Справа № 234/5462/14-а
Провадження № 2-а/234/159/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2014 року
Краматорський міський суд Донецької області у складі
головуючого судді Ткачової С.М., при секретарі Іванові Т.М., за участю представника позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення переплати бюджетних коштів, -
ВСТАНОВИВ:
27.05.2014 року позивач звернувся до суду з позовними вимогами до ОСОБА_2 про стягнення переплати бюджетних коштів, посилаючись на те, що до управління 06 червня 2005 року звернулась ОСОБА_2 з заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям на сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Допомога призначена відповідно до вимог Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року N 2811-XII та Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми». При зверненні Відповідач надала довідку, згідно якої у книзі реєстрації актів про народження відділу реєстрації актів цивільного стану Краматорського міського управління юстиції Донецької області 22 квітня 2005 року зроблено запис за № 471 про народження дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відомості про батька записані за заявою матері згідно з ч.1 ст. 135 Сімейного кодексу України. Рішенням про призначення допомоги сім'ям з дітьми - протокол 2122 від 14.06.2005 управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Відповідачу була призначена допомога на дітей одиноким матерям. Також, Відповідач неодноразово зверталась до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради з заявами про призначення допомоги на дітей одиноким матерям з урахуванням доходів сім'ї. Управлінням допомога призначалась як різниця між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Також, у зв'язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму управлінням проводились перерахунки розміру допомоги одиноким матерям. При усіх зверненнях Відповідачу роз'яснювалися порядок та причини припинення або призупинення допомоги на дітей одиноким матерям. При зверненнях до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради з заявами Відповідач вказувала, що «у шлюбі не перебуває, з батьком дитини не мешкає та спільного господарства з ним не веде». 28 листопада 2013 року на адресу управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради надійшла заява ОСОБА_2 згідно якої вона просила припинити виплату допомоги на дітей одиноким матерям у зв'язку з визнанням батьківства 27.07.2011 року, та надана копія свідоцтва про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Таким чином, у зв'язку з встановленням батьківства виплата допомоги на дітей одиноким матерям припиняється, так як втрачається право на отримання зазначеної допомоги. Розпорядженням управління від 29.11.2013 виплати були припинені у зв'язку з втратою права на отримання допомоги на дітей одиноким матерям, починаючи з 01.08.2011 року. Відповідачем незаконно були отримані бюджетні кошти у розмірі 10009,50,00 грн. ОСОБА_2 у заяві від 28 листопада 2013 року зазначила, що зобов'язується сплатити переплату бюджетних коштів. На рахунок управління 16.12 2013 року надійшли грошові кошти у розмірі 385,80 грн. Залишок переплати бюджетних коштів у розмірі 9623,70 грн. на теперішній час Відповідачем не сплачений. Тому управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради вимушено звернутися до Краматорського міського суду з адміністративним позовом про стягнення переплати бюджетних коштів у судовому порядку. Просить стягнути з відповідачки переплату допомоги в сумі 9623,70 грн.
Представник Краматорського міського управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_1 позов підтримала та просила його задовольнити.
Відповідачка в судове не з'явилась, про слухання справи повідомлена належним чином. Суд приймає рішення в порядку ч.4 ст. 128 КАС України.
Суд, дослідивши вимоги та обґрунтування позову, пояснення сторін, надані докази, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 06 червня 2005 року звернулась з заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям на сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Рішенням про призначення допомоги сім'ям з дітьми - протокол 2122 від 14.06.2005 управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради відповідачці була призначена допомога на дітей одиноким матерям.
До управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради надійшла заява 28 листопада 2013 року ОСОБА_2 згідно якої вона просила припинити виплату допомоги на дітей одиноким матерям у зв'язку з визнанням батьківства 27.07.2011 року, та надана копія свідоцтва про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.( а.с.12)
Розпорядженням управління від 29.11.2013 виплати були припинені у зв'язку з втратою права на отримання допомоги на дітей одиноким матерям, починаючи з 01.08.2011 року.
На рахунок управління 16.12.2013 року надійшли грошові кошти у розмірі 385,80 грн. Залишок переплати бюджетних коштів у розмірі 9623,70 грн. на теперішній час Відповідачем не сплачений.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» передбачено, що порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення допомоги за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
На виконання ст.1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» затверджений Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми - Постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми».
Відповідно до ст.18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.
Згідно ст. 18-3 Закону допомога на дітей одиноким матерям, надається у розмірі що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стаття 18-1 Закону та пункт 33 Порядку закріплюють вичерпний перелік осіб, які мають право на отримання допомоги на дітей одиноким матерям, а саме: закріплено, що жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, право на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має.
Відповідно до ст.22 Закону та п.49 Порядку одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.
За таких обставин, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 6,9, 14,94, 100, 159 КАС України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення переплати бюджетних коштів, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, місце народження с. Мирний Слов'янського району Донецької області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, суму у розмірі 9623,70 грн. (дев'ять тисяч шістсот двадцять три гривні 70 копійок) - переплата допомоги на дітей одиноким матерям, яка виникла внаслідок приховування відомостей, на користь управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради, код ЄДРПОУ 25953617, рахунок № 35412009022516 в ГУДКСУ у Донецькій обл., МФО 834016, КЕКВ 2730.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана в Апеляційний адміністративний суд Донецької області через Краматорський міський суд протягом 10 днів після проголошення.
Постанова ухвалена в нарадчій кімнаті в єдиному екземплярі.
Суддя С. М. Ткачова