Постанова № 41468071, 11.11.2014, Богунський районний суд м. Житомира

Дата ухвалення
11.11.2014
Номер справи
295/15949/14-а
Номер документу
41468071
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №295/15949/14-а

Категорія 90

2-а/295/719/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.11.2014 року м. Житомир

Суддя Богунського районного суду м. Житомира Болейко А.П. в порядку скороченого провадження одноособово розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 та в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Коростеньської міської ради, Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про визнання дій (бездіяльності) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Коростеньської міської ради щодо невиплати їй в повному розмірі коштів, передбачених ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та дії Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира щодо невиплати їй в повному розмірі коштів, передбачених ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та зобов'язати здійснити перерахунок та виплату вказаних коштів.

В обґрунтування позовних вимог зазначила, що вона та її неповнолітній син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є постраждалим від Чорнобильської катастрофи 3-ї категорії, проживають на території радіоактивного забруднення, а вона також працює і мають право на соціальні виплати, визначені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", які отримувала не в кратному відношенні до мінімальної заробітної плати, що призвело до порушення їх прав.

Розгляд справи проведено у порядку скороченого провадження відповідно до ст.183-2 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Від Управління праці та соціального захисту населення Коростеньської міської ради, Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира надійшли заперечення на позов, відповідно до яких відповідачі позов не визнали, просять відмовити в задоволенні позовних вимог за безпідставністю та необґрунтованістю. Письмові заперечення приєднані до справи.

Суддя за результатами розгляду справи в порядку скороченого провадження, оцінивши обставини справи, вважає їх достатніми для прийняття рішення.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню частково, виходячи з наступного.

Відповідно до ухвали суду від 22.10.2014 р. позовні вимоги за період за період з 01.01.2014 року по 14.04.2014 року залишено без розгляду.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач та її син є потерпілими від Чорнобильської катастрофи, що підтверджується копіями посвідчень (а.с. 5), ОСОБА_1 працює в Коростенському міськрайонному суді Житомирської області (а.с. 6), проживають та зареєстровані в м. Коростень (а.с. 3), яке згідно з Переліком населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №106 від 23.07.1991 року та розпорядженням Кабінету Міністрів України №17 від 12.01.1993 року, відноситься до зони гарантованого добровільного відселення.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Законом на час виникнення правовідносин були передбачені слідуючи виплати:

-ст.39 Закону - громадянам які працюють на території радіоактивного забруднення, в зоні гарантованого добровільного відселення проводиться доплата врозмірі 2 мінімальних заробітних плат.

-ст.37 Закону - громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства у зоні гарантованого добровільного відселення - 40% від мінімальної заробітної плати.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1210 від 23.11.2011 р. усупереч Закону № 796-ХІІ встановлено конкретні розміри таких компенсацій, зокрема: підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, у зоні гарантованого добровільного відселення - 1050 тис. крб. (10,50 грн. за гр. реф.); додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорії ІІІ - 113,88 грн.

Рішенням Конституційного Суду України від 25 січня 2012 року за № 3-рп/2012, дано тлумачення, що нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України під час вирішення справ про соціальний захист підлягають застосуванню тоді, коли вони видані у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.

Закони України «Про Державний бюджет на 2011 рік», «;Про Державний бюджет на 2012 рік» та «;Про Державний бюджет на 2013 рік», встановлювали обмеження, щодо виплат додаткових пенсій, доплат особам постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС та пенсії по інвалідності.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" від 16 січня 2014 року №719-VII, що набрав чинності з 1 січня 2014 року (п.1 Прикінцевих положень Закону) обмеження щодо вищенаведених виплат не встановлені.

Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" від 31 липня 2014 року № 1622-VII, яким доповнено Прикінцеві положення Закону України "Про Державний бюджет на 2014 рік" від 16 січня 2014 року № 719-VII пунктом 6-7, який в свою чергу встановлює, що норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статей 5 та 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2014 рік - набув чинності з 03.08.2014 року.

Таким чином, у період з 01.01.2014 року по 02.08.2014 року включно підлягають застосуванню норми Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" без будь-яких обмежень.

На підставі вище викладеного, розмір нарахованих відповідачу виплат не відповідає кратному та процентному розміру мінімальної заробітної плати, а тому вимога про їх нарахування та виплату в розмірах, визначених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"підлягає задоволенню з 15.04.2014 року по 02.08.2014 року включно.

В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 8-11, 18, 71, 122, 160, 161, 162, 183-2, 267 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Коростеньської міської ради щодо невиплати ОСОБА_1 в повному розмірі коштів, передбачених ст. 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 40 % мінімальної заробітної плати щомісячно та дії Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира щодо невиплати їй в повному розмірі коштів, передбачених ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 2-х мінімальних заробітних плат у зоні гарантованого добровільного відселення та зобов'язати здійснити перерахунок та виплату вказаних коштів з 15.04.2014 року по 02.08.2014 року включно з урахуванням проведених виплат.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити за безпідставністю.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Суддя :