна;
- статутних внесків і обов'язкових платежів членів об'єднання;
- коштів, одержаних об'єднанням у результаті здачі в оренду допоміжних приміщень;
- субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та компенсацій за громадян, які користуються правом на їх отримання щодо оплати житлово-комунальних послуг у їх частці в загальному обсязі обов'язкових платежів на утримання і ремонт неподільного та загального майна у разі укладення відповідного договору між власником приміщення та об'єднанням;
- доходів, що спрямовуються на виконання статутних завдань об'єднання, отриманих у результаті діяльності підприємств, засновниками яких є об'єднання;
- добровільних майнових, у тому числі грошових, внесків фізичних і юридичних осіб.
Крім того, як підтверджується матеріалами справи, підпунктом 14.3 пункту 14 статуту ОСББ "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" встановлено дослівно: "Після завершення ліквідації об'єднання, майно та кошти розподіляються між його членами після закінчення ліквідаційної процедури, порядок проведення якої встановлюється законодавством України. Майно, передане об'єднанню у користування, повертається власникам у натуральній формі без винагороди. У разі виникнення спорів щодо виплати заборгованості об'єднання його грошові кошти та майно не підлягають розподілу між членами об'єднання до розв'язання цього спору або оскарження кредиторами відповідних гарантій".
Відтак, з вище викладеного вбачається, що статут ОСББ "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" складений у повній відповідності до Типового Статуту ОСББ та відповідав вимогам Закону "Про ОСББ". .
Проте, як вбачається з листа ДПІ у Печерському районі Головного управління у м. Києві від 10.07.2014 № 32107/10/26-55-15-07-10 (т. 1, арк. 28) відповідач дійшов висновку, що ОСББ "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" не підлягає включенню до Реєстру неприбуткових організацій, в зв'язку з порушенням п. 157.3, 157.13 ст. 157 Податкового кодексу України (далі - ПК України), оскільки, статут ОСББ "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" не відповідає чинному законодавству, а саме:
Розділ 6 Джерела фінансування об'єднання, порядочок використання майна та коштів об'єднання:
- коштів, одержаних об'єднанням у результаті здачі в оренду допоміжних приміщень;
- доходів, що спрямовуються на виконання статутних цілей об'єднання, отриманих у результаті діяльності підприємств, засновниками яких є об'єднання.
Розділ 14 Підстави та порядок припинення, реорганізації (злиття, поділу) об'єднання і вирішення майнових питань пов'язаних з цим:
- пп. 14.3 після завершення ліквідації об'єднання, майно та кошти розподіляються між його членами після закінчення ліквідаційної процедури, порядок проведення якої встановлюється законодавством України. Майно передане об'єднанню у користування, повертається власникам у натуральній формі без винагороди.
Крім цього, згідно даного листа встановлено, що податковий орган дійшов висновку про можливість включення ОСББ "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" до Реєстру неприбуткових установ і організацій у разі, якщо статут цієї організації буде приведено до вимог, передбачених чинним законодавством.
Крім того, додатком до даного листа було рішення від 10.07.2014 № 77 про відмову у внесенні установи до Реєстру неприбуткових установ і організацій або присвоєння установі (організації) іншої ознаки неприбутковості (т. 1, арк. 27).
Проте, позивач стверджує, що лист ДПІ у Печерському районі Головного управління у м. Києві від 10.07.2014 № 32107/10/26-55-15-07-10 та рішення від 10.07.2014 № 77 до позивача не надходили, а дізнався позивач про них лише 29.09.2014, коли особисто звернувся до відповідача.
Крім того, суд звертає увагу відповідача, що в матеріалах справи відсутні докази про скерування ДПІ у Печерському районі Головного управління у м. Києві листа від 10.07.2014 № 32107/10/26-55-15-07-10 та рішення від 10.07.2014 № 77 на адресу позивача, як і відсутні докази щодо їх отримання.
Відтак, враховуючи, що ОСББ "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" не було відомо про наявне рішення від 10.07.2014 № 77, позивач 14.08.2014 повторно направив на адресу відповідача заяву за формою № 1-РН разом із рішенням суду, які були отримані податковим органом 18.08.2014 (т. 1, арк. 33).
Проте, як вбачається із листа ДПІ у Печерському районі Головного управління у м. Києві листа від 29.08.2014 № 42164/10/26-55-15-07-10 про розгляд зави за формою 1-РН, відповідач вирішив залишити заяву за формою № 1-РН без виконання, оскільки позивачем не подано копії установчих документів (т. 1, арк. 29).
Однак, в матеріалах справи відсутні докази про скерування ДПІ у Печерському районі Головного управління у м. Києві листа від 29.08.2014 № 42164/10/26-55-15-07-10 на адресу позивача, як і відсутні докази щодо їх отримання.
Відтак, судом було встановлено, що ДПІ у Печерському районі Головного управління у м. Києві не повідомила позивача про розгляд заяв ОСББ "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" від 11.06.2014 та від 14.08.2014, чим грубо порушила права позивача.
Крім того, як підтверджується наявними матеріалами справи та як було встановлено судом, статут ОСББ "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" було розроблено у повній відповідності із Типовим Статутом ОСББ.
Відтак, статут ОСББ "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А", в тому числі і пункт 6.4 статті 6 та підпункт 14.3 статті 14 повністю відповідають пункт 6.4 статті 6 та підпункту 14.3 статті 14 Типового Статуту ОСББ, та, як того вимагає діюче законодавство, - Податковому кодексу України.
Відтак, відповідач дійшов хибного висновку про невідповідність пункт 6.4 статті 6 та пункт 14.3 статті 14 статуту ОСББ "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" до вимог пункту157.13 статті 157 Податкового кодексу України, оскільки, даною нормою здійснено виключення для неприбуткових організацій, які в своїй діяльності керуються законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.
Отже, враховуючи викладене, а також те, що статут позивача повністю відповідає положенням Типового Статуту ОСББ, Об'єднання здійснює діяльність, яка передбачена діючим законодавством, то позивач є саме неприбутковою організацією та повинен бути включений до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що відповідач прийняв протиправне рішення про відмову у включенні позивача до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовної вимоги щодо зобов'язання державну податкову інспекцію у Печерському районі Головного управління Міндоходів і зборів у м. Києві внести до Реєстру неприбуткових установ та організацій Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" код 39105207 місцезнаходження 01024 м. Київ, вул. Лютеранська, буд.10-А, в Печерському районі м. Києва.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1 ст.9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до положень ч.1 ст.11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною 1 ст. 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 72 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Статтею 159 КАС України встановлено, що судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яке ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а, відтак, такими, що підлягають задоволенню.
Згідно зі ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Керуючись ст.ст. 2, 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" задовольнити повністю.
2. Зобов'язати державну податкову інспекцію у Печерському районі Головного управління Міндоходів і зборів у м. Києві внести до Реєстру неприбуткових установ та організацій Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" (код 39105207, місцезнаходження: 01024 м. Київ, вул. Лютеранська, буд.10-А, в Печерському районі м. Києва).
3. Присудити з Державного бюджету України на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛЮТЕРАНСЬКА-10А" (код ЄДРПОУ 39105207) понесені судові витрати в розмірі 73,08 грн. (сімдесят три грн. 08 коп.).
Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо постанова не оскаржена в апеляційному порядку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Н.В. Клочкова
Повний текст постанови виготовлено та підписано 17 листопада 2014 року.