ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"05" березня 2008 р.
Справа № 16/52
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коротченко Л.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 16/52
за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, м. Кіровоград
до відповідача: відкритого акціонерного товариства "Пересувна механізована колона 140", м. Кіровоград
про стягнення 34 193,33 грн.,
за участю секретаря судового засідання Іванова В.В.,
від позивача - Тімохіна Ю.В., довіреність № 2 від 03.01.08 р.;
від відповідача - участі не брав.
Час прийняття постанови: 16 год. 15 хв.
Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді звернулося до господарського суду Кіровоградської області з адміністративним позовом про стягнення з відкритого акціонерного товариства "Пересувна механізована колона 140" заборгованості в сумі 34 193,33 грн.
В судовому засіданні представник позивача суду заяву про збільшення розміру позовних вимог, відповідно до якої позивач просить суд стягнути з відкритого акціонерного товариства "Пересувна механізована колона 140" заборгованість в сумі 83 230,87 грн. (а.с. 28).
Враховуючи, те що збільшення розміру позовних вимог є правом позивача, яке передбачене ч. 1 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд приймає збільшення розміру позовних вимог.
3 березня 2008 року відповідач подав до господарського суду відзив на адміністративний позов за № 14 від 03.03.08 р., згідно якого відкрите акціонерне товариство "Пересувна механізована колона 140" визнає позов, з урахуванням збільшення позивачем позовних вимог, а саме в сумі 83 230,87 грн. (а.с. 26).
Крім того, відповідач у поданому відзиві просить суд розглянути дану справу без участі їх представника.
Господарський суд задовольнив клопотання відповідача.
Отже, розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд встановив наступне.
Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01 р. № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків.
Відповідно до п. 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.02 р. за № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.02 р. за № 442/6730 управління (далі - Положення), управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді є органом Фонду, підвідомчим головному управлінню Фонду в Кіровоградській області, що разом утворюють систему органів Фонду, яке здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення в межах району.
Згідно п. 6 ч. 2.2 Положення управління контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-господарської діяльності платників щодо правильності нарахування і сплати страхових внесків та цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
Відповідно до п. 6 та п. 7 ч. 2.3 Положення Управління має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків; застосовувати фінансові санкції, передбачені законом.
Відповідно до п. 4 ст. 18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03 р. № 1058-IV (далі - Закон) страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.
До страхових внесків згідно статті 1 Закону, відносяться кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно п. 2 ст. 20 Закону сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду України.
Відповідно до статей 18, 19, 20 п.п. 1 п. 8 Розділу 15 Закону страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначеному цим Законом, та у розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97, тобто платник нараховує та сплачує страхові внески у встановлений граничний термін за визначеною ставкою відповідно до Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” (до 31.03.2005р. - 32%, з 31.03.2005 р. - 32,3%, з 01.01.2006 р. - 31,8%) від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників і відраховує та перераховує страхові внески від об'єкті оподаткування застрахованих осіб - найманих працівників за ставкою 1-2 % від їх сукупного оподатковуваного доходу.
Згідно з пунктом 6 та 12 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період дорівнює 1 календарному місяцю. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до п. 2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальником у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків.
Відкрите акціонерне товариство "Пересувна механізована колона 140" зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України як платник страхових внесків.
У відповідності до копій розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за квітень-грудень 2007 року відповідач повинен сплатити 36 073,33 грн. (а.с. 6-14).
Однак, згідно поданого позивачем розрахунку відкрите акціонерне товариство "Пересувна механізована колона 140" сплатило 1 880,00 грн. (а.с. 23). А тому заборгованість відповідача перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Кіровограді станом на 31.01.08 р. становить:
36 073,33 грн. - 1 880,00 грн. = 34 193,33 грн.
На день звернення до суду відповідач заборгованість в сумі 34 193,33 грн. не сплатив, у зв'язку з чим управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді звернулося до господарського суду Кіровоградської області з даним адміністративним позовом.
Під час судового розгляду справи позивач на підставі розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті відповідачем за січень 2008 р., згідно якого відповідач повинен сплатити 4 392,46 грн. (а.с. 31), та на підставі рішення № 265 від 20.02.08 р., згідно якого начальник управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді застосував до відповідача фінансові санкції у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 23 804,82 грн. та нарахував пеню в розмірі 20 840,26 грн. (а.с. 29) збільшив розмір позовних вимог на 49 037,54 грн., тобто просить стягнути з відповідача 83 230,87 грн.
Вказане вище рішення отримане відповідачем, про що свідчить підпис головного бухгалтера відкритого акціонерного товариства "Пересувна механізована колона 140" на рішенні та не оскаржене відповідачем у встановленому законом порядку.
До того ж, як вбачається з матеріалів справи управлінням Пенсійного фонду України в м. Кіровограді відповідачу були виставлені вимоги про сплату боргу № Ю-293 від 03.04.07 р., № Ю-637 від 03.07.07 р., № Ю-805 від 03.08.07 р., № Ю-945 від 03.10.07 р., № Ю-1045 від 02.11.07 р., № Ю-93 від 01.02.08 р. та № Ю-157 від 03.03.08 р. (а.с. 33-39). Вказані вимоги отримані відповідачем, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідач у поданому відзиві позовні вимоги в сумі 83 230,87 грн. визнав в повному обсязі (а.с. 26).
Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Згідно ч. 3 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухваляється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
За змістом ч. 3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Враховуючи те, що визнання відповідачем адміністративного позову не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси, господарський суд вважає за можливе прийняти визнання відповідачем адміністративного позову та задовольнити позов повністю.
Керуючись ст. ст. 94, 112, 136, 160, 161, 162, 163, 186, ч.ч. 1-4 ст. 254, п. 6 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Пересувна механізована колона 140" (м. Кіровоград, вул. Московська, 140, р/р 2600801551925 "Укрексімбанк", код 01034490) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді (25001, м. Кіровоград, вул. 50 років Жовтня, 4, р/р 256073011226 МФО 323475 в Облуправлінні Ощадбанку, код 20650088) заборгованість в сумі 83 230,87 грн.
Після набрання постановою законної сили за заявою стягувача видати виконавчий лист.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови буде виготовлений 11.03.2008 року.
Суддя
Л. С. Коротченко