дело № 208/9636/13-а
производство № 2-а/208/314/13
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
ИМЕНЕМ УКРАИНЫ
20.12.2014 г. г. Днепродзержинск
Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, у складі:
Головуючого, судді - Похвалітої С.М., При секретарі - Пентраковської М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпродзержинську адміністративну справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Заводської районної у м. Дніпродзержинську ради до ОСОБА_2 про стягнення надмірно отриманих коштів державної допомоги, -
встановив:
Позивач Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Заводської районної у м. Дніпродзержинську ради звернулось до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення надмірно отриманих коштів державної допомоги.
У свої позовній заяві позивач посилається на те, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у період з 01.02.2013 по 31.07.2013 року перебував на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Заводської районної у м. Дніпродзержинську ради. 04.02.2013 року відповідач надав до управління заяву про призначення йому державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та документи, передбачені п.6 Порядку. У декларації про доходи та майновий стан від 04.02.2013 року він вказав, що протягом шести місяців, що передували місяцю звернення за допомогою (з 01.08.2012 до 01.02.2013 року) ним отримано лише 300 грн. - допомога матері та 2063 грн. 33 коп. державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, яка призначена йому управлінням з 21.11.2012 року. При перевірці відомостей про доходи одержувачів державних допоміг, здійсненої відділом соціальних інспекторів та контролю управління, було встановлено, що відповідачем отримано 1034,33 грн. заробітної плати за січень 2013 року у ПАТ "Дніпроазот", про що він не зазначив у декларації про доходи та майновий стан від 04.02.2013 року. 09.10.2013 року управлінням було отримано довідку про доходи відповідача від 07.10.2013 року №398, видану ПАТ "Дніпроазот", в якій зазначено, що ОСОБА_2 працює у цеху (дільниця побуту господарчо-побутового управління) ПАТ "Дніпроазот" на посаді підсобного робітника. Дохід за період з січня по вересень 2013 рік складає 12614,97 грн. Таким чином, 10.10.2013 року головним державним соціальним інспектором управління складено акт про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення соціальної допомоги, на підставі якого вирішено визначити розмір переплати допомоги відповідачу за період з 01.02.2013 по 31.07.2013 рік з урахуванням заробітної плати за січень 2013 року у розмірі 1034,33 грн. Сума надміру отриманої відповідачем державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям склала 1034,34 грн. 24.10.2013 року та 22.11.2013 року відповідача було запрошено до управління на засідання комісії з питань інвентаризації заборгованості по переплатах соціальної допомоги для вирішення питання щодо погашення надміру виплачених коштів.
У повідомленні про припинення надання державної соціальної допомоги від 31.10.2013 року вказано, що відповідач свій борг визнав, зобов'язувався сплачувати по 344,78 грн. протягом листопада, грудня 2013 р. та січня 2014 р., однак обов'язку не виконує. До сьогодні переплату не погашено, чим спричинено майнову шкоду державі, оскільки відповідно до ст.11 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" покриття витрат на виплату соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям здійснюється за рахунок субвенції з державного до місцевих бюджетів.
Тому позивач прохає суд, стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь позивача суму надмірно отриманої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у розмірі 1034,34 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явилась, але надала заяву про розгляд справи за її відсутністю, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутністю, позовні вимоги визнає.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що 04.02.2013 року відповідач надав до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Заводської районної у м. Дніпродзержинську ради заяву про призначення йому державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та документи, передбачені п.6 Порядку. У декларації про доходи та майновий стан від 04.02.2013 року він вказав, що протягом шести місяців, що передували місяцю звернення за допомогою (з 01.08.2012 до 01.02.2013 року) ним отримано лише 300 грн. - допомога матері та 2063 грн. 33 коп. державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, яка призначена йому управлінням з 21.11.2012 року.
Судом встановлено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у період з 01.02.2013 по 31.07.2013 року перебував на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Заводської районної у м. Дніпродзержинську ради.
Згідно до рішення про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї від 20.11.2012 року відповідачу ОСОБА_2 виплачено допомогу за період з 01.02.2013 по 31.07.2013 рік в розмірі 1034,33 грн..
Відповідно до довідки про доходи відповідач ОСОБА_2 з січня 2013 по вересень 2013 рік працював на ПАТ «ДНІПРОАЗОТ», цех дільниця побуту господарчо-побутового управління та отримав за вище зазначений період заробітну плату в розмірі 12614,97 грн.
10.10.2013 року головним державним соціальним інспектором управління складено акт про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення соціальної допомоги, на підставі якого вирішено визначити розмір переплати допомоги відповідачу за період з 01.02.2013 року по 31.07.2013 рік з урахуванням заробітної плати за січень 2013 року у розмірі 1034,33 грн.
Відповідно до ч.4 ст.7 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям, якщо сім'єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.
Згідно з п.28 Порядку у разі неповернення Відповідачем надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки орган праці та соціального захисту населення вирішує питання про їх стягнення у судовому порядку.
Виходячи з вище наведеного, суд вважає, що позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Заводської районної у м. Дніпродзержинську ради до ОСОБА_2 про стягнення надмірно отриманих коштів державної допомоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 7 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", ст.ст. 159, 160, 161, 162, 163 КАС України суд, -
постановив:
Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Заводської районної у м. Дніпродзержинську ради до ОСОБА_2 про стягнення надмірно отриманих коштів державної допомоги, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь держави в особі управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Заводської районної у м. Дніпродзержинську ради (р/р 35418012006499, ГУДКСУ У Дніпропетровській області, МФО 805012, ЄДРПОУ 03192543, який знаходиться: м. Дніпродзержинськ, пр.. Леніна, 2/1):
- 1034 (одна тисяча тридцять чотири) грн. 34 коп. - суми надмірно отриманої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Судья