Постанова № 41407204, 10.11.2014, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2014
Номер справи
820/14517/14
Номер документу
41407204
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

10 листопада 2014 р. Справа № 820/14517/14

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Нуруллаєва І.С.,

при секретарі судового засідання - Малишевій І.М.,

за участю: представника позивача- Шестерікова О.О.,

представника відповідача- Чернякова С.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Харківській області до Державного підприємства "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" про зобов'язання вчинити певні дії , -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом, в якому просить суд зобов'язати Державне підприємство "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" (КОД ЄДРПОУ 01056362) виконати вимогу від 17.04.2014 № 760-10/1111, а саме: забезпечити зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зайво нарахований на суми матеріальної допомоги разового характеру в сумі 193,7 тис. грн, або повернути помилково сплачені суми на розрахунковий рахунок підприємства; провести перерахунки працівникам зайво утриманого єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахованого на суми матеріальної допомоги разового характеру в сумі 18,26 тис. гривень; забезпечити відшкодування на розрахунковий рахунок підприємства завищених витрат на оплату ремонтно - будівельних робіт на загальну суму 164,11 тис. грн, (в розрізі підрядних організацій ТОВ "Рада - 2007" - 12,73 тис. грн, ТОВ "Інженерна група "АСФА" -7,34 тис. грн, ТОВ "БІЛДІНГ КОНСТРАКТ" - 29,74 тис. грн, ТОВ ВКФ "Будівельний альянс" - 8,93 тис. грн, ТОВ ФПГ "СТІЛ-ЛЮКС"- 53,93 тис. грн, ТОВ "Дебора - Електро" - 9,9 тис. грн, ТОВ "Спецвогнезахист" - 9,54 тис. грн, ДП ПВП "ДВН" -28,91 тис. грн, ТОВ "ВІРКС" - 3,08 тис. грн) або забезпечити виконання відповідного обсягу робіт; забезпечити відшкодування на розрахунковий рахунок підприємства завищених витрат в сумі 6,31 тис. грн, які виникли внаслідок понаднормового списання матеріалів (уайт- спириту, модифікатора); забезпечити відшкодування завищених витрат (продуктів харчування) на проведення культурно - масових, спортивних та оздоровчих заходів в сумі 192,16 тис. грн, або в порядку та розмірах, передбачених ст.ст. 130-136 КЗпП України - винними особами шкоду (збитки), заподіяних внаслідок зайвих витрат на проведення вищезазначених заходів; забезпечити відшкодування завищених витрат з оплати комунальних послуг, спожитих мешканцями гуртожитків, на загальну суму 326,47 тис грн, в тому числі: з водопостачання - 27,88 тис. грн, та опалення та гарячого водопостачання - 298,59 тис. грн, проведених за рахунок підприємства.; забезпечити відшкодування безпідставно наданої стороннім організаціям благодійної допомоги на загальну суму - 20325,00 грн, або в порядку та розмірах, передбачених ст.ст. 130-136 КЗпП України - винними особами шкоду (збитки), заподіяних внаслідок проведення зайвих витрат на надання благодійної допомоги; провести коригування, шляхом зменшення, зайво нарахованих витрат (безпідставного нарахування амортизації) в сумі 161,59 тис. грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, Державною фінансовою інспекцією в Харківській області проведено планову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності та стану збереження державного майна державного підприємства "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" за період 01.08.2012 р. по 30.11.2013 року.

За результатами проведеної ревізії з питань достовірності та правильності визначення ДП "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" встановлено фінансових порушення, та зобов'язано ДП "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" виконати вимогу а саме: забезпечити зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зайво нарахований на суми матеріальної допомоги разового характеру в сумі 193,7 тис. грн. , або повернути помилково сплачені суми на розрахунковий рахунок підприємства; провести перерахунки працівникам зайво утриманого єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахованого на суми матеріальної допомоги разового характеру в сумі 18,26 тис. гривень; забезпечити відшкодування на розрахунковий рахунок підприємства завищених витрат на оплату ремонтно - будівельних робіт на загальну суму 164,11 тис. грн, (в розрізі підрядних організацій ТОВ "Рада - 2007" - 12,73 тис. грн, ТОВ "Інженерна група "АСФА" -7,34 тис. грн., ТОВ "БІЛДІНГ КОНСТРАКТ" - 29,74 тис. грн, ТОВ ВКФ "Будівельний альянс" - 8,93 тис. грн., ТОВ ФПГ "СТІЛ-ЛЮКС"- 53,93 тис. грн., ТОВ "Дебора - Електро" - 9,9 тис. грн, ТОВ "Спецвогнезахист" - 9,54 тис. грн, ДП ПВП "ДВН" -28,91 тис. грн., ТОВ "ВІРКС" - 3,08 тис. грн) або забезпечити виконання відповідного обсягу робіт; забезпечити відшкодування на розрахунковий рахунок підприємства завищених витрат в сумі 6,31 тис. грн, які виникли внаслідок понаднормового списання матеріалів (уайт- спириту, модифікатора); забезпечити відшкодування завищених витрат (продуктів харчування) на проведення культурно - масових, спортивних та оздоровчих заходів в сумі 192,16 тис. грн, або в порядку та розмірах, передбачених ст.ст. 130-136 КЗпП України - винними особами шкоду (збитки), заподіяних внаслідок зайвих витрат на проведення вищезазначених заходів; забезпечити відшкодування завищених витрат з оплати комунальних послуг, спожитих мешканцями гуртожитків, на загальну суму 326,47 тис грн., в тому числі: з водопостачання - 27,88 тис. грн, та опалення та гарячого водопостачання - 298,59 тис. грн., проведених за рахунок підприємства.; забезпечити відшкодування безпідставно наданої стороннім організаціям благодійної допомоги на загальну суму - 20325,00 грн, або в порядку та розмірах, передбачених ст.ст. 130-136 КЗпП України - винними особами шкоду (збитки), заподіяних внаслідок проведення зайвих витрат на надання благодійної допомоги; провести коригування, шляхом зменшення, зайво нарахованих витрат (безпідставного нарахування амортизації) в сумі 161,59 тис. грн.

Відповідач, ДП "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів", добровільно не виконав вимогу Державної фінансової інспекції в Харківській області від 17.04.2014 р.№760-10/1111, у зв'язку із чим Державна фінансова інспекція в Харківській області просить суд, задовольнити позовні вимоги позивача та зобов'язати відповідача виконати зазначену вимогу.

Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання з'явився, щодо задоволення позову заперечував у повному обсязі, посилаючись на те, що позовні вимоги позивача є безпідставними, необґрунтованими та такими що суперечать чинному законодавству.

Заслухавши пояснення представників сторін, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд виходить з наступних підстав.

Судом встановлено, що ДФІ у Харківській області проведено планову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності та стану збереження державного майна Державного підприємства "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" за період 01.08.2012 р. по 30.11.2013 року.

Ревізією встановлено ряд порушень фінансової дисципліни. За результатами ревізії складено акт №760-15/002 від 19.03.2014 року.

На підставі п. 7 ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 № 2939-ХІІ (зі змінами та доповненнями) і п. 46 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого Постановою КМУ від 20.04.2006 № 550 (зі змінами та доповненнями), директору ДП "Укрспецвагон" Бурцеву Г.Є. пред'явлено вимогу від 17.04.2014 №760-10/1111 про усунення виявлених порушень законодавства в строк до 17.05.2014 року.

До теперішнього часу залишаються не усунутими фінансові порушення на загальну суму 1082936,73 гривень, а саме: „забезпечити зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зайво нарахований на суми матеріальної допомоги разового характеру в сумі 193701,25 грн., або повернути помилково сплачені суми на розрахунковий рахунок підприємства ", ґрунтується на наступних порушеннях, які відображені в акті ревізії від 19.03.2014 № 760-15/002.

Ревізію питання законності та достовірності витрат на оплату праці встановлено зайве нарахування та утримання єдиного соціального внеску за рахунок підприємства з матеріальної допомоги працівникам підприємства в сумі 193701,25 гривень.

Так, згідно умов Колективного договору та Положення про матеріальне заохочення працівників підприємства в періоді, що підлягав ревізії, ДП "Укрспецвагон" виділялася матеріальна допомога працівникам, які потребують допомоги за сімейними обставинами, при тяжких захворюваннях, оперуванням та інших випадках.

За ревізуємий період було нараховано та виплачено матеріальної допомоги за різними причинами на загальну суму 507274,57 гривень. Крім того, з суми матеріальної допомоги за ревізуємий період утримано єдиного соціального внеску на загальну суму 211963,13 грн (з працівників підприємства - 18261,88 грн., за рахунок підприємства - 193701,25 гривень).

Відповідно до п. 3.31 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.04.2004 № 5 вищезазначена матеріальна допомога працівникам не належить до фонду оплати праці.

В ході ревізії було направлено листи до Управління Пенсійного фонду України в Лозівському районі та Лозівської ОДПІ Головного Управління Міністерства доходів і зборів у Харківській області для надання роз'яснень з приводу включення до фонду заробітної плати та відповідного віднесення до бази і ля нарахування та утримання єдиного внеску (листи від 25.12.2012 № 760- 10/3318 та від 25.12.2012 № 760-10/3319 відповідно).

Лозівська ОДПІ Головного Управління Міністерства доходів і зборів у Харківській області повідомила, що Постановою КМУ від 22.12.2010 № 1170 та Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" затверджено перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відповідно до п.1пп.. 14 вищезазначеного переліку на виплати матеріальної допомоги разового характеру, що надаються окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не нараховується .

Відповідно до п. 1, пп. 14 Постанови КМУ від 22 грудня 2010 р. № 1170 "Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" до виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відносяться матеріальна допомога разового характеру, що надається окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання.

Тобто, вищезазначена матеріальна допомога працівникам підприємства не є об'єктом для нарахування та утримання єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Враховуючи вищезазначене, ДП "Укрспецвагон" зайво нараховано та утримано єдиного соціального внеску з працівників підприємства на загальну суму 18261,88 грн., за рахунок підприємства - 193701,25 грн., що є порушенням п. 14 розділу І Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою КМУ від 22.12.2010 № 1170 та Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464-УІ.

Відповідні порушення призвели до недоотримання працівниками підприємства доходу на загальну суму 18261,88 грн. та до матеріальної шкоди (збитків) ДП "Укрспецвагон" на загальну суму 193701,25 гривень.

Вимога не невиконана в частині, а саме: „ провести перерахунки працівникам зайво утриманого єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахованого на суми матеріальної допомоги разового характеру в сумі 18261,88 гривень", ґрунтується на наступних порушеннях, які відображені в акті ревізії від 19.03.2014 № 760-15/002.

В ході ревізії встановлено, що працівниками підприємства недоотримано доходів на загальну суму 18261,88 гривень, за рахунок зайвого утримання єдиного соціального внеску, що є порушенням п. 14 розділу І Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 № 1170 та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VІ.

Вимога в невиконаній частині, а саме: „забезпечити відшкодування на розрахунковий рахунок підприємства завищених витрат на оплату ремонтно - будівельних робіт на загальну суму 164113,90 грн., (в розрізі підрядних організацій ТОВ "Рада - 2007" - 12735,26 грн., ТОВ "Інженерна група "АСФА" -7345,20 грн., ТОВ "БІЛДІНГ КОНСТРАКТ" - 29736,00 грн., ТОВ ВКФ "Будівельний альянс " - 8932,80 грн., ТОВ ФПГ "СТІЛ-ЛЮКС"- 53928,00 грн., ТОВ "Дебора - Електро" - 9906,00 грн., ТОВ "Спецвогнезахист" - 9538,80 грн., ДП ПВП "ДВН" -28912,80 грн., ТОВ "ВІРКС" - 3079,04 грн.) або забезпечити виконання відповідного обсягу робіт", ґрунтується на наступних порушеннях, які відображені в акті ревізії від 19.03.2014 № 760-15/002.

Ревізією видатків на будівництво, реконструкцію та ремонт в ДП "Укрспецвагон" за період з 01.08.2012 по 30.11.2013 року встановлено завищення вартості виконаних підрядних будівельних робіт на загальну суму 164113,90 грн., а саме:

- Товариство з обмеженою відповідальністю "Рада-2007" (далі - ТОВ "Рада-2007") встановлено виконаних робіт на загальну суму 12735,26 гривень.

Так, як встановлено судом, для проведення робіт з розбирання металевого каркасу цеху розбирання вагонів ДП "Укрспецвагон" в особі директора Бурцева Г.Є. (замовник) уклав з ТОВ "Рада-2007" в особі директора Азманової Р.Л. (підрядник) договір підряду від 03.07.2013 №ЦВСВ (ВКБ-13.840)ю; договірна ціна тверда та становить 338671,30 грн. з ПДВ.

Для проведення робіт з виготовлення та монтажу металевого каркасу цеху розбирання вагонів було укладено договір підряду від 05.08.2013 №ЦВСВ (ВКБ- 13.898)ю; договірна ціна тверда та становить 835815,64 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані будівельні роботи між ДП "Укрспецвагон" та ТОВ "Рада-2007" проводились на підставі довідок КБ-3 та актів КБ-2в проведено в повному обсязі.

Для проведення робіт з монтажу теплогенераторів GG-350 на південних воротах для теплопостачання 1-го прольоту ВРК ДП "Укрспецвагон" укладено договір підряду від 28.08.2013 №ЦВСВ (ВГЕ-13.980)ю; договірна ціна тверда та становить 771904,80 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані будівельні роботи між ДП Укрспецвагон" та ТОВ "Рада-2007" проводились на підставі довідки КБ-3 та акту КБ-2в за жовтень 2013 року на суму 771904,80 грн. з ПДВ. ДП "Укрспецвагон" проведено оплату за даним договором на суму 100000,00 гривень. Станом на ) 1.12.2013 кредиторська заборгованість ДП "Укрспецвагон" перед ТОВ "Рада- 2007" складає 671904,80 гривень.

Для проведення робіт з виготовлення металевих балок і колон цеху розбирання вагонів ДП "Укрспецвагон" уклав договір підряду від 01.10.2013 №ЦВСВ (ВКБ-13.1051)ю; договірна ціна тверда та становить 350790,82 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані будівельні роботи проведені в повному обсязі.

Для проведення робіт з ізоляції димової труби на котельні житлового масиву «Північний» ДП "Укрспецвагон" укладено договір підряду від 23.07.2013 р. №ЦВСВ (ВГЕ-13.871)ю; договірна ціна тверда та становить 15457,73 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані будівельні роботи проведені в повному обсязі.

Акти КБ-2в з боку замовника підписані директором ДП "Укрспецвагон" Бурцевим Г.Є., з боку підрядника директором ТОВ "Рада-2007" Азмановою Р.Л. Акти КБ-2в з розбирання, виготовлення та монтажу металевого каркасу цеху розбирання вагонів завізовані начальником відділу капітального будівництва ДП " Укрспецвагон" Кравченком О.С., а акти КБ-2в з монтажу теплогенераторів та ізоляції димової труби на котельній житлового масиву „Північний" завізовані головним енергетиком ДП «Укрспецвагон» Лопатюк Г.А. Згідно наказу Мінрегіонбуду України від 04.12.2009 №554 акти приймання виконаних підрядних робіт форми №КБ-2в є первинними звітними документами с бухгалтерського обліку, що відображають вартість та обсяги робіт. Згідно з п.8 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 №996-ХІV, особи, що підписують акти приймання виконаних робіт несуть відповідальність за недостовірність відображення даних в первинних документах бухгалтерського обліку.

Показник кошторисного прибутку в акті КБ-2в за жовтень 2013 року з ізоляції димової труби на котельні житлового масиву „Північний" складає 6,20 грн./люд.год. Згідно п.2 Таблиці 1 "Усереднені показники для визначення розміру кошторисного прибутку", затвердженої наказом Мінбуду України від 28.12.2005 №28, даний показник застосовується при визначенні вартості будівництва та реконструкції промислових підприємств та об'єктів виробничого призначення. Проте, котельня житлового масиву є об'єктом інженерної інфраструктури, а не промисловим підприємством. Тобто, при визначенні вартості робіт з ізоляції димової труби на котельні житлового масиву «Північний» розмір кошторисного прибутку повинен визначатися із застосуванням усередненого показника, зазначеного в п.13 Таблиці 1, а саме 2,84 грн./люд.-год. "Дороги, благоустрій, озеленення, об'єкти інженерної інфраструктури (інженерні мережі та споруди) в міській зоні". В результаті перерахунку вартості робіт з ізоляції димової труби внаслідок виявленої невідповідності вартість підрядних робіт необґрунтовано завищена на 413,66 грн.,чим порушено п.3.2.12.1 ДБН Д. 1.-1-2000.

Вибірково перевірено обґрунтованість застосування ресурсних елементних кошторисних норм та правильність розрахунку обсягів робіт в актах КБ-2в, в результаті чого встановлено наступне:

В актах КБ-2в з виготовлення та монтажу металевого каркасу цеху розбирання вагонів №№1-7 за серпень 2013 року та №2 за вересень 2013 року та в актах КБ-2в з виготовлення металевих балок і колон цеху розбирання вагонів №1 та №2 за жовтень 2013 року у складі вартості матеріальних ресурсів (металевих конструкцій) враховуються заготівельно-складські витрати, які розраховані як 2% від кошторисної вартості матеріалів. Проте, згідно п.3.1.10.13 ДБН Д. 1.1-1-2000 заготівельно-складські витрати у складі кошторисної вартості металевих конструкцій розраховуються за рекомендованим Держбудом України відсотком до кошторисної вартості матеріалів, який становить 0,75%. При цьому сума заготівельно-складських витрат, яка розрахована за вказаним показником, є лімітом коштів на відшкодування цих витрат підряднику. Маса заготівельно- складських витрат, визначена за наведеним показником, у середньому забезпечує покриття зазначених витрат. Таким чином, внаслідок завищення суми заготівельно-складських витрат в актах КБ-2в вартість виконаних робіт необґрунтовано завищена. В результаті перерахунку встановлено, що вартість підрядних робіт необґрунтовано завищена на 12321,60 гривень, чим порушено п.3.1.10.13 ДБН Д. 1.1-1-2000.

Внаслідок оплати виконаних робіт ТОВ "Рада-2007" завдано матеріальної шкоди (збитків) ДП "Укрспецвагон" на загальну суму 12735,26 гривень.

- Товариство з обмеженою відповідальністю „ІНЖЕНЕРНА ГРУПА АСФА" (далі - ТОВ „ІНЖЕНЕРНА ГРУПА „АСФА") встановлено завищення оплати виконаних робіт на загальну суму 7345,20 гривень.

Так, для проведення робіт з виготовлення та монтажу металевого каркасу колон цеху розбирання вагонів ДП "Укрспецвагон" в особі директора Бурцева Г.Є. (замовник) уклав з ТОВ „ІНЖЕНЕРНА ГРУПА „АСФА" в особі директора Лідберга О.В. (підрядник) договір підряду від 02.09.2013 №ЦВСВ (ВКБ-13.985)ю; договірна ціна тверда та становись 992061,12 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані будівельні роботи проведені в повному обсязі.

Для проведення робіт з монтажу системи повітряного опалення ДП "Укрспецвагон" уклало договір підряду від 27.09.2013 №ЦВСВ (ВКБ-13.1047)ю; договірна ціна тверда та становить 984290,40 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані будівельні роботи проведені в повному обсязі.

Акти КБ-2в з боку замовника підписані директором ДП "Укрспецвагон" Бурцевим Г.Є., з боку підрядника директором ТОВ „ІНЖЕНЕРНА ГРУПА „АСФА" Лідбергом О.В. Акти КБ-2в завізовані начальником відділу капітального будівництва ДП "Укрспецвагон" Кравченком О.С.

Вибірково перевірено обґрунтованість застосування ресурсних елементних кошторисних норм та правильність розрахунку обсягів робіт в актах КБ-2в, в результаті чого встановлено наступне:

В актах КБ-2в з виготовлення та монтажу металевого каркасу цеху розбирання вагонів за вересень та жовтень 2013 року у складі вартості матеріальних ресурсів (металевих конструкцій) враховуються заготівельно- складські витрати, які розраховані як 2% від кошторисної вартості матеріалів. Проте, згідно п.3.1.10.13 ДБН Д. 1.1-1-2000 заготівельно-складські витрати у складі кошторисної вартості металевих конструкцій розраховуються за рекомендованим Держбудом України відсотком до кошторисної вартості матеріалів, який становить 0,75%. При цьому сума заготівельно-складських витрат, яка розрахована за вказаним показником, є лімітом коштів на відшкодування цих витрат підряднику. Маса заготівельно-складських витрат, визначена за наведеним показником, у середньому забезпечує покриття зазначених витрат. Таким чином, внаслідок завищення суми заготівельно- складських витрат в актах КБ-2в вартість виконаних робіт завищена. В результаті перерахунку встановлено, що вартість підрядних робіт завищена на 7345,20 гривень.

Всього перевіркою обґрунтованості застосування ресурсних елементних кошторисних норм та правильність розрахунку обсягів робіт внаслідок виявлених невідповідностей встановлено завищення вартості виконаних підрядних ремонтно-будівельних робіт на загальну суму 7345,20 грн., чим порушено п.3.1.10.13 ДБН Д.1.1-1-2000.

-Товариство з обмеженою відповідальністю "БІЛДІНГКОНСТРАКТ" (далі - ТОВ «БІЛДІНГ КОНСТРАКТ») встановлено завищення оплати виконаних робіт на загальну суму 29736,00 гривень.

Для проведення робіт з ремонту шиферної покрівлі гуртожитку за адресою вулиця Дзержинського, 1 ДП "Укрспецвагон" в особі директора Бурцева Г.Є. і (замовник) уклав з ТОВ «БІЛДІНГ КОНСТРАКТ» в особі директора Власенко Л.П. (підрядник) договір підряду від 23.08.2012 №587П-ЦВСВ (ВКБ- 12.917)ю; договірна ціна тверда та становить 273896,40 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані ремонтно-будівельні роботи проведені в повному обсязі.

Для проведення робіт з ремонту підкранового путі кранбалки інв. №34376 в ЗЦ ДП "Укрспецвагон" уклало з договір підряду від 26.09.2012 №643П-ЦВСВ (ВКБ-12.1182)ю; договірна ціна тверда та становить 121171,20 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані ремонтно-будівельні роботи проведені в повному обсязі.

Акти КБ-2в з боку замовника підписані директором ДП "Укрспецвагон" Бурцевим Г.Є., з боку підрядника директором ТОВ "БІЛДІНГ КОНСТРАКТ" Власенко Л.П.

Розрахунок загальновиробничих витрат в актах КБ-2в з ремонту шиферної покрівлі гуртожитків за адресами вулиця Дзержинського, 1 та 6 виконано за показниками Мінбуду України згідно Додатку №3 ДБН Д. 1.1-1-2000 без застосування знижувальних коефіцієнтів при розрахунку І та III блоку загальновиробничих витрат 0,4123 та 0,7821 відповідно, які повинні застосовуватись при розрахунку загальновиробничих витрат підрядних організацій, що не мають у своєму складі відокремлених структурних підрозділів. Проте, згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, виданого державним реєстратором реєстраційної служби Лозівського міськрайонного управління юстиції Харківської області, відомості про наявність відокремлених структурних підрозділів ТОВ "БІЛДІНГ КОНСТРАКТ" в ЄДРПОУ відсутні. Тобто, ТОВ "БІЛДІНГ КОНСТРАКТ" не має зареєстрованих відокремлених структурних підрозділів. Таким чином, розрахунок загальновиробничих витрат в іктах КБ-2в повинен розраховуватись за показниками Мінбуду України згідно Додатку №3 ДБН Д. 1.1-1-2000 із застосуванням знижувальних коефіцієнтів. Проте, як зазначено вище, у вказаних актах КБ-2в до показників Мінбуду України знижувальні коефіцієнти не застосовані, що необґрунтовано. В результаті перерахунку вартості робіт з ремонту шиферної покрівлі гуртожитків по вулиці Дзержинського, 1 та 6 внаслідок виявленої невідповідності встановлено, що вартість підрядних робіт необґрунтовано завищена на 17028,00 грн., чим порушено п.4.2 ДБН Д.1.1 -1 -2000.

Слід зазначити, що в акті КБ-2в з ремонту підкранового путі кранбалки інв. № 34376 за грудень 2012 року на суму 121171,20 грн. з ПДВ розрахунок загальновиробничих витрат виконано із застосування знижувальних коефіцієнтів при розрахунку І та III блоку загальновиробничих витрат 0,4123 та 0,7821 до показників Мінбуду України.

Для проведення робіт з ремонту шиферної покрівлі гуртожитку за адресою вул. Дзержинського, 6 ДП "Укрспецвагон" уклало договір підряду від 23.08.2012 №588П-ЦВСВ (ВКБ-12.918)ю; договірна ціна тверда та становить 188338,80 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані ремонтно-будівельні роботи проведені в повному обсязі.

Вибірково перевірено обґрунтованість застосування ресурсних елементних кошторисних норм та правильність розрахунку обсягів робіт в актах КБ-2в, в результаті чого встановлено наступне:

В акті КБ-2в за вересень 2012 року з ремонту покрівлі гуртожитку по вулиці Дзержинського, 1 в п.7 вказано ресурси на "Улаштування покриття із азбестоцементних листів" за нормою Р8-22-1. Згідно Збірника 8 "Дахи, покрівлі" РЕКНр ДБН Д.2.4-8-2000, затверджених наказом Держбуду України від 14.09.2000 №201, до складу робіт вказаної норми серед іншого входить оброблення гребеню із листової сталі. Проте, в п.8 зазначеного акту КБ-2в додатково зазначено вид робіт "Улаштування із листової сталі гребню" (Р8- 25-5). Таким чином, витрати труда з улаштування гребню з листової сталі в акті КБ-2в враховані двічі, що необґрунтовано. Аналогічну невідповідність виявлено в акті КБ-2в за вересень 2012 року з ремонту покрівлі гуртожитку по вул. Дзержинського, 6.

В результаті перерахунку вартості робіт з ремонту покрівель гуртожитків по вулиці Дзержинського, 1 та 6 внаслідок виявленої невідповідності встановлено, що вартість підрядних робіт завищена на 12708,00гривень.

Всього перевіркою обґрунтованості застосування ресурсних елементних кошторисних норм та правильність розрахунку обсягів робіт внаслідок виявлених невідповідностей встановлено завищення вартості виконаних підрядних ремонтно-будівельних робіт на загальну суму 12708,00 грн., чим порушено п.3.3.9 ДБН Д. 1.1-1-2000.

- Товариство з обмеженою відповідальністю "ВКФ Будівельний альянс" (далі - ТОВ "ВКФ Будівельний альянс") - завищення оплати виконаних робіт на загальну суму 8932,80 гривень.

Для проведення робіт з реконструкції фасаду автогаражу ДП "Укрспецвагон" особі директора Бурцева Г.Є. (замовник) уклав з ТОВ "ВКФ Будівельний альянс" з особі директора Романовського В.А. (підрядник) договір підряду від 22.05.2013 №ЦВСВ (ВКБ-13.750)ю; договірна ціна тверда та становить 266318,41 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані будівельні роботи проведені в повному обсязі.

Для проведення робіт з реконструкції даху автогаражу ДП "Укрспецвагон" клало договір підряду від 22.05.2013 №ЦВСВ (ВКБ-13.751)ю; договірна ціна тверда та становить 261624,00 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані будівельні роботи проведені в повному обсязі.

Для проведення робіт з ремонту фасаду цеху НВРК ДП "Укрспецвагон" уклало договір підряду від 26.06.2013 №ЦВСВ (ВКБ-13.834)ю; договірна ціна тверда та становить 300874,31 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані ремонтно- будівельні проведені в повному обсязі.

Акти КБ-2в з боку замовника підписані директором ДП "Укрспецвагон" Бурцевим Г.Є., з боку підрядника директором ТОВ "ВКФ Будівельний альянс" Романовським В. А.

Вибірково перевірено обґрунтованість застосування ресурсних елементних кошторисних норм та правильність розрахунку обсягів робіт в актах КБ-2в, в результаті чого встановлено наступне:

В акті КБ-2в за вересень 2013 року з реконструкції даху автогаражу в п.8 вказано ресурси "Улаштування покрівель з металочерепиці" за нормою Е12-12-1. Згідно Збірника 12 "Покрівлі" РЕКН ДБН Д.2.2-12-99, затверджених наказом Держбуду України від 05.11.99 №270, до складу робіт вказаної норми серед іншого входить улаштування решетування. Проте, в п.6 зазначеного акту КБ-2в додатково зазначено вид робіт "Улаштування решетування суцільного з дощок" Р8-21-1). Таким чином, витрати труда з улаштування решетування в акті КБ-2в враховані двічі, що необґрунтовано. В результаті перерахунку вартості робіт з реконструкції даху автогаражу внаслідок виявленої невідповідності встановлено, їло вартість підрядних робіт завищена на 8932,80 гривень.

Всього перевіркою обґрунтованості застосування ресурсних елементних кошторисних норм та правильність розрахунку обсягів робіт внаслідок виявлених - невідповідностей встановлено завищення вартості виконаних підрядних ремонтно-будівельних робіт на загальну суму 8932,80 грн., чим порушено п.3.3.9 ДБН Д.1.1-1-2000.

- Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансово-промислова група СТІЛ-ЛЮКС" (далі - ТОВ "ФПГ "СТІЛ-ЛЮКС") завищення оплати виконаних робіт на загальну суму 53928,00 гривень

Для проведення робіт з ремонту фасаду будівлі заводоуправління ДП "Укрспецвагон" в особі директора Бурцева Г.Є. (замовник) уклав з ТОВ "ФПГ "СТІЛ-ЛЮКС" в особі директора Поплавської А.О. (підрядник) договір підряду від 25.06.2012 №443П-ЦВСВ (ВКБ-12.635)ю; договірна ціна тверда та становить 594434,40 грн. з ПДВ. До даного договору укладено додаткову угоду №1 від 25.10.2012, згідно якої змінено строк договору. Розрахунки за виконані ремонтно- будівельні роботи між ДП "Укрспецвагон" та ТОВ "ФПГ "СТІЛ-ЛЮКС" проводились на підставі довідок КБ-3 та актів КБ-2в за липень 2012 року на суму 239773,16 грн. з ПДВ та за грудень 2012 року на суму 354661,57 грн. з ПДВ та всього на загальну суму 594434,73 грн. з ПДВ. ДП "Укрспецвагон" проведено оплату за даним договором на загальну суму 594434,73 гривень. Заборгованість відсутня.

Акти КБ-2в з боку замовника підписані директором ДП "Укрспецвагон" Бурцевим Г.С., з боку підрядника директором ТОВ "ФПГ "СТІЛ-ЛЮКС" Поплавською А.О.

Розрахунок загальновиробничих витрат в акті КБ-2в за грудень 2012 року виконано за показниками Мінбуду України згідно Додатку №3 ДБН Д. 1.1-1-2000 без застосування знижувальних коефіцієнтів при розрахунку І та III блоку загальновиробничих витрат 0,4123 та 0,7821 відповідно, які повинні застосовуватись при розрахунку загальновиробничих витрат підрядних організацій, що не мають у своєму складі відокремлених структурних підрозділів. Проте, згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, виданого державним реєстратором реєстраційної служби Лозівського міськрайонного управління юстиції Харківської області, відомості наявність відокремлених структурних підрозділів ТОВ "ФПГ"СТІЛ-ЛЮКС" в ЄДРПОУ відсутні). Тобто, ТОВ "ФПГ "СТІЛ-ЛЮКС" не має зареєстрованих відокремлених структурних підрозділів. Таким чином, розрахунок загальновиробничих витрат в актах КБ-2Й повинен розраховуватись за показниками Мінбуду України згідно Додатку №3 ДБН Д. 1.1-1-2000 із застосуванням знижувальних коефіцієнтів. Проте, як зазначено вище, у вказаних злетах КБ-2в до показників Мінбуду України знижувальні коефіцієнти не застосовані, що необґрунтовано. В результаті перерахунку вартості робіт з ремонту фасаду будівлі заводоуправління внаслідок виявленої невідповідності встановлено, що вартість підрядних робіт необґрунтовано завищена на 22124,40 грн. чим порушено п.4.2 ДБН Д. 1.1-1-2000.

Вибірково перевірено обґрунтованість застосування ресурсних елементних кошторисних норм та правильність розрахунку обсягів робіт в актах КБ-2в, в результаті чого встановлено наступне:

В акті КБ-2в за липень 2013 року в п.2 та п.3 вказано ресурси на відбивання штукатурки загальною кількістю 1123,57м2. Вартість вказаного виду робіт значена за нормою Р11-50-1 "Відбивання штукатурки по цеглі та бетону із стін 72 стель, площа відбивання в одному місці до 5м2". Проте, враховуючи той факт, _: відбивання здійснювалось на всій площі фасаду будівлі вартість робіт необхідно визначати за нормою Р11-50-2 "Відбивання штукатурки по цеглі та бетону із стін та стель, площа відбивання в одному місці понад 5м2". В результаті перерахунку вартості робіт з ремонту фасаду будівлі заводоуправління внаслідок виявленої невідповідності встановлено, що вартість підрядних робіт необґрунтовано завищена на 7008,00 гривень.

Всього перевіркою обґрунтованості застосування ресурсних елементних кошторисних норм та правильність розрахунку обсягів робіт внаслідок виявлених невідповідностей встановлено завищення вартості виконаних підрядних ремонтно-будівельних робіт на загальну суму 7008,00 грн., чим порушено п.3.3.9 ДБН Д. 1.1-1-2000.

Внаслідок оплати виконаних робіт ТОВ "ФПГ "СТІЛ-ЛЮКС" завдано матеріальної шкоди (збитків) ДП "Укрспецвагон" на загальну суму 29132,40 гривень.

Для проведення робіт з ремонту покрівлі центральної котельної ДП «Укрспецвагон» уклало з ТОВ ФПГ "СТІЛ-ЛЮКС" договір підряду від 16.07.2012, № 498П-ЦВСВ (ВКБ-12.714)ю; договірна ціна тверда та становить 124921,20 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані ремонтно-будівельні роботи проведені в повному обсязі.

Акт КБ-2в з боку замовника підписані директором ДП "Укрспецвагон"» Бурцевим Г.С., з боку підрядника директором ТОВ "ФПГ "СТІЛ-ЛЮКС" Поплавською А. О

Вибірково перевірено обґрунтованість застосування ресурсних елементних кошторисних норм та правильність розрахунку обсягів робіт в актах КБ-2в, в результаті чого встановлено наступне:

В акті КБ-2в за серпень 2012 року в п.3 вказано ресурси на розбирання цементної стяжки. Вартість вказаного виду робіт визначена за нормою Р8-27-1 "Улаштування стяжки цементної" із застосуванням коефіцієнту 0,8 відповідно до п.2.6 "Вказівок із застосування ресурсних елементних кошторисних норм на ремонтно-будівельні роботи ДБН Д. 1.1-4-2000", затверджених наказом Держбуду України від 14.09.2000 №201. Проте, визначення вартості робіт таким чином суперечить тексту вказаної норми. Так, в п.2.6 ДБН Д. 1.1-4-2000 зазначено, що витрати ресурсів на роботи з демонтажу окремих конструкцій будівель і споруд, три відсутності необхідних норм в РЕКНр, можуть визначатися за нормами відповідних збірників на виконання цих робіт із застосуванням до норм витрат труда, що використовуються для монтажу, знижувальних коефіцієнтів. Згідно підпункту 2.6а ДБН Д. 1.1-4-2000 коефіцієнт 0,8 застосовується до норм при визначенні вартості робіт з демонтажу збірних залізобетонних та бетонних конструкцій. Однак цементна стяжка не є збірною залізобетонною або бетонною інструкцією. Таким чином, визначати вартість робіт з розбирання цементної стяжки за нормою Р8-27-1 "Улаштування стяжки цементної" із застосуванням коефіцієнту 0,8 необґрунтовано. В даному випадку необхідно застосовувати - форму Р7-2-8 "Розбирання покриттів цементних". В результаті перерахунку вартості робіт з ремонту покрівлі котельні внаслідок виявленої невідповідності встановлено, що вартість підрядних робіт завищена на 523,20 гривень.

Всього перевіркою обґрунтованості застосування ресурсних елементних кошторисних норм та правильність розрахунку обсягів робіт внаслідок виявлених невідповідностей встановлено завищення вартості виконаних підрядних ремонтно-будівельних робіт на загальну суму 523,20 грн., чим порушено п.3.3.9 ДБН Д. 1.1-1-2000.

Внаслідок оплати виконаних робіт ТОВ "ФПГ "СТІЛ-ЛЮКС" завдано матеріальної шкоди (збитків) Державному підприємству "Укрспецвагон" на загальну суму 523,20 гривень.

Для проведення робіт з ремонту внутрішньої частини димової труби центральної котельної ДП "Укрспецвагон" уклало з ТОВ "ФПГ "СТІЛ-ЛЮКС" договір підряду від 16.07.2012 №499П-ЦВСВ (ВКБ-12.713)ю; договірна ціна тверда та становить 297938,40 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані ремонтно-будівельні роботи проведені в повному обсязі.

Акт КБ-2в з боку замовника підписані директором ДП "Укрспецвагон" Бурцевим Г.С., з боку підрядника директором ТОВ "ФПГ "СТІЛ-ЛЮКС" Поплавською А.О.

Для проведення робіт з ремонту покрівлі дільниці нестандартного обладнання ДП "Укрспецвагон" в особі директора Бурцева Г.С. (замовник) уклав з ТОВ "ФПГ "СТІЛ-ЛЮКС" в особі директора Поплавської А.О. (підрядник) договір підряду від 23.07.2012 №512П-ЦВСВ (ВКБ-12.730)ю; договірна ціна динамічна та становить 128987,81 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані ремонтно-будівельні роботи між ДП "Укрспецвагон" та ТОВ "ФПГ "СТІЛ-ЛЮКС" проводились на підставі довідки КБ-3 та акту КБ-2в за вересень 2012 року на суму 128987,81 грн. з ПДВ. ДП "Укрспецвагон" проведено оплату за даним договором на загальну суму 128987,81 гривень. Заборгованість відсутня.

Акт КБ-2в з боку замовника підписані директором ДП «Укрспецвагон» Бурцевим Г.С., з боку підрядника директором ТОВ "ФПГ "СТІЛ-ЛЮКС" Поплавською А.О.

Вибірково перевірено обґрунтованість застосування ресурсних елементних кошторисних норм та правильність розрахунку обсягів робіт в актах КБ-2в, в результаті чого встановлено наступне:

В акті КБ-2в за вересень 2012 року в п.1 вказано ресурси на улаштування тимчасового настилу з дощок для проходу по покрівлі в кількості 330м2. Вартість вказаного виду робіт визначена за нормою Р8-38-1 "Улаштування настилу з дощок для проходу по азбестоцементній покрівлі". Проте, витрати, що пов'язані із спорудженням, ремонтом, утриманням, розбиранням та переміщенням ходових дощок є складовою загальновиробничих витрат згідно п.6 частини II Додатку 19 ДБН Д. 1.1-1-2000. Крім того, в п.1.1.4 Технічної частини Збірника РЕКН 9 "Металеві конструкції" РЕКН ДБН Д.2.2-9-99, затверджених наказом Держбуду України від 05.11.99 №270, вказано, що нормами цього збірника передбачені витрати на улаштування настилів, а в даному акті КБ-2в застосована норма цього збірника, а саме Е9-42-3 «Монтаж покрівельного покриття». Тобто, в даному випадку застосовувати норму Р8-38-1 "Улаштування настилу з дощок для проходу по азбестоцементній покрівлі" в прямих витратах акту КБ-2в необґрунтовано. В результаті перерахунку вартості робіт з ремонту покрівлі дільниці нестандартного обладнання внаслідок виявленої невідповідності встановлено, що вартість підрядних робіт завищена на 24272,40 гривень.

Всього перевіркою обґрунтованості застосування ресурсних елементних кошторисних норм та правильність розрахунку обсягів робіт внаслідок виявлених невідповідностей встановлено завищення вартості виконаних підрядних ремонтно-будівельних робіт на загальну суму 24272,40 грн., чим порушено п.3.3.9 ДБН Д. 1.1-1-2000.

Внаслідок оплати виконаних робіт ТОВ "ФПГ"СТІЛ-ЛЮКС" завдано матеріальної шкоди (збитків) Державному підприємству "Укрспецвагон" на загальну суму 24272,40 гривень.

- Товариство з обмеженою відповідальністю "Дебора-Електро " (далі - ТОВ «Дебора-Електро») завищення оплати виконаних робіт на загальну суму 9906,00 гривень.

Для проведення робіт з монтажу теплогенераторів GG-350 і GG-160 для установки в 1-му та 2-му прольотах в північній частині нового ВРК ДП ""Укрспецвагон" в особі директора Бурцева Г.Є. (замовник) уклав з ТОВ "Дебора- Електро" в особі директора Ярового Г.Г. (підрядник) договір підряду від 23.07.2013 №ЦВСВ (ВГЕ-13.877)ю; договірна ціна тверда та становить 938768,75 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані будівельні роботи між ДП "Укрспецвагон" та ТОВ Дебора-Електро" проводились на підставі довідок КБ-3 та актів КБ-2в за вересень 2 АЗ року на суму 85505,36 грн. з ПДВ, за жовтень 2013 року на суму 623213,86 грн. з ПДВ та всього на загальну суму 708719,22 грн. з ПДВ. ДП "Укрспецвагон" проведено оплату за даним договором на загальну суму 285505,36 гривень. Станом на 01.12.2013 кредиторська заборгованість ДП «Укрспецвагон» перед ТОВ Дебора-Електро" складає 423213,86 гривень.

Для проведення робіт з реконструкції навісу ЦПВ під дільницею чищення та розбирання вагонів (улаштування фундаментів) ДП "Укрспецвагон" уклало договір підряду від 01.10.2013 №ЦВСВ (ВКБ-13.1068)ю; договірна ціна тверда та становить 988667,47 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані будівельні роботи між ДП Укрспецвагон" та ТОВ "Дебора-Електро" проводились на підставі довідки КБ-3 та акту КБ-2в за жовтень 2013 року на суму 886587,94 грн. з ПДВ. ДП Укрспецвагон" проведено оплату за даним договором на загальну суму 356587,94 гривень. Станом на 01.12.2013 кредиторська заборгованість ДП "Укрспецвагон" перед ТОВ "Дебора-Електро" складає 530000,00 гривень.

Акти КБ-2в з боку замовника підписані директором ДП "Укрспецвагон" Бурцевим Г.Є., з боку підрядника директором ТОВ "Дебора-Електро" Яровим Г.Г. Акти КБ-2в з улаштування фундаментів завізовані начальником відділу капітального будівництва ДП "Укрспецвагон" Кравченком О.С., а акти КБ-2в з монтажу теплогенераторів завізовані головним енергетиком ДП „Укрспецвагон" Лопатюк Г.А.

Вибірково перевірено обґрунтованість застосування ресурсних елементних кошторисних норм та правильність розрахунку обсягів робіт в актах КБ-2в, в результаті чого встановлено наступне:

В акті КБ-2в за жовтень 2013 року з монтажу теплогенераторів GG-350 і GG-160 в п.18 вказано ресурси «Випробування трубопроводу на міцність та перевірка на герметичність, діаметр трубопроводу до 350мм» за нормою Е25-48-1 в кількості 195м. Згідно пункту 1.1.11.23 Технічної частини Збірника 25 Магістральні та промислові трубопроводи газонафтопродуктів" РЕКН ДБН 2.2-25-99, затверджених наказом Держбуду України від 05.11.99 №270, цими нормами передбачено випробування трубопроводів на тиск 60,5 кгс/см2. Тоді як згідно акту КБ-2в монтувався газопровід довжиною 195м середнього тиску Р=0,5 кгс/см2. Крім того, в п.п.1-2 акту КБ-2в вказано ресурси на виготовлення та монтаж вказаних трубопроводів довжиною 195м. Вартість цих робіт визначена за нормами М12-1301-12 та М12-2-11, тобто за нормами Збірника ресурсних елементних кошторисних норм на монтаж обладнання №12 „Технологічні трубопроводи" ДБН Д.2.3-12-99. Згідно пункту 1.6 Технічної частини Збірника 12 „Технологічні трубопроводи" ДБН Д.2.3-12-99 у вищезазначених нормах враховані ресурси на виконання повного комплексу монтажних робіт, включаючи гідравлічне або пневматичне випробування. Таким чином, застосування норми Е25-48-1 "Випробування трубопроводу на міцність та перевірка герметичність, діаметр трубопроводу до 350мм" в акті КБ-2в за жовтень 2013 року є необґрунтованим. В результаті перерахунку вартості робіт з монтажу теплогенераторів 00-350 і 00-160 внаслідок виявленої невідповідності встановлено, що вартість підрядних робіт завищена на 5208,00 гривень.

В акті КБ-2в за жовтень 2013 року з монтажу теплогенераторів GG-350 і GG-160 в п.17 вказано ресурси "Продування повітрям трубопроводу" за нормою Е25-43-1 в кількості 195м. Як зазначено вище, в п.п.1-2 акту КБ-2в вказано ресурси на виготовлення та монтаж вказаних трубопроводів довжиною 195м. Вартість цих робіт визначена за нормами М12-1301-12 та М12-2-11, тобто за нормами Збірника 12 „Технологічні трубопроводи" ДБН Д.2.3-12-99. Згідно пункту 1.6 Технічної частини Збірника 12 „Технологічні трубопроводи" ДБН Д.2.3-12-99 у вищезазначених нормах враховані ресурси на виконання комплексу монтажних робіт, включаючи гідравлічне або пневматичне випробування. Таким чином, застосування норми Е25-43-1 "Продування повітрям трубопроводу" в акті КБ-2в за жовтень 2013 року є необґрунтованим. В результаті перерахунку вартості робіт з монтажу теплогенераторів 00-350 і 00-160 внаслідок виявленої невідповідності встановлено, що вартість підрядних робіт завищена на 4698,00 гривень.

Всього перевіркою обґрунтованості застосування ресурсних елементних кошторисних норм та правильність розрахунку обсягів робіт внаслідок виявлених невідповідностей встановлено завищення вартості виконаних підрядних ремонтно-будівельних робіт на загальну суму 9906,00 грн., чим порушено п.3.1.9 ДБН Д.1.1-1-2000.

- Товариство з обмеженою відповідальністю "Спецвогнезахист" (далі - ТОВ "Спецвогнезахист") завищення оплати виконаних робіт на загальну суму 9538,80 гривень.

Для проведення робіт з монтажу автоматичних систем пожежогасіння в фарбувально-сушильній камері ДП "Укрспецвагон" в особі директора Бурцева Г.Є. (замовник) уклав з ТОВ "Спецвогнезахист" в особі директора Бродковського М.А. (підрядник) договір підряду від 05.04.2013 №ЦВСВ (ВКБ-13.576)ю; договірна піна тверда та становить 523406,40 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані будівельні роботи проведені на підставі довідки КБ-3 та акту КБ-2в за червень 2013 року в повному обсязі.

Для проведення робіт з монтажу та пусконалагодження пожежної сигналізації ДП "Укрспецвагон" уклало договір підряду від 15.07.2013 №ЦВСВ 5 АСКВ-13.858)ю; договірна ціна тверда та становить 380776,29 грн. з ПДВ.

Розрахунки за виконані будівельні роботи проведено на підставі довідок КБ-3 та актів КБ-2в за серпень 2013 року в повному обсязі.

Для проведення робіт з монтажу та пусконалагодження автоматичної пожежної сигналізації ДП "Укрспецвагон" уклало договір підряду від 20.08.2013 №ЦВСВ (ВАСКВ-13.967)ю; договірна ціна тверда та становить 185140,22 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані будівельні роботи проведено на підставі довідок КБ- 3 та актів КБ-2в за листопад 2013 року в повному обсязі.

Для проведення робіт з монтажу та пусконалагодження автоматичної пожежної сигналізації ДП "Укрспецвагон" уклало договір підряду від 20.08.2013 №ЦВСВ (ВКБ-ІЗ.ВАСКВ)ю; договірна ціна тверда та становить 122126,84 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані будівельні роботи між ДП "Укрспецвагон" та ТОВ "Спецвогнезахист" проводились на підставі довідок КБ-3 та актів КБ-2в за листопад 2013 року на загальну суму 122126,84 грн. з ПДВ. ДП "Укрспецвагон" не проведено оплату за даним договором. Станом на 01.12.2013 кредиторська заборгованість ДП "Укрспецвагон" перед ТОВ "Спецвогнезахист" складає 122126,84 гривень.

Акти КБ-2в з боку замовника підписані директором ДП "Укрспецвагон" Бурцевим Г.Є., з боку підрядника директором ТОВ "Спецвогнезахист" Бродковським М.А.

Показник кошторисного прибутку в актах КБ-2в за листопад 2013 року з монтажу автоматичної системи пожежної сигналізації та оповіщення в приміщеннях відділу автоматизованих систем управління виробництвом на суму 99462,18 грн. та з монтажу автоматичної системи пожежної сигналізації та оповіщення в гаражах автотранспортного цеху на суму 164214,86 грн. складає 6,20 грн./люд.год. Згідно п.2 Таблиці 1 "Усереднені показники для визначення розміру кошторисного прибутку", затвердженої наказом Мінбуду України від 28.12.2005 №28, даний показник застосовується при визначенні вартості будівництва та реконструкції промислових підприємств та об'єктів виробничого призначення. Проте, в даному випадку виконувались лише електромонтажні роботи. Тобто при визначенні вартості даних робіт розмір кошторисного прибутку повинен визначатися із застосуванням усередненого показника, зазначеного в п.8 Таблиці 2 "Усереднені показники для визначення розміру кошторисного прибутку по видам робіт", затвердженої наказом Мінбуду України від 28.12.2005 №28, а саме 4,03 грн./люд.-год. "Електромонтажні роботи та монтаж слабо точних систем промислових підприємств". В результаті перерахунку вартості робіт внаслідок виявленої невідповідності вартість підрядних робіт завищена на 9538,80 грн., чим порушено п.3.2.12.1 ДБН Д. 1.-1-2000.

Порушення допущено директором ДП „Укрспецвагон" Бурцевим Г.Є., яким підписано акти КБ-2в.

- Дніпропетровська філія Приватного виробничого підприємства "ДВН" далі - ДФ ПВП "ДВН") завищення оплати виконаних робіт на загальну суму 25912,80 гривень.

Для проведення зазначених робіт ДП "Укрспецвагон" в особі директора Бурцева Г.Є. (замовник) уклав з ДФ ПВП "ДВН" в особі директора Митрофанова Н А. (підрядник) договір підряду від 01.09.2012 №535П-ЦВСВ (ВГЕ-12.994)ю; договірна ціна тверда та становить 201993,90 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані будівельні роботи проведено на підставі довідок КБ-3 та актів КБ-2в за червень 2013 року в повному обсязі.

Акти КБ-2в з боку замовника підписані директором ДП "Укрспецвагон" Бурцевим Г.Є., з боку підрядника директором ДФ ПВП "ДВН" Митрофановим Н.А. Акти КБ-2в завізовані головним енергетиком ДП „Укрспецвагон" Лопатюк Г.А.

Вибірково перевірено обґрунтованість застосування ресурсних елементних кошторисних норм та правильність розрахунку обсягів робіт в актах КБ-2в, в результаті чого встановлено наступне:

В акті КБ-2в №1 за червень 2013 року на суму 48462,85 грн. в п.2 та в п.3 зазначені ресурси для виду робіт "Демонтаж трубопроводів із стальних труб діаметром 89мм та 159мм" (М12-2-8, М12-162-11). Вартість робіт визначена на підставі норм на монтаж з урахуванням коефіцієнту 0,6. Згідно бухгалтерського обліку ДП "Укрспецвагон" труби, отримані від розбирання трубопроводів, були оприбутковані та в подальшому використовувались як труби. Згідно п.6.1 "Вказівок по застосуванню ресурсних елементних кошторисних норм на монтаж обладнання ДБН Д. 1.1-3-99", затверджених наказом Держбуду України від 05.11.99 №270, витрати ресурсів на роботи з демонтажу обладнання при відсутності необхідних норм на демонтаж можуть визначатися за нормами відповідних Збірників на монтаж із застосуванням до норм витрат труда робітників-монтажників, машиністів часу експлуатації машин і механізмів для обладнання, призначеного для подальшого використання без консервації та пакування, коефіцієнту к=0,4. Внаслідок необгрунтованого застосування ресурсних елементних кошторисних норм в актах приймання виконаних підрядних робіт вартість підрядних робіт завищена на 19225,20 гривень.

В акті КБ-2в №2 за червень 2013 року на суму 153531,05 грн. в п.1 зазначені ресурси для виду робіт "Виготовлення вузлів для технологічних цехових трубопроводів із стальних труб діаметром 219мм" (М12-1301-13). Тобто, вузли трубопроводів перед монтажем були виготовлені безпосередньо на будівельному майданчику з труб та фасонних частин. Проте, в п.4 акту КБ-2в додатково зазначені ресурси для виду робіт "Установка стальних зварювальних фасонних частин" (Е22-35-5). Внаслідок необґрунтованого застосування ресурсних елементних кошторисних норм в актах приймання виконаних підрядних робіт вартість підрядних робіт завищена на 9687,60 гривень.

Всього перевіркою обґрунтованості застосування ресурсних елементних кошторисних норм та правильність розрахунку обсягів робіт внаслідок виявлених невідповідностей встановлено завищення вартості виконаних підрядних ремонтно-будівельних робіт на загальну суму 28912,80 грн., чим порушено п.3. 1.9 ДБН Д. 1.1-1-2000.

Внаслідок оплати виконаних робіт ДФ ПВП "ДВН" завдано матеріальної - шкоди (збитків) ДП "Укрспецвагон" на загальну суму 28912,80 гривень.

Порушення допущено головним енергетиком ДП „Укрспецвагон" Лопатюк Г А., якою завізовано акти КБ-2в, та директором ДП „Укрспецвагон" Бурцевим Г Є., яким підписано акти КБ-2в.

Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІРКС" (далі - ТОВ "ВІРКС") - завищення оплати виконаних робіт на загальну суму 3079,04 гривень.

Для проведення робіт з модернізації котельні для теплопостачання житлового масиву "Північний" ДП "Укрспецвагон" в особі директора Бурцева Г.Є. (замовник) уклав з ТОВ "ВІРКС" в особі директора Стексова С.В. (підрядник) договір підряду від 22.10.2012 №663П-ЦВСВ (ВГЕ-12.1183)ю; договірна ціна тверда та становить 123369,49 грн. з ПДВ. Розрахунки за виконані будівельні роботи проведено на підставі довідки КБ-3 та акту КБ-2в за травень 2013 року в повному обсязі

Акти КБ-2в з боку замовника підписані директором ДП "Укрспецвагон" Бурцевим Г.Є., з боку підрядника директором ТОВ "ВІРКС" Стексовим С.В.

Показник кошторисного прибутку в акті КБ-2в за травень 2013 року з модернізації котельні житлового масиву „Північний" складає 3,77 грн./люд.год. Згідно п.13 Таблиці 1 "Усереднені показники для визначення розміру кошторисного прибутку", затвердженої наказом Мінребуду України від 28.12.2005 №28, даний показник застосовується при визначенні вартості будівництва та реконструкції інженерних мереж та споруд в сільській зоні. Проте, котельня знаходиться на території житлового масиву багатоповерхових будинків в селищі міського типу Панютине Лозівської міської ради. Тобто, в даному випадку розмір кошторисного прибутку повинен визначатися із застосуванням усередненого показника, зазначеного в п.13 Таблиці 1, а саме 2,84 грн./люд.-год. "Дороги, благоустрій, озеленення, об'єкти інженерної інфраструктури (інженерні мережі та споруди) в міській зоні". В результаті перерахунку вартості робіт з ізоляції димової труби внаслідок виявленої невідповідності вартість підрядних робіт завищена на 3079,04 гривень.

Порушення допущено головним енергетиком ДП „Укрспецвагон" Лопатюк Г.А. та директором ДП „Укрспецвагон" Бурцевим Г.Є., яким підписано акти КБ- 2в.

Внаслідок оплати виконаних робіт ТОВ "ВІРКС" завдано матеріальної шкоди (збитків) ДП "Укрспецвагон" на загальну суму 3079,04 гривень.

Вимога не невиконана в частині, а саме: „забезпечити відшкодування на розрахунковий рахунок підприємства завищених витрат в сумі 6307,40 грн., які виникли внаслідок понаднормового списання матеріалів (уайт- спириту, модифікатора"), ґрунтується на наступних порушеннях, які відображені в акті ревізії від 19.03.2014 № 760-15/002.

Ревізією з питання правомірності віднесення витрат до собівартості реалізованої продукції, встановлено зайве списання матеріалів на виробництво в сумі 6307,40 гривень.

Так, між ДП "Укрспецвагон" (Підрядник) та Товариство з додатковою відповідальністю "Попаснянський вагоноремонтний завод" (Замовник) укладено договір підряду від 02.04.2012 №272 П-ЦВСВ(ВЗЕЗ-12.367)ю по виготовленню напіввагонів чотиривісних моделі 12-9745 в кількості 50 од. на загальну суму 13 011 000,00 гривень. Для виготовлення продукції Замовник передає Підряднику матеріали в кількості 39 найменувань.

Згідно з актом здачі-приймання робіт по виготовленню продукції від 13.09.2014 №18 Підрядник здав, а Замовник прийняв на території ДП "Укрспецвагон" напіввагони чотиривісні моделі 12-9745 в кількості 30 од. на загальну суму 5 950 800,00 грн. (з ПДВ).

Відповідно до калькуляції по виготовленню нових напіввагонів повна собівартість по виготовленні напіввагонів по договору від 02.04.2012 №272П- ЦВСВ(ВЗЕЗ-12.367)ю склала 4 849 058,53 грн. (без ПДВ) Згідно з актом здачі- приймання робіт по виготовленню продукції від 13.09.2012 №18 загальна вартість робіт по зазначеному договору склала 4 959 000,00 грн. (без ПДВ).

Ревізією з питання правильності списання матеріалів та правильності визначення понаднормативних виробничих витрат встановлено, що на ДП "Укрспецвагон" розроблені "Норми витрат матеріалів на виготовлення напіввагонів моделі 12-9745 з модерн, візка С 14.01, які складені заступником головного технолога Пересунько А.Н. та затверджені головним інженером ДП "Укрспецвагон" Новіковим В.Р. Інших документів, які регулюють нормативи витрат матеріалів на виготовлення напівагонів моделі 12-9745 посадовими особами ДП "Укрспецвагон" до ревізії не надані.

Ревізію з даного питання проведено шляхом співставленням даних норм витрат матеріалів на виготовлення напіввагона моделі 12-9745 з модернізованого візка С 14.01 та візок 18-1750 з даними фактичних матеріальних витрат.

Проведеним співставленням встановлено випадки використання під час виробництва продукції запасів, в більшій кількості ніж затвердженими нормами витрат матеріалів на виготовлення напіввагонів.

Так, вагоноремонтним цехом ДП "Укрспецвагон" на виготовлення ЗО напіввагонів використано матеріалу - уайт спирит в кількості 878 кг на суму 16 419,00 грн., що складає 29,26 кг на один напіввагон. Однак, відповідно до затверджених на підприємстві норм витрат матеріалів на виготовлення напівагона моделі 12-9745, на виготовлення одного напіввагона передбачено списати зазначеного матеріалу в кількості 20 кг., що при виготовленні 30 напівагонів складає 600,00 кг.

Таким чином, ДП "Укрспецвагон" списано на витрати виробництва матеріалу (уайт спирит) в обсягах більших ніж передбачено затверджених на підприємстві норм витрат матеріалів на виготовлення напівагона моделі 12-9745 в кількості 278,00 кг. на суму 5198,60 гривень.

Також, колісно-візковим цехом ДП "Укрспецвагон" на виготовлення 30 напіввагонів використано матеріалу - модифікатор в кількості 17,70 кг на суму 5947,20 грн., що складає 0,59 кг. на один на піввагон. Однак, відповідно до затверджених на підприємстві норм витрат матеріалів на виготовлення напівагона моделі 12-9745 на виготовлення одного напіввагона передбачено списати зазначеного матеріалу в кількості 0,48 кг., що при виготовленні 30 напівагонів складає 14,40 кг.

Таким чином, ДП "Укрспецвагон" списано на витрати виробництва матеріалу (модифікатор) в обсягах більших ніж передбачено затверджених на підприємстві норм витрат матеріалів на виготовлення напівагона моделі 12-9745 в кількості 3,30 кг. на суму 1108,80 гривень.

Слід зазначити, що посадовими особами ДП "Укрспецвагон" до ревізії не надані документи (службові записки, дозволи про терміновий відступ від креслень і технологій на заміну необхідних для виробництва матеріалів, тощо), які засвідчували підстави понаднормативного списання матеріалів.

Згідно з вищезазначеним, в 2012 році в бухгалтерському обліку П "Укрспецвагон" необґрунтовано списано на витрати виробництва матеріалів в обсягах більших ніж передбачено затвердженими нормами витрат на виготовлення напіввагона моделі 12-9745 на загальну суму 6307,40 грн., що є порушенням вимог ч.1 ст.9 Закону України від 16.07.1999 №996-ХІУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", п.12 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 №318 та затверджених на підприємстві Норм витрат матеріалів на виготовлення напіввагона моделі 12- 9745.

Вимога в невиконаній частині, а саме: „забезпечити відшкодування завищених витрат (продуктів харчування) на проведення культурно - масових, спортивних та оздоровчих заходів в сумі 192164,73 грн., або в порядку та розмірах, передбачених ст.ст. 130-136 КЗпП України - винними особами шкоду(збитки), заподіяних внаслідок зайвих витрат на проведення вищезазначених заходів", ґрунтується на наступних порушеннях, які відображені в акті ревізії від 19.03.2014 № 760-15/002.

Ревізією правильності та достовірності віднесення до інших операційних витрат коштів витрачених на культмасові, спортивні та оздоровчі заходи встановлено, проведення зайвих витрат на вищезазначені цілі на загальну суму - 192164,73 гривень.

Так, в ході ревізії встановлено, що на проведення даних заходів кошторисом на 2012 рік (додаток № 9 до Колективного договору на 2008-2011 роки) було передбачено - 200000,00 грн. (у т.ч.: І квартал - 50000,00 грн.; II квартал - 50000,00 грн.; III квартал - 50000,00 грн.; ІУ квартал - 50000,00 грн.) Фактично на проведення культмасових заходів було витрачено за ревізуємий період 2012 року коштів на загальну суму 774127,27 грн., з яких: за серпень- грудень 2012 року - 275497,73 грн. та за січень-листопад 2013 року - 498629,51 гривень.

Тобто, за серпень-грудень 2012 року на інші операційні витрати балансовий субрахунок 949 "Інші витрати операційної діяльності") підприємство мало було віднести кошти витрачені на проведення культмасових заходів в сумі 53333,00 грн., що перевищує кошторисні призначення, передбачені на вищезазначені цілі у відповідному періоді, на суму 192164,73 (275497,73- 83333,00) гривень.

Вищевикладене є порушенням додатку № 9 до Колективного договору на 2008-2011 роки, ч. 1 ст. 5 Закону України "Про колективні договори і угоди" від )1.07.1993 № 3356-ХІІ та п. 20 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 №318.

Таким чином, дане порушення призвело до втрати активів (збитків) у вигляді зайво витрачених грошових коштів (понад кошторисні призначення) на то ведення культмасових заходів на загальну суму 192164,73 гривень.

Вимога невиконана в частині, а саме: „забезпечити відшкодування завищених витрат з оплати комунальних послуг, спожитих мешканцями - спожитків, на загальну суму 326,47 тис грн., в тому числі: з водопостачання - 27879,50 грн., та опалення та гарячого водопостачання - 298587,45 грн., проведених за рахунок підприємства ", ґрунтується на наступних порушеннях, які відображені в акті ревізії від 19.03.2014 № 760-15/002.

Ревізією відшкодування мешканцями гуртожитків вартості комунальних послуг встановлено безпідставне віднесення підприємством на інші операційні витрати, вартості спожитих комунальних послуг (водопостачання - 27879,50 грн. та теплопостачання - 298587,45 грн.) мешканцями гуртожитків, які перебувають на балансі ДП "Укрспецвагон". Покриття вищезазначених витрат не передбачено умовами Колективного договору та є порушенням ч. 1 ст. 5 Закону України "Про колективні договори і угоди" від 01.07.1993 № 3356-ХІІ, п.20 П(С)БО 16 „Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 № 318 та ч1І ст.3 Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996-ХІУ.

Так, перевіркою відшкодування вартості спожитої води мешканцями гуртожитків встановлено, що до відшкодування мешканцям гуртожитків щомісячно нараховувалась плата за спожиту воду в менших розмірах, ніж фактично пред'явлено для оплати КП "Лозова водоканал". Так, за період з 01.08.2012 по 30.11.2013, фактично використано води мешканцями гуртожитків та оплачено ДП "Укрспецвагон" кошти в сумі 92323,80 грн., до відшкодування мешканцям гуртожитків пред'явлено кошти в сумі 64290,40 гривень. Таким чином, не відшкодовано до ДП "Укрспецвагон" витрати за оплату послуг з постачання води у сумі 27879,50 гривень.

Тобто, за період з 01.08.2012 по 30.11.2013, ДП "Укрспецвагон" завищено інші операційні витрати (балансовий субрахунок 949 "Інші витрати операційної діяльності") на загальну суму 27879,50 грн., в т.ч.: за серпень-грудень 2012 року - 7532,81 грн. та січень-листопад 2013 року - 20346,69 гривень.

Вищевикладене є порушенням пп. 5, 6, 7, 20 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 № 318, що призвело до втрати активів (збитків) підприємства у вигляді зайво витрачених грошових коштів на загальну суму 27879,50 гривень.

Крім того, ДП "Укрспецвагон" поставляє теплову енергію на гуртожитки для їх опалення та гарячого водопостачання. Собівартість витрат підприємства, пов'язаних з подачею теплоенергії для опалення та гарячого водопостачання гуртожитків, за період з 01.08.2012 по 30.11.2013, склала 548489,00 гривень.

Для відшкодування витрат ДП "Укрспецвагон", мешканцям гуртожитків пред'явлено для оплати кошти на загальну суму 249901,55 грн., з якої: за опалення - 201480,74 грн. та гаряче водопостачання - 48420,81 гривень. Різниця між фактичною собівартістю витрат, пов'язаною з подачею теплоенергії для опалення та гарячого водопостачання гуртожитків, та пред'явленою для оплати мешканцям гуртожитків сумою складає 298587,45 гривень.

Вищевикладене є порушенням п. 8.28 Колективного договору, ч. 1 ст. 5 Закону України "Про колективні договори і угоди" від 01.07.1993 № 3356-ХІІ та пп. 5, 6, 7, 20 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 № 318, що призвело до втрати активів (збитків) підприємства у вигляді зайво понесених витрат на загальну суму 298587,45 гривень.

Вимога невиконана в частині, а саме: „забезпечити відшкодування безпідставно наданої стороннім організаціям благодійної допомоги на загальну суму - 20325,00 грн., або в порядку та розмірах, передбачених ст.ст. 130-136 КЗпП України - винними особами шкоду (збитки), заподіяних внаслідок проведення зайвих витрат на надання благодійної допомоги", ґрунтується на наступних порушеннях, які відображені в акті ревізії від 19.03.2014 № 760- 15/002.

В ході ревізії обґрунтованості включення до складу "Інших операційних витрат" встановлено, безпідставне здійснення витрат на благодійну допомогу стороннім організаціям на загальну суму 20325,00 грн., надання якої не передбачено фінансовими планами на 2012 та 2013 роки, що є порушенням п.1 ст. 75 Господарського кодексу України, який затверджено законом України від 16.01.2003 № 436-ІУ та п. 13 Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів державних підприємств, акціонерних, холдингових компаній та інших суб'єктів господарювання, у статутному фонді яких більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі, та їх дочірніх підприємств, який затверджено наказом Міністерства економіки України від 21.06.2005 № 173. Зокрема, на рахунок УДППЗ "Укрпошта" ДП "Укрспецвагон" перераховано кошти в сумі 9603,00 грн. для підписки газети "Слово ветерана" в кількості 150 екземплярів, ПП "Аванта-Трейд" (ЄДРПОУ 32563558) в сумі 5722,00 грн. на придбання 200 подарунків для Будинку науки і техніки, перерахування коштів в сумі 5000,00 грн. для Міжнародної Георгіївської Академії безпеки і права для здійснення статутних програм.

Вимога невиконана частині, а саме: „провести коригування, шляхом зменшення, зайво нарахованих витрат (безпідставного нарахування амортизації) в сумі 161595,62 гривень", ґрунтується на наступних порушеннях, які відображені в акті ревізії від 19.03.2014 № 760-15/002.

Ревізією правильності нарахування амортизації встановлено безпідставне нарахування амортизації на загальну суму 161595,62 грн. за нежитлові приміщення, які не ведені в експлуатацію, що є порушенням Положення (Стандарту) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 № 92 яким передбачено, що нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об'єкта.

Так, в ході ревізії основних засобів проведено огляд нежитлових приміщень № 163 та № 167, розташованих за адресою: м. Київ, проспект Червонозоряний 46, які на момент проведення ревізії не введені в експлуатацію, про що складено відповідний акт.

Під час огляду встановлено, що дані приміщення фактично не використовуються (відсутні водопостачання та електропостачання).

В бухгалтерському обліку на нежитлові приміщення № 163 та 167, розташовані за адресою: м. Київ, проспект Червонозоряний 46, за період з 31.08.2012 по 30.11.2013 нарахована амортизація на загальну суму 161595,57 гривень

Амортизація, нарахована на основні засоби загальногосподарського призначення (офіси) відноситься на збільшення адміністративних витрат.

До теперішнього часу зазначені порушення не усунуті, що свідчить про не виконання вимоги в повному обсязі та є порушенням ч. 2 ст. 15 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», а саме: „Законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються чи перевіряються", тобто, вимога органу ДФІ є правовим актом індивідуальної дії і є обов'язковою для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Відповідно ст. 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" головним завданням органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

Згідно п. 7 ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" органам ДФІ надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів.

Матеріалами справи підтверджено, що на час розгляду справи, вимога від 17.04.2014 №760-10/1111 про усунення виявлених порушень законодавства отримана відповідачем, але не виконана в повному обсязі та не оскаржена в установленому законодавством України порядку.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" законні вимоги службових осіб органу державного контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються. Згідно п. 10 ст. 10 цього Закону органу державного фінансового контролю надано право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження та використання активів.

Отже судом встановлено, що вимога від 17.04.2014 №760-10/1111 є обґрунтованою, винесеною на підставі, в межах повноважень, в порядку та спосіб, що передбачені законодавством України та спрямована на виконання функцій, покладених Законом на органи Державної фінансової інспекції в Харківській області.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 9, 11, 71, 94, 160- 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Харківській області до Державного підприємства "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Зобов'язати Державне підприємство "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" (КОД ЄДРПОУ 01056362) виконати вимогу від 17.04.2014 № 760-10/1111, а саме: забезпечити зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зайво нарахований на суми матеріальної допомоги разового характеру в сумі 193,7 тис. грн., або повернути помилково сплачені суми на розрахунковий рахунок підприємства; провести перерахунки працівникам зайво утриманого єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахованого на суми матеріальної допомоги разового характеру в сумі 18,26 тис. гривень; забезпечити відшкодування на розрахунковий рахунок підприємства завищених витрат на оплату ремонтно - будівельних робіт на загальну суму 164,11 тис. грн., або забезпечити виконання відповідного обсягу робіт; забезпечити відшкодування на розрахунковий рахунок підприємства завищених витрат в сумі 6,31 тис. грн., які виникли внаслідок понаднормового списання матеріалів (уайт-спириту, модифікатора); забезпечити відшкодування завищених витрат (продуктів харчування) на проведення культурно - масових, спортивних та оздоровчих заходів в сумі 192,16 тис. грн., або в порядку та розмірах, передбачених ст.ст. 130-136 КЗпП України - винними особами шкоду (збитки), заподіяних внаслідок зайвих витрат на проведення вищезазначених заходів; забезпечити відшкодування завищених витрат з оплати комунальних послуг, спожитих мешканцями гуртожитків, на загальну суму 326,47 тис грн., в тому числі: з водопостачання - 27,88 тис. грн., та опалення та гарячого водопостачання - 298,59 тис. грн., проведених за рахунок підприємства.; забезпечити відшкодування безпідставно наданої стороннім організаціям благодійної допомоги на загальну суму - 20325,00 грн., або в порядку та розмірах, передбачених ст.ст. 130-136 КЗпП України - винними особами шкоду (збитки), заподіяних внаслідок проведення зайвих витрат на надання благодійної допомоги; провести коригування, шляхом зменшення, зайво нарахованих витрат (безпідставного нарахування амортизації) в сумі 161,59 тис. гривень.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 17 листопада 2014 року.

Суддя Нуруллаєв І.С.