Справа № 314/5142/14-п
Провадження № 3/314/821/2014
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2014 року м. Вільнянськ
Вільнянський районний суд Запорізької області у складі головуючого судді Мануйлової Н.Ю., при секретарі Пакуло В.С., за участю прокурора Жидкової О.Ю., захисника-адвоката ОСОБА_1, особи, яка притягується до відповідальності, - ОСОБА_2, розглянувши матеріали, які надійшли з УБОЗ ГУМВС України в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження м. Вільнянськ Запорізької області, громадянки України, яка має вищу освіту, працює директором КЗ «Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
15.08.2014 року до Вільнянського районного суду Запорізької області з Управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУМВС України в Запорізькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Ухвалою від 20 серпня 2014 року справу № 314/5142/14-п провадження № 3/314/739/2014 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП повернуто в Управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУМВС України в Запорізькій області для доопрацювання.
10 вересня 2014 року до Вільнянського районного суду Запорізької області з Управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУМВС України в Запорізькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП після усунення недоліків.
В протоколі № 23 від 09 вересня 2014 року зазначено, що даний протокол складено відносно ОСОБА_2В, яка 01.04.2014 знаходячись в м. Вільнянськ, а саме: м. Вільнянськ, пров. Шкільний б.5 вчинила адміністративне корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Дата виявлення корупційного правопорушення 18.07.2014 (ЖЄО УБОЗ №221 від 18.07.2014.
Обставини скоєного правопорушення:
Відповідно до рішення сесії Запорізької обласної ради № 4 від 26.12.2013 ОСОБА_2 призначено на посаду директора КЗ «Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат.
ОСОБА_2, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права відповідно підпункту «а» пункту 2 частини 1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Відповідно до вимог ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції ОСОБА_2 зобовязана щороку до 01 квітня подавати за місцем роботи декларацію «Про майно, доходи, витрати та зобовязання фінансового характеру за попередній рік» за формою, що додається до цього закону.
Так 18.07.2014, отримано лист голови Запорізької обласної ради ОСОБА_3, в якому вказано про те, що ОСОБА_2 декларація „Про майно, доходи, витрати та зобовязання фінансового характеру за 2013 рік до Запорізької обласної ради не надано.
28.07.2014 здійснено виїзд до КЗ „Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Запорізької обласної ради та встановлено факт того, що ОСОБА_2 також не надала декларацію „Про майно, доходи, витрати та зобовязання фінансового характеру за 2013 рік за місцем своєї роботи.
В своєму поясненні ОСОБА_2 підтвердила факт того, що вона декларацію „Про майно, доходи, витрати та зобовязання фінансового характеру за 2013 рік не заповнювала та не подавала як до Запорізької обласної ради так і за місцем роботи, мотивуючи зазначений факт тим, що бланка декларації в неї не було.
Таким чином, ОСОБА_2 будучи субєктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень відповідно підпункту «а» пункту 2 ч. 1 ст. 4 Закону У країни «Про засади запобігання і протидії корупції» достовірно знаючи про необхідність щорічно до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати та зобовязання фінансового характеру за попередній рік, маючи реальну можливість своєчасно подати вказану декларацію, в порушення вимог ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидію корупції», декларацію „Про майно, доходи, витрати та зобовязання фінансового характеру за 2013 рік до 01.04.2014 та станом на 28.07.2014, ні до Запорізької обласної ради, ні за місцем працевлаштування КЗ „Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа не наддала. Своїми діями ОСОБА_2 вчинила адміністративне корупційне правопорушення відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП
У судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчиненому адміністративному корупційному правопорушенні не визнала, суду пояснила, що вона, подала декларацію 28.03.2014 за місцем своєї роботи, а саме, до КЗ «Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради, про що свідчить надана завірена копія журналу вхідної кореспонденції. Вказана декларація зберігається в її сейфі, де і трудові книжки працівників закладу. Також пояснила, що в КЗ «Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради відсутня посада працівника з кадрової роботи, тому вона сама веде трудові книжки працівників та їхні особові справи. Її трудова книжка та кадровий листок зберігаються, мабуть, в Запорізькій обласній раді, де вона і укладала контракт.
Захисник ОСОБА_2 також зазначив, що при обставинах, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2, неможливо встановити дату виявлення правопорушення, оскільки інформація з Запорізької обласної ради надана до прокуратури Запорізької області повторно. Вважає, що моментом виявлення є дата повідомлення про правопорушення в правоохоронні органи.
Крім того, відсутня і сама подія правопорушення, оскільки ОСОБА_2 було надано доказ того, що вона у термін, визначений законодавством, а саме, до 01.04.2014, подала декларацію про майновий стан за 2013 рік за місцем своєї роботи КЗ «Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради. За таких обставин провадження по справі підлягає закриттю.
Допитаний у судовому засіданні свідок ОСОБА_4 пояснив, що була отримана інформація про те, що ОСОБА_2 не подала свою декларацію за 2013 рік. Приблизно в липні-серпні 2014 року він здійснив виїзд до м.Вільнянськ з метою отримання пояснень щодо вказаного факту правопорушення. ОСОБА_2 була дуже здивована, що взагалі повинна подавати декларацію, у його присутності дзвонила до Запорізької обласної ради зясовувати це питання. Потім вона сказала, що подасть декларацію і при необхідності сплатить штраф.
Перед початком відібрання пояснень він розяснив їй положення ст.ст. 10, 63 Конституції України.
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, її захисника, показання свідка, думку прокурора, який вважає, що вина ОСОБА_2 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 КУпАП, доведена, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 винна у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 КУпАП
Виходячи зі змісту ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Відповідно підпункту «а» пункту 2 частини 1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» ОСОБА_2 будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Рішенням сесії Запорізької обласної ради № 4 від 26.12.2013 ОСОБА_2 призначено на посаду директора КЗ «Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Запорізької обласної ради (арк.с. 13).
Відповідно до вимог ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» ОСОБА_2 зобовязана щороку до 01 квітня подавати за місцем роботи декларацію «Про майно, доходи, витрати та зобовязання фінансового характеру за попередній рік» за формою, що додається до цього закону.
Так, 18.07.2014, отримано лист голови Запорізької обласної ради ОСОБА_3, в якому вказано про те, що ОСОБА_2 декларація «Про майно, доходи, витрати та зобовязання фінансового характеру за 2013 рік» до Запорізької обласної ради не надано.
28.07.2014 здійснено виїзд до КЗ „Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Запорізької обласної ради та встановлено факт того, що ОСОБА_2 також не надала декларацію «Про майно, доходи, витрати та зобовязання фінансового характеру за 2013 рік» за місцем своєї роботи.
Таким чином ОСОБА_2 будучи субєктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень відповідно підпункту «а» пункту 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», достовірно знаючи про необхідність щорічно до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати та зобовязання фінансового характеру за попередній рік, маючи реальну можливість своєчасно подати вказану декларацію, в порушення вимог ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидію корупції», декларацію «Про майно, доходи, витрати та зобовязання фінансового характеру за 2013 рік до 01.04.2014 та станом на 28.07.2014, до Запорізької обласної ради ні не надала. Своїми діями ОСОБА_2 вчинила адміністративне корупційне правопорушення відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП
Згідно матеріалів справи, ОСОБА_2 виконувала свої повноваження відповідно до контракту від 27 грудня 2013 року( арк.с. 14).
Крім того, суд не бере до уваги журнал вхідної кореспонденції, що долучено до документів справи в ході судового засідання, у якому 28.03.2014 року зареєстровано декларація про доходи, яка була подана ОСОБА_5 за місцем своєї роботи, виходячи з наступного.
Відповідно до рішення Запорізької обласної ради № 34 від 24.11.2011 року затверджено Порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ і закладів, що є об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області. Відповідно до якого:
1) призначення на посаду та (або) звільнення з посади керівників вирішується виключно на пленарних засіданнях обласної ради за процедурою, встановленою цим Порядком.
2) всі документи, пов'язані із призначенням і звільненням керівників, в тому числі і їх трудові книжки, обліковуються, зберігаються та ведуться у виконавчому апараті обласної ради відповідно до чинного законодавства України.
Частиною 4 статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидію корупції передбачено, що порядок зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей, передбачених частиною третьою цієї статті, затверджується Кабінетом Міністрів України відповідно до вимог, встановлених законом.
Частиною 1 Порядку зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, та відомостей щодо відкриття валютного рахунка в установі банку - нерезидента затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2012 р. № 16 визначено механізм зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру (далі - декларація) осіб, зазначених у пункті 1 та підпункті а пункту 2 частини першої статті 4 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції, та відомостей щодо відкриття такими особами валютного рахунка в установі банку-нерезидента (далі - валютний рахунок). Частиною 2 передбачено, що декларації зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права в особових справах осіб, зазначених у пункті 1 цього Порядку.
Таким чином, суд приходить до висновку, що декларацію про майновий стан за 2013 рік ОСОБА_2 повинна була подати до кадрового підрозділу Запорізької обласної ради, де зберігається її особова справа та трудова книжка.
За вказаних обставин суд приходить до висновку про наявність події правопорушення та складу адміністpaтивного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 КУпАП, в діянні ОСОБА_2
Згідно положень ч.3 ст.38 КУпАП. адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, а саме 18.07.2014, то строк притягнення ОСОБА_2 вважається не пропущеним.
Враховуючи наведене, в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення і вбачаються підстави для притягнення її до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 172-6 КУпАП.
Керуючись ст. 14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", ст. ст.36, 38, 172-6 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце, НОМЕР_1 виданий Вільнянським РВ УМВС України в Запорізькій області від 20 червня 2006 року, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в прибуток держави в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір на користь держави в розмірі 36 гривень 54 копійки.
Для спати адміністративних штрафів та інших санкцій - рахунок 31111106700079, отримувач УК у Вільнянському районі/21081100, банк отримувача ГУДКСУ у Запорізькій області, код отримувача: 37997149, МФО 813015, код класифікації 21081100).
Для сплати судового збору - рахунок 31215206700079, отримувач УК у Вільнянському районі/22030001, банк отримувача ГУДКСУ у Запорізькій області, код отримувача: 37997149, МФО 813015, код класифікації 22030001) - призначення платежу судовий збір за постановою суду про накладення адміністративного стягнення, Вільнянський районний суд Запорізької області 37248261 (п. 5).
Розяснити ОСОБА_2, що у випадку несплати штрафу у встановлений ст.307 КУпАП строк, постанова буде направлена до примусового виконання у відділ державної виконавчої служби за місцем її проживання.
В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за скоєння адміністративного правопорушення, у відповідності до вимог ст. 308 КУпАП. з порушника стягується подвійний розмір призначеного штрафу.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови, і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до апеляційного суду Запорізької області через Вільнянський районний суд Запорізької області.
Суддя:Н.Ю.Мануйлова
07.10.2014 року м. Вільнянськ
07.10.2014