УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2014 р. Справа № 876/7718/14
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Гудима Л.Я.,
суддів: Довгополова О.М., Святецького В.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Доброгостівської сільської ради Дрогобицького району Львівської області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 07 липня 2014 року у справі за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції у Львівській області до Доброгостівської сільської ради Дрогобицького району Львівської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимого на предмет спору на стороні відповідача - Приватне підприємство «БКФ Осанна», про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
В травні 2014 року позивач - Державна фінансова інспекція у Львівській області звернулася в суд з позовом до Доброгостівської сільської ради Дрогобицького району Львівської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Приватне підприємство «БКФ Осанна», про стягнення з відповідача коштів на загальну суму 30 399,60 грн., використаних не за цільовим призначенням субвенції.
Позовну заяву мотивовано тим, що за наслідками проведеної ревізії, сільському голові Доброгостівської сільської ради відповідно до п. 7 ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» пред»явлено вимогу №20-13/82 від 28.01.2014 року щодо усунення виявлених порушень в термін до 20.02.2014 року. Зокрема, вказаною вимогою зобов»язано повернути до Державного бюджету України використану не за цільовим призначенням субвенцію. Про виконання вищевказаних вимог інформація на адресу Фінінспекції не надходила. Таким чином, використані не за цільовим призначенням кошти субвенції Доброгостівською сільською радою до Державного бюджету України не повернуто. А тому, для забезпечення виконання вимоги Дрогобицької об»єднаної держфінінспекції №20-13/82 від 28.01.2014 року, звернулась з вказаним вище позовом до суду.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 07 липня 2014 року позовні вимоги задоволено в повному обсязі. Стягнуто з Доброгостівської сільської ради Дрогобицького району Львівської області (82176, Львівська область, Дрогобицький район, с. Доброгостів, вул. Шкільна, 1, ЄДРПОУ 04373933) до Державного бюджету України кошти (використану не за цільовим призначенням субвенцію) в розмірі 30 399,60 грн. (тридцять тисяч триста дев»яносто дев»ять гривень 60 коп.).
Не погодившись із даним рішенням, його оскаржила Доброгостівська сільська рада Дрогобицького району Львівської області у апеляційному порядку, яка, покликаючись на неповне з»ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.
В обґрунтування своїх апеляційних вимог позивач посилається на те, що ПП БКФ «Осанна» проведено роботи по капітальному ремонту дороги площею 3666 м.кв., яка становить 27,8% від загальної площі вул. Молодіжної, згідно кошторису, затвердженим рішенням Доброгостівської сільської ради, в межах розміру субвенції, оплата за виконані роботи була проведена на підставі актів про виконані роботи, такі кошти були спрямовані безпосередньо на ремонт частини дороги то вважають, що спірні кошти були були використані за цільовим призначенням.
Особи, які беруть участь у справі в судове засідання для розгляду справи не прибули, про дату, час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, клопотань від осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю не поступило, а тому, колегія суддів, у відповідності до п.п. 1, 2, ч. 1 ст. 197 КАС України, вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апелянта у їх сукупності, приходить до переконання, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Розглядувані відносини на час їх виникнення регулювалися приписами Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».
Статтею 1 цього Закону передбачено, що здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Президентом України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.
Відповідно до пункту 7 частини першої статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», органу державного фінансового контролю надається право пред»являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов»язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Згідно пункту 10 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», органу державного фінансового контролю надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, на підставі направлень на проведення ревізії №286-13 від 04.11.2013 року та №291-13 від 07.11.2013 року Дрогобицькою об»єднаною державною фінансовою інспекцією проведено планову ревізію сільського бюджету с. Доброгостів та фінансово-господарської діяльності Доброгостівської сільської ради за період з 01.04.2011 року по 31.10.2013 року.
За результатами якої складено акт ревізії сільського бюджету с. Доброгостів та фінансово-господарської діяльності Доброгостівської сільської ради за період з 01.04.2011 року по 31.10.2013 року №20-38/001 від 15.01.2014 року.
В ході ревізії встановлено нецільове використання коштів субвенції, отриманої з Державного бюджету України в сумі 30 399,60 грн.
З метою усунення виявлених порушень, попередження їх виникнення в подальшому Дрогобицькою ОДФІ направлено голові Доброгостівської сільської ради лист-вимогу №20-13/79 від 28.01.2014 року про застосування фінансових санкцій, якою зобов»язано голову Доброгостівської сільської ради Лунишина М.М. повернути бюджетні кошти, отримані у вигляді субвенції і використані не за цільовим призначенням, у сумі 30 399,60 грн..
Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №52 від 19.01.2011 року «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт вулиць та доріг комунальної власності у населених пунктах», постанови Кабінету Міністрів України №972 від 07.09.2011 року «Деякі питання розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах» та розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації №301/01/5-12 від 15.05.2012 року «Про затвердження переліків об»єктів доріг комунальної власності в населених області, ремонти яких у 2012 році проводяться за кошти субвенції з державного бюджету», Доброгостівській сільській раді у 20112 році видано суму у розмірі 30 400 грн. на капітальний ремонт вулиці Молодіжна, с. Доброгостів.
Рішенням Доброгостівської сільської ради №302 від 16.08.2012 року «Про затвердження кошторисного розрахунку №П130» затверджено кошторисний розрахунок вартості будівництва «Капітальний ремонт доріг вул. Молодіжна та вул. Шкільна в с. Доброгостів».
Договором №02/12 від 29.08.2012 року між Приватним підприємством «БКФ Осанна» та Доброгостівською сільською радою, передбачено виконання капітального ремонту дороги вул. Молодіжна в с. Доброгостів Дрогобицького району Львівської області.
Актами приймання виконаних будівельних робіт за вересень, жовтень та листопад 2014 року за договором 02/12 від 29.08.2012 року зазначено найменування робіт і витрат, відповідно до локального кошторису 2-1-1 на капітальний ремонт дороги вул. Молодіжна, а саме: виправлення профілю основ гравійно-піщаних з додаванням нового матеріалу.
Правила проведення та обсяги робіт з ремонту та утримання об»єктів благоустрою населених пунктів України передбачені Порядком проведення ремонту та утримання об»єктів благоустрою населених пунктів, затвердженим наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23.09.2003 року №154 (далі - Порядок).
Згідно з п. 1.3 Порядку роботи з ремонту та утримання об»єктів благоустрою населених пунктів поділяють на такі види: капітальний ремонт; поточний ремонт (ремонт вулично-дорожньої мережі та штучних споруд поділяється на середній та дрібний); утримання.
До капітального ремонту об»єктів благоустрою населених пунктів належать роботи, що спрямовані на відновлення їх експлуатаційних характеристик, збільшення міцності та несучої здатності конструктивних елементів, а також збільшення габаритів об»єктів і окремих їх частин у межах норм.
До поточного ремонту об»єктів благоустрою населених пунктів (крім вулично-дорожньої мережі та штучних споруд) належать роботи, спрямовані на запобігання дрібним деформаціям і пошкодженням об»єктів благоустрою населених пунктів на негайну їх ліквідацію.
Номенклатура робіт з капітального ремонту об»єктів благоустрою населених пунктів чітко визначена Додатком 1 до п. 1.4 Порядку.
Однак Додатком 3 до п. 1.6 Порядку встановлено, що виправлення просаднів та прольотів частини з одночасним ремонтом основи та земляного полотна при загальному обсязі робіт не менше 200 м 2, але не більше 40 % площі проїзду відноситься до середнього ремонту вулично-дорожньої мережі номенклатури робіт з поточного ремонту об»єктів благоустрою населених пунктів та штучних споруд.
Як видно з Висновку про вартість майна, що складений ФОП ОСОБА_1 загальна площа дорожнього покриття вул. Молодіжна в с. Доброгостів становить 13200 кв.м..
А відповідно до актів виконаних робіт за вересень, жовтень та листопад 2012 року ПП «БКФ Осанна» проведено роботи по виправлення профілю основ гравійно-піщаних з додаванням нового матеріалу загальною площею 3666 кв.м., що становить 27,8 % від загальної площі покриття вулиці.
З огляду на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що роботи по виправлення профілю основ гравійно-піщаних з додаванням нового матеріалу проведені ПП «БКФ Осанна» відносяться до поточного ремонту об»єктів благоустрою населених пунктів.
Таким чином, аналізуючи вищенаведене, колегія суддів робить висновок, що Доброгостівською сільською радою використано субвенції на проведення поточного ремонту за їх цільовим призначенням «капітальний ремонт вул. Молодіжна с. Доброгостів», а тому такі підлягають стягненню.
В силу пункту 10 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» органу державного фінансового контролю надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Аналізуючи вищенаведені законодавчі приписи та фактичні обставини справи, колегія суддів прийшла до переконання, що доводи апеляційної скарги є безпідставними та необґрунтованими, а тому задоволенню не підлягають.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів апеляційної інстанції приходить до висновку, що судом першої інстанції ухвалено законне та обґрунтоване судове рішення з додержанням норм права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.
Також як видно з матеріалів справи, ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 22 серпня 2014 року про відкриття апеляційного провадження апелянту відстрочено сплату судового збору за подання апеляційної скарги до винесення рішення судом апеляційної інстанції.
За таких обставин колегія суддів вважає за необхідне стягнути сплату судового збору подання апеляційної скарги.
Керуючись ст. ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Доброгостівської сільської ради Дрогобицького району Львівської області залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 07 липня 2014 року у справі №813/3352/14 - без змін.
Стягнути з Доброгостівської сільської ради Дрогобицького району Львівської області на реквізити: Державний бюджет Галицького району м. Львова, 38007573, р\р 31219206781004, банк одержувача: ГУ ДКСУ у Львівській області, МФО 825014 суму судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду у розмірі 876 грн. (вісімсот сімдесят шість гривень) 96 коп..
Ухвала набирає законної сили через п»ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги.
Головуючий суддя : Л.Я. Гудим
Судді: О.М. Довгополов
В.В. Святецький