УХВАЛА
про зупинення провадження в адміністративній справі
м. Черкаси
20 листопада 2014 року Справа № 823/3384/14
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Орленко В.І., суддів Руденко А.В., Паламара П.Г.,
при секретарі - Дудці Г.О.,
за участю позивача ОСОБА_1 - особисто,
представника відповідача Міністерства внутрішніх справ України Руденко Л.І. - за довіреністю від 03.03.2014,
представника відповідача Міністерства внутрішніх справ України Тараненка О.В. - за довіреністю від 28.02.2014,
представника третьої особи управління Міністерства внутрішніх справ України на Південно-Західній залізниці Місюри Ю.О. - за довіреністю від 27.06.2014 №37/20-7438,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа управління Міністерства внутрішніх справ України на Південно-Західній залізниці про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся ОСОБА_1, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства внутрішніх справ України від 27.10.2014 №2239 о/с про звільнення ОСОБА_1 з посади заступника начальника управління Міністерства внутрішніх справ України на Південно-Західній залізниці-начальника кримінальної міліції;
- поновити ОСОБА_1 на посаді заступника начальника управління Міністерства внутрішніх справ України на Південно-Західній залізниці-начальника кримінальної міліції;
- стягнути з Міністерства внутрішніх справ України на користь ОСОБА_1 середньомісячний заробіток на час вимушеного прогулу.
20 листопада 2014 року до суду надійшло клопотання відповідача про зупинення провадження у справі до вирішення Конституційним судом України справи за конституційним поданням Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень пункту 7 частини першої, пункту 3 частини другої статті 3, частини третьої статті 4, підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади".
Клопотання мотивоване тим, що оскаржуваний наказ Міністерства внутрішніх справ України від 27.10.2014 №2239 о/с прийнято на підставі підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади» від 16.09.2014, відтак розгляд адміністративної справи №823/3384/14 неможливий до вирішення справи, що розглядається в порядку конституційного провадження.
Представники відповідача в судовому засіданні підтримали заявлене клопотання та просили зупинити провадження у справі.
Позивач та представник третьої особи не заперечували проти зупинення провадження у справі.
Розглянувши заявлене клопотання, заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, вивчивши матеріали адміністративної справи суд дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Колегією суддів встановлено, що станом на 19 листопада 2014 року на розгляді колегії суддів Конституційного суду України знаходиться конституційне подання Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень пункту 7 частини першої, пункту 3 частини другої статті 3, частини третьої статті 4, підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" у взаємозв'язку з положеннями частини другої статті 1 цього Закону, положень статті 19 Конституції України у взаємозв'язку з положеннями її статті 64 та зазначеними положеннями цього закону.
Відповідно до статті 61 Закону України «Про Конституційний Суд України» від 16.10.1996 № 422/96-ВР, Конституційний Суд України за результатами розгляду справ щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим щодо офіційного тлумачення Конституції України та законів України приймає рішення.
Конституційний Суд України може визнати неконституційним правовий акт повністю або в окремій його частині.
У разі якщо в процесі розгляду справи за конституційним поданням чи конституційним зверненням виявлено невідповідність Конституції України інших правових актів (їх окремих положень), крім тих, щодо яких відкрито провадження у справі, і які впливають на прийняття рішення чи дачу висновку у справі, Конституційний Суд України визнає такі правові акти (їх окремі положення) неконституційними.
Згідно ст. 69 Закону України «Про Конституційний Суд України», рішення і висновки Конституційного Суду України рівною мірою є обов'язковими до виконання.
Враховуючи те, що предметом розгляду адміністративної справи №823/3384/14 є наказ Міністерства внутрішніх справ України від 27.10.2014 №2239 о/с, що прийнятий на підставі підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади» від 16.09.2014, з огляду на те, що на розгляді в Конституційному Суді України перебуває справа щодо офіційного тлумачення вказаних положень Закону України «Про очищення влади», колегія суддів дійшла висновку про неможливість розгляду даної адміністративної справи до вирішення Конституційним судом України справи за конституційним поданням Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень пункту 7 частини першої, пункту 3 частини другої статті 3, частини третьої статті 4, підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади".
Відповідно до положень п. 3 ч. 1 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Враховуючи вищевикладене, керуючись п. 3 ч. 1 ст. 156, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Міністерства внутрішніх справ України про зупинення провадження в адміністративній справі №823/3384/14 задовольнити.
2. Зупинити провадження в адміністративній справі №823/3384/14 до вирішення Конституційним судом України справи за конституційним поданням Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень пункту 7 частини першої, пункту 3 частини другої статті 3, частини третьої статті 4, підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади».
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття ухвали у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий В.І. Орленко
Судді А.В. Руденко
П.Г. Паламар
Повний текст ухвали виготовлений 21.11.2014.