Постанова № 41512030, 19.11.2014, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.11.2014
Номер справи
804/15675/14
Номер документу
41512030
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2014 р. Справа № 804/15675/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Олійника В. М. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства "Дніпрометробуд" до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування рішень, -

ВСТАНОВИВ:

25 вересня 2014 року публічне акціонерне товариство «Дніпрометробуд» звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, в якому просить скасувати рішення Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області: № 0007821702 від 08.09.2014 р.; № 0007751702 від 08.09.2014 р.; № 0007781702 від 08.09.2014 р.; № 0007771702 від 08.09.2014 р.; № 0007761702 від 08.09.2014 р.; №0007791702 від 08.09.2014 р.; № 0007811702 від 08.09.2014 р.; № 0007741702 від 08.09.2014 р.; № 0007701702 від 05.09.2014 р. про застосування до публічного акціонерного товариства «Дніпрометробуд» штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що Державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області було прийнято рішення про застосування до публічного акціонерного товариства «Дніпрометробуд» штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

А саме рішенням № 0007821702 від 08.09.2014 р. за період з 21.08.2013 р. по 22.05.2014 р. застосовано штраф у розмірі - 25521,95 грн., нараховано пеню - 68897,24 грн.;

рішенням № 0007751702 від 08.09.2014 р. за період з 21.09.2013 р. по 22.05.2014 р. застосовано штраф у розмірі - 27241,87 грн., нараховано пеню - 66470,16 грн.;

за період з 22.10.2013р. по 22.05.2014 р. застосовано штраф у розмірі - 27529,43 грн., нараховано пеню - 58637,68 грн.;

рішенням № 0007771702 від 08.09.2014 р. застосовано штраф у розмірі - 25987,55 грн., нараховано пеню - 47557,21 грн.;

рішенням № 0007761702 від 08.09.2014 р. за період з 21.12.2013 р. по 22.05.2014 р. застосовано штраф у розмірі - 24369,65 грн., нараховано пеню - 37285,56 грн.;

рішенням № 0007791702 від 08.09.2014 р. за період з 21.01.2014 р. по 22.05.2014 р. застосовано штраф у розмірі - 23556,95 грн., нараховано пеню - 28739,48 грн.;

рішенням № 0007811702 від 08.09.2014 р. за період з 21.02.2014 р. по 22.05.2014р. застосовано штраф у розмірі - 21672,17 грн., нараховано пеню - 19721,67 грн.;

рішенням № 0007741702 від 08.09.2014 р. за період з 21.03.2014р. по 22.05.2014р. застосовано штраф у розмірі - 21554,44 грн., нараховано пеню - 13579,30 грн.;

рішенням № 0007701702 від 05.09.2014 р. за період з 21.05.2014р. по 29.08.2014р. застосовано штраф у розмірі - 22826,16 грн., нараховано пеню 23054,42 грн.

В даний час єдиним джерелом фінансування будівництва метрополітену є кошти Державного бюджету України та кошти місцевих бюджетів. Замовником будівництва метрополітену є Дніпропетровська обласна державна адміністрація, розпорядником бюджетних коштів є Державне підприємство «Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену».

Згідно балансу ПАТ «Дніпрометробуд» станом на 31.12.13 р. розмір збитків становив 20 229 000,00 грн. У зв'язку з обмеженими можливостями бюджетного фінансування будівництва метрополітену ПАТ «Дніпрометробуд» має заборгованість перед Пенсійним фондом України, перед бюджетом по сплаті податків за комунальні послуги, за матеріально-технічні ресурси, проте не має можливості виконати вказані зобов'язання з єдиної причини - внаслідок відсутності бюджетного фінансування будівництва.

Після отримання бюджетного фінансування підприємством в першочерговому порядку виплачується заробітна плата працівникам, що і є першочерговим платежем згідно до законодавства, та здійснюються невідкладні витрати на безаварійну діяльність підприємства.

Сукупність вказаних чинників, які мають місце безперервно з 2007 р., та необхідність виплати заробітної плати (що є першочерговим платежем) не дозволяє забезпечити повну та своєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Отже, стверджує позивач, рішення ДПІ У Кіровському районі м. Дніпропетровська про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску підлягають скасуванню.

Позивач в судове засідання не прибув, про дату, час і місце його проведення був повідомлений належним чином.

В судове засідання з'явився представник відповідача.

В письмових запереченнях представник відповідача зазначив, що відповідно до пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 р. №2464-VІ ПАТ "Дніпрометробуд" являється платником єдиного внеску, так як роботодавці це підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Імперативні норми діючого податкового законодавства не ставлять в залежність наявність перед підприємством боргу з боку держави на механізм сплати податків та зборів даним підприємством.

Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи вищевказане, суд ухвалив розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд доходить висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 р. №2464-VІ платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Отже, відповідно до вказаного закону позивач являється платником єдиного внеску.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону №2464-VІ визначено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону №2464-VІ платник єдиного внеску зобов'язаний подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізовує державну податкову і митну політику, з погодженням з Пенсійним фондом та фондами соціального страхування.

Згідно ч. 8 ст. 9 Закону №2464-VІ платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Відповідно до поданої відповідачем звітності «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів» згідно форми Додатку 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. №454 за період з липня 2013 року по лютий 2014 року та квітень 2014 року включно, загальна сума нарахованого єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 2 231 555,39 грн. а саме:

за липень 2013 року належить до сплати згідно звіту - 284 173,34 грн., граничний термін сплати до 20.08.2013 р. - сплачено 22.05.2014 року;

за серпень 2013 року належить до сплати згідно звіту - 272 418,68 грн., граничний термін сплати до 20.09.2013 року, сплачено 22.05.2014 року;

за вересень 2013 року належить до сплати згідно звіту - 275 294,26 грн., граничний термін сплати до 21.10.2013 року, сплачено 22.05.2014 року;

за жовтень 2013 року належить до сплати згідно звіту - 259 875,45 грн., граничний термін сплати до 20.11.2013 року, сплачено 22.05.2014 року;

за листопад 2013 року належить до сплати згідно звіту - 243 696,48 грн., граничний термін сплати до 20.12.2013 року, сплачено 22.05.2014 року;

за грудень 2013 року належить до сплати згідно звіту - 235 569,48 грн., граничний термін сплати до 20.01.2014 року, сплачено 22.05.2014 року;

за січень 2014 року належить до сплати згідно звіту - 216 721,7 грн., граничний термін сплати до 20.02.2014 року, сплачено 22.05.2014 року;

за лютий 2014 року належить до сплати згідно звіту - 215 544,38 грн., граничний термін сплати до 20.03.2014 року, сплачено 22.05.2014 року;

за квітень 2014 року належить до сплати згідно звіту - 228 261,62 грн. граничний термін сплати до 20.05.2014 року, сплачено 29.08.2014 р.

Відповідно до підпункту 2 пункту 7.2. Інструкції про порядок нарахування сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів України від 09.09.2013 р. №455, зареєстрованого в Мін'юсті України 19.09.2013р. №1622/24154 (далі - Інструкція) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно несплачених сум. Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платника.

Пунктом 7.5 Інструкції передбачено, що на суму недоїмки платнику єдиного внеску нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка від суми недоплати за кожний день прострочення платежу. На підставі даних ІС «Податковий блок» платнику були сформовані наступні рішення:

№ 0007821702 від 08.09.2014 р. (несвоєчасна сплата за липень 2013 р.) про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (Додаток 9) в сумі 94 419,19 грн. ( у т.ч. штраф 25 521,95 грн., пеня - 68 897,24 грн.);

№ 0007751702 від 08.09.2014 р. (несвоєчасна сплата за серпень 2013 р.) про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (Додаток 9) в сумі 93 712,03 грн. ( у т.ч. штраф - 27 241,87 грн., пеня - 66 470,16 грн.);

№ 0007781702 від 08.09.2014 р. (несвоєчасна сплата за вересень 2013 р.) про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (Додаток 9) в сумі 86 167,11 грн. ( у т.ч. штраф - 27 529,43 грн., пеня - 58 637,68 грн.);

№ 0007771702 від 08.09.2014 р. (несвоєчасна сплата за жовтень 2013 р.) про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (Додаток 9) в сумі 73 544,76 грн. ( у т.ч. штраф - 25 987,55 грн., пеня - 47 557,21 грн.);

№ 0007761702 від 08.09.2014 р. (несвоєчасна сплата за листопад 2013 р.) про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (Додаток 9) в сумі 61 655,21 грн. ( у т.ч. штраф - 24 369,65 грн., пеня - 37 285,56 грн.);

№ 0007791702 від 08.09.2014 р. (несвоєчасна сплата за грудень 2013 р.) про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (Додаток 9) в сумі 52 296,43 грн. (у т.ч. штраф 23 556,95 грн., пеня - 28 739,48 грн.);

№ 0007811702 від 08.09.2014 р. (несвоєчасна сплата за січень 2014 р.) про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (Додаток 9) в сумі 41 393,84 грн. ( у т.ч. штраф - 21 672,17 грн., пеня - 19721,67 грн.);

№ 0007741702 від 08.09.2014 р. (несвоєчасна сплата за лютий 2014 р.) про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (Додаток 9) в сумі 35 133,74 грн. ( у т.ч. штраф - 21 554,44 грн., пеня - 13 579,3 грн.);

№ 0007701702 від 08.09.2014 р. (несвоєчасна сплата за квітень 2014 р.) про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (Додаток 9) в сумі 45 880,58 грн. ( у т.ч. штраф - 22 826,16 грн., пеня - 23 054,42 грн.).

Відповідно до абз. 1 ч. 12 ст. 9 Закону №2464-VІ єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Суд не приймає посилання позивача на відсутність належного фінансування, так як вказаний факт не може бути підставою для звільнення позивача від застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску.

Таким чином, рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску з липня 2013 року по лютий 2014 року та квітень 2014 року включно винесені відповідачем відповідно до вимог чинного законодавства.

У зв'язку з викладеним суд не вбачає законних підстав для задоволення адміністративного позову.

Враховуючи часткову сплату позивачем судового збору при зверненні до суду з позовною заявою у розмірі 487,20 грн., суд також вважає за необхідне відповідно до вимог ст. 94 КАС України та ст. 4 Закону України "Про судовий збір" стягнути з позивача на користь Державного бюджету України решту суми несплаченого судового збору у розмірі 4 384,80 грн.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Стягнути з публічного акціонерного товариства "Дніпрометробуд" на користь Державного бюджету України решту суми несплаченого судового збору у розмірі 4 384,80 грн. (чотири тисячі триста вісімдесят чотири гривні вісімдесят копійок).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд.

Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили 19 листопада 2014 року. Суддя З оригіналом згідно. Помічник судді В.М. Олійник В.М. Олійник Е.Г. Лоба