Постанова № 41536815, 06.11.2014, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.11.2014
Номер справи
814/3071/14
Номер документу
41536815
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 листопада 2014 року Справа № 814/3071/14

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі :

головуючого судді - Лебедєвої Г.В.

при секретарі - Дворник Г.Г.

за участю : представника прокуратури - Коршунової О.А. (за посвідченням),

представника відповідача - Кравченко О.А. ( за довіреністю),

представника третьої особи - Спінул В.А. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві справу за адміністративним позовом прокурора міста Миколаєва до Миколаївської міської ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю "Транс - Імпорт" про визнання протиправним та скасування п. 3 розд. 1 рішення Миколаївської міської ради № 43/33 від 16.09.2014 р. про надання товариству з обмеженою відповідальністю "Транс - Імпорт" дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 10000 кв. м., нормативною грошовою оцінкою 599 100 грн., за рахунок земельної ділянки раніше наданої міської ради від 13.03.2008 р. № 22/44 ТОВ" Транс - Імпорт", з метою передачі в оренду для будівництва гаража - стоянки для вантажних автомобілів підприємства по вул. Кінцевій у місті Миколаєві, -

ВСТАНОВИВ:

До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора міста Миколаєва до Миколаївської міської ради про визнання протиправним та скасування п. 3 розд. 1 рішення Миколаївської міської ради № 43/33 від 16.09.2014 р. про надання товариству з обмеженою відповідальністю "Транс - Імпорт" дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 10000 кв. м., нормативною грошовою оцінкою 599 100 грн., за рахунок земельної ділянки раніше наданої міської ради від 13.03.2008 р. № 22/44 ТОВ" Транс - Імпорт", з метою передачі в оренду для будівництва гаража - стоянки для вантажних автомобілів підприємства по вул. Кінцевій у місті Миколаєві.

У своєму позові позивач зазначив, що прокуратурою міста проведено перевірку законності прийнятих Миколаївською міською радою рішень, за результатами якої встановлені порушення вимог законодавства при наданні дозволів на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у користування. Так, пунктом 3 розділу 1 рішення Миколаївської міської ради №43/33 від 16.09.2014 товариству з обмеженою відповідальністю «Транс-Імпорт» надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 10000 кв. м, за рахунок земельної ділянки раніше наданої рішенням міської ради від 13.03.2008 №22/44 ТОВ «Транс-Імпорт», з метою передачі в оренду для будівництва гаража-стоянки для вантажних автомобілів підприємства по вул. Кінцевій у місті Миколаєві. Вказаний пункт рішення Миколаївської міської ради не відповідає вимогам чинного законодавства, з огляду на те, що, всупереч вимог Земельного кодексу України, земельні торги щодо продажу права на оренду вказаної земельної ділянки в порядку ст.ст. 135-139 Земельного кодексу України не проводились, у зв'язку з чим пункт 3 розділу 1 рішення Миколаївської міської ради №43/33 від 16.09.2014 підлягає скасуванню.

Відповідач надав до суду заперечення, в яких зазначив, що позивач належним чином не обґрунтував порушення саме інтересів держави при прийнятті оскаржуваного рішення міською радою, звернувшись до суду з даним позовом прокурор порушив принцип невтручання держави у здійснення територіальною громадою м. Миколаєва права власності. Крім того, відповідач зазначив, що законодавством передбачена необхідність проведення конкурсу саме для укладання відповідного договору оренди, проте необхідність проведення конкурсу перед наданням дозволу на виготовлення проектної документації законодавством не передбачена.

Ухвалою суду від 28.10.2014 року було залучено до участі у розгляді справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спорту на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю "Транс - Імпорт".

У судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги та обґрунтування адміністративного позову у повному обсязі.

Представник відповідача та третя особа заперечували проти задоволення позовних вимог, посилаючись на доводи, викладені у запереченнях проти позову.

Суд, заслухавши осіб, що з'явились в судове засідання, дослідивши доводи адміністративного позову, заперечення проти нього, пояснення сторін, наявні матеріали справи та обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, встановив наступне.

Відповідно до п. а, ст.12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: а) розпорядження землями територіальних громад.

У частині 1 ст.123 ЗК України серед іншого також зазначено, що надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Так, пунктом 3 розділу 1 рішення Миколаївської міської ради №43/33 від 16.09.2014 товариству з обмеженою відповідальністю «Транс- Імпорт» надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 10000 кв.м, за рахунок земельної ділянки раніше наданої рішенням міської ради від 13.03.2008 №22/44 ТОВ «Транс-Імпорт», з метою передачі в оренду для будівництва гаража-стоянки для вантажних автомобілів підприємства по вул. Кінцевій у місті Миколаєві.

Однією з підстав для прийняття вказаного рішення є заява ТОВ «Транс-Імпорт» від 17.02.2014 на адресу Миколаївського міського голови про надання в оренду земельної ділянки для будівництва гаража-стоянки вантажних автомобілів по вул. Кінцевій у місті Миколаєві.

Як вбачається з матеріалів справи, пунктами 41, 41.1 розділу рішення Миколаївської міської ради № 22/55 від 13.03.2008, із змінами внесеними пунктом 1 розділу 4 рішенням міської ради №29/46 від 31.10.2008, затверджено проект землеустрою та передано ТОВ «Транс-Імпорт» в оренду строком на 2 роки земельну ділянку загальною площею 26 316 кв.м, за рахунок земель міста, не наданих у власність або користування, зарахувавши її до земель іншого призначення (землі поточного будівництва), для будівництва гаража-стоянки для вантажних автомобілів підприємства по вул. Кінцевій.

На підставі зазначеного рішення між Миколаївською міською радою та ТОВ «Транс-Імпорт» 11.05.2010 за №7620 було укладено договір оренди на земельну ділянку площею 26 316 кв.м (кадастровий номер - 4810136900:03:074:0015) строком на два роки, для будівництва гаража-стоянки вантажних автомобілів підприємства, який зареєстровано у Миколаївській регіональній філії ДП «Центр ДЗК», про що у державному реєстрі земель вчинено запис від 10.06.2010 за №041049900103.

Пунктом 25 розділу 1 рішення Миколаївської міської ради №19/42 від г 2012 ТОВ «Транс-Імпорт» продовжено на 1 рік з дати прийняття цього рішення строк оренди на зазначену земельну ділянку та укладено договір про зміни №398-12 до договору оренди землі №7620 від 11.05.2010 (продовжено до 21.08.2013).

Зазначений договір про зміни №393-12 зареєстровано в Управлінні Держкомзему у місті Миколаєві, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 21.12.2012 за №481010004001551.

Водночас, рішенням господарського суду Миколаївської області від 14.08.2013 року у справі №915/1067/13, яке набрала законної сили, було достроково розірвано договір оренди земельної ділянки №7620, укладений між Миколаївською міською радою та ТОВ «Транс-Імпорт» 11.05.2010 року та зобов'язано повернути міській раді земельну ділянку.

На виконання рішення господарського суду Миколаївської області від 14.08.2013 ТОВ «Транс-Імпорт» повернуло Миколаївській міській раді земельну ділянку за договором оренди землі №7620 від 11.05.2010 по вул. Кінцевій, про що 19.02.2014 року складено акт прийому-передачі земельної ділянки.

Таким чином, на момент надання рішенням міської ради №43/33 від 16.09.2014 ТОВ «Транс-Імпорт» дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 10000 кв. м, за рахунок земельної ділянки раніше наданої рішенням міської ради від 13.03.2008 №22/44, ТОВ «Транс-Імпорт» не являвся користувачем зазначеної земельної ділянки, оскільки договір оренди землі було розірвано.

За інформацією управління Держземагентства у Миколаївському районі Миколаївської області земельна ділянка площею 10000 кв. м. по вул. Кінцевій у м. Миколаєві належить до земель міста, не наданих у власність чи користування.

Отже, Миколаївська міська рада рішенням №43/33 від 16.09.2014 надала ТОВ «Транс-Імпорт» дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 10000 кв.м по вул. Кінцевій у місті Миколаєві, за рахунок земель міста не наданих у користування.

На зазначеній земельній ділянці знаходяться збудовані об'єкти орієнтовною площею 40 кв.м, 40 кв. м та 9 кв. м, що підтверджується актом управління земельних ресурсів Миколаївської міської ради від 26.09.2014 року. За інформацією інспекції державного-архітектурно-будівельного контролю у Миколаївській області від 26.09.2014 ТОВ «Транс-Імпорт» за період з 01.01.2008 року по теперішній час документи дозвільного характеру не надавались, документи реєстраційного характеру не реєструвалися. Згідно з інформаційною довідкою з Реєстру прав власності на нерухоме майно реєстраційної служби Миколаївського міського управління юстиції Миколаївської області право власності на об'єкти нерухомості (споруди) за ТОВ «Транс-Імпорт» не оформлено.

Дослідивши питання правомірності прийняття п. 3 розд. 1 рішення Миколаївської міської ради № 43/33 від 16.09.2014 р., суд дійшов висновку про те, що п. 3 розд. 1 зазначеного рішення прийнято із порушенням вимог чинного законодавства України, без достатніх підстав для прийняття такого рішення, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст.124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.

Згідно ч. 2 ст. ст.124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.

У відповідності до ст.134 Земельного кодексу України земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об'єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі: розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб; використання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, та спеціального водокористування відповідно до отриманих спеціальних дозволів (ліцензій); використання релігійними організаціями, які легалізовані в Україні, земельних ділянок під культовими будівлями; будівництва об'єктів, що в повному обсязі здійснюється за кошти державного та місцевих бюджетів; надання земельних ділянок державним та комунальним підприємствам, бюджетним установам, вищим навчальним закладам, а також господарським товариствам, у статутному капіталі яких державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 60 відсотків; надання земельних ділянок підприємствам, установам і громадським організаціям у сфері культури і мистецтв (у тому числі національним творчим спілкам та їх членам) під творчі майстерні; надання земельних ділянок в оренду для реконструкції кварталів застарілої забудови, для будівництва соціального та доступного житла, якщо конкурс на його будівництво вже проведено; розміщення іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій згідно з міжнародними договорами України; надання земельної ділянки, викупленої для суспільних потреб чи примусово відчуженої з мотивів суспільної необхідності для забезпечення таких потреб; надання земельних ділянок державної або комунальної власності для потреб приватного партнера в рамках державно-приватного партнерства відповідно до закону; надання земельної ділянки замість викупленої для суспільних потреб чи примусово відчуженої з мотивів суспільної необхідності та повернення такої земельної ділянки колишньому власнику чи його спадкоємцю (правонаступнику), у разі якщо така потреба відпала; будівництва, обслуговування та ремонту об'єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об'єктів зв'язку та дорожнього господарства (крім об'єктів дорожнього сервісу); створення озеленених територій загального користування; будівництва об'єктів забезпечення життєдіяльності населених пунктів (сміттєпереробних об'єктів, очисних споруд, котелень, кладовищ, протиерозійних, протизсувних і протиселевих споруд); передачі громадянам земельних ділянок для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів, для сінокосіння і випасання худоби, для городництва; надання земельних ділянок особам взамін тих, що були викуплені (примусово відчужені) для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності за рішенням органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування; розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції; надання земельних ділянок суб'єктам господарювання, що реалізують відповідно до Закону України "Про особливості провадження інвестиційної діяльності на території Автономної Республіки Крим" зареєстровані в установленому порядку інвестиційні проекти. Надання такої земельної ділянки у власність здійснюється згідно із законодавством після завершення строку реалізації інвестиційного проекту за умови виконання суб'єктом господарювання договору про умови реалізації цього інвестиційного проекту на території Автономної Республіки Крим; надання земельної ділянки, викупленої для суспільних потреб чи примусово відчуженої з мотивів суспільної необхідності для забезпечення таких потреб; надання земельної ділянки взамін викупленої для суспільних потреб чи примусово відчуженої з мотивів суспільної необхідності та повернення такої земельної ділянки колишньому власнику або його спадкоємцю (правонаступнику) у разі, якщо така потреба відпала; поновлення договорів оренди землі; використання земельних ділянок для здійснення концесійної діяльності; передачі в оренду, концесію майнових комплексів або нерухомого майна, розташованого на земельних ділянках державної, комунальної власності; надання в оренду земельних ділянок індустріальних парків керуючим компаніям цих індустріальних парків; надання земельних ділянок в інших випадках, визначених законом.

Земельні торги не проводяться при наданні (передачі) земельних ділянок громадянам у випадках, передбачених статтями 34, 36 та 121 цього Кодексу, а також передачі земель загального користування садівницькому товариству та дачному кооперативу.

У відповідності до ст. 135 Земельного кодексу України земельні торги проводяться у формі аукціону, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з учасником (переможцем) земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів. Продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) здійснюється виключно на земельних торгах, крім випадків, встановлених частинами другою і третьою статті 134 цього Кодексу.

Як вбачається з матеріалів справи, п. 3 розд. 1 рішення Миколаївської міської ради № 43/33 від 16.09.2014 р. було надано товариству з обмеженою відповідальністю "Транс - Імпорт" дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 10000 кв. м. з метою передачі в оренду для будівництва гаража - стоянки для вантажних автомобілів підприємства по вул. Кінцевій у місті Миколаєві.

Проте, будівництво гаража-стоянки для вантажних автомобілів підприємства не відноситься до визначених ст. 134 Кодексу випадків, коли права на земельні і ділянки не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах).

Разом з цим, судом встановлено, що, всупереч зазначених вимог Земельного кодексу України, земельні торги щодо продажу права на оренду вказаної земельної ділянки в порядку, передбаченому ст.ст. 135-139 Земельного кодексу України, не проводились.

Натомість, шляхом прийняття оскаржуваного рішення міською радою розпочато передачу в оренду земельної ділянки за іншим порядком, що передбачений ст. 123 Земельного кодексу України.

Таким чином, суд доходить висновку, що прийняття рішення про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва гаража-стоянки для вантажних автомобілів підприємства без проведення у встановленому законом порядку земельних торгів не відповідає вищезазначеним вимогам земельного законодавства, а тому підлягає визнанню протиправним та скасуванню.

Суд також вважає необґрунтованими доводи представника відповідача про те, що ним прийнято рішення не про надання земельної ділянки в оренду, а рішення про надання товариству з обмеженою відповідальністю "Транс - Імпорт" дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою.

Так, системний аналіз положень земельного законодавства свідчить про те, що надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою є одним із етапів процесу надання земельної ділянки у користування, що свідчить про намір особи отримати таку ділянку у користування.

Крім того, ст. 135 Земельного кодексу України передбачено, що організатором земельних торгів є фізична або юридична особа - власник земельної ділянки, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, що здійснює реалізацію права державної чи комунальної власності на земельні ділянки, або державний виконавець у разі виконання рішень, що підлягають примусовому виконанню в порядку, передбаченому Законом України "Про виконавче провадження", які уклали з виконавцем земельних торгів договір про проведення земельних торгів.

Проведення земельних торгів щодо земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них здійснюється за рішенням організатора земельних торгів, у якому зазначаються: а) перелік земельних ділянок або прав на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами; б) стартова ціна лота; в) строк та інші умови користування земельною ділянкою у разі набуття права користування земельною ділянкою на земельних торгах; г) особа, уповноважена організатором земельних торгів на укладення договору купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки, яка або право на яку виставляється на земельні торги.

Земельні торги проводяться відповідно до договору між організатором земельних торгів та виконавцем земельних торгів за рахунок коштів, що сплачуються організатором як винагорода виконавцю, та реєстраційних внесків учасників торгів.

В свою чергу, статтею 136 ЗК України передбачено, що підготовку лотів до проведення земельних торгів забезпечує організатор земельних торгів. Підготовка лотів до проведення земельних торгів включає, зокрема, виготовлення, погодження та затвердження в установленому законодавством порядку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі зміни цільового призначення земельної ділянки та у разі, якщо межі земельної ділянки не встановлені в натурі (на місцевості).

Проте, як вбачається з матеріалів справи та не заперечується представником відповідача, ніяких рішень щодо проведення земельних торгів щодо продажу права оренди земельної ділянки площею 10000 кв. м. по вул. Кінцевій у місті Миколаєві міською радою не приймалось.

Крім цього, суд звертає увагу представника відповідача, що саме міська рада як організатор торгів повинна виготовити, погодити та затвердити в установленому законодавством порядку проекту землеустрою, а не надавати дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою юридичній особі, яка має намір отримати цю земельну ділянку у користування. Разом з цим, судом не приймаються до уваги твердження представника відповідача про порушення прокуратурою принципу невтручання держави у здійснення територіальною громадою м. Миколаєва права власності.

Статтею 121 Конституції України на органи прокуратури покладена функція представництва інтересів держави в суді у випадках, визначених законом. Право звернення прокурора або його заступника до суду в інтересах і держави передбачено ст. 121 Конституції України, ст.ст. 20, 36і Закону України «Про прокуратуру" та ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України

Згідно зі ст. 36і Закону України „Про прокуратуру", представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави.

За наявності підстав, з метою представництва громадянина або держави прокурор має право в порядку, передбаченому процесуальним законом звертатись до суду з позовами (заявами, поданнями).

Незаконне надання земельної ділянки в користування порушує інтереси держави у сфері контролю за використанням та охороною земель, ефективного використання земельних ресурсів, суперечить державній політиці у сфері земельних відносин, що є підставою для здійснення органами прокуратури захисту в суді інтересів держави.

Відповідно до ч. 2 ст. 60 КАС України прокурор, який звертається до адміністративного суду в інтересах держави, в позовній заяві (поданні) самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також зазначає орган, уповноважений - державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до адміністративного суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі набуває статусу позивача.

Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Всупереч наведеним вимогам, відповідач, як суб'єкт владних повноважень не надав до суду достатніх доказів на підтвердження правомірності прийнятого ним рішення стосовно надання товариству з обмеженою відповідальністю "Транс - Імпорт" дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 10000 кв. м., нормативною грошовою оцінкою 599 100 грн., за рахунок земельної ділянки раніше наданої міської ради від 13.03.2008 р. № 22/44 ТОВ" Транс - Імпорт", з метою передачі в оренду для будівництва гаража - стоянки для вантажних автомобілів підприємства по вул. Кінцевій у місті Миколаєві.

Враховуючи викладене та посилаючись на вищезазначені норми законодавства, суд вважає, що позовні вимоги прокурора міста Миколаєва до Миколаївської міської ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю "Транс - Імпорт" про визнання протиправним та скасування п. 3 розд. 1 рішення Миколаївської міської ради № 43/33 від 16.09.2014 р. про надання товариству з обмеженою відповідальністю "Транс - Імпорт" дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 10000 кв. м., нормативною грошовою оцінкою 599 100 грн., за рахунок земельної ділянки раніше наданої міської ради від 13.03.2008 р. № 22/44 ТОВ" Транс - Імпорт", з метою передачі в оренду для будівництва гаража - стоянки для вантажних автомобілів підприємства по вул. Кінцевій у місті Миколаєві, є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 6-8, 71, 86, 158-163, 167, 254 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора міста Миколаєва до Миколаївської міської ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю "Транс - Імпорт" про визнання протиправним та скасування п. 3 розд. 1 рішення Миколаївської міської ради № 43/33 від 16.09.2014 р. про надання товариству з обмеженою відповідальністю "Транс - Імпорт" дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 10000 кв. м., нормативною грошовою оцінкою 599 100 грн., за рахунок земельної ділянки раніше наданої міської ради від 13.03.2008 р. № 22/44 ТОВ" Транс - Імпорт", з метою передачі в оренду для будівництва гаража - стоянки для вантажних автомобілів підприємства по вул. Кінцевій у місті Миколаєві - задовольнити.

Визнати протиправним п. 3 розд. 1 рішення Миколаївської міської ради № 43/33 від 16.09.2014 р. про надання товариству з обмеженою відповідальністю "Транс - Імпорт" дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 10000 кв. м., нормативною грошовою оцінкою 599 100 грн., за рахунок земельної ділянки раніше наданої міської ради від 13.03.2008 р. № 22/44 ТОВ" Транс - Імпорт", з метою передачі в оренду для будівництва гаража - стоянки для вантажних автомобілів підприємства по вул. Кінцевій у місті Миколаєві.

Скасувати п. 3 розд. 1 рішення Миколаївської міської ради № 43/33 від 16.09.2014 р. про надання товариству з обмеженою відповідальністю "Транс - Імпорт" дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 10000 кв. м., нормативною грошовою оцінкою 599 100 грн., за рахунок земельної ділянки раніше наданої міської ради від 13.03.2008 р. № 22/44 ТОВ" Транс - Імпорт", з метою передачі в оренду для будівництва гаража - стоянки для вантажних автомобілів підприємства по вул. Кінцевій у місті Миколаєві.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги на постанову суду одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, на постанову встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складений та підписаний суддею 10 листопада 2014 року.

Суддя Г.В. Лебедєва