Постанова № 41558969, 21.11.2014, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.11.2014
Номер справи
807/3481/14
Номер документу
41558969
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

21 листопада 2014 рокум. Ужгород№ 807/3481/14

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Дору Ю.Ю.

при секретарі Пирожук Н.П.,

за участю:

позивача: Управління Держземагенства у Тячівському районі - представник не з'явився,

відповідача: Тячівської районної державної адміністрації - представник не з'явився,

третьої особи: Тячівського виробничого Управління житлово-комунального господарства - представник не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Держземагенства у Тячівському районі до Тячівської районної державної адміністрації, за участю третьої особи - Тячівського виробничого Управління житлово-комунального господарства про скасування розпорядження, -

В С Т А Н О В И В:

Управління Держземагенства у Тячівському районі(далі - Позивач) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою Тячівської районної державної адміністрації(далі - Відповідач), за участю третьої особи - Тячівського виробничого Управління житлово-комунального господарства про визнання недійсним розпорядження голови Тячівської районної державної адміністрації від 28.12.2012 року №862 "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування, для розміщення сміттєзвалища та будівництва сміттєпереробного заводу, площею 5,000 га, за межами населеного пункту Буштино, в урочищі "Летище".

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Відповідач вийшов за межі власних повноважень, оскільки без присвоєння кадастрового номеру затвердив Тячівському виробничому Управлінню житлово-комунального господарства проект відводу земельної ділянки в постійне користування, для розміщення сміттєзвалища та будівництва сміттєпереробного заводу, площею 5,000 га, за межами населеного пункту Буштино, у урочищі «Летище».

Позивач в судове засідання не з'явився, однак надав суду заяву про розгляд справи без його участі(а.с.25).

Представник Відповідача в судове засідання не з'явився, однак надав суду заяву про розгляд справи без його участі. В своїй заяві від 20.11.2014 року №03-18/718 позовні вимоги визнав(а.с.23).

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, однак своєю заявою №60 від 12.11.2014 року позовні вимоги підтримав у повному обсязі(а.с.16).

Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. А оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, розпорядженням голови Тячівської районної державної адміністрації № 862 від 28.12.2012(а.с.6) Тячівському виробничому Управлінню житлово-комунального господарства (м. Тячів, вул. Леніна, 15) затверджено проект відводу земельної ділянки в постійне користування для розміщення сміттєзвалища та будівництва сміттєпереробного заводу, площею 5,000 га, за межами населеного пункту Буштино, у урочищі «Летите».

09 липня 2014 року працівниками державної інспекції сільського господарства у Закарпатській області було проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства про що складено Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства.(а.с.7-8). Згідно вказаного Акту встановлено, що розпорядженням Тячівської РДА «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування» від 28 грудня 2012 року за №862 пунктом 1 Затверджено Тячівському виробничому Управлінню житлово-комунального господарства, місто Тячів вулиця Леніна №15, проект відводу земельної ділянки в постійне користування, для розміщення сміттєзвалища та будівництва сміттєпереробного заводу, площею 5,0000 га, за межами населеного пункту Буштино урочищі «Летище»; пунктом 2 Запропоновано Тячівському виробничому Управлінню житлово-комунального господарства, місто Тячів вулиця Леніна №15 у двомісячний термін після затвердження проекту відведення земельної ділянки для розміщення сміттєзвалища та будівництва сміттєпереробного заводу, площею 5,0000 га, за межами населеного пункту Буштино урочищі «Летище», відповідно до статті 209 Земельного кодексу України перерахувати суму 190312,28 гривень (сто дев'яносто тисяч триста двадцять гривень двадцять вісім копійок) кошти від втрат сільськогосподарського виробництва (затверджених розпорядженням Тячівської РДА від 09.12.2011 року за №902) на розрахунковий рахунок 33219848700250 одержувач місцевий бюджет Буштинської селищної ради, призначення платежу 21110000, код 22107951 банк одержувач Управління державного казначейства у Закарпатській області, МФО 812016;

Кадастровий номер вищевказаної земельної ділянки не вказано та не визначено.

Відповідно ч. 5 ст. 16 Закону України «Про державний земельний кадастр» кадастрові номери земельних ділянок зазначаються у рішеннях органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування про передачу цих ділянок у власність чи користування, зміну їх цільового призначення, визначення їх грошової оцінки, про затвердження документації із землеустрою та оцінки земель щодо конкретних земельних ділянок.

Пунктом 10-1 Постанови Кабінетів Міністрів України від 18.08.2010 № 749 «Про затвердження тимчасового порядку присвоєння кадастрових номерів земельній ділянці» кадастровій номер земельної ділянки визначається за результатами складення документації із землеустрою до її погодження та прийняття рішення про надання земельної ділянки у власність (користування) в установленому порядку.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», місцева державна адміністрація розпоряджається землями державної власності відповідно до закону.

Згідно з ч.3 ст. 43 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» розпорядження голови державної адміністрації, що суперечать Конституції України, законам України, рішенням Конституційного Суду України, іншим актам законодавства або є недоцільними, неефективними за очікуваними чи фактичними результатами, можуть бути скасовані в судовому порядку.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відтак, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку що розпорядження голови Тячівської районної державної адміністрації № 862 від 28.12.2012 суперечать вимогам чинного законодавства та підлягає скасуванню.

Відповідно до ч.2 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Оскільки в процесі розгляду справи свідки не залучалися, а судові експертизи не проводилися - судовий збір з Відповідача не стягується.

Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 94, 128, 160-163 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов Управління Держземагенства у Тячівському районі до Тячівської районної державної адміністрації, за участю третьої особи - Тячівського виробничого Управління житлово-комунального господарства про скасування розпорядження - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Тячівської районної державної адміністрації від 28.12.2012 року №862 "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування, для розміщення сміттєзвалища та будівництва сміттєпереробного заводу, площею 5,000 га, за межами населеного пункту Буштино, в урочищі "Летище".

3. Згідно ч.2 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

4. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

СуддяЮ.Ю. Дору