Ухвала суду № 41517201, 11.11.2014, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2014
Номер справи
813/3178/14
Номер документу
41517201
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2014 року Справа № 9570/14/876

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Гулида Р.М.,

суддів - Кузьмича С.М., Каралюса В.М.,

розглянувши у порядку письмового провадження в місті Львові апеляційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області про визнання протиправним та скасування наказу, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області про визнання протиправним та скасування наказу від 20.12.2010 року № 22-С\Д "Про скасування дозволу на виконання будівельних робіт №1\352-10 від 05.08.2010 року та № 1\352-10 від 14.09.2010 року".

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2014 року, позов задоволено повністю.

Визнано протиправним та скасовано наказ Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області від 20.12.2010 року № 22-С\Д "Про скасування дозволу на виконання будівельних робіт № 1\352-10 від 05.08.2010 року та № 1\352-10 від 14.09.2010 р."

Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області подала апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що приймаючи оскаржувану постанову суд першої інстанції порушив норми матеріального права, а допущена упереджена оцінка зібраних доказів та довільне трактування законодавства за текстом постанови, не відповідає фактичним обставинам справи, що призвело до неправильного вирішення справи по суті позовних вимог.

Сторони в судове засідання не прибули, хоч про дату, час і місце апеляційного розгляду були повідомлені належним чином, а тому, колегія суддів, у відповідності до ч.1 п.2 ст.197 КАС України, вважає за можливе розглядати справу у порядку письмового провадження.

Заслухавши доповідача - суддю Львівського апеляційного адміністративного суду, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін, мотивуючи це наступним.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу квартири від 16.08.2010 року, укладеного між ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_1, посвідченого приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_7 16 серпня 2010 року, зареєстрованого в реєстрі за № 1155.

Право власності ОСОБА_1 на вказану квартиру зареєстроване Обласним комунальним підприємством Львівської міської ради "Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки" 17 серпня 2010 року, за реєстраційним номером 31223934, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 17.08.2010 року, номер витягу 27042326.

Квартира АДРЕСА_1 належала на праві спільної власності гр. ОСОБА_2 та членам його сім'ї: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 на підставі свідоцтва про право власності на квартиру від 28.02.1997 року №Л08909, зареєстрованого Львівським міжміським бюро технічної інвентаризації 07.03.1997 року, записаного в реєстрову книгу №19322.

В 2008 році попереднім власником ОСОБА_2 та членами його сім'ї: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, у відповідності до рішення Львівської міської ради від 06.07.2007 року №442 "Про порядок проведення переобладнання горищ на мансардні поверхи або надбудов у житлових будинках на території м. Львова з метою ремонту дахів та розширення житлового фонду", було вирішено розпочати реконструкцію належної їм на той час квартири АДРЕСА_1 з її розширенням за рахунок горища та влаштування котла опалення.

Сім"єю ОСОБА_2, у відповідності до рішення Львівської міської ради від 06.07.2007 року №442 "Про порядок проведення переобладнання горищ на мансардні поверхи або надбудов у житлових будинках на території м. Львова з метою ремонту дахів та розширення житлового фонду", було отримано ряд погоджень відповідних державних органів та органів місцевого самоврядування на проведення реконструкції з розширенням квартири №5а за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1, а також отримано згоду власників квартир будинку АДРЕСА_1.

На підставі цих документів ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області було надано дозвіл від 05.08.2010 року №1/352-10 на виконання будівельних робіт з реконструкції і розширення квартири №5а за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 (будівельні роботи проводяться за кошти замовника, загальна площа 92.2 кв.м.) відповідно до проектної документації, яка розроблена ТОВ "Артур". Термін дії дозволу 20.08.2011 року.

Також слід зазначити, що Личаківською районною адміністрацією Львівської міської ради - власником будинку АДРЕСА_1 було видано Розпорядження №1025 від 14.10.2008 року "Про надання дозволу на реконструкцію кв. АДРЕСА_1 з розширенням за рахунок горища та влаштування котла опалення".

Розпорядженням дозволено Співласникам здійснити реконструкцію кв. АДРЕСА_1 з розширенням за рахунок горища та влаштувати двоконтурний котел на площі кухні взамін опалювальних пічок, згідно з поданою проектною документацією. Зазначено, що після реконструкції квартира 5а буде складатися з коридору пл.5.4 кв.м., кухні пл..9.3 кв.м., житлової кімнати пл.24.2 кв.м., балкону пл.0.7 кв.м. - на першому рівні , коридору пл. 8.5 кв.м., житлових кімнат пл. 15.6.кв.м., 21.7 кв.м., гардеробної пл.4.2 кв.м., ванної кімнати пл.3.5 кв.м., санвузла пл. 1.2 кв.м. - на другому рівні. Загальна площа квартири становитиме -94,3 кв.м., житлова площа - 61,5 кв.м., комора в підвалі пл. 18.9 кв.м..

Означене розпорядження оскаржене ОСОБА_8 в інтересах ОСОБА_9, однак Постановою Личаківського районного суду м.Львова від 18 травня 2011 року адміністративний позов ОСОБА_8 в інтересах ОСОБА_10 до Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради, третіх осіб ОСОБА_1, Львівського комунального підприємства № 503 про визнання нечинним розпорядження № 1025 від 14.10.2008 року "Про надання дозволу на реконструкцію кв. АДРЕСА_1 з розширенням за рахунок горища та влаштування котла опалення." залишено без задоволення за безпідставністю вимог. Постанова набула законної сили згідно Ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.11.2013 року №63955\11\9104.

Згідно постанови Личаківського районного суду м. Львова від 18 травня 2011 року вбачається, що вимоги ОСОБА_9 зосереджено на порушенні процедури посвідчення дійсності підписів на заяві-згоді від 25.07.2008 року власників квартир будинку АДРЕСА_1, в частині проведення реконструкції кв. №5а з влаштуванням житлових приміщень на горищі.

Крім цього, судом зазначено, що із долучених до справи копій технічних висновків, технічного паспорту на квартиру № 5а на 09.12.2010 року - звернення позивачки з позовом, робочого проекту вбачається, що площа кв.5а після реконструкції за рахунок горища збільшилась вдвоє. На думку суду це відповідає меті Рішення Львівської міської ради № 442 від 06 липня 2007 року "Про порядок проведення переобладнання горищ на мансардні поверхи або надбудов у житлових будинках на території м. Львова з метою ремонту дахів та розширення житлового фонду".

Колегія суддів погоджується з твердженням суду першої інстанції про те, що висновки постанови Личаківського районного суду м.Львова від 18 травня 2011 року, яка набула законної сили, мають приюдиційне значення при розгляді даної справи.

З наданої копії-згоди власників квартир, яка аналізувалась Личаківським районним судом вбачається, що згода надавалась власне на проведення реконструкції кв.5а з влаштуванням житлових приміщень на горищі, а не конкретним власникам квартири.

З тексту Рішення Львівської міської ради № 442 від 06 липня 2007 року "Про порядок проведення переобладнання горищ на мансардні поверхи або надбудов у житлових будинках на території м. Львова з метою ремонту дахів та розширення житлового фонду" обов"язку перереєстрації або видачі нових дозволів на реконструкцію квартир у зв"язку із зміною власників, вимоги зміни правого статусу житла не було.

Враховуючи встановлення Личаківським районним судом м.Львова законності розпорядження Личаківської районної адміністрації № 1025 від 14.10.2008 року "Про надання дозволу на реконструкцію кв. АДРЕСА_1 з розширенням за рахунок горища та влаштування котла опалення" та інші наведені доводи, колегія суддів не приймає до уваги заперечення апелянта про те, що не було згоди власника будинку на здійснення реконструкції гр. ОСОБА_1

Згідно абз. 15 ст. 29 Закону України "Про планування та забудову території" (в редакції станом на вересень 2010 року), у разі якщо право на будівництво об'єкта містобудування передано іншому замовнику або змінено будівельну організацію (генпідрядника), дозвіл на виконанні будівельних робіт підлягає перереєстрації. Перереєстрація дозволу на виконання будівельних робіт здійснюється у порядку отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

Відповідно до п. 14 Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженому Постановою КМ України №1104 від 30.09.2009 року (в редакції станом на вересень 2010 року у разі коли право на будівництво об'єкта передано іншому замовникові або змінено будівельну організацію (генерального підрядника або підрядника), дозвіл на виконання будівельних робіт підлягає перереєстрації. Перереєстрації дозволу на виконання будівельних робіт здійснюється відповідно до вимог цього Порядку.

У вересні 2010 року ОСОБА_1, як новий власник квартири АДРЕСА_1, звернулася в Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю; Львівській області з заявою про перереєстрацію дозволу на виконання будівельних робіт №1/352,-1 від 05.08.2010 року. До заяви надані відповідні документи, які прийняті і враховані відповідачем.

14 вересня 2010 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівські області було перереєстровано на гр. ОСОБА_1 дозвіл №1/352-10 на виконання будівельних робіт реконструкції і розширення квартири №5а за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 (будівельні роботи проводяться за кошти замовника, загальна площа 92.2 кв.м. відповідно до проектної документації, яка розроблена ТОВ "Артур".

Для перереєстрації дозволу на виконання будівельних робіт реконструкції і розширення квартири №5а за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 ОСОБА_1 було надано всі необхідні документи, які були передбаченні ч. ст. 29 Закону України "Про планування та забудову території" та п. 4 Порядку №1104 від 30.09.2009 року, оскільки Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області було перереєстровано дозвіл на виконання будівельних робіт №1/352-10 від 14.09.2010 року на гр. ОСОБА_1

На підставі цього дозволу на виконання будівельних робіт ОСОБА_1 здійснила реконструкцію і розширення квартири №5а за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 та отримала новий технічний паспорт на реконструйовану квартиру АДРЕСА_1, який виданий 09.12.2010 року Обласним комунальним підприємством ЛОР "Бюро технічне інвентаризації та експертної оцінки".

Після закінчення робіт по реконструкції 20 грудня 2010 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю Львівській області було винесено наказ № 22-С/Д "Про скасування дозволу на виконанні будівельних робіт №1/352-10 від 05.08.2010р. та №1/352-10 від 14.09.2010р.", відповідно до якого: - вирішено скасувати дозвіл на виконання будівельних робіт від 05.08.2010р. №1/352-10 реконструкції і розширення квартири №5а за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 виданого гр. ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4 ОСОБА_5, ОСОБА_6 інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області (п.1); - вирішено скасувати дозвіл на виконання будівельних робіт від 14.09.2010р. №1/352-10 реконструкції і розширення квартири №5а за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1, що виданий-перереєстрований гр. ОСОБА_1 інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області (п.2); - передбачено вжити заходів щодо зупинення будівельних робіт на об'єкті реконструкції розширення квартири №5а за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 (п.3).

ОСОБА_1 вважає, що Інспекція державного архітектурно- будівельного контролю у Львівській області при скасуванні дозволів на виконання будівельних робіт №1/352-10 від 05.08.2010р. та №1/352-10 від 14.09.2010р. діяла всупереч Закону України "Про планування і забудову території", Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого Постановою КМ України №1104 від 30.09.2009 року, що призвело до порушення її прав як власника квартири АДРЕСА_1, а тому наказ Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області від 20.12.2010 року № 22-С/Д "Про скасування дозволу на виконання робіт №1/352-10 від 05.08.2010р. та №1/352-10 від 14.09.2010р." підлягає скасуванню з наступних підстав.

Згідно ч. 9 статті 29 Закону України "Про планування і забудову територій" та п. 18 Порядку №1104 від 30.09.2009 року встановлено, що дозвіл на виконання будівельних робіт може бути скасовано (анульовано) за рішенням інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у разі: подання замовником заяви про скасування (анулювання) дозволу на виконання будівельних робіт; видачі або перереєстрації дозволу на виконання будівельних робіт з порушенням вимог законодавства; наявності відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем (замовником, генеральним проектувальником та генеральним підрядником); систематичного порушення законодавства у сфері будівництва та архітектури під час виконання будівельних робіт;перешкоджання проведенню посадовими особами інспекції державного архітектурно-будівельного контролю перевірок; коли протягом трьох місяців з дня видачі дозволу на виконання будівельних робіт не розпочато будівельні роботи.

Згідно зазначеної норми Закону України "Про планування і забудову територій", перелік підстав для скасування дозволу на виконання будівельних робіт є вичерпним і не підлягає розширеному тлумаченню.

Наказ Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю № 22-с/д від 20.12.2010 року не містить обґрунтованих підстав передбачених діючим законодавством, які передбачають анулювання (скасування) дозволу № 1/352-10 від 14.09.2010 року на виконання робіт з реконструкції і розширення квартири №5а за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1, виданого ОСОБА_1

Крім цього, ОСОБА_1 на дату винесення наказу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області №22-С/Д від 20.12.2010 року будівельні роботи з реконструкцій і розширення квартири №5а за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 були завершені, що підтверджується новим технічним паспортом від 09.12.2010 року, виданим Обласним комунальним підприємством ЛОР "Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки", на реконструйовану квартиру АДРЕСА_1.

В рішенні від 02 березня 2004 року № 4-рп/2004 по справі № 1-2/2004 (справа про права співвласників на допоміжні приміщення багатоквартирних будинків) Конституційний суд України роз'яснив, що відповідно до Конституції України усі суб'єкти права власності рівні перед законом. В багатоквартирних будинках, де не всі квартири приватизовані чи приватизовані повністю, власник (власники) неприватизованих квартир (їх правонаступники) і власники приватизованих кварти багатоквартирного будинку є рівноправними співвласниками допоміжних приміщень. Вони рівноправними у праві володіти, користуватися і розпоряджатися допоміжними приміщеннями. Ніхто з власників квартир не має пріоритетного права користуватися та розпоряджатися цим приміщеннями, в тому числі із питань улаштування мансард, надбудови поверхів та інше. Питання щодо згоди співвласників допоміжних приміщень на надбудову поверхів, улаштування мансар у багатоквартирних будинках, на вчинення інших дій стосовно допоміжних приміщень (оренд тощо) вирішується відповідно до законів України, які визначають правовий режим власності.

Згідно ч. 4 ст. 357 ЦК України, співвласник житлового будинку, іншої будівлі, споруди може зробити у встановленому законом порядку за свій рахунок добудову (прибудову) без згоди інших співвласників, якщо це не порушує їхніх прав. Така добудова (прибудова) є власністю співвласника, який її зробив.

Відповідно до ст. 152 Житлового кодексу УРСР, переобладнання і перепланування жилого будинку (квартири), що належить громадянинові на праві приватної власності, провадяться з дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів.

Згідно п.4 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків затверджених постановою КМ України від 08.10.1992 року №572 (в редакції постанови КМ України від 24.01.2006 року №45) власники приміщень житлових будинків і гуртожитків мають право на переобладнання і перепланування житлових і підсобних приміщень, балконів і лоджій з відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у будинку, гуртожитку, з дозволу власника будинку (квартири), власника гуртожитку (житлового приміщень; в гуртожитку) та органу місцевого самоврядування, що видається в установленому порядку.

Відповідно до п.п. 1.4.1. п.1.4. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових території" затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарств від 17 травня 2005 року № 76, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 р., переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень дозволяється робити після одержання дозволу виконавчого комітету місцевої Рад народних депутатів відповідно до законодавства.

Згідно до п.п.1.4.5. п.1.4. вказаних Правил, серед інших документів заявник для отримання зазначеного дозволу подає до органу місцевого самоврядування проект переобладнання або перепланування жилих приміщень або нежилих приміщень у жилих будинках, погоджений установленому порядку, а також згоду власників, співвласників (наймачів) або уповноваженими ними осіб на переобладнання та перепланування приміщень, що перебувають у їх спільній власності.

Відповідно до п. 2.1 рішення Львівської міської ради від 06.07.2007 року № 442 "Про порядок проведення переобладнання горищ на мансардні поверхи або надбудов у житлових будинках на території м. Львова з метою ремонту дахів та розширення житлового фонду" власники квартир, які виявили бажання реконструювати квартиру з розширенням її за рахунок горища або за рахунок надбудови, звертаються у районну адміністрацію і подають серед інших документів згоду власників (повнолітніх наймачів) усіх квартир, завірену директором житлово-експлуатаційної організації.

Отже, враховуючи зазначене колегія суддів констатує, що Наказ Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області від 20.12.2010 року № 22-С/Д "Про скасування дозволу на виконання будівельних робіт №1/352-10 від 05.08.2010р. та №1/352-10 від 14.09.2010р." було прийнято з порушенням ст.29 Закону України "Про планування і забудову території" та п.18 Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого Постановою КМ України №1104 від 30.09.2009 року, в зв'язку з чим даний наказ є протиправним та підлягає скасуванню оскільки порушує права ОСОБА_1 на оформлення права власності та унеможливлює здійснити державну реєстрацію права власності на реконструйовану квартиру АДРЕСА_1.

Згідно ч. 2 ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Пунктом 4 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 р. № 868 передбачено, що у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на об'єкти нерухомого майна, а саме на земельну ділянку, підприємство як єдиний майновий комплекс, житловий будинок, будівлю, споруду або їх окремі частини, квартиру, житлове та нежитлове приміщення. У разі коли законодавством встановлено вимогу щодо прийняття в експлуатацію об'єкта нерухомого майна, державна реєстрація права власності на нього проводиться після прийняття такого об'єкта в експлуатацію в установленому законодавством порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що належать до І - III категорій складності, та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Форма декларації про готовність об'єкта до експлуатації затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461 "Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів".

Враховуючи те, що дозвіл на виконання будівельних робіт №1/352-10 в 14.09.2010р. був скасований наказом інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області від 20.12.2010 року № 22-С/Д, ОСОБА_1 не може ввести експлуатацію реконструйованої квартири №5а за рахунок приміщень горища у житловою будинку АДРЕСА_1 шляхом подання декларації про готовність об'єкта до експлуатації, а відтак, не має можливості здійснити державну реєстрацію права власності на реконструйовану квартиру АДРЕСА_1.

Згідно всіх вищеописаних і проаналізованих документів ОСОБА_1 здійснила виконання будівельних робіт з реконструкції і розширення квартири №5а за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 до 09 грудня 2010 року /в межах дії дозволу/ про що свідчить технічний паспорт на приватизовану квартиру, виданий обласним комунальним підприємством Львівської обласної ради "Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки " від 09 грудня 2012 року та технічний висновок, тобто провела вказані роботи у законний спосіб відповідно до виданих дозволів.

Тобто до виконаних робіт не можна застосувати термін їх виконання у режимі самочинного будівництва, а тому п. 3 оскаржуваного Наказу від 20.12.2010 року про вжиття заходів, щодо зупинення вже виконаних робіт також не є правомірним.

Отже, наказ Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області № 22-С\Д «Про скасування дозволу на виконання на виконання будівельних робіт №1\352-10 від 05.08.2010 року та № 1\352-10 від 14.09.2010 року» не містить обґрунтованих підстав, передбачених діючим законодавством, які передбачають анулювання дозволу на виконання робіт з реконструкції і розширення квартири №5а за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1, виданого ОСОБА_1.

Апелянт не довів правомірність оскаржуваного Наказу і тому наказ Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області від 20.12.2010 року №22-С/Д "Про скасування дозволу на виконання будівельних робіт №1/352-10 від 05.08.2010р. та №1/352-10 від 14.09.2010р." було прийнято з порушенням ст. 29 Закону України "Про планування і забудову території" та п.18 Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого Постановою КМ України №1104 від 30.09.2009 року, є протиправним та підлягає скасуванню.

А відтак, встановленні обставини справи та наявні у матеріалах справи докази підтверджують, що суд першої інстанції у відповідності до вимог ст.200 КАС України, правильно встановив обставини справи, ухвалив законне та обґрунтоване судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.

Керуючись ст. 160, ст. 195, ст. 197, п.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області - залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2014 року у справі № 813/3178/14- без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: Р.М. Гулид

Судді: C.М. Кузьмич

В.М. Каралюс