ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
24 листопада 2014 року м. Київ справа № 800/531/14
Суддя Вищого адміністративного суду України Штульман І.В., вирішуючи питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 до Президента України про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в :
19 листопада 2014 року ОСОБА_1 звернувся до Вищого адміністративного суду України із адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправною бездіяльність Президента України щодо ненадання відповіді на звернення від 25 липня 2014 року та зобов'язати його надати відповідь на вказане звернення.
За змістом пункту 6 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з частиною 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги - це конкретні юридичні факти, з настанням яких суб'єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини.
Повноваження Президента України визначаються виключно Конституцією України, зокрема, статтею 106.
Позивачем у позовній заяві не зазначено, в чому полягає порушення його особистих прав, свобод та законних інтересів з боку Президента України та яким чином наведена бездіяльність впливає на його права та обов'язки, а тому виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, не відповідає вимогам пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Отже, ОСОБА_1 слід зазначити з посиланням на норми Конституції України, що бездіяльність Президента України, яку він просить визнати протиправною, відноситься до компетенції саме Президента України, та яким чином наведена бездіяльність впливає на права та обов'язки позивача, як безпосереднього суб'єкта правовідносин.
Крім того, відповідно до частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В порушення вищезазначених норм заявником не надані докази, якими він обґрунтовує позовні вимоги.
Разом з тим, відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
До позовної заяви не додано документ про сплату судового збору або належним чином завірений документ, який би підтверджував наявність пільг щодо його сплати.
Платіжні реквізити для зарахування судового збору за подання до Вищого адміністративного суду України позовів, апеляційних та касаційних скарг, заяв, а також за видачу судом касаційної інстанції певних документів - Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі, рахунок отримувача: 31210255700007, код ЄДРПОУ: 38004897, Код банку отримувача: 820019, Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м.Києві, Код класифікації доходу бюджету: 22030005 «Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075», Символ звітності: 255).
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху з наданням строку, достатнього для усунення недоліків.
У відповідності до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Керуючись статтями 106, 108, 171-1 Кодексу адміністративного судочинства України,-
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Президента України про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк до 15 грудня 2014 року для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Роз'яснити ОСОБА_1, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява буде йому повернута.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про її перегляд Верховним Судом України, якщо таку скаргу не було подано, та підлягає перегляду Верховним Судом України у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
Суддя І.В. Штульман