Радомишльський районний суд Житомирської області
Номер провадження2-а/289/48/14
Справа №289/1579/14-а
Рядок статистичного звіту 3
Категорія: 2.1
ПОСТАНОВА
іменем України
18.11.2014
Радомишльський районний суд Житомирської області в складі головуючого: судді-Свінцицького Л.В. при секретарі-Білошицькій І.Ю. представника відповідача-Копиляна А.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Радомишль адміністративний позов ОСОБА_1 до суб»єкта владних повноважень-Радомишльського міського голови-Ткачука ОСОБА_2, про визнання дій протиправними та незаконними, зобов»язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1І.(надалі-позивач) звернувся до суду із адміністративним позовом до Радомишльського міського голови ОСОБА_3 (надалі відповідач), в якому просить визнати дії відповідача протиправними та незаконними, мотивуючи позовні вимоги тим, що ОСОБА_3 відмовив йому у наданні інформації, та зобов»язати його надати позивачу інформацію.
В судове засідання позивач не з»явився, про день та час слухання справи був належним чином повідомлений.
Представник відповідача- Радомишльської міської Ради, в судовому засіданні позовні вимоги позивача не визнав, пояснив суду, що міській голова надав позивачу повну інформацію згідно його запиту.
Суд, вислухавши пояснення представника відповідача, вивчивши матеріали справи, та оцінивши зібрані по справі докази, вважає, що позов не підлягає до задоволення із наступних підстав .
Відповідно до ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.
Як встановлено в судовому засіданні, 11.08.2014 року позивач звернувся до Радомишльської міської ради Житомирської області з інформаційним запитом, в якому просив надіслати на його адресу яким чином та способом, на підставі яких документів виконкомом Радомишльської міської ради було встановлено, що майно колишньої військової частини, яка розташовувалась по вул.Шевченка, 31-а становить цілісний комплекс, чи присвоювались відповідними рішенням міської ради, місця розташування земельних ділянок, які розташовані по вул.Шевченка, 31-, та надати письмову інформацію, яким чином та способом цілісний майновий комплекс став розташовуватись на не цілісній земельній ділянці (на десятках земельних ділянках).
За результатами розгляду його запиту, за підписом міського голови ОСОБА_3 на адресу позивача, 14.08.2014 року, була направлена відповідь в якій містилась інформація згідно запиту ОСОБА_1
Однак відповідач в своїх позивних вимогах, оскаржує дії відповідача, відносно не У отримання інформації згідно його запиту, а зазначає,що він просив у відповідача надати йому інформацію про осіб, які отримали майно колишньої військової частини по вул.Шевченка, 31-а, згідно переліку зазначеному у свідоцтві про право власності №54 від 21.02.2002 року.
Відповідно до ст. 40 Конституції України, громадяни мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обгрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Згідно статті 9 Закону України «Про інформацію» №2657-ХІІ від 2 жовтня 1992 року (далі Закон №2657-ХІІ) всі громадяни України, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
Законом України «Про доступ до публічної інформації» № 2939-УІ від 13.01.2011 року визначено порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.
Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Згідно зі статтею 12 Закону №2939-УІ, суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень; розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону; структурний підрозділ або відповідальна особа з питань запитів на інформацію розпорядників інформації.
Пунктом 1 частини першої статті 13 Закону №2939-VI встановлено, що розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та, рішення яких є обов'язковими для виконання.
Відповідно до статті 19 Закону №2939-VI, запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.
Положенням частин другої та четвертої статті 20 Закону №2939-VI передбачено, що розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Позивач в своєму позові посилається на те, що відповідачем були порушені вимоги ст.ст. 14, 19 та 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», де передбачено, що розпорядники інформації зобов'язані надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації.
Як встановлено в судовому засіданні, відповідач отримав відповідь на його запит від 11.08.2014 року, з приводу якого звертався із запитом, не оскаржує дії відповідача саме по не наданню йому відповіді на питання які зазначені в його запиті, а просить суд зобов»язати відповідача надати йому відповіді на питання які він не ставив в своєму інформаційному запиті, а тому суд відмовляє позивачу в задоволенні його позовних вимог.
На підставі наведенного,та керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до суб»єкта владних повноважень-Радомишльського міського голови-Ткачука ОСОБА_2, про визнання дій протиправними та незаконними, зобов»язання вчинити певні дії,- відмовити за безпідставністю.
Постанова може бути оскаржена до адміністративного апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський районний суд протягом десяти днів з часу виготовлення повного тексту постанови .
Суддя Свінцицький Л. В.