ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"19" листопада 2014 р. Справа № 2a-3184/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Тимощука О.Л.
при секретарі Візінському М.В.,
за участю:
представника боржника - Яціва М.М.,
прокурора - Кормило Р.О.,
представника стягувача - Баралецької М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду заяву щодо розстрочення виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду по справі №ПА-10/302 від 27.11.2008 року
за позовом Першого заступника прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську
до відповідача: ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів»
про стягнення на користь держави заборгованості по бюджетних позичках в сумі 4786380 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
11.11.2014 року на адресу Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшла заява від ДП "Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів" про розстрочення виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду по справі №ПА-10/302 про стягнення на користь держави заборгованості по бюджетних позичках в сумі 4786380 грн.
Відповідно до заяви, ДП "Іван-Франківський комбінат хлібопродуктів" просить залишок боргу в сумі 3360170,78 грн розстрочити на 24 місяці згідно із поданим графіком виконання рішення (постанови) Львівського апеляційного адміністративного суду по справі № ПА-10/302 (том 6 а.с.87), а також зупинити виконавче провадження №11367166 та чинність арешту коштів і майна по зазначеному виконавчому провадженню. Згідно з графіком погашення залишку боргу заявник просить розстрочити суму заборгованості, наступним чином: листопад-грудень 2014 року - 20000 грн (щомісячно по 10000 грн); січень-грудень 2015 року - 120000 грн, (щомісячно по 10000 грн); січень-березень 2016 року - 30000 грн (щомісячно по 10000 грн); квітень-жовтень 2016 року - 3190170,78 грн (щомісячно по 398771,35 грн).
Своє прохання заявник мотивує тим, що стягнення заявленої суми в повному обсязі призведе до втрати підприємством платоспроможності, припинення роботи та звільнення працівників (половина з яких, крім роботи в комбінаті не мають іншого джерела доходів), зупинення господарської діяльності, порушення технологічних процесів виробництва хліба, що як наслідок спричинить подорожчання в області хлібопродуктів, а держава втратить платника податку та суб'єкта господарювання із значною часткою виробництва хлібопродуктів в області. Також вказував, що роль комбінату у виробництві борошномельної продукції в межах області становить 35 % та в зберіганні зерна з державного фонду становить 78%.
В разі розстрочення суми боргу, комбінат буде мати можливість працювати і сплатити всю заборгованість без фінансових втрат, крім того заявником зазначено в який спосіб він отримає в майбутньому необхідні кошти, зокрема, за рахунок економії коштів з фонду заробітних плат працівників та в результаті продажу деяких нерухомих об'єктів комбінату, які не використовуються в процесі виробничої діяльності.
Представник боржника в судовому засіданні заяву про розстрочення виконання судового рішення підтримав в повному обсязі.
Прокурор проти розстрочення не заперечив, проте висловив пропозицію дещо збільшити перші платежі з метою більш рівномірного розподілу погашення боргу.
Представник стягувача в судовому засіданні не заперечувала проти розстрочення заборгованості, також зазначила необхідність рівномірного розподілу погашення боргу, у разі його розстрочення.
Розглянувши подану заяву, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи письмові докази, судом встановлено наступне.
10.10.2011 року з Господарського суду Івано-Франківської області на адресу Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшли матеріали адміністративної справи №ПА-10/302 за позовом першого заступника прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача головного управління Державного казначейства України в Івано-Франківській області до відповідача Державного підприємства "Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів", третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача обласного дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" про стягнення на користь держави заборгованості по державних позичках.
За результатами розгляду даної адміністративної справи, відповідно до постанови Львівського апеляційного адміністративного суду, яка набрала законної сили 27.11.2008 року Господарським судом Івано-Франківської області 29.12.2008 року виданий виконавчий лист №ПА-10/302 на підставі якого відкрито виконавче провадження ВП№11367166 від 24.01.2009 року.
Згідно з виконавчим листом №ПА-10/302 з ДП "Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів" стягується заборгованість по державних позичках в сумі 4786380,00 грн., та 1700 грн., судових витрат. У зв'язку із невиконанням постанови про відкриття виконавчого провадження в добровільний термін, ВДВС Івано-Франківського МУЮ винесено постанову про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі 478638,00 грн.
20 жовтня 2011 року Івано-Франківським окружним адміністративним судом, відповідно до ухвали суду (том 6 а.с.112-114) вирішено питання щодо розстрочення суми заборгованості на 1 рік, проте відповідачем сума заборгованості в повному обсязі не сплачена.
Залишок заборгованості відповідно до графіку погашення боргу становить 3360170,78 грн. Факт наявності такої суми заборгованості прокурор та стягувач не оспорювали.
В підтвердження неможливості сплати заборгованості боржником надано довідку №5/771 від 04.11.2014 року про те, що на банківських рахунках боржника числиться 296536 грн (том 6 а.с.88), копію довідки філії публічного акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» №054-19/1750 від 24.10.2014 року (том 6 а.с.89) та довідки про закриття рахунків в інших банках (том 6 а.с.90, 91).
На підтвердження зайняття важливого місця у виробництві хлібопродуктів та зберіганні зерна боржником надано лист ТзОВ «Івано-Франківського хлібокомбінату» (том 5 а.с.133) про те, що питома вага борошна ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів», яка використовується для випуску хлібобулочних виробів становить - 57%, а питома вага борошна державних ресурсів становить 86,9 %. Відомостями на виплату грошей позивач обґрунтовує витрати на виплату працівникам заробітної плати, серед яких в 66 працівників, заробітна плата є єдиним джерелом доходу (том 5 а.с.134-150). Платіжні доручення вказують, що підприємство працює і здійснює розрахунки за надані комунальні послуги та оплату заборгованості за судовими рішеннями (том 5 а.с.161-211). Договорами складського зберігання боржником підтверджуються обставини щодо прийняття на себе зобов'язань із зберігання зернових культур контрагентів, в тому числі матеріальних цінностей державного резерву (том 5 а.с.214-216,231-233,234-235,237-239,240-242,243-245,246-247,249-250; том 6 а.с.1-2,4-6,8-9,11-12,14-15,17-20,22-23,32-33,43-44, 67-73,74-76,78-81), також до даних договорів додані підтверджуючі документи реальності контрагентів з якими вони були укладені.
Відповідно до частини 2 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Конституційний принцип обов'язковості судових рішень (статті 124, 129 Конституції України), закріплений в статтях 7, 14 Кодексу адміністративного судочинства України, забезпечується можливістю їх примусового виконання.
Водночас, закріплений в Кодексі адміністративного судочинства України принцип пропорційності, зокрема, передбачає, що для досягнення суспільно-корисних цілей необхідно обирати найменш «шкідливі» засоби, з метою досягнення балансу між публічним інтересом та індивідуальним інтересом особи, а також між цілями та засобами їх досягнення.
За таких обставин, враховуючи думку прокурора та стягувача, суд дійшов висновку про наявність достатніх та обгрунтованих підстав для розстрочення виконання рішення суду на 24 календарних місяці з метою забезпечення можливості його найбільш ефективного виконання боржником.
Що стосується вимог, викладених в заяві про розстрочення виконання судового рішення в частині зупинення виконавчого провадження №11367166 та чинності арешту коштів і майна по зазначеному виконавчому провадженню, то такі не підлягають розгляду в порядку статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, є передчасними і можуть бути заявлені в окремому адміністративному позові в порядку та у спосіб, передбачені статтею 181 КАС України.
За наведених підстав та вказаних правових норм заява ДП "Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів" про розстрочення виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду по справі №ПА-10/302 - підлягає частковому задоволенню.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Заяву Державного підприємства «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» про розстрочення виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 27.11.2008р., у справі №ПА-10/302 - задовольнити частково.
Розстрочити Державному підприємству «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» (ідентифікаційний код 05513715) виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 27.11.2008р., у справі №ПА-10/302 в частині стягнення заборгованості в розмірі 3360170 (три мільйони триста шістдесят тисяч сто сімдесят) гривень 78 копійок на 24 (двадцять чотири) місяці, а саме:
з грудня 2014 року по квітень 2016 року з рівною сплатою щомісячно в дохід бюджету 30000 (тридцять тисяч) гривень 00 коп.;
з травня по листопад 2016 року з рівною сплатою щомісячно в дохід бюджету 407167 (чотириста сім тисяч сто шістдесят сім) гривень 26 коп, з моменту набрання даною ухвалою законної сили.
В задоволенні решти заяви - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.
Ухвала складена в повному обсязі 21.11.2014.