ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/2726/14
20 жовтня 2014 року
09год. 38хв.
м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Сало А.Б. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Костопільської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області
до
ДП "Рівненський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія" "Автомобільні дороги України" в особі Філії "Костопільський райавтодор"
про стягнення заборгованості в сумі 36766,85 грн,
ВСТАНОВИВ :
Костопільська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Рівненській області звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до ДП "Рівненський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія" "Автомобільні дороги України" в особі Філії "Костопільський райавтодор" про стягнення заборгованості в сумі 36766,85 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання яким позовні вимоги підтримав та просив справу розглянути без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином. Про причини своєї відсутності суд не повідомляв.
Частиною 6 статті 128 КАС України передбачено, що в разі, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, на основі наявних у справі доказів.
Дослідивши в порядку письмового провадження подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі з огляду на наступне.
Відповідач, Дочірнє підприємство "Рівненський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", зареєстрований як юридична особа.
Судом встановлено, відповідачем рахується податкова заборгованість в сумі 36766,85 грн., в тому числі по податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у загальнодержавній власності в сумі 17888 грн., по авансових внесках з податку на прибуток підприємств, що перебувають у загальнодержавній власності в сумі 18872 грн. та 6,85 грн. боргу по надходженням від розміщення відходів.
Вказана заборгованість відповідача виникла наступним чином.
Філією "Костопільський райатодор" ДП "Рівненський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" 15.07.2013 подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємств за 2012 рік., згідно якого авансовий внесок по податку на прибуток підлягав сплаті щомісяця у січні-лютому 2014 року, платником не сплачено 7940 грн. авансового внеску визначеного у розрахунку по терміну сплати - 30.01.2014 р. - 3970 грн., 28.02.2014 р.-3970 грн.
Філією "Костопільський райатодор" ДП "Рівненський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" подано 15.07.2013 звітний розрахунок податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємств за 2013 рік., згідно якого авансовий внесок по податку на прибуток підлягав сплаті щомісяця у березні-грудні 2014 року, платником не сплачено 10932 грн. авансового внеску визначеного у розрахунку по термінах сплати - 30.03.2014 р.- 1822 грн., 30.04.2014 р.-1822 грн., 30.05.2014 р.-1822 грн., 30.06.2014 p.-1822 грн., 30.07.2014 р.-1822 грн., 30.08.2014 р.-1822 грн.
У поданому розрахунку податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства Філією "Костопільський райатодор" ДП "Рівненський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" визначено суму податку на прибуток що підлягала сплаті до бюджету в розмірі 17888 грн. Суми визначені у розрахунках до бюджету не сплачені.
Також Філією "Костопільський райатодор" ДП "Рівненський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" до Костопільської ОДПІ подано податкову декларацію екологічного податку, якою визначено суму нарахованого податкового зобов'язання з екологічного податку за 2 квартал 2014 року в сумі 6,85 грн., дана сума платником до бюджету сплачена не була.
Згідно з п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Пунктом 57.1. ст. 57 Податкового кодексу України передбачено, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, податкове зобов'язання відповідача в сумі 36766,85 грн. є узгодженим. Проте, вказане податкове зобов'язання платником податків не сплачувалось.
Згідно пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення..
Пунктом 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Враховуючи ту обставину, що 05.05.2011 платнику податків виставлялась податкова вимога № 126 на суму податкового боргу в розмірі 4621,66 грн., отримана відповідачем 18.05.2011, після чого сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі то підстав для надіслання додаткової податкової вимоги не виникало, однак процедура стягнення вважається дотриманою (а.с.7).
Відповідно до пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
У відповідності до ст.38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов’язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов’язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, його територіальні органи
Згідно з п.41.2 ст.41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
Відповідно до пп.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини;
Згідно зі статтею 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оцінивши усі наявні докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв’язку з чим підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі згідно з ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з ДП "Рівненський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія" "Автомобільні дороги України" (код ЄДРПОУ 31994540) податковий борг в сумі 36766,85 грн., в тому числі 17888 грн. по податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у загальнодержавній власності; 18872 грн. боргу по авансових внесках з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності та 6,85 грн. боргу по надходженнях від розміщення відходів.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Сало А.Б.