Постанова № 41366583, 13.11.2014, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.11.2014
Номер справи
810/4697/14
Номер документу
41366583
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 810/4697/14 Головуючий у 1-й інстанції: Василенко Г.Ю.

Суддя-доповідач: Парінов А.Б.

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 листопада 2014 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - судді Парінова А.Б.,

суддів: Беспалова О.О., Губської О.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Києво - Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2014 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Інформер Торг» до Державної податкової інспекції у Києво - Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Києво - Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області (далі по тексту - відповідач, податковий орган), в якому просив:

- визнати протиправними дії відповідача по проведенню зустрічної звірки позивача, за результатами якої складено акт від 27 червня 2014р. за №301/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за березень 2014р.», акт від 11 липня 2014р. за №342/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за квітень 2014р.», акт від 21 липня 2014р. за №370/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за травень 2014р.»;

- визнати протиправними дії відповідача щодо коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість в розрізі контрагентів ТОВ «Інформер Торг», які було здійснено на підставі актів від 27 червня 2014р., 11 липня 2014р., 21 липня 2014р.;

- зобов'язати відповідача поновити в автоматизованій системі «Деталізована інформація по платнику ПДВ щодо результатів автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» показники податкової звітності ТОВ «Інформер Торг», які були виключені ДПІ у Києво-Святошинському районі з вказаної автоматизованої системи на підставі вищевказаних актів перевірки;

- зобов'язати відповідача відновити в АІС «Податковий блок» дані податкової звітності ТОВ «Інформер Торг» шляхом внесення показників, зазначених у податкових деклараціях з податку на додану вартість за період березень-травень 2014р.;

- заборонити відповідачу вносити до електронних баз даних Міндоходів України, передавати та враховувати результати зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг», оформлені актом від 27 червня 2014р., 11 липня 2014р., 21 липня 2014р. при проведенні перевірок контрагентів за ланцюгами придбання та продажу товарів (робіт, послуг).

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 07 серпня 2014 року було задоволено клопотання позивача про забезпечення позову.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2014 року позов задоволено частково:

- визнано протиправними дії Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області щодо проведення зустрічних звірок товариства з обмеженою відповідальністю «Інформер Торг», що оформлені актами від 27 червня 2014р. за №301/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за березень 2014р.», від 11 липня 2014р. за №342/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за квітень 2014р.» та від 21 липня 2014р. за №370/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за травень 2014р.»;

- визнано протиправними дії Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області щодо коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість в розрізі контрагентів товариства з обмеженою відповідальністю «Інформер Торг», які було здійснено на підставі актів від 27 червня 2014р. за №301/22-03/39072313, від 11 липня 2014р. за №342/22-03/39072313 та від 21 липня 2014р. за №370/22-03/39072313;

- зобов'язано Державну податкову інспекцію у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області внести відповідні зміни та поновити в усіх інформаційних базах дані податкової звітності товариства з обмеженою відповідальністю «Інформер Торг», шляхом внесення показників, зазначених у податкових деклараціях з податку на додану вартість за період березень-травень 2014року.

- стягнуто з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Інформер Торг» (код ЄДРПОУ 39072313) понесені судові витрати в сумі 73 (сімдесят три) гривні 08 копійок;

- скасовано застосовані заходи забезпечення позову.

В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням в частині про задоволення позову, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити повністю.

Згідно з вимогами ст. 195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

В засідання учасники процесу не з'явилися, будучи належним чином повідомленими про дату, час і місце апеляційного розгляду.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для перегляду оскаржуваного рішення суду першої інстанції, колегія суддів визнала можливим розглядати справу в порядку письмового провадження.

Перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, посадовими особами відповідача проведено заходи з метою проведення зустрічних звірок товариства з обмеженою відповідальністю «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами-покупцями за періоди березень, квітень та травень 2014 року.

За результатами проведених заходів відповідачем складено акт від 27 червня 2014р. за №301/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за березень 2014р.», акт від 11 липня 2014р. за №342/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за квітень 2014р.», акт від 21 липня 2014р. за №370/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за травень 2014р.».

У вказаних актах податковим органом встановлено неможливість реального здійснення фінансово-господарських операцій та ведення господарської діяльності ТОВ «Інформер Торг» у порядку, передбаченому діючим законодавством України по зазначених операціях по взаємовідносинах за період березень-травень 2014 року з підприємствами-постачальниками та відповідно подальшого руху придбаних товарно-матеріальних цінностей (робіт, послуг) на адресу контрагентів-покупців, а також відсутність об'єктів оподаткування, які підпадають під визначення ст.ст. 135, 138, 187, 198, 200 Податкового кодексу України. Зазначено, що дані декларацій по господарських операціях з контрагентами за період березень-травень 2014року є недійсними.

В подальшому на підставі прийнятих актів були внесені зміни до інформаційних баз, зокрема змінено інформацію в частині податкових зобов'язань з ПДВ та податкового кредиту ТОВ «Інформер Торг» за період березень-травень 2014 року шляхом коригування сум податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ позивача.

Позивач, посилаючись на ту обставину, що дії позивача щодо проведення зустрічної звірки та висновки актів про неможливість проведення зустрічної звірки перевірки не відповідають вимогам податкового законодавства, а зміна показників податкової звітності ТОВ «Інформер Торг» в автоматизованій системі щодо співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість на підставі актів про неможливість проведення зустрічної звірки порушує права платника податків, звернувся з даним позовом до суду.

Приймаючи рішення про часткове задоволення позову, що згідно зі ст. 195 КАС України переглядається колегією суддів, суд першої інстанції виходив з того, що оскаржувані дії відповідача щодо проведення зустрічної звірки є протиправними, а висновки актів про неможливість проведення зустрічної звірки не можуть бути підставою для внесення змін до податкової звітності платника податків.

Колегія суддів погоджується з даним висновком суду першої інстанції лише в частині, зважаючи на наступне.

Спірні правовідносини виникли у зв'язку зі складанням посадовими особами податкового органу актів про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» щодо підтвердження господарських взаємовідносин з постачальниками та покупцями за період березень-травень 2014 року та здійснення на цій підставі коригування показників податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ «Інформер Торг».

Переглядаючи рішення суду першої інстанції в частині про задоволення вимог адміністративного позову щодо визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області щодо проведення зустрічних звірок товариства з обмеженою відповідальністю «Інформер Торг», колегія суддів виходить з такого.

В силу положень п. 73.5. ст. 73 Податкового кодексу України з метою отримання податкової інформації контролюючі органи мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків.

Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється контролюючими органами з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1232 затверджено Порядок проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок. Пунктами 4-7 вказаного Порядку передбачено, що орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

У разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження (протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження суб'єкту господарювання запиту) орган державної податкової служби проводить зустрічну звірку.

За результатами проведеної зустрічної звірки складається довідка, яка підписується суб'єктом господарювання (законним чи уповноваженим представником) і посадовими особами органу державної податкової служби та особисто вручається суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку або надсилається суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

Відповідно до п.4.4. Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок (далі - Методичні рекомендації), затверджених наказом Державної податкової адміністрації України від 22.04.2011 № 236, у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання (далі - акт), реєструє його у журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від писання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) (далі - журнал реєстрації довідок/актів) та вживає відповідних заходів, передбачених актами ДПС України. При подальшому залученні суб'єкта господарювання (посадових осіб суб'єкта господарювання) до проведення зустрічної звірки відповідальний підрозділ органу ДПС забезпечує проведення такої звірки.

Відповідно до п.4.5. Методичних рекомендацій при отриманні від суб'єкта господарювання (у встановлений статтею 73 Кодексу термін) інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження відповідальний підрозділ проводить зустрічну звірку суб'єкта господарювання протягом 3 робочих днів з дня, наступного за днем отримання такої інформації та її документального підтвердження.

Відповідно до п.4.6. Методичних рекомендацій за результатами проведення зустрічної звірки складається Довідка про результати проведення зустрічної звірки (далі - Довідка) (додаток 5) у двох примірниках та реєструється в Журналі реєстрації довідок/актів не пізніше останнього робочого дня терміну, відведеного для проведення зустрічної звірки відповідно до пункту 3.2 або 4.5 Методичних рекомендацій.

В зразку «акт про неможливість проведення зустрічної звірки», який є додатком 3 до Методичних рекомендацій, не передбачено зазначення інформації про реальність господарських операцій та чинність укладених правочинів суб'єкта господарювання, щодо якого виявилось неможливим провести зустрічну звірку.

Водночас в актах про неможливість проведення зустрічної звірки контролюючим органом встановлено відсутність у позивача необхідних умов для ведення господарської діяльності: відсутність основних фондів, персоналу, власних виробничих активів, вчинення правочинів, що не спричиняють реальних наслідків та вчинені з метою отримання податкової вигоди.

Отже, висновки органу державної податкової служби, викладені в актах про неможливість проведення зустрічної звірки, зокрема, щодо відсутності адміністративно-господарських можливостей на виконання господарських зобов'язань, самі по собі не можуть порушувати права, свободи чи інтереси позивача. Складені відповідачем акти про неможливість проведення зустрічної звірки позивача є різновидом податкової інформації, і на їх підставі не може бути прийнято податкове повідомлення-рішення про визначення грошових зобов'язань.

З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку, що відповідачем фактично не були вчинені дії по проведенню зустрічної звірки. Акт про неможливість проведення зустрічної звірки, складений за наслідками оскаржуваних дій податкового органу не породжує для платника податків негативних наслідків та не порушує права позивача.

Відсутність порушеного права чи невідповідність обраного позивачем способу його захисту способам, визначеним законодавством, встановлюється при розгляді справи по суті та є підставою для прийняття рішення про відмову в позові.

У зв'язку з цим колегія суддів приходить до висновку про відмову у задоволенні вимог адміністративного позову про визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області щодо проведення зустрічних звірок товариства з обмеженою відповідальністю «Інформер Торг», що оформлені актами від 27 червня 2014р. за №301/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за березень 2014р.», від 11 липня 2014р. за №342/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за квітень 2014р.» та від 21 липня 2014р. за №370/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за травень 2014р.».

Суд першої інстанції наведене не врахував, що призвело до неправильного вирішення справи в цій частині.

Доводи апеляційної скарги спростовують висновки суду першої інстанції в цій частині та дають підстави вважати, що судом при вирішенні вимог адміністративного позову про визнання протиправними дій відповідача щодо проведення зустрічної звірки неправильно застосовано норми матеріального та права, які регулюють спірні правовідносини, та процесуального права.

Згідно пп. 1. 3. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, а також порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

Зважаючи на те, що рішення суду першої інстанції в частині про визнання протиправними дій відповідача щодо проведення зустрічної звірки є незаконним так, як прийняте з порушення норм матеріального та процесуального права, оскаржувану постанову належить скасувати в цій частині та прийняти нове рішення, яким у задоволенні вказаних вимог адміністративного позову відмовити.

Переглядаючи рішення суду першої в частині про визнання протиправними дій податкового органу щодо коригування показників податкової звітності платника податків в інформаційних базах податкової інспекції та зобов'язання відновити задекларовані позивачем показники щодо податкових зобов'язань з ПДВ та податкового кредиту за період березень-травень 2014 року, колегія суддів виходить з такого.

Відповідно до ст. 74 Податкового кодексу України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах органів державної податкової служби або безпосередньо посадовими (службовими) особами органів державної податкової служби. Перелік інформаційних баз, а також форми і методи опрацювання інформації визначаються центральним органом державної податкової служби.

Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та завдань.

Відповідно до п. 86.1 ст. 86 Податкового кодексу України визначено, що результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Згідно із п. 58.1 ст. 58 та п. 86.8 ст. 86 Податкового кодексу України на підставі акта перевірки податковим органом приймається податкове повідомлення-рішення.

Пунктом 2.21 розділу 2 Методичних рекомендацій щодо взаємодії органів державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з податку на додану вартість з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів, затверджених наказом Державної податкової адміністрації України від 18.04.2008 року № 266 передбачено, що підсумки перевірок за результатами автоматизованого співставлення податкової звітності з податку на додану вартість на центральному рівні відображаються в додатку до акта перевірки (камеральної, документальної невиїзної, планової, позапланової перевірки) або довідки у розрізі періодів та операцій з одним контрагентом та фіксуються в автоматизованій системі «Аудит». По мірі підписання актів перевірки та узгодження податкових зобов'язань, визначених податковим повідомленням-рішенням, прийнятим за результатами таких перевірок, уточнюються результати автоматизованого співставлення на центральному рівні податкової звітності з податку на додану вартість за поданням підрозділу, яким завершено процедуру такого узгодження та яким прийнято таке повідомлення-рішення.

Таким чином, показники податкового кредиту та податкових зобов'язань конкретного платника податків, які відображаються в податкових систем, формуються на підставі показників, поданих таким платником податків податкових декларацій з податку на додану вартість з додатком № 5, і повинні їм відповідати.

В той же час підсумки перевірок ДПІ відображаються в описовій частині акта перевірки (камеральної, документальної невиїзної, планової, позапланової перевірки) або довідки у розрізі періодів та операцій з контрагентами.

По мірі підписання актів перевірки та узгодження податкових зобов'язань, визначених податковим повідомленням-рішенням, прийнятим за результатами таких перевірок, уточнюються результати податкової звітності з ПДВ за поданням підрозділу, яким завершено процедуру такого узгодження та яким прийнято таке повідомлення-рішення.

Зазначений етап контрольно-перевірочної роботи не передбачає здійснення податковим органом оцінки дотримання платником вимог податкового законодавства та аналізу змісту та характеру правовідносин, що стали підставою для формування даних податкового обліку платника, оскільки питання правильності відображення платником в обліку проведених господарських операцій досліджуються податковим органом при проведенні податкової перевірки платника з дослідженням фінансово-господарських документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податку.

Зважаючи на це, виключається можливість застосування до платника негативних правових наслідків (зокрема, у вигляді вилучення з електронної бази даних задекларованих ним показників) до моменту донарахування платникові податкового зобов'язання в порядку статті 54 Податкового кодексу України та його узгодження.

Відповідач в актах про неможливість проведення зустрічної звірки приходить до висновків про відсутність об'єктів оподаткування які підпадають під визначення ст.ст. 135, 138, 187, 198, 200 Податкового кодексу України, та зазначає, що дані, відображені ТОВ «Склад менеджмент» в деклараціях з податку на додану вартість за наслідками операцій з підприємствами-постачальниками та покупцями за період березень-травень 2014 року не є дійсними.

На підставі наведених висновків акта від 27 червня 2014р. за №301/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за березень 2014р.», акта від 11 липня 2014р. за №342/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за квітень 2014р.», акта від 21 липня 2014р. за №370/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за травень 2014р.» податковим органом було здійснено коригування податкових зобов'язань з ПДВ та податкового кредиту ТОВ «Інформер Торг» по фінансово - господарських взаємовідносинах з контрагентами за березень-травень 2014 р. та внесено відповідні зміни до системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ в розрізі контрагентів на рівні ДПС України.

При цьому за результатами проведеної звірки податкові повідомлення-рішення відповідачем не приймалися.

Таким чином, відповідач змінив дані, задекларовані ТОВ «Інформер Торг» у податкових деклараціях з податку на додану вартість за березень, квітень і травень 2014 року, що не відповідає наведеним вище нормам податкового законодавства.

Враховуючи вищевикладене, колегія суду приходить до висновку, що зміна податковою інспекцією в автоматизованій системі щодо співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість на підставі актів про неможливість проведення зустрічної звірки, без прийняття податкового повідомлення-рішення та без зміни цих показників цим підприємством самостійно шляхом подання декларацій (розрахунків) порушує права та інтереси останнього.

Отже, дії податкового органу по виключенню з системи задекларованих платником податків показників податкового кредиту та податкових зобов'язань в даному випадку є протиправними, оскільки відображення таких відомостей з урахуванням того, що такі відомості повинні співпадати з показниками у податковій декларації платника податку, фактично формує податкові зобов'язання на майбутнє, а отже спричиняє реальні зміни майнового стану такого платника, а належним способом захисту прав та інтересів платника податків повинно бути відновлення в цій базі таких показників податкового кредиту та податкових зобов'язань, які задекларував платник податків.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статті 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не надано доказів правомірності вчинення оскаржуваних дій щодо коригування показників податкової звітності позивача.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції в цій частині.

Відповідно до статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких обставин постанову суду першої інстанції в цій частині необхідно залишити без змін.

На підставі викладеного, керуючись статтями 195, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Києво - Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області задовольнити частково.

Постанову Київського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2014 року скасувати в частині про задоволення вимог адміністративного позову про визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області щодо проведення зустрічних звірок товариства з обмеженою відповідальністю «Інформер Торг», що оформлені актами від 27 червня 2014р. за №301/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за березень 2014р.», від 11 липня 2014р. за №342/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за квітень 2014р.» та від 21 липня 2014р. за №370/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за травень 2014р.».

Прийняти в цій частині нову постанову.

У задоволенні вимог адміністративного позову про визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області щодо проведення зустрічних звірок товариства з обмеженою відповідальністю «Інформер Торг», що оформлені актами від 27 червня 2014р. за №301/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за березень 2014р.», від 11 липня 2014р. за №342/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за квітень 2014р.» та від 21 липня 2014р. за №370/22-03/39072313 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Інформер Торг» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та контрагентами - покупцями за травень 2014р.» відмовити.

В іншій частині постанову Київського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2014 року залишити без змін.

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення, а якщо його було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення копій особам, які беруть участь у справі (ч. 5 статті 254 КАС України). Касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі (стаття 212 КАС України).

Головуючий суддя А.Б. ПаріновСудді О.О. Беспалов О.А. Губська

Головуючий суддя Парінов А.Б.

Судді: Беспалов О.О.

Губська О.А.