ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Нечуй Б.П.
Суддя-доповідач:Шидловський В.Б.
УХВАЛА
іменем України
"20" листопада 2014 р. Справа № 281/568/14-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Шидловського В.Б.
суддів: Євпак В.В.
Капустинського М.М.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної в місті Києві державної адміністрації на постанову Лугинського районного суду Житомирської області від "14" серпня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області, Публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль", Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання провести перерахунок та виплату коштів ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Лугинського районного суду Житомирської області від 14 серпня 2014 року позов задоволено.
Визнано дії відповідачів щодо невиплати ОСОБА_3 у повному розмірі доплати до заробітної плати та щомісячної грошової допомоги, за період 01.01.2014 року по 31.03.2014 року, передбаченої ст.37, 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» протиправними.
Зобов'язано публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" провести донарахування ОСОБА_3 доплати до заробітної плати передбаченої ч.1 ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі двох мінімальних заробітних плат, виходячи із розміру мінімальної заробітної плати, встановленого Законом України "Про державний бюджет України на 2014 рік» за період з 01.01.2014 року по 31.03.2014 року і подати розрахункові документи до управління праці та соціального захисту населенні Печерської в м.Києві районної державної адміністрації.
Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Печерської в м.Києві районної державної адміністрації провести виплату ОСОБА_3 доплати до заробітної плати, передбаченої ч.1 ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01.01.2014 року по 31.03.2014 року відповідно до розрахунків наданих публічним акціонерним товариством "Райффайзен Банк Аваль".
Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Луганської районної державної адміністрації провести донарахування та виплату ОСОБА_3 недоплаченої щомісячної грошової допомоги в зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбаченої ч.1 ст.37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 40 % від мінімальної заробітної плати щомісяця, виходячи із розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України "Про державний бюджет України на 2014 рік» за період з 01.01.2014 року по 31.03.2014 року.
В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права, просить постанову скасувати та відмовити у задоволенні позову. Зокрема, апелянт зазначає, що фінансування витрат за вказаним законом проводиться за рахунок коштів Державного бюджету, в межах наданих розрахунків та виділених коштів з державного бюджету.
Розглянувши справу в межах, визначених ст.195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Позивач є потерпілою внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії, працює у Лугинському відділенні "Раффайзен Банк Аваль", проживає на території зони гарантованого добровільного відселення. Отримує доплату до заробітної плати за роботу на радіоактивно забруднених територіях, проте в розмірах встановлених постановами Кабінету міністрів України.
Основні положення щодо реалізації, зокрема, конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на соціальний захист визначені Законом України № 796-XII.
Ст.39 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено доплату особам, які проживають на території зони гарантованого добровільного відселення у розмірі двох мінімальних заробітних плат.
Згідно з ч.2 ст.152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Законом України "Про Державний бюджет на 2014 рік" від 16 січня 2014 року № 719-VII, що набрав чинності з 1 січня 2014 року (п.1 Прикінцевих положень Закону) не встановлено обмеження щодо застосування положень Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що при визначенні розміру вказаних виплат застосуванню підлягає саме ст.39 Закону № 796-ХІІ, а не постанова КМУ за № 1210 від 23.11.2011 року, яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав.
Положення частини 3 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не є перешкодою для застосування даної величини (мінімального розміру пенсії за віком) для обрахування інших пенсій чи доплат, пов'язаних з мінімальною пенсією за віком. Адже чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною 1 цієї статті, мінімального розміру пенсії за віком. Тому посилання в апеляційній скарзі з приводу помилкового застосування норм вказаного закону до спірних правовідносин є безпідставними.
Щодо періоду, за який має бути нараховано та виплачено вказані виплати, то суд правильно визначив його відповідно до ч.2 ст.99 КАС України - у межах строку звернення до суду.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлено з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної в місті Києві державної адміністрації залишити без задоволення, а постанову Лугинського районного суду Житомирської області від "14" серпня 2014 р. без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя (підпис) В.Б. Шидловський
судді: (підпис) В.В. Євпак
(підпис) М.М. Капустинський
З оригіналом згідно: суддя _______ В.Б. Шидловський
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу: ОСОБА_3 АДРЕСА_1,11301
3- відповідачам:
Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області вул.Червона Гірка,21,смт.Лугини,Житомирська область,11301
Публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" вул.Лєскова, 9,м.Київ,Центральна Частина Києва, Київ,01011
Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної в місті Києві державної адміністрації вул.Цитадельна, 4/7,м.Київ,01015
- ,