УХВАЛА
про повернення позовної заяви
05 листопада 2014 року
Справа № 803/2137/14
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Дмитрук В.В., вивчивши позовну заяву Державної фіскальної служби України до Державної виконавчої служи України про визнання протиправною та скасування постанови, зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Державна фіскальна служба України 20 жовтня 2014 року звернулась з адміністративним позовом до Державної виконавчої служи України про визнання протиправною та скасування постанови, зобов’язання вчинити дії.
21 жовтня 2014 року ухвалою судді вказану позовну заяву було залишено без руху з підставі її невідповідності вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) та надано позивачеві строк для усунення недоліків (із зазначенням способу їх усунення) до 03 листопад 2014 року.
Ухвалу про залишення позовної заяви без руху позивачем отримано 23 жовтня 2014 року, що стверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Позивачем у встановлений судом строк недоліки позовної заяви не усунуто.
Так, відповідно до пункту шостого частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначається перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
В переліку документів (п. 3), що додаються до позовної заяви значиться копія листа Державної фіскальної служби України від 22 серпня 2014 року № 1841/5/99-99-18-03-02-16. Між тим, копії вказаного документу не виявлено у додатку до позовної заяви. Дану обставину зафіксовано актом про нестачу матеріалів або недоліків у формуванні справи від 21 жовтня 2014 року працівникам канцелярії суду.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно із пунктом 7 частини першої статті 3 КАС України суб'єкт владних повноважень – орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Звертаючись з адміністративним позовом про визнання протиправними та скасування постанови Державної виконавчої служи України про стягнення штрафу від 01 жовтня 2014 року у виконавчому провадженні № 43411709, боржником у якому є позивач, зупинення дії оскарженої постанови Державна фіскальна служба України діє не як суб’єкт владних повноважень, а як особа, яка захищає свої порушені права оскаржуваною постановою, тому у даному випадку позивач повинен долучити до позовної заяви її копію та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Крім того, позивачем до позовної заяви не додано доказів сплати сплату судового збору (10 відсотків розміру ставки судового збору в сумі 182 грн. 70 коп. (1 218 грн. х 1,5 х 10%).
Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України і у визначений ухвалою судді від 21 жовтня 2014 року строк недоліки позовної заяви позивачем не усунуті, то позовна заява підлягає поверненню позивачеві.
Керуючись пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Державної фіскальної служби України до Державної виконавчої служи України про визнання протиправною та скасування постанови, зобов’язання вчинити дії повернути позивачеві.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.В. Дмитрук