Ухвала суду № 41428914, 13.11.2014, Вінницький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.11.2014
Номер справи
824/1551/14-а
Номер документу
41428914
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 824/1551/14-а

Головуючий у 1-й інстанції: Левицький В.К.

Суддя-доповідач: Полотнянко Ю.П.

13 листопада 2014 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Полотнянка Ю.П.

суддів: Драчук Т. О. Залімського І. Г.

за участю секретаря судового засідання: Лавринчук А.В.

за участю представників сторін:

представника позивача: Федоренка І.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Тарасівці" на постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 08 вересня 2014 року у справі за адміністративним позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Тарасівці" до Новоселицької райдержадміністрації про скасування розпорядження ,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду першої інстанції із адміністративним позовом, в якому просило визнати протиправним та скасувати розпорядження Новоселицької районної державної адміністрації (далі - відповідач) від 12.09.2005 р. №426-р та від 31.01.2006 р. №47-р.

Відповідно до постанови Чернівецького окружного адміністративного суду від 08 вересня 2014 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду першої інстанції, позивачем подано апеляційну скаргу з підстав невідповідності висновків суду обставинам справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, у зв'язку з чим, апелянт просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача повністю підтримав доводи викладені в апеляційній скарзі та просив її задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, проте надав заяву про розгляд даної справи за відсутності відповідача.

Заслухавши суддю-доповідача, думку представника позивача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін, виходячи з наступного.

Як досліджено з матеріалів справи та підтвердилось при апеляційному розгляді, звертаючись до суду першої інстанції та на аргументацію позовних вимог, позивач вказав на те, що Новоселицька районна державна адміністрація не маючи відповідних повноважень прийняла оспорюванні розпорядження, якими незаконно вилучила землі товариства, змінила цільове призначення земельних ділянок та ще самовільно зменшила площу земельних ділянок власників часток (паїв).

Відмовляючи у задоволенні адміністративного позову, суд першої інстанції виходив з того, що видані відповідачем оспорювані розпорядження жодним чином не породжували, не змінювали та не припиняли права та обов'язки позивача у сфері публічно-правових відносин, оскільки вказаними розпорядженнями вирішено питання щодо надання у власність членам колишнього колгоспу "Тарасівці" земельних ділянок та виключення із площі земельних ділянок, що підлягали розпаюванню землі, які недоцільно використовувати для сільськогосподарських потреб тощо. В даному випадку позивач не є власником земельних часток (паїв) колишнього колгоспу "Тарасівці" і у нього не вилучалися земельні ділянки належні йому на праві власності (користування), а відтак, суд першої інстанції дійшов до висновку про відмову у задоволенні позову.

Судова колегія апеляційної інстанції повністю погоджується з даним рішенням суду першої інстанції та надаючи правову оцінку публічно - правовому спору в межах апеляційної скарги, зазначає наступне.

Стаття 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оцінюючи правомірність дій та рішень відповідача, суд керується критеріями, закріпленими у ч. 3 ст. 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, яких повинні дотримуватися суб'єкти владних повноважень при реалізації дискреційних повноважень.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Як встановлено з матеріалів справи, Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Тарасівці" (60350, Чернівецька область, Новоселицький район, с. Тарасівці, ідентифікаційний код 03801924) зареєстроване як юридична особа 16.03.2000 р. та являється юридичним правонаступником колгоспу "Тарасівці" (Т. 2 а.с. 137, 143-145).та те, що колгосп "Тарасівці" в свою чергу є правонаступником КСП "Радянський прикордонник".

Як вбачається із п. 1.1 статуту колгоспу "Тарасівці", затвердженого протоколом №3 від 16.12.1992 р. (далі - Статут) колгосп є добровільним об'єднанням громадян для спільного виробництва сільськогосподарської та іншої продукції і діє на засадах підприємництва і самоврядування.

Відповідно до п. 4.1 Статуту передбачено, що земля, все майно колгоспу - громадські будівлі, споруди, трактори, комбайни та інші машини, устаткування, транспортні засоби, житлові будинки, продуктивна та робоча худоба, посіви, багаторічні насадження, вироблена продукція, кошти цінні папери та інше майно належить на праві спільної часткової власності його членам, колгоспу - на праві повного господарського відання (Т. 2 а.с. 115-126).

Рішенням Тарасовецької сільської Ради народних депутатів від 03.07.1995 р. колгоспу "Тарасівці" передано у колективну власність землю у розмірі 2785,00 га із земель загального користування (Т. 2 а.с. 148).

На підставі вказаного рішення, колгоспу "Тарасівці" видано державний акт на право колективної власності на землю серії ЧВ №000087, який зареєстрований в Книзі записів державних актів на право колективної власності на землю за №27. Згідно додатку 1 до державного акту на право колективної власності - списку громадян - членів колективного сільськогосподарського підприємства, право колективної власності на землю належить 1472 членам колгоспу "Тарасівці" (Т. 2 а.с. 2-63, 162).

06.02.2005 р. загальними зборами власників земельних часток (паїв) з питань підготовки до розподілу земель колективної власності колишнього КСП "Радянський прикордонник" на території Тарасовецької сільської ради Новоселицького району Чернівецької області затверджено проект землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв), результати яких оформлені протоколом № 1 (Т. 1 а.с. 28-29, ).

17.04.2005 р. загальними зборами власників земельних часток (паїв) з питань проведення персоніфікації земель колективної власності колишнього КСП "Радянський прикордонник" на території Тарасовецької сільської ради Новоселицького району Чернівецької області затверджено проект землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) за рахунок колишнього КСП "Радянський прикордонник" на території Тарасовецької сільської ради, результати яких оформлені протоколом № 1 (Т. 1 а.с. 196-198).

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" від 09.04.1999 р. №586-XIV (далі - Закон №586-XIV, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади. Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.

Згідно із п. 7 ч. 1 ст. 13 Закону № 586-XIV до відання місцевих державних адміністрацій у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, належить вирішення питань використання землі, природних ресурсів, охорони довкілля.

Статтею 17 ЗК України визначено, що до повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин належить: а) розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом; б) участь у розробленні та забезпеченні виконання загальнодержавних і регіональних (республіканських) програм з питань використання та охорони земель; в) координація здійснення землеустрою та державного контролю за використанням та охороною земель; г) підготовка висновків щодо надання або вилучення (викупу) земельних ділянок; ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб у межах, визначених цим Кодексом; д) підготовка висновків щодо встановлення та зміни меж сіл, селищ, районів, районів у містах та міст; е) здійснення контролю за використанням коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, пов'язаних із вилученням (викупом) земельних ділянок; є) координація діяльності державних органів земельних ресурсів; ж) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

За результатами розгляду проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) колишнього колгоспу "Тарасівці" в адміністративних межах Тарасовецької сільської ради Новоселицького району Чернівецької області та враховуючи рішення зборів власників земельних часток (паїв) № 1 від 17.04.2005 р., Новоселицькою районною державною адміністрацією видано розпорядження від 12.09.2005 р. №426-р, яким:

1) затверджено протокол розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) на території Тарасовецької сільської ради;

2) надано у власність громадянам земельні ділянки, які належать їм відповідно сертифікатів на право на земельну частку (пай) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва згідно додатку 1;

3) переведено: з земель пайового фонду до земель загального користування сільської ради 51,65 га ріллі, з них 34,23 га під запроектовані дороги, 17,42 га під прибережні смуги; до земель запасу сільської 741,54 га, з них 327,2 га ріллі з послідуючою трансформацією 19,85 га в сінокоси, 296,43 га в пасовища та 2,0 га під господарські двори, 64,5 га багаторічних насаджень з трансформацією в пасовища, 109,64 га сіножатей з трансформацією 90,89 га в пасовища та 240,2 га пасовищ; трансформувати 12,91 га земель в ріллю за рахунок багаторічних насаджень;

4) у зв'язку із зменшенням земель пайового фонду розпорядження голови районної державної адміністрації від 07.02.2002 р. №54-р "Про введення коригуючих коефіцієнтів вартості земельних паїв по сільськогосподарських підприємствах району та проведення індексації грошової оцінки земель" в частині встановлення розміру та вартості земельної частки (паю) по колгоспу "Тарасівці" с. Тарасівці визнано таким, що втратило чинність;

5) затверджено перерахунок розміру грошової оцінки земель пайового фонду в сумі 6381306,26 грн.;

6) встановлено розмір земельної частки (паю) 1,13 умовних кадастрових гектарів та вартість земельної частки (паю) 4043,92 грн. без врахування коефіцієнту індексації;

7) спадкоємцям померлих власників земельних сертифікатів, які на час прийняття даного розпорядження не переоформили право власності в установленому порядку, державні акти видати згідно цивільно-правових угод;

8) громадянам, які включені в додаток 3, видавати державні акти після надання повної інформації про суб'єкт власності.

9) погоджено обмеження у використанні земельних часток (паїв) відповідно додатку 4.

10) державні акти на право власності на земельну ділянку видавати власникам землі після повернення до районної державної адміністрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) (додаток №1) (Т. 2 а.с. 95-97, 98-113).

Чернівецьке обласне Головне управління земельних ресурсів перевірило технічну документацію із землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) та виготовлення державних актів на право власності на земельні ділянки земель колективної власності СТОВ "Тарасівці" на території Тарасовецької сільської ради Новоселицького району Чернівецької області (всього 1578 чол.), в результаті чого складено висновок №2111 від 21.10.2005 р. (Т. 1 а.с. 426).

Відповідно до висновку № 2111 державної землевпорядної експертизи від 21.10.2005 р. проведеним Чернівецьким обласним головним управління земельних ресурсів, Новоселицькою районною державною адміністрацією Чернівецької області 31.01.2006 р. видано розпорядження № 47-р, яким внесено зміни до розпорядження від 12.09.2005 р. №426-р та викладено його в наступній редакції:

1) затверджено протокол розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток паїв на території Тарасовецької сільської ради;

2) надано у власність громадянам земельні ділянки, які належать їм відповідно до сертифікатів на право на земельну частку (пай) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва згідно додатку 1;

3) переведено: з земель пайового фонду до земель загального користування сільської ради 58,03 га, в тому числі 51,65 га ріллі, з них 34,23 га під запроектовані дороги, 17,42 га під прибережні смуги, 6,38 га саду під запроектовані дороги; до земель запасу сільської 741,54 га, з них 327,2 га ріллі з послідуючою трансформацією 19,85 га в сінокоси, 296,43 га в пасовища та 2,0 га під господарські двори, 64,5 га багаторічних насаджень з трансформацією, в пасовища, 109,64 га сіножатей з трансформацією 90,89 га в пасовища та 240,2 га пасовищ; трансформувати 12,91 га земель в ріллю за рахунок багаторічних насаджень;

4) у зв'язку із зменшенням земель пайового фонду розпорядження голови районної державної адміністрації від 07.02.2002 р. №54-р "Про введення коригуючих коефіцієнтів вартості земельних паїв по сільськогосподарських підприємствах району та проведення індексації грошової оцінки земель", в частині встановлення розміру та вартості земельної частки (паю) по колгоспу "Тарасівці" с.Тарасівці визнано таким, що втратило чинність;

5) затверджено перерахунок розміру грошової оцінки земель пайового фонду сумі 6305117,82 грн.;

6) встановлено розмір земельної частки (паю) 1,12 умовних кадастрових гектарів та вартість земельної частки (паю) 3995,63 грн. без врахування коефіцієнту індексації;

7) спадкоємцям померлих власників земельних сертифікатів, які на час прийняття даного розпорядження не переоформили право власності в установленому порядку, державні акти видати згідно цивільно-правових угод (додаток 2);

8) громадянам, які включені в додаток 3, видавати державні акти після надання повної інформації про суб'єкт власності;

9) погоджено обмеження у використанні земельних часток (паїв) відповідно додатку 4;

10) державні акти на право власності на земельну ділянку видавати власникам землі після повернення до районної державної адміністрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) (додаток №1);

11) відділу земельних ресурсів внести відповідні зміни в земельно-облікову документацію та проінформувати районну державну адміністрацію про виконання даного розпорядження до 15.04.2006 р. (Т. 1 а.с. 201-204, 203-247, 248).

Відповідно до довідки відділу Держземагенства у Новоселицькому районі від 27.03.2014 р. земельні частки (паї) власників державних актів на право власності на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва знаходиться на землях колективної власності бувшого колгоспу "Тарасівці" в адміністративних межах с. Тарасівці Новоселицького району Чернівецька області за межами населено пункту (Т. 1 а.с. 34).

Згідно інформації відділу Держземагенства у Новоселицькому районі від 14.08.2014 р., станом на 01.08.2014 р. кількість державних актів на земельні паї, отриманих власниками земельних паїв (часток) колишнього колгоспу "Тарасівці" складає 2532 на 3543 земельні ділянки. Вказані державні акти видано станом на 31.12.2012 р. (Т.1 а.с. 142).

Відповідно до приписів ст. 14 Конституції України громадянам України гарантується право власності на землю.

Згідно ст. 3 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) в редакції від 18.12.1990 р. власність на землю в Україні має такі форми: державну, колективну, приватну. Усі форми власності є рівноправними. Розпоряджаються землею Ради народних депутатів, які в межах своєї компетенції передають землі у власність або надають у користування та вилучають їх.

Статтею 5 вказаного Кодексу встановлено, що земля може належати громадянам на праві колективної власності. Суб'єктами права колективної власності на землю є колективні сільськогосподарські підприємства, сільськогосподарські кооперативи, садівницькі товариства, сільськогосподарські акціонерні товариства, у тому числі створені на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств. Розпорядження земельними ділянками, що перебувають у колективній власності громадян, здійснюється за рішенням загальних зборів колективу співвласників. У колективну власність можуть бути передані землі колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, в тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, землі садівничих товариств - за рішенням загальних зборів цих підприємств, кооперативів, товариств. Землі у колективну власність передаються безплатно.

Як досліджено з матеріалів справи, відповідно до рішення Тарасовецької сільської Ради народних депутатів від 03.07.1995 р. колгоспу "Тарасівці" передано у колективну власність землю у розмірі 2785,00 га для сільськогосподарського використання, що підтверджується державним актом на право колективної власності на землю серії ЧВ № 000087. Згідно додатку 1 до вказаного державного акту до акту додається список громадян - членів колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу або товариства, відповідно до якого власниками є 1472 члени колгоспу "Тарасівці" (Т. 2 а.с. 3-68, 162), а отже, суд першої інстанції дійшов вірного висновку що позивач, як правонаступник колгоспу "Тарасіці" не є власником земельної ділянки розміром 2785,00 га. Вказана земельна ділянка на праві спільної сумісної власності належала членам колгоспу "Тарасівці".

Законодавством України визначено напрями переходу права колективної власності у приватну щодо розпайованих земель (укази Президента України "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки" від 03.12.1999 р. № 1529/99 (далі - Указ № 1529/99) та "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" від 08.12.1995 року № 720/95 (далі - Указ № 720/95)).

Згідно п. 2 Указу № 720/95 право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акту на право колективної власності на землю.

Відповідно до ч. 3 п. 1 вказаного Указу Президента України паювання земель передбачає визначення розміру земельної частки (паю) у колективній власності на землю кожного члена колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства без виділення земельних ділянок в натурі (на місцевості).

Право колективної власності на землю посвідчується відповідно до вимог ст. 23 ЗК України, а саме державним актом на право колективної власності на землю, який видається колективному сільськогосподарському підприємству. сільськогосподарському кооперативу, сільськогосподарському акціонерному товариству із зазначенням розмірів земель, що перебувають у колективній власності громадян-членів такого підприємства, кооперативу, товариства. До державного акту додається список громадян.

Згідно ст. 7 Закону України "Про колективне сільськогосподарське підприємство" від 14.02.1992 р. № 2114-ХІІ (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) об'єктами права колективної власності підприємства є земля, інші основні та оборотні засоби виробництва, грошові та майнові внески його членів, вироблена ними продукція, одержані доходи, майно, придбане на законних підставах. Об'єктами права власності підприємства є також частки у майні та прибутках міжгосподарських підприємств та об'єднань, учасником яких є підприємство. Майно у колективному сільськогосподарському підприємстві належить на праві спільної часткової власності його членам. Суб'єктом права власності у колективному сільськогосподарському підприємстві є підприємство як юридична особа, а його члени - в частині майна, яку вони одержують при виході з підприємства.

Таким чином, виходячи з вимог вищезазначених нормативних актів, право на земельну частку (пай) це право на частку землі передану у колективну власність сільськогосподарському товариству і виникає таке право з моменту отримання сільськогосподарським товариством державного акту на право колективної власності на землю з обов'язковим додатком: списком громадян, що є власниками земельних часток (паїв), які входять до складу переданої у колективну власність земельної ділянки.

Відповідно до п. 12 Перехідних положень ЗК України в редакції від 25.10.2001 р. до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, та земель, на яких розташовані державні, в тому числі казенні, підприємства, господарські товариства, у статутних фондах яких державі належать частки (акції, паї), здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Судом першої інстанції також встановлено, що земельні ділянки, які підлягали розпаюванню в с. Тарасівці знаходяться за межами населеного пункту, а тому, суд приходить до висновку, що приймаючи оспорювані розпорядження Новоселицька районна державна адміністрація діяла у межах наданих їй повноважень, на підставі та у спосіб передбачений законодавством України.

Отже, до посилання апелянта, що факт проведення зборів або наявність необхідного кворуму викликає сумнів, суд апеляційної інстанції ставиться критично, оскільки так як вказаний факт спростовується матеріалами справи. Крім того рішення загальних зборів власників земельних часток (паїв) від 06.02.2005 р. та від 17.04.2005 р. у встановленому законом порядку ними не оскаржувались, у судовому порядку недійсними не визнавались.

Окрім того, відповідно до ст. 7 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" від 05.06.2003р. № 899-IV(чинного на момент виникнення спірних правовідносин) проект землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) розробляється державними та іншими землевпорядними організаціями, які отримали в установленому законом порядку ліцензії на проведення землевпорядних робіт, погоджується відповідною сільською, селищною, міською радою чи районною державною адміністрацією і затверджується на зборах більшістю власників земельних часток (паїв) у межах земель, що перебувають у користуванні одного сільськогосподарського підприємства, та оформляється відповідним протоколом.

У проекті землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) визначаються місце розташування земельних ділянок, їх межі та площі сільськогосподарських угідь, що підлягають розподілу між власниками земельних часток (паїв), їх цільове призначення, дії обмежень (обтяжень) у використанні земельних ділянок, у тому числі земельних сервітутів.

У разі необхідності в проектах землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) здійснюється перерахунок розміру в умовних кадастрових гектарах та вартості земельної частки (паю).

Із площі земельних ділянок, що підлягають розподілу, виключаються: деградовані, малопродуктивні, а також техногенно забруднені сільськогосподарські угіддя, що підлягають консервації; заболочені землі; інші землі, які недоцільно використовувати для сільськогосподарських потреб.

Отже, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що видаючи оспорювані рішення відповідач не змінював цільове призначення земельної ділянки, а тільки виключив із площі земельних ділянок, що підлягали розпаюванню землі, які недоцільно використовувати для сільськогосподарських потреб, як того вимагав Закон № 899-IV на підставі проекту розпаювання земельних ділянок, правильно встановив обставини справи та ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права і прийшов до обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позовних вимог, а доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, тому ухвала суду першої інстанції підлягає залишенню без змін з урахуванням обставин, викладених в ухвалі суду апеляційної інстанції.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 198 та статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

апеляційну скаргу Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Тарасівці" залишити без задоволення, а постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 08 вересня 2014 року - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно ст. 212 КАС України.

Ухвала суду складена в повному обсязі 18 листопада 2014 року .

Головуючий Полотнянко Ю.П.

Судді Драчук Т. О.

Залімський І. Г.