Ухвала суду № 41476915, 18.11.2014, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.11.2014
Номер справи
810/2408/14
Номер документу
41476915
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 810/2408/14 Головуючий у 1-й інстанції: Лиска І.Г. Суддя-доповідач: Борисюк Л.П.

У Х В А Л А

Іменем України

18 листопада 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді суддів при секретаріБорисюк Л.П., Петрика І.Й., Собківа Я.М. Чайка О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів в Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2014 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Аеро-Хендлінг» до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів в Київській області про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

В квітні 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс-Аеро-Хендлінг» звернулося до Київського окружного адміністративного суду із позовом до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів в Київській області в якому просило визнати протиправним та скасувати рішення від 25.03.2014 № 0003371703/52/17-02.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2014 року позов задоволено.

Визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів в Київській області від 25.03.2014 № 0003371703/52/17-02 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (перерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Відповідач, не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що оскаржувана постанова суду не відповідає вимогам матеріального та процесуального права, а саме, судом першої інстанції неповно з'ясовано та не доведено обставини, що мають значення для справи, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, в зв'язку з чим просить скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.

Згідно ст. 41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс-Аеро-Хендлінг» є юридичною особою, що зареєстрована 09.03.2010, що підтверджується Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Серії ААВ№500447.

08 квітня 2014 року Товариством з обмеженою відповідальністю «Транс-Аеро-Хендлінг» отримано рішення ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області від 25.03.2014 № 0003371703/52/17-02, яким до позивача застосовано штрафні санкції в сумі 19 796,48 грн. та нараховано пеню в сумі 2 226,15 грн., разом на загальну суму 22 022,63 грн.

Не погоджуючись з вказаним рішенням відповідача, ТОВ «Транс-Аеро-Хендлінг» звернулося з вищевказаним позовом до суду.

Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, колегія суддів виходить з наступного.

Вивченням матеріалів справи, колегією суддів встановлено, що ТОВ «Транс-Аеро-Хендлінг» перебувало на обліку як платник податків, в тому числі як платник єдиного соціального внеску, у Бориспільській об'єднаній державній податковій інспекції Київської області.

Відповідно до протоколу зборів учасників ТОВ «Транс-Аеро-Хендлінг» від 27.09.2013 № 7/09-13, було вирішено змінити місцезнаходження ТОВ «Транс-Аеро-Хендлінг» з « 08307, Київська область, м. Бориспіль, Міжнародний аеропорт «Бориспіль» на « 08130, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Чайки, вул. Валентини Чайки, буд. 16».

Згідно прийнятого на зборах учасників ТОВ «Транс-Аеро-Хендлінг» рішення, було внесено зміни до Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Трасн-Аеро-Хендлінг» та 03.10.2013 проведено державну реєстрацію змін, що підтверджується копією Статуту «Трасн-Аеро-Хендлінг» в новій редакції (а.с.34-46) та Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Серії АД № 584110 (а.с.31-32).

Відповідно до п.п. 16.1.11 п. 16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України, платники податків зобов'язані повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця.

Так, листом № 336/10-13 від 10.10.2013 (вхідний податкового органу №3035/10 від 10.10.2013) позивач повідомив Бориспільську ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області про зміну свого місцезнаходження.

Частиною 4 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI передбачено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Згідно п. 49.1 п. 49.2 ст. 49 Податкового Кодексу України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Аналогічна правова норма також міститься в п. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Позивачем, відповідно до вищевказаних норм, було подано в електронному вигляді до Бориспільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області Звіти про суми нарахованої заробітної плати (грошового забезпечення, доходу, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів: за вересень 2013 р. - подано 15.10.2013, реєстраційний № 363643; за жовтень 2013 р. - подано 19.11.2013, реєстраційний № 670181.

Пунктом 49.11 ст. 49 Податкового Кодексу України передбачено, що у разі подання платником податків до контролюючого органу податкової декларації, заповненої з порушенням вимог п. 48.3 та 48.4 ст. 48 цього Кодексу, такий контролюючий орган зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.

Як свідчать отримані квитанції, звіти прийнято та завантажено до реєстру застрахованих осіб.

Положення ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зобов'язують платників єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Як вбачається з матеріалів справи, суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування були повністю перераховані позивачем платіжними дорученнями:

№ 2965 від 24.09.2013 на суму 50 200,00 грн. - по терміну сплати 20.10.2013;

№ 3061 від 10.10.2013 на суму 56 751,46 грн. - по терміну сплати 20.10.2013;

№ 3062 від 10.10.2013 на суму 5 756,20 грн. - по терміну сплати 20.10.2013;

№ 3178 від 28.10.2013 на суму 61 824,29 грн. - по терміну сплати 20.11.2013;

№ 3300 від 13.11.2013 на суму 65 954,85 грн. - по терміну сплати 20.11.2013;

№ 3301 від 13.11.2013 на суму 6 030,13 грн. - по терміну сплати 20.11.2013.

Частиною 10 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що днем сплати єдиного внеску у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів є день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів.

Таким чином, як свідчать платіжні доручення, наявні в матеріалах справи, позивач не порушив терміну сплати єдиного внеску. При цьому, повнота сплати ЄСВ податковим органом не заперечується.

Згідно ст. 14 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», органи доходів і зборів зобов'язані, зокрема, забезпечувати своєчасне внесення відомостей до реєстру страхувальників Державного реєстру; здійснювати контроль за достовірністю відомостей, поданих до реєстру страхувальників Державного реєстру.

Цим же Законом (ч. 1 ст. 18) встановлено, що джерелами формування Державного реєстру є відомості, що надходять до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та Пенсійного фонду від: державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.

Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, за погодженням із фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до положень п. 64.1 ст. 64 Податкового Кодексу України, взяття на облік за основним місцем обліку юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків та зборів у контролюючих органах здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей контролюючими органами.

Дані про взяття на облік юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків і зборів у контролюючих органах передаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у день взяття на облік юридичної особи та відокремленого підрозділу юридичної особи в порядку, встановленому Міністерством юстиції України та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику.

Взяття на облік юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків і зборів у контролюючих органах згідно з пунктом 64.1 цієї статті підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка надсилається (видається) цим юридичним особам та відокремленим підрозділам юридичних осіб у порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

З огляду на зазначене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність порушення законодавства позивачем та про протиправність прийнятого відповідачем рішення від 25.03.2014 № 0003371703/52/17-02 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (перерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, а відтак позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Аеро-Хендлінг» підлягають задоволенню.

Згідно зі ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

З підстав вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.

Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів в Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2014 року - залишити без задоволення.

Постанову Київського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2014 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя суддя суддя Л.П. Борисюк І.Й. Петрик Я.М. Собків

Повний текст ухвали складено та підписано - 21.11.2014

Головуючий суддя Борисюк Л.П.

Судді: Петрик І.Й.

Собків Я.М.