ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
26 листопада 2014 року м. Київ № 826/18230/14
Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Представництва «Ем Джі Еф Тііз (Прайвіт) Лімітед»
до
Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві
про
визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 23.05.2013 року №0005422240, -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулося представництво «Ем Джі Еф Тііз (Прайвіт) Лімітед» з позовом до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 23.05.2013 року №0005422240.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України), суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для повернення позовної заяви.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.
Як вбачається з позовної заяви, з вищевказаними позовними вимогами до суду звернулося представництво «Ем Джі Еф Тііз (Прайвіт) Лімітед».
На підставі викладеного вище, слід зазначити, що відповідно до приписів ст. 47 КАС України, особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
При цьому, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень (ч.ч. 1, 2 ст. 50 КАС України).
Згідно з ч. 1 ст. 48 КАС України, здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
При цьому, здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам) (ч. 3 ст. 48 КАС України).
Водночас, положеннями ст. 80 Цивільного кодексу України (надалі – ЦК України), визначено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку, а згідно із статтею 89 цього ж Кодексу юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.
У той же час, відповідно до ч. 2 ст. 95 ЦК України, представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи.
В контексті вищенаведеного суд зазначає, що відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб регулюються Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців», дія якого поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування (ч. 1 ст. 3). Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією, зокрема, про юридичних осіб з Єдиного державного реєстру (ч. 1. ст. 16 Закону про реєстрацію).
При цьому, згідно ч. 1 ст. 4 цього ж Закону, державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, це, зокрема, засвідчення факту створення або припинення юридичної особи шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, остання подана представництвом «Ем Джі Еф Тііз (Прайвіт) Лімітед», яке не є юридичною особою.
Крім того, позовна заява не містить визначення того, що до суду звертається юридична особа в інтересах свого представництва та визначення того, що від імені юридичної особи позовна заява підписана керівником представництва.
Також слід зазначити, що у відповідності до інформації з Єдиного державного реєстру, відомості щодо юридичної особи з ідентифікаційним кодом « 26255235» не містяться.
За таких обставин, виходячи з матеріалів позовної заяви в сукупності, у тому числі, з відомостей внесених до Єдиного державного реєстру, суд прийшов до висновку, що представництво «Ем Джі Еф Тііз (Прайвіт) Лімітед» не має статусу юридичної особи та, відповідно, не має адміністративної процесуальної дієздатності. При цьому, факт реєстрації у податковій інспекції платником податків, тобто наявність податкової правосуб’єктності без права юридичної особи, не наділяє заявника адміністративною процесуальною дієздатністю.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позовну заяву подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності.
Згідно з ч. 6 ст. 108 КАС України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Керуючись п. 3 ч. 3 ст. 108, ст.ст. 160, 165 КАС України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву представництва «Ем Джі Еф Тііз (Прайвіт) Лімітед» повернути.
2. Ухвалу про повернення позовної заяви невідкладно надіслати позивачу.
3. Роз’яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
4. Повернути позивачу позовну заяву разом з доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена за правилами встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.О. Скочок