20.11.2014 Справа № 756/14350/14-ц
Провадження № 2/756/5521/14
Ун. № 756/14350/14-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(З А О Ч Н Е)
20 листопада 2014 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Камбулова Д.Г
при секретарі - Ковган О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м.Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів субсидії,
В С Т А Н О В И В:
позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів субсидії, посилаючись на те, що ОСОБА_1 звернулась із заявами та комплектом необхідних документів до управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг відповідно до Положення «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848» та Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги затвердженої спільним наказом Мінсоцполітики, Мінфіну, Мінекономіки, Держкомсім'ямолоді, Держкомстату від 15.11.2001 року №486/202/524/455/3370.
Згідно поданих заяв про призначення житлової субсидії від 03.09.2010 року №300, 28.02.2011 року №153, 22.09.2011 року №596, 12.03.2012 року №140, 14.09,2012 року № 471, та від 11.03.2013 року №131 управлінням було призначено ОСОБА_1 щомісячну субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 87,02 грн. щомісячно на шість місяців, з березня 2013 року по серпень 2013 року, у сумі 101,64 грн. щомісячно на шість місяців, з вересня 2012 року по лютий 2013 року, у сумі 133,27 грн. щомісячно на шість місяців, з березня 2012 року по серпень 2012 року, у сумі 140,34 грн. щомісячно на шість місяців, з вересня 2011 року по лютий 2012 року, у сумі 135,87 грн. щомісячно на шість місяців, з лютого 2011 року по липень 2011 року, у сумі 87,77 грн. щомісячно на шість місяців, з серпня 2010 року по січень 2011 року. Загальна сума виплаченої державної субсидії в період з серпня 2010 року по серпень 2013 року складає 4115,46 грн.
В результаті проведеної управлінням перевірки інформації та майнового стану наданих заявником прописаним на зазначеній житловій площі, згідно акту №26 від 03.03.2014 року встановлено, що ОСОБА_1 надала недостовірну інформацію про майновий стан, а саме: не надала договір дарування квартири від 23.12.2004 року, що призвело до неправомірного призначення субсидії.
Внаслідок дій ОСОБА_1 протягом періоду з серпня 2010 року по серпень 2013 року субсидія нараховувалась на підставі недостовірної інформації, що призвело до надмірної виплати субсидії на житлово-комунальні послуги в зв'язку з чим виникла переплата бюджетних коштів субсидії у розмірі 4115,46 грн.
Враховуючи викладені обставини, управлінням 05.03.2014 року рекомендованим листом з повідомленням було направлено повідомлення ОСОБА_1 про відшкодування коштів по переплаченим субсидіям з проханням повернути надміру виплачені бюджетні кошти з урахуванням матеріального стану отримувача субсидії у термін до 01.08.2014 року.
Станом на 16.10.2014 року надміру виплачені бюджетні кошти субсидії на рахунок управління в розмірі 4115,46 грн. ОСОБА_1 не повернуто.
Посилаючись на вимоги ст. 16, ст. 1166 ЦК України, п. 4, а. 1 п. 6, п. 8, п. 12, а.4 п. 13, а.7 - 8 п.20 Положення Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848, п.5 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої спільним наказом Мінсоцполітики, Мінфіну, Мінекономіки, Держкомсім'ямолоді, Держкомстату від 15.11.2001 №486/202/524/455/3370, просив стягнути з відповідачки незаконно отримані кошти державної субсидії у сумі 4115,46 грн.
Представник позивача в судове засідання не з"явився, надав заяву якою позов підтримав, просив його задовольнити, розглядати справу у відсутності представника позивача та не заперечував проти заочного розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суду не повідомив.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відповідності до ст.ст.224, 225 ЦПК України на підставі наявних у справі доказів, оскільки представник позивача не заперечує проти заочного розгляду справи, а від відповідача, який належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, відомостей про причини неявки не надійшло.
Суд дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернулась із заявами та комплектом необхідних документів до управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг відповідно до Положення Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848 та Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги затвердженої спільним наказом Мінсоцполітики, Мінфіну, Мінекономіки, Держкомсім'ямолоді, Держкомстату від 15.11.2001 року №486/202/524/455/3370.
Згідно поданих заяв про призначення житлової субсидії від 03.09.2010 року, №300, 28.02.2011 року, №153, 22.09.2011 року №596, 12.03.2012 року №140, 14.09,2012 року № 471, та від 11.03.2013 року №131 управлінням було призначено ОСОБА_1 щомісячну субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 87,02 грн. щомісячно на шість місяців, з березня 2013 року по серпень 2013 року, у сумі 101,64 грн. щомісячно на шість місяців, з вересня 2012 року по лютий 2013 року, у сумі 133,27 грн. щомісячно на шість місяців, з березня 2012 року по серпень 2012 року, у сумі 140,34 грн. щомісячно на шість місяців, з вересня 2011 року по лютий 2012 року, у сумі 135,87 грн. щомісячно на шість місяців, з лютого 2011 року по липень 2011 року, у сумі 87,77 грн. щомісячно на шість місяців, з серпня 2010 року по січень 2011 року. Загальна сума виплаченої державної субсидії в період з серпня 2010 року по серпень 2013 року складає 4115,46 грн.
В результаті проведеної управлінням перевірки інформації та майнового стану наданих заявником прописаним на зазначеній житловій площі, згідно акту №26 від 03.03.2014 року встановлено, що ОСОБА_1 надала недостовірну інформацію про майновий стан, а саме: не надала договір дарування квартири від 23.12.2004 року, що призвело до неправомірного призначення субсидії.
Відповідно до абзацу 1 пункту 6 Положення субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. В окремих випадках на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї субсидія може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку), а також індивідуальним забудовникам, будинки яких неприйняті в експлуатацію, але вони сплачують вартість одержуваних житлово-комунальних послуг. У разі набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою попередній власник (співвласник) такого житла (житлового приміщення), якому призначена субсидія, зобов'язаний повідомити про це у десятиденний строк органи праці та соціального захисту населення.
Згідно абзацу 4 пункту 13 Положення громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
Внаслідок дій ОСОБА_1 протягом періоду з серпня 2010 року по серпень 2013 року субсидія нараховувалась на підставі недостовірної інформації, що призвело до надмірної виплати субсидії на житлово-комунальні послуги в зв'язку з чим виникла переплата бюджетних коштів субсидії у розмірі 4115,46 грн.
Відповідно до пункту 2 Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями», затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України та Міністерства юстиції України від 29.12.1997 року №39/283/90/5 передбачено що, в разі виявлення при перевірках подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, терміни повернення надміру виплачених коштів встановлюються відділом (управлінням) субсидій в кожному конкретному випадку з урахуванням матеріального стану отримувача субсидії, але не менше місяця з дня отримання повідомлення.
Згідно пункту 20 абзацу 7 та 8 Положення сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.
Враховуючи викладені обставини, управлінням 05.03.2014 року рекомендованим листом з повідомленням було направлено повідомлення ОСОБА_1 про відшкодування коштів по переплаченим субсидіям з проханням повернути надміру виплачені бюджетні кошти з урахуванням матеріального стану отримувача субсидії у термін до 01.08.2014 року.
Станом на 16.10.2014 року надміру виплачені бюджетні кошти субсидії на рахунок управління в розмірі 4115,46 грн. ОСОБА_1 не повернуто.
На підставі вищезазначеного та керуючись ст.16, ст.1166 ЦК України, п. 4, а. 1 п. 6, п. 8, п. 12, а.4 п. 13, а.7 - 8 п.20 Положення «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848, п.5 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої спільним наказом Мінсоцполітики, Мінфіну, Мінекономіки, Держкомсім'ямолоді, Держкомстату від 15.11.2001 року №486/202/524/455/3370.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позов Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м.Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів субсидії законний та обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Згідно ст.88 ЦПК України, з відповідача підлягає стягненню на користь держави судовий збір у розмірі 243, 60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 16, ст.1166 Цивільного Кодексу України, п. 4, а. 1 п. 6, п. 8, п. 12, а.4 п. 13, а.7 - 8 п.20 Положення «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848», п.5 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої спільним наказом Мінсоцполітики, Мінфіну, Мінекономіки, Держкомсім'ямолоді, Держкомстату від 15.11.2001року №486/202/524/455/3370, ст.ст. 60, 88, 212, 214, 215, 223,224-226 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
позов Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м.Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів субсидії, задовольнити.
. Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації (м. Київ, вул. Озерна, 18-а, код ЄДРПОУ 37445416, р/р 37112009005492, МФО 820019) незаконно отримані кошти державної субсидії у сумі 4115 (чотири тисячі сто п»ятнадцять)гривень 46 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 243 (двісті сорок три)гривні 60 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду м.Києва через Оболонський районний суд м.Києва протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Д.Г.Камбулов