Єдиний унікальний номер 341/2120/14-а
Номер провадження 2-а/341/88/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2014 року Галицький районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого-суддіГаполяка Т. В.
секретаря судових засіданьОСОБА_1
розглянувши у місті Галичі в залі суду у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Громадського обєднання «Братство демократичної української молоді» до Бурштиської міської ради Галицького району Івано-Франківської області, міського голови м. Бурштина Галицького району Івано-Франківської області ОСОБА_2 про визнання протиправним рішення, зобовязання до вчинення дій, стягнення моральної шкоди, суд
ВСТАНОВИВ:
ГО «Братство демократичної української молоді» звернулось до суду з позовом до Бурштиської міської ради Галицького району Івано-Франківської області, міського голови м. Бурштина ОСОБА_2, та просить суд:
-визнати протиправним та скасувати рішення Бурштинської міської ради Галицького району Івано-Франківської області № 11.11./43 14 від 12 серпня 2014 року;
-зобовязати міського голову м. Бурштина Галицького району Івано-Франківської області ОСОБА_2 повторно внести заяву організації від 29 липня 2014 року «Про проект інженерно-транспортної інфраструктури ринку» на розгляд ради;
-стягнути з міського голови м. Бурштина Галицького району Івано-Франківської області ОСОБА_2 1 грн. моральної шкоди.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що 29 липня 2014 року ГО «Братство демократичної української молоді» звернулось до Бурштиської міської ради Галицького району Івано-Франківської області з заявою клопотанням звернутись до органу виконавчої влади з питанням забезпечення реалізації державної політики у сфері будівництва, архітектури та містобудування для можливості отримати містобудівні умови та обмеження щодо запропонованого організацією проекту інфраструктури ринку. Оскаржуваним рішенням заяву залишено без розгляду. В подальшому організація звернулась до міського голови м. Бурштина з заявою про зупинення дії оскаржуваного рішення та повторного внесення такого на розгляд сесії Бурштинської міської ради. В цьому організації було відмовлено. Такими протиправними діями міського голови завдано моральну шкоду, яку позивач оцінює в 1 грн.
В судовому засіданні представник позивача голова правління ГО «Братство демократичної української молоді» позов підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві. Просив позов задовольнити.
Представник відповідачів ОСОБА_3 в судовому засіданні позов заперечив. Зазначив про правомірнірність дій Бурштинської міської ради Галицького району Івано-Франківської області з огляду на те, що прилегла до ринку територія, проект благоустрою щодо якої має намір розробляти позивач перебуває в комунальній власності, однак знаходиться в охоронній зоні автодороги державного значення Н-09 Мукачеве Львів і розробка будуть яких проектів повинна здійснюватись з погодженням Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області та Державтоінспекції. Щодо зобовязання міського голови повторно внести заяву організації від 29 липня 2014 року «Про проект інженерно-транспортної інфраструктури ринку» на розгляд ради, то дане питання розглядалось міським головою за заявою позивача. Враховуючи те, що дані повноваження міський голова може реалізувати протягом пяти днів з моменту прийняття рішення, а клопотання подано по спливу таких, останнім правомірно відмовлено в задоволенні клопотання.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено, що в постійному користуванні ГО «Братство демократичної української молоді» перебуває земельна ділянка за адресою: вул. Міцкевича, 49А, м. Бурштин на території якої здійснюється ринкова торгівля. Прилегла до ринку територія зі сторони дороги перебуває у комунальній власності. Дані обставини визнаються сторонами.
29 липня 2014 року ГО «Братство демократичної української молоді» в порядку, визначеному Законом України «Про звернення громадян» звернулось до Бурштиської міської ради Галицького району Івано-Франківської області з заявою клопотанням звернутись до органу виконавчої влади з питанням забезпечення реалізації державної політики у сфері будівництва, архітектури та містобудування для можливості отримати містобудівні умови та обмеження щодо запропонованого організацією проекту інфраструктури ринку та прилеглої території до такого.
Оскаржуваним рішенням Бурштинської міської ради Галицького району Івано-Франківської області № 11.11./43 14 від 12 серпня 2014 року заяву залишено без розгляду.
Відповідно до ст. 40 Конституції України, усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 21 Закону України «Про громадські об'єднання», для здійснення своєї мети (цілей) громадське об'єднання має право, звертатися у порядку, визначеному законом, до органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб з пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями), скаргами.
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад відносять, зокрема, вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин; надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території села, селища, міста нових об'єктів, у тому числі місць чи об'єктів для розміщення відходів, сфера екологічного впливу діяльності яких згідно з діючими нормативами включає відповідну територію; затвердження в установленому порядку місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови відповідних населених пунктів, іншої містобудівної документації; встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність.
Системний аналіз наведених норм вказує на наявність обовязку органу місцевого самоврядування розглянути скеровану заяву позивача по суті, оскільки викладені в такій відносяться до компетенції міської ради, торкаються благоустрою території населеного пункту земельної ділянки, яка перебуває в комунальній власності.
Відтак позов в частині визнання протиправним та скасувати рішення Бурштинської міської ради Галицького району Івано-Франківської області № 11.11./43 14 від 12 серпня 2014 року слід задовольнити.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Визнаючи протиправним та скасовуючи рішення Бурштинської міської ради Галицького району Івано-Франківської області № 11.11./43 14 від 12 серпня 2014 року, суд вважає, що для повного захисту прав та інтересів позивача необхідно вийти за межі позовних вимог та зобовязати відповідача розглянути по суті заяву позивача від 29 липня 2014 року «Про проект інженерно-транспортної інфраструктури ринку».
Відповідно до п. 4 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення сільської, селищної, міської ради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження сільського, селищного, міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності.
Вимоги визнати протиправним та скасувати рішення Бурштинської міської ради Галицького району Івано-Франківської області № 11.11./43 14 від 12 серпня 2014 року, розглядаючи справу в частині таких, суд прийшов до переконання про під ставність таких, є взаємосуперечливими з вимогами зобовязати міського голову м. Бурштина Галицького району Івано-Франківської області ОСОБА_2 повторно внести заяву організації від 29 липня 2014 року «Про проект інженерно-транспортної інфраструктури ринку» на розгляд ради в порядку визначеному п. 4 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відтак в задоволенні таких слід відмовити.
Також, слід відмовити в задоволенні вимоги стягнути з міського голови м. Бурштина Галицького району Івано-Франківської області ОСОБА_2 1 грн. моральної шкоди, оскільки не встановлено протиправної поведінки відповідача, що є обовязковим елементом відповідальності у вигляді відшкодування моральної шкоди.
По справі слід провести розподіл судових витрат між сторонами, а саме стягнути з місцевого бюджету Бурштинської міської ради Галицького району Івано-Франківської області судовий збір.
Керуючись ст.ст. 19, 40 Конституції України, ст.ст. 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 21 Закону України «Про громадські об'єднання», ст. 7-12, 71, 86, 159-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Бурштинської міської ради Галицького району Івано-Франківської області № 11.11./43 14 від 12 серпня 2014 року.
Зобовязати Бурштинську міську раду Галицького району Івано-Франківської області розглянути по суті заяву Громадського обєднання «Братство демократичної української молоді» від 29 липня 2014 року «Про проект інженерно-транспортної інфраструктури ринку».
В позові в частині вимог:
-зобовязати міського голову м. Бурштина Галицького району Івано-Франківської області ОСОБА_2 повторно внести заяву організації від 29 липня 2014 року «Про проект інженерно-транспортної інфраструктури ринку» на розгляд ради;
-стягнути з міського голови м. Бурштина Галицького району Івано-Франківської області ОСОБА_2 1 грн. моральної шкоди
-відмовити.
В порядку розподілу судових витрат стягнути з місцевого бюджету Бурштинської міської ради Галицького району Івано-Франківської області 73 (сімдесят три) грн. 08 коп. судового збору та зарахувати такі на п/р 31214206700079, одержувач коштів УДКСУ в Галицькому районі Івано-Франківської обл., банк одержувача ГУДКСУ в Івано-Франківській обл., МФО 836014, код за ЄДРПО 02891581.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Гаполяк Т. В.
Постанову у повному обсязі складено 07 листопада 2014 року.
Суддя:ОСОБА_4