ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
26 листопада 2014 року
Справа № 808/8261/14
Провадження № ДО/808/1118/14
м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Каракуша С.М., перевіривши матеріали
за позовом: Міністерства фінансів України
до: Державної виконавчої служби України
про: визнання дій протиправними та скасування постанови
ВСТАНОВИВ:
Міністерство фінансів України звернулось з адміністративним позовом до Державної виконавчої служби України про визнання протиправними дії щодо винесення постанови від 20.08.2014 ВП № 23957867 про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій та її скасування.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв’язку з чим підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються, окрім іншого, найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява.
В порушення зазначеної вимоги, позивачем як суд, до якого подається позовна заява, зазначений Донецький окружний адміністративний суд.
Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Крім того, відповідно до частини 4 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, про подання позовної заяви суд повідомляє відповідача за допомогою кур'єра, телефону, факсу, електронної пошти чи іншого технічного засобу зв'язку не пізніше наступного дня після відкриття провадження у справі. Протягом одного дня з дня одержання такого повідомлення відповідач зобов'язаний отримати в суді копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, Міністерством фінансів України позовна заява та додатки до неї подані в одному примірнику, що в свою чергу суперечить вимогам частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв’язку з чим суд позбавлений можливості виконати вимоги частини 4 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України.
Також, згідно з частиною 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості – зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
У доданому до позовної заяві листі представник позивача зазначає, що позивачем 01.09.2014 листом № 31-13030-05-26/28954 подано до Донецького окружного адміністративного суду ідентичний позов, проте згідно листа УДППЗ «Укрпошта» № 521-34/123 від 28.08.2014 поштове відправлення було повернуто, проте зазначений лист до позовної заяви не поданий, у зв’язку з чим суд позбавлений можливості встановити чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом та у випадку якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується ставка судового збору у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати та позову немайнового характеру у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з частиною 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Враховуючи, що позивачем в адміністративному позові заявлено вимоги як майнового так і не майнового характеру, загальна сума судового збору, що мала бути сплачена, становить 255 грн. 78 коп.
Позивачем судовий збір не сплачено.
Посилання позивача, що Міністерство фінансів України звільнено від сплати судового збору на підставі пункту 21 статті 5 Закону України «Про судовий збір» суддя вважає безпідставними, оскільки згідно із вказаною нормою від сплати судового збору звільняються Міністерство фінансів України, місцеві фінансові органи, органи доходів і зборів, Державна казначейська служба України, Державна фінансова інспекція України та їх територіальні органи, Державна служба фінансового моніторингу України і Національний банк України – у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються повноважень цих органів. У даному випадку, спір з приводу якого позивач звернувся до адміністративного суду не пов'язаний з питаннями, що стосуються повноважень Міністерства фінансів України, у зв’язку з чим позивач не звільняється від сплати судового збору із поданням даного адміністративного позову.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства із зазначенням правильного найменування суду, до якого подається адміністративний позов, та подачі копії такої позовної заяви та документів, які вказані в переліку додатків адміністративного позову для відповідача, а також шляхом надання доказів повернення позовної заяви, направленої на адресу Донецького окружного адміністративного суду листом від 01.09.2014 № 31-13030-05-26/22502 та наданням доказів сплати судового збору у розмірі 255 грн. 78 коп. за наступними реквізитами: одержувач коштів ДКСУ у Ленінському районі м. Запоріжжя, МФО 813015, ЄДРПОУ 38025423, банк одержувача ГУДКCУ у Запорізькій області, р/р 31215206784006, код бюджетної класифікації 22030001, призначення платежу: судовий збір, код 35450335.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Міністерства фінансів України до Державної виконавчої служби України про визнання протиправними дії щодо винесення постанови від 20.08.2014 ВП № 23957867 про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій та її скасування - залишити без руху.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства із зазначенням правильного найменування суду, до якого подається адміністративний позов, та подачі копії такої позовної заяви та документів, які вказані в переліку додатків адміністративного позову для відповідача, а також шляхом надання доказів повернення позовної заяви, направленої на адресу Донецького окружного адміністративного суду листом від 01.09.2014 № 31-13030-05-26/22502 та наданням доказів сплати судового збору у розмірі 255 грн. 78 коп. за наступними реквізитами: одержувач коштів ДКСУ у Ленінському районі м. Запоріжжя, МФО 813015, ЄДРПОУ 38025423, банк одержувача ГУДКCУ у Запорізькій області, р/р 31215206784006, код бюджетної класифікації 22030001, призначення платежу: судовий збір, код 35450335.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків до 17 грудня 2014 року .
Роз’яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М. Каракуша