Постанова № 41477820, 21.11.2014, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.11.2014
Номер справи
821/2444/14
Номер документу
41477820
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2014 р. 11 год. 10 хв. м. ХерсонСправа № 821/2444/14 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Попова В.Ф., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка Херсонської області до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Нова Каховка Херсонської області про зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка (далі - УПФУ в м. Нова Каховка, позивач) звернулось до суду з позовом до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Нова Каховка Херсонської області (далі - відділення ВД ФССНВ, відповідач), просило зобов'язати відповідача прийняти до заліку витрати, пов'язані з виплатою щомісячної державної адресної допомоги згідно ПКМ України № 265 особам, постраждалим від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання та у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, в сумі 186853,19 грн., та витрати по актах щомісячної звірки витрат по особових справах потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, громадянам, які отримали травми на території країн CHД, в загальній сумі 14810,20 грн., в тому числі державна адресна допомога по постанові № 265 в сумі 11804,25 грн. по наступним особам: ОСОБА_1. - 3570,00 грн., ОСОБА_2 - 3850,20 грн.; ОСОБА_3 - 3570,00 грн., ОСОБА_4 - 3820,00 грн.

Після відкриття провадження у справі позивач змінив позовні вимоги, неодноразово їх збільшував, з врахуванням заяв про зміну та збільшення позовних вимог просить:

стягнути з відповідача на користь УПФУ місті Нова Каховка витрати у сумі 39805,03 грн. за період з квітня 2011 року по квітень 2012 року по актах щомісячної звірки витрат по особовим справам потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, громадянам, які отримали травми на території країн СНД;

стягнути з відповідача на користь УПФУ у м. Нова Каховка витрати у сумі 491010,83 грн. за період з квітня 2011 року по квітень 2012 року, пов'язані з виплатою щомісячної державної адресної допомоги згідно ПКМ України № 265 особам, постраждалим від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання та у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

Розгляд справи позивач просить здійснювати в порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання, призначене на 11 листопада 2014 року, не з'явився, заяв про відкладення розгляду справи від відповідача до суду не надходило, про дату, час та місце розгляду справи відповідач повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

За таких обставин суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач посилається на те, що Законами України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", "Пpo страхові тарифи на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від нещасних випадків", підзаконними нормативно-правовими актами саме на органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві покладено обов'язок по своєчасному та повному відшкодуванню шкоди, заподіяної застрахованій особі внаслідок ушкодження її здоров'я або в разі смерті, виплачувати цій особі або особі, яка перебуває на її утриманні, пенсію по інвалідності (у зв'язку з втратою годувальника) внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Органи Фонду соціального страхування, починаючи з 1 квітня 2001 року, відшкодовують органам Пенсійного фонду пенсії, сплачені особам, яким призначено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії, призначені у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. З 1 квітня 2008 року особам, які втратили працездатність, надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не досягає певного прожиткового мінімуму. Виплата щомісячної державної адресної допомоги здійснюється за рахунок коштів, з яких виплачується пенсія або державна соціальна допомога.

УПФУ у м. Нова Каховка щомісячно надавало відділенню виконавчої дирекції ФССНВ міста Нова Каховка акти щомісячної звірки названих вище витрат, проте відповідач не прийняв їх до заліку, у зв'язку з чим виникла заборгованість у заявленій до стягнення сумі.

Відповідач позовні вимоги не визнав, надав суду письмове заперечення на позовну заяву, вважає, що в УПФУ в м. Нова Каховка відсутні права на звернення до адміністративного суду з позовами щодо стягнення заборгованості з виплати пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Виплата пенсій здійснюється за кошти Пенсійного Фонду України, який є самостійною фінансово-банківською системою, юридичною особою та здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах. Управління з метою виконання покладених на нього функцій мають право стягувати несплачені суми єдиного внеску, страхових внесків та інших платежів з їх платників. Витрати УПФУ в м. Нова Каховка з виплати пенсії по інвалідності не є несплаченими сумами єдиного внеску та не є страховими внесками, а у відділення ВД ФССНВ у м. Нова Каховка відсутня заборгованість по платежам, платником яких воно є в розумінні Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідач також вважає, що він не є належним відповідачем у справі, стверджує, що згідно із законом страховиком з питань страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань є Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, що знаходиться у місті Києві. В той же час, відділення ВД ФСНВ у м. Нова Каховка як робочий орган Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві України виконує завдання і функції, що передбачені Положенням про відділення. На відділення покладено лише обов'язок підготовки інформації щодо відшкодування Пенсійному Фонду України пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві, а не проведення такого відшкодування.

Користуючись своїми безпосередніми правами та повноваженнями правління Пенсійного фонду України та правління ФСНВ України сумісною постановою від 04.03.2003 № 5-4/4 затвердило Порядок відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (далі - Порядок відшкодування витрат) та визначило повноваження своїх робочих органів, яке обмежилось лише процедурою звірки витрат на виплату пенсій, та затвердило механізм відшкодування вказаних витрат лише на централізованому рівні, таким чином залишивши право вимагати відшкодування вказаних витрат та обов'язок відшкодовувати вказані витрати відповідно до цього Порядку за центральними установами цих Фондів.

Відповідач також звертає увагу на рішення Одеського апеляційного адміністративного суду від 20.02.2014 у справі № 821/2439/13-а та від 24.07.2013 у справі № 2а-1529/12/2170, які, на думку відповідача, є підставою для його звільнення від доказування обставини відсутності обов'язку відділення ВД ФСНВ у м. Нова Каховка відшкодовувати позивачеві витрати по особових справах громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, які отримали травму на території країни СНД.

Дослідивши письмові докази у справі, суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити частково за наступних підстав.

Відповідно до ст. 16 Закону № 1105-XIV безпосереднє управління Фондом соціального страхування від нещасних випадків здійснюють його правління та виконавча дирекція. За змістом ст. 16 цього Закону виконавча дирекція Фонду є постійно діючим виконавчим органом правління Фонду, проводить свою діяльність від імені Фонду у межах та в порядку, що визначаються його статутом і Положенням про виконавчу дирекцію Фонду, організовує та забезпечує виконання рішень правління Фонду. Робочими органами виконавчої дирекції Фонду є, зокрема, її відділення в районах і містах обласного значення. Робочі органи виконавчої дирекції Фонду є юридичними особами, мають самостійні кошториси, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

Згідно з пп. 5 п. 4, п. 7 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 384/2011, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи (в тому числі управління у районах, містах).

Вимоги УПФУ в м. Нова Каховка про відшкодування відділенням ВД ФССНВ у м. Нова Каховка витрат, пов'язаних із виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, відповідають змісту його прав як робочого органу ПФУ щодо відшкодування понесених ним витрат та узгоджуються із компетенцією виконавчої дирекції Фонду, основними завданнями якої згідно з Положенням про виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженим постановою правління Фонду від 20 квітня 2001 року № 15, крім іншого, визначено виконання завдань та основних принципів страхування від нещасного випадку, фінансування страхових виплат, а до повноважень у сфері здійснення процедури страхування та координації страхової діяльності віднесено, зокрема, співпрацю з фондами з інших видів соціального страхування щодо відшкодування витрат, понесених ними у зв'язку з матеріальним забезпеченням потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві, та представництво інтересів страховика в органах державної виконавчої влади, органах місцевого самоврядування і судах.

Порядок про відшкодування витрат, на який посилається відповідач, та якому, на його думку, суперечать вимоги УПФУ у м. Нова Каховка, не врегульовує спірні відносини, які виникли між сторонами у справі, оскільки встановлене ним правило та механізм взаєморозрахунків на централізованому рівні між Фондом та ПФУ розраховані на відсутність спору та реалізуються за наслідками попередньо здійснених згідно з цим Порядком звірок витрат за особовими справами потерпілих, складання актів таких звірок, узгодження та подання відповідних довідок.

За таких обставин суд приходить до висновку, що сторони у справі, є належними позивачем та відповідачем.

Що стосується обґрунтованості вимог УПФУ в м. Нова Каховка про відшкодування відділенням ВД ФССНВ у м. Нова Каховка витрат у зв'язку з виплатою названих вище пенсій та адресної допомоги у разі, коли розмір пенсійних виплат не досягає певного відсотка прожиткового мінімуму, встановленого законодавством, то суд вважає за необхідне врахувати такі обставини та нормативні приписи.

Згідно з розрахунком, наданим суду УПФУ у м. Нова Каховка, відділення ВД ФССНВ у місті Нова Каховка не відшкодувало йому 530815,86 грн. витрат по особових справах потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання за період з квітня 2011 року по квітень 2012 року, а саме:

39805,03 грн. - сума витрат по особових справах потерпілих, каліцтво які отримали на території країн СНД у тому числі: 7815,44 грн. - основний розмір пенсії, 31989,59 грн. - щомісячна державна адресна допомога;

491010,83 грн. - сума щомісячної державної адресної допомоги по постанові КМУ №265.

Зазначені суми витрат позивач підтверджує серед іншого актами щомісячної звірки витрат по особових справах потерпілих та таблицями розбіжностей.

Суд не бере до уваги посилання відповідача на рішення Одеського апеляційного адміністративного суду від 20.02.2014 у справі № 821/2439/13-а та від 24.07.2013 у справі № 2а-1529/12/2170, як на підстави звільнення його від доказування обставини відсутності обов'язку відділення ВД ФСНВ у м. Нова Каховка відшкодовувати позивачеві витрати по особових справах громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, які отримали травму на території країни СНД, оскільки вони стосуються стягнення заборгованості за інший період. Крім того правові позиції, викладені судами в цих рішення не завжди відповідають правовим позиціям Верховного Суду України.

Статтею 1 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 14.01.1998 № 16/98-ВР (далі - Основи) встановлено, що загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає надання соціального захисту, що включає матеріальне забезпечення громадян у разі хвороби, повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом (далі - роботодавець), громадянами, а також бюджетних та інших джерел, передбачених законом.

Залежно від страхового випадку є такі види загальнообов'язкового державного соціального страхування: пенсійне страхування; страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням; медичне страхування; страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності; страхування на випадок безробіття; інші види страхування, передбачені законами України. Відносини, що виникають за зазначеними у частині першій цієї статті видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, регулюються окремими законами, прийнятими відповідно до цих Основ (ст. 4 Основ).

Відповідно до п. 4 ст. 25 Основ за страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання надаються такі види послуг і матеріального забезпечення:

профілактичні заходи по запобіганню нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням;

відновлення здоров'я та працездатності потерпілого;

допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;

відшкодування збитків, заподіяних працівникові каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням ним своїх трудових обов'язків;

пенсія по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;

пенсія у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;

допомога на поховання осіб, які померли внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Враховуючи те, що пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання є наслідками страхування від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, належним страховиком, тим, хто має надавати застрахованій особі матеріальну допомогу чи соціальні послуги є Фонд соціального страхування від нещасних випадків, що передбачено також і статтею 21 Закону України від 23.09.1999 № 1105-XIV "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (далі - Закон № 1105-XIV), яка визначає перелік соціальних послуг та виплат, які здійснюються та відшкодовуються цим Фондом.

Відповідно до цієї статті Фонд зобов'язаний у встановленому законом порядку своєчасно та в повному обсязі відшкодовувати шкоду, заподіяну працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я, в тому числі пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсію у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, у разі настання страхового випадку.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" особи, право яких на отримання відшкодування шкоди раніше було встановлено згідно із законодавством СРСР або законодавством України про відшкодування шкоди, заподіяної працівникам внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання, пов'язаних з виконанням ними трудових обов'язків, мають право на забезпечення по страхуванню від нещасного випадку відповідно до цього Закону.

Додатково суд вважає за необхідне звернути увагу на положення Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року, яка розповсюджується на всі види пенсійного забезпечення громадян, які встановлені законодавством держав-учасниць Угоди. Так, згідно статей 1, 3, 5 Угоди пенсійне забезпечення громадян держав-учасниць цієї Угоди та членів їх сімей здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають. При цьому усі витрати, пов'язані із здійсненням пенсійного забезпечення за цією Угодою несе Держава, що надає пенсійне забезпечення. Угода поширюється на всі види пенсійного забезпечення громадян, які встановлені законодавством держав-учасниць Угоди.

Згідно з ч. 4 ст. 26 Основ, якщо після призначення застрахованій особі матеріальної допомоги чи надання соціальних послуг між страховиками виник спір щодо понесених витрат, виплата здійснюється страховиком, до якого звернулася застрахована особа. При цьому неналежний страховик має право звернутися до належного страховика щодо відшкодування понесених ним витрат.

Таке ж саме правило закріплене ч. 2 п. 5 ст. 24 Закону № 1105-XIV, відповідно до якої якщо після призначення застрахованій особі матеріальної допомоги чи надання соціальних послуг між Фондом соціального страхування від нещасних випадків і страховиками з інших видів соціального страхування виникають спори щодо понесених витрат, виплата здійснюється страховиком, до якого звернувся застрахований. При цьому страховик, до якого звернувся застрахований, має право звернутися до відповідного страховика з інших видів соціального страхування щодо відшкодування понесених ним витрат.

Відшкодування витрат, понесених органами Пенсійного фонду України у зв'язку з виплатою пенсій внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання регулюється названим вище Порядком відшкодування витрат, затвердженим спільною постановою правлінь Фондів (постанова від 04.03.2003 № 5-4/4). Цей Порядок визначає механізм відшкодування на централізованому рівні Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які призначені особам, що застраховані згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (крім осіб, зазначених у пункті 2 статті 8 цього Закону), у тому числі добровільно застраховані, та потерпілим особам, право яких на отримання відшкодування шкоди раніше було встановлено згідно із законодавством СРСР або законодавством України про відшкодування шкоди, заподіяної працівникам внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання, пов'язаних з виконанням ними трудових обов'язків.

Згідно з пунктом 3 Порядку відшкодування витрат, відшкодуванню підлягають пенсії, призначені відповідно до пунктів "а","в","г" статті 26, статей 37, 38, та пенсії, виплачені відповідно до статей 91, 92 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в разі настання страхових випадків, визначених Переліком обставин, за яких настає страховий випадок державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 року № 1094.

Проте, як зазначалось вище, Порядок відшкодування витрат не врегульовує спірних відносин, які виникають у випадку не підписання актів звірки розрахунків, оскільки встановлене ним правило розраховано на відсутність спору. Тому у разі незгоди на підписання актів з боку відділень Фонду соціального страхування від нещасних випадків вимоги органів Пенсійного фонду України про стягнення коштів на відшкодування витрат мають вирішуватись у судовому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, спірна сума витрат, понесених УПФУ у м. Нова Каховка у зв'язку з виплатою пенсій, стосується виплати пенсій громадянам, які отримали травми на території країн СНД. Враховуючи наведені законодавчі приписи, позовні вимоги УПФУ у м. Нова Каховка в частині стягнення з відповідача цієї суми витрат, яка складає 7815,44 грн., підлягають задоволенню.

Що стосується витрат УПФУ у м. Нова Каховка щодо виплати адресної допомоги, то суд звертає увагу на таке.

Кабінет Міністрів України постановою від 26.03.2008 № 265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян" (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) установив, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною та щомісячної доплати до пенсії у зв'язку з втратою годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання) не досягає в осіб, яким призначено пенсію у зв'язку з втратою годувальника, на одного непрацездатного члена сім'ї 100 відсотків, на двох - 120 відсотків, на трьох і більше - 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів. У разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму.

Пунктом 4 зазначеної постанови Кабінету Міністрів України встановлено, що виплата щомісячної державної адресної допомоги здійснюється за рахунок коштів, з яких виплачується пенсія або державна соціальна допомога.

Перелік соціальних послуг та виплат, які здійснюються та відшкодовуються Фондом соціального страхування від нещасних випадків передбачений статтею 21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності". Державна адресна допомога в цьому переліку відсутня.

Страхування від нещасного випадку є самостійним видом загальнообов'язкового державного соціального страхування, за допомогою якого здійснюється соціальний захист, охорона життя та здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності.

Таким чином, оскільки адресна допомога як окремий вид соціальної допомоги не входить до складу розміру пенсії по інвалідності та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, Фонд ССНВ не може нести витрати на виплату державної адресної допомоги, тому позовні вимоги УПФУ в м. Нова Каховка в частині стягнення суми витрат, пов'язаних з виплатою адресної допомоги в сумі 523000,42 грн. задоволенню не підлягають.

Наведені правові позиції викладені Верховним судом України у постановах від 20 березня 2007 року у справі № 21-1087во06, від 06 червня 2011 року № 21-57а11, від 12 червня 2012 року у справі № 21-165al2 та від 21 травня 2013 року № 21-129а13.

За таких обставин суд задовольняє позовні вимоги частково.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 161-163 КАС України,

постановив:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Нова Каховка Херсонської області на користь управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка (вул. К. Маркса, 14, код ЄДРПОУ 21294951, р/р 25608303002455, МФО 352457, Херсонський ВАТ "Ощадбанк" № 10021/127) витрати з виплати пенсій у сумі 7815,44 грн. (сім тисяч вісімсот п'ятнадцять гривень сорок чотири копійки) по актах щомісячної звірки витрат по особових справах потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, громадянам, які отримали травми на території країн СНД.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Попов В.Ф.

кат. 10.2.1