Постанова № 41486369, 31.10.2014, Салтівський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Московський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
31.10.2014
Номер справи
643/15207/14-а
Номер документу
41486369
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 643/15207/14-а

Провадження № 2-а/643/429/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31.10.2014 року Суддя Московського районного суду м. Харкова Довготько Т.М., розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Московського районного суду м. Харкова, як адміністративного суду, з позовом до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії, в якому просив суд зобовязати відповідача виплатити йому надбавку на утриманців за час з 01.11.2010р. по 01.06.201р. в сумі 25235грн.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що він 25.10.2010року був звільнений з ОВС України у звязку з вислугою років. Згідно ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» йому призначена пенсія. На момент призначення пенсії у нього на утриманні знаходились діти ОСОБА_2 ОСОБА_3 народження та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1. Внаслідок бездіяльності відповідача йому не було нараховано надбавку у вигляді 50 відсотків від прожиткового мінімуму на утриманців дітей. Про порушення своїх прав на отримання надбавки він дізнався тільки у травні 2014року. Звернувшись до відповідача 20.05.2014року з проханням виплатити надбавку на утриманців за період з 26.10.2010року по теперішній час, він отримав відмову, яку мотивували ст.. 51 Закону. Позивач посилається на ст..55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та просить зобовязати відповідача виплатити йому надбавку на утриманців за час з 01.11.2010р. по 01.06.201р. в сумі 25235грн.

Відповідач надіслав до суду заперечення, в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій.

Згідно зі ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Частиною 1 ст.17 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Відповідно до ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 з 26.10.2010року призначено пенсію за вислугу років відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Заява про призначення пенсії ОСОБА_1 подана 20.06.2011року ОСОБА_4 В зазначеній в заяві графі «Кількість утриманців» поставлено прочерк.

20.05.2014року ОСОБА_1 подав заяву до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про призначення надбавки до пенсії на членів сім'ї, які знаходяться на його утриманні.

На підставі заяви ОСОБА_1 від 20.05.2014року та доданих до неї документів, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області проведено перерахунок пенсії та нараховано різницю в пенсії за період з 01.06.2013року по 31.05.2014рік.

Відповідно до п. а) ч.1 ст.16 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» ( далі - ЗУ № 2262) до пенсії за вислугу років, що призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом (у тому числі до обчисленої в мінімальному розмірі), нараховується надбавка непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім'ї, що належать до осіб, які забезпечуються пенсією в разі втрати годувальника (стаття 30), - на кожного непрацездатного члена сім'ї в розмірі 50 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. При цьому надбавка нараховується тільки на тих членів сім'ї, які не одержують пенсійні виплати із солідарної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу на дітей одиноким матерям.

Частина перша статті 48 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», визначає, що заява про призначення пенсії згідно з цим Законом подається до територіального органу Пенсійного фонду України або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та Службою зовнішньої розвідки. При цьому днем звернення за призначенням пенсії є день подання до відповідного органу Пенсійного фонду України письмової заяви про призначення пенсії з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою - дата їх відправлення.

Згідно ст. 48 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, заявнику роз'яснюється, які документи він повинен надати додатково. При наданні ним цих документів до закінчення тримісячного терміну з дня отримання роз'яснення днем звернення за призначенням пенсії вважається день подання заяви або дата відправлення документів поштою, зазначені в частині першій цієї статті.

Пенсії призначаються у строки, визначені в статті 50 Закону.

Ст. 51 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Відповідно до ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям,

особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідач у відносинах, які склалися з позивачем, діяв у відповідності із вимогами чинного законодавства, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в даному випадку ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку з чим підстави для задоволення вимог позивача, відсутні.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі доказів приходить до висновку, що позовні вимоги позивача задоволенню не підлягають.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 2, 6, 8-11, 17-19, 71, 86, 94, 158-167, 183-2 КАС України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Харківського апеляційного адміністративного суду через Московський районний суд міста Харкова протягом десяти днів з дня отримання її копії з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Т.М.Довготько