Ухвала суду № 41580393, 26.11.2014, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2014
Номер справи
279/3948/14-а
Номер документу
41580393
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Лешко С.М.

Суддя-доповідач:Одемчук Є.В.

ПОСТАНОВА

іменем України

"26" листопада 2014 р. Справа № 279/3948/14-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Одемчука Є.В.

суддів: Бучик А.Ю.

Майора Г.І.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області на постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "15" липня 2014 р. у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області про визнання незаконним рішення державного виконавця,скасування постанови про відкриття виконавчого провадження ,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 15 липня 2014 року відмовлено управлінню Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області у задоволенні адміністративного позову до відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області про визнання незаконним рішення державного виконавця та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, - за безпідставністю позовних вимог.

В апеляційній скарзі позивач, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить вказану постанову скасувати та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги.

Розглянувши справу в порядку, визначеному п.2 ч.1 ст.197 КАС України, перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Встановлено, що постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області від 27.03.2014 року ВП № 42665307 відкрито виконавче провадження щодо виконання виконавчого листа 2а-2689/11 виданого 20.09.2011 року Коростенським міськрайонним судом Житомирської області про стягнення з Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області на користь ОСОБА_3 основну та додаткову пенсію у відповідності Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ст.50,54 за період з 01.06.10 по 04.08.10 в сумі 8280,01грн.

Суд першої інстанції перевіряючи правомірність винесення постанови дійшов висновків, що державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області діяв відповідно до норм Закону України "Про виконавче провадження", а тому підстави для задоволення позову відсутні.

Однак, відмовляючи у задоволенні позову з названих підстав, поза увагою суду першої інстанції залишилася та обставина, що відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області не є належним відповідачем у справі, отже, позов пред'явлено до неналежного відповідача, що є самостійною підставою для відмови в задоволенні позовних вимог.

Так, відповідно до вимог ст. 181 КАС України відповідачем у справах з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.

За змістом статті 3 Закону України "Про державну виконавчу службу" органи державної виконавчої служби є: Державна виконавча служба України, до складу якої входить відділ примусового виконання рішень; управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких входять відділи примусового виконання рішень; районні, районні в містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції.

Виходячи з приписів зазначених правових норм, наведений перелік органів державної виконавчої служби, що можуть бути відповідачами у справах даної категорії є вичерпним, а тому відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області не може бути відповідачем у даній справі.

Відповідно до частини 1 статті 52 КАС України, суд першої інстанції встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

Однак, судом першої інстанції не виконано приписи ст.52 КАС України, що призвело до порушення норм процесуального права, яке не може бути усунуто судом апеляційної інстанції при розгляді справи відповідно до норм ст.195 КАС України.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.201 КАС України правильне по суті вирішення справи, але з помилковим застосуванням норм матеріального чи процесуального права є підставою для зміни постанови суду першої інстанції, а саме її мотивувальної частини.

Отже, позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області про скасування постанови не підлягають до задоволення у зв`язку з тим, що заявлені до неналежного відповідача, що є підставою для зміни постанови в частині мотивування підстав для відмови у задоволенні позовних вимог.

Разом з тим, слід зазначити, що відмова у задоволенні позовних вимог не позбавляє позивача права на звернення до суду з даним позовом до належного відповідача.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 201, 202, 205, 207,212,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області задовольнити частково.

Постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "15" липня 2014 р. змінити.

Відмовити Управлінню Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області в задоволенні позовних вимог до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області про скасування постанови у зв`язку із пред'явленням позову до неналежного відповідача.

Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис) Є.В.Одемчук

судді: (підпис) А.Ю.Бучик

(підпис) Г.І. Майор

З оригіналом згідно: суддя _______ Є.В.Одемчук

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області вул.Грушевського, 16/1,м.Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11501

3- відповідачу/відповідачам: Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області майдан Соборний,1,м.Житомир,10014

- ,