Ухвала суду № 41456377, 20.11.2014, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.11.2014
Номер справи
2а-1261/10/1070
Номер документу
41456377
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про поновлення строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання

20 листопада 2014 року 2а-1261/10/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спиридонової В.О., за участю секретаря судового засідання Тятькова І.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві заяву Державної інспекції України з контролю за цінами про поновлення строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання у справі за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області до Публічного акціонерного товариства «Малинове» про стягнення економічних санкцій,

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2009 року Державна інспекція з контролю за цінами в Київській області звернулась до суду з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства «Малинове» про стягнення економічних санкцій на загальну суму 22 647 грн. 78 коп.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 21.09.2011 адміністративний позов задоволено повністю.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 20.06.2012 постанову Київського окружного адміністративного суду від 21.09.2011 залишено без змін.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 17.04.2014 (провадження №К9991/50437/12) постанову Київського окружного адміністративного суду від 21.09.2011 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 20.06.2012 залишено без змін.

16.07.2014 представником Державної інспекції України з контролю за цінами (далі – Держцінінспекція України) отримано виконавчий лист у даній справі.

07.11.2014 через канцелярію суду надійшла заява Держцінінспекції України про поновлення строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10.11.2014 призначено судове засідання з розгляду приведеної заяви на 20.11.2014, в яке викликано представників сторін шляхом направлення судових повісток.

14.11.2014 та 19.11.2014 через канцелярію суду надійшли клопотання представників Держцінінспекції України про розгляд заяви без їх участі.

В судове засідання, призначене на 20.11.2014, представник Держцінінспекції України, належним чином повідомленої про дату, час і місце розгляду заяви, не прибув.

За приписами частини 2 статті 261 КАС України суд розглядає заяву про поновлення пропущеного строку в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Представник відповідача проти задоволення заяви про поновлення строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання заречив, просив відмовити у її задоволенні, адже представник Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області був присутній у судових засіданнях під час розгляду справи по суті судом першої інстанції та подавав заперечення на апеляційну скаргу у даній справі.

Заява про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання обґрунтована тим, що такий строк пропущений у зв’язку з ліквідацією Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області та подальшим утворенням Державної інспекції України з контролю за цінами, яку наділено достатнім обсягом повноважень у правовідносинах з приводу стягнення економічних санкцій у судовому порядку.

Представник Держцінінспекції України зазначив, що фактично інспекція дізналася про наявність ухвалених у даній справі судових рішень лише після надходження на її адресу ухвали Вищого адміністративного суду України від 17.04.2014 у даній справі, а саме 06.05.2014, тобто після спливу строку пред’явлення виконавчого листа до виконання.

Надаючи правову оцінку заяві про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання, суд виходить з наступного.

Постановою Кабінету Міністрів України №346 від 28.03.2011 №346 «Про ліквідацію урядових органів» та наказу Міністерства економіки України №484 від 08.06.2011 «Деякі питання ліквідації Державної інспекції з контролю за цінами та її територіальних органів» Державна інспекція з контролю за цінами та її територіальні органи припинені шляхом ліквідації.

Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців юридичну особу - Державну інспекцію з контролю за цінами в Київської області, код за ЄДРПОУ 21565999, було припинено.

Указом Президента України №19 від 19.01.2012 «Про державну інспекцію України з контролю за цінами» утворено Держцінінспекцію України.

Указом Президента України №236/2012 від 30.03.2012 «Питання реалізації державної політики з контролю за цінами» затверджено Положення про Державну інспекцію України з контролю за цінами (далі – Положення).

Відповідно до пункту 3 Положення одними з основних завдань Держцінінспекції України є: здійснення державного контролю (нагляду) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; запобігання порушенням у сфері ціноутворення та їх усунення.

За приписами пункту 4 Положення Держцінінспекція України відповідно до покладених на неї завдань, серед іншого: здійснює державний контроль (нагляд) за дотриманням центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; надає органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, суб'єктам господарювання обов'язкові до виконання приписи про усунення порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; приймає рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Відповідно до підпунктів 7-9 пункту 6 Положення Держцінінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку: розглядати справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів, а також невиконанням законних вимог посадових осіб Держцінінспекції України; звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету коштів у разі прийняття рішення про порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; складати акти проведення перевірки, протоколи про адміністративні правопорушення, надавати обов'язкові до виконання приписи, а також подавати в установленому законодавством порядку до відповідних органів матеріали проведення перевірок для притягнення винних осіб до відповідальності.

При цьому, повноваженнями щодо стягнення економічних санкцій у судовому порядку Держцінінспекцію України наділено Указом Президента України «Про внесення змін до Положення про Державну інспекцію України з контролю за цінами» №220/2013 від 17.04.2013, тобто після закінчення строку пред’явлення до виконання виконавчого листа за постановою від 21.09.2011, яка набрала законної сили 20.06.2012 після перегляду судом апеляційної інстанції.

Відповідно до положень частини 1 статті 261 КАС України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Враховуючи викладене, беручи до уваги приведені обставини щодо реорганізації системи органів виконавчої влади, суд вважає поважними причини пропущення строку пред'явлення виконавчого листа у даній справі до виконання та вважає за можливе поновити такий строк.

Керуючись статтями 165, 261 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Державної інспекції України з контролю за цінами про поновлення строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання у справі №2а-1261/10/1070 – задовольнити.

Строк для пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого Київським окружним адміністративним судом 16 липня 2014 року в адміністративній справі №2а-1261/10/1070, – поновити та обчислювати з 16 липня 2014 року до 16 липня 2015 року.

Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Спиридонова В.О.