ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. Кремлівська, 65-В, м. Запоріжжя, 69041, тел.286-50-15, inbox@adm.zp.court.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2009р. Справа № 2а-1831/09/0870
За позовом: Мелітопольської Об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області, м. Мелітополь, вул. Кірова, 31
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «Продмаш», 72310, Запорізька обл., м. Мелітополь, вул. Фрунзе, 57.
пр о стягнення заборгованості за рахунок активів
У складі головуючого судді Нечипуренко О.М.
секретар судового засідання Младенов О.П.
Представники сторін:
Від позивача - ОСОБА_1 (довіреність № НОМЕР_1від 12.02.08р.)
Від відповідача - не з'явився
Справа розглядається за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) відповідно до ст.2, 17, 50, п. 6, 7, 13 розділу VІІ “Прикінцеві та перехідні положення” КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснював повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Провадження у справі відкрито ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 17.03.2009р., судовий розгляд призначено на 21.04.2009р. о 11 годині 40 хвилин.
В судовому засіданні 21.04.2009р. розгляд справи відкладався на 29.04.2008р. об 12 год. 00 хв.
Також в судовому засіданні 29.04.2009 року розгляд справи було відкладено у зв'язку з неявкою представників сторін до 18.05.2009 року о 12 годині 20 хвилин.
Ухвалою від 18.05.2009р. провадження у справі зупинено до 09.06.2009р.
Ухвалою від 18.05.2009р. провадження у справі поновлено з 09.06.2009р. Судовий розгляд призначений на 09.06.2009р. о 09 годин 45 хвилин.
В судовому засіданні 09.06.2009р. проголошено тільки вступну та резолютивну частини постанови.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на ст.2, п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3, ст.ст. 4, 5, 11 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”,.
Також позивач у позовній заяві зазначає, що відповідач має заборгованість перед бюджетом в сумі 279 786,53 грн.
Оскільки відповідач станом на 05.03.2008р. суму не сплатив, позивач вимушений звернутись до суду.
В судових засіданнях 21.04.2009р., 18.05.2009р. та 09.06.2009р. представник позивача підтримав вимоги викладені у позовній заяві та просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача заперечення проти адміністративного позову і витребувані судом документи не надав, в судові засідання 21.04.2009р., 29.04.2009р., 18.05.2009р. та 09.06.2009р. представник відповідача не з'явився. На адресу суду надходили клопотання відповідача про відкладення розгляду справи у зв'язку з неможливістю прибуття в судові засідання компетентного представника.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Продмаш» (далі відповідач або ТОВ «Продмаш») зареєстровано виконавчим комітетом Мелітопольської міської Ради народних депутатів, як юридична особа 09.03.2003 року, номер реєстраційної справи 02140811Ю0010835.
Станом на 05.03.2009 р. відповідач має податковий борг перед бюджетом у сумі 279786,53 грн., а саме:
• збір за спеціальне водокористування у розмірі 811,14 грн. нараховано 19.02.2009 року згідно розрахунку збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики за 2008 рік №129595;
• збір за геологорозвідувальні роботи у розмірі 141,86 грн. нараховано 19.02.2009 року згідно розрахунку збору за геологорозвідувальні роботи, виконанні за рахунок Державного бюджету за IV квартал 2008р.;
• податок з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 1807,97 грн. нараховано 14.01.2009 року - 1799,13 грн. згідно розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів №8258 за IV квартал 2008 року та 06.02.2009 року пеня - 8,84 грн. за період з 15.01.2008 року по 06.02.2009 рік;
• орендна плата за землю у розмірі 275573,76 грн. в т.ч. пеня у розмірі 5169,22 грн., що нараховано на підставі податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності №198 за вересень 2008 року на суму 64227,34 грн., за жовтень 2008 року на суму 64227,34 грн., за листопад 2008 року на суму 64227,34 грн., за грудень 2008 року на суму 64227,34 грн.; податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності №6997 за вересень 2008 року на суму 320,52 грн., за жовтень 2008 року на суму 320,52 грн., за листопад 2008 року на суму 320,52 грн., за грудень 2008 року на суму 320,52 грн.; податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності №1281 за жовтень 2008 року на суму 1558,44 грн., за листопад 2008 року на суму на суму 1558,44 грн., за грудень 2008 року на суму 1558,44 грн.; податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності №2861 за січень 2009 року на суму 39898,39 грн. та пеня від 03.04.2008 року у розмірі 304,92 грн. за період з 03.03.2008 року по 03.04.2008 року, пеня від 07.04.2008 року у розмірі 19,67 грн. за період з 03.04.2008 року по 07.04.2008 року, пеня від 01.09.2008 року у розмірі 93,81 грн. за період з 31.07.2008 року по 01.09.2008 року та 143,10 грн. за період з 16.08.2008 року по 01.09.2008 року, пеня від 30.09.2008 року у розмірі 71,04 грн. за період з 16.08.2008 року по 30.09.2008 року та 312,27 грн. за період з 02.09.2008 року по 30.09.2008 року, пеня від 30.10.2008 року у розмірі 730,58 грн. за період з 02.09.2008 року по 30.10.2008 року, пеня від 01.12.2008 року у розмірі 260,10 грн. за період з 02.09.2008 року по 01.12.2008 року та 590,53 грн. за період з 01.10.2008 року по 01.12.2008 року, пеня від 30.12.2008 року у розмірі 1126,83 грн. за період з 01.10.2008 року по 30.12.2008 року, пеня від 30.01.2009 року у розмірі 501,79 грн. за період з 01.10.2008 року по 30.01.2009 року та 763,93 грн. за період з 31.10.2008 року по 30.01.2009 року, пеня від 03.03.2009 року у розмірі 192,56 грн. за період з 31.10.2008 року по 03.03.2009 року, пеня від 04.03.2009 року у розмірі 185,73 грн. за період з 31.10.2008 року по 04.03.2009 року.
• комунальний податок у розмірі 1451,80 грн. нараховано 19.02.2009 року згідно податкового розрахунку комунального податку №133553 за четвертий квартал 2008 року.
Мелітопольська об'єднана державна податкова інспекція Запорізької області вживала заходи, передбачені ст.ст. 6, 10 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” для отримання заборгованості по податкам та іншим видам платежів, а саме: боржнику направлені перша податкова вимога № 1/399 від 06.09.2006 р., за погодженими податковими зобов'язаннями на суму 24533,54 грн., та друга податкова вимога № 2/449 від 10.10.2006 р. за погодженими податковими зобов'язаннями на суму 56800,31 грн.
Крім того, керівником Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області, на підставі підпункту 10.1.1 пункту 10.1 статті 10 Закону України ?ро порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” було прийнято рішення № 24830/24-010 від 13.11.2006 р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Станом на 16.03.2009 р. вищезазначений податковий борг, який складає 279786,53 грн., відповідач в порушення діючого законодавства України до бюджетів не сплатив.
Проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає, позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного:
Відповідно до п.3, 8 ст. 10 Закону України від 04.12.1990р. № 509-ХІІ “Про державну податкову службу в України” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів. Проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків, інших платежів.
Принципи побудови системи оподаткування в Україні, види податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обов'язки і відповідальність платників визначаються Законом України від 25 червня 1991 року № 1251 “Про систему оподаткування”. У ст. 1 зазначеного Закону передбачено, що ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), за винятком особливих видів мита, і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватись або змінюватись іншими законами України, крім законів про оподаткування.
Контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюють органи, перелік яких визначено у ст. 2 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Відповідно до цього Закону контролюючим органом є:
Податкові органи - щодо справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), які направляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Крім цього, п.п.10.1.1 п.10.1 ст.10 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий орган здійснює погашення податкового боргу, по-перше, шляхом стягнення коштів, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів платника.
Згідно п.1.2, 1.3, 1.4 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”:
податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.
Порядок узгодження сум податкових зобов'язань, оскарження рішень контролюючих органів та визначення податкового боргу встановлений статтею 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Згідно п.п.1.11 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4 цього Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом “г” підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Пункт 5.1 вищеназваного Закону зазначає, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Відповідно до ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно преамбули Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ц ей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п.п. 15.1.1. п. 15.1 ст. 15 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” за винятком випадків, визначених підпунктом 15.1.2 цього пункту, податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Законом, не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку податковий орган не визначає суму податкових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого податкового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку
Підпунктом 15.2.1 п. 15.1 ст. 15 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлені граничні строки стягнення податкового боргу, а саме: у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або до визнання боргу безнадійним.
Відповідно до п.17.3 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Відповідно до частини 2 статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до пункту 5 статті 48 Закону України “Про власність”, положення щодо захисту права власності поширюються також на особу, яка хоч і не є власником, але володіє майном на праві повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.
Згідно п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Згідно до статті 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Майном у Господарському кодексі України визнана сукупність речей та інших цінностей (включаючи нематеріальні активи), які мають вартісне визначення, виробляються чи використовуються у діяльності суб'єктів господарювання та відображаються в їх балансі або враховуються в інших передбачених законом формах обліку майна цих суб'єктів.
Коштами у складі майна суб'єктів господарювання є гроші у національній та іноземній валюті, призначені для здійснення товарних відносин цих суб'єктів з іншими суб'єктами, а також фінансових відносин відповідно до законодавства.
Враховуючи викладене, адміністративний суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення податкового боргу з Товариства з обмеженою відповідальністю «Продмаш» в сумі 279786,53 грн., підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги (п.п.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”).
Податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу.
Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення (п.п.6.2.2 п.6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”).
Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу (п.п. 6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”).
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.
У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення (п.п. 6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”).
В даному випадку Мелітопольською ОДПІ Запорізької області вказані вимоги закону дотримано.
Відповідно до вимог ст. 94, 98, пункту 3 Розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення” КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суддя
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов Мелітопольської Об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Продмаш» про стягнення заборгованості за рахунок активів, задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Продмаш» ( код ЄДРПОУ 31802327) заборгованість по збору за спеціальне водокористування у розмірі 811,14 грн. (вісімсот одинадцять грн. 14 коп.) на користь державного бюджету м. Мелітополь (код 34676932, банк ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 13020100), заборгованість по збору за геологорозвідувальні роботи у розмірі 141,86 грн. ( сто сорок одна грн. 86 коп.) на користь державного бюджету м. Мелітополь (код 34676932, банк ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 13040100), заборгованість по податку з власників наземних транспортних засобів у розмірі 1807,97 грн. (одна тисяча вісімсот сім грн. 97 коп) на користь державного бюджету м. Мелітополь (код 34676932, банк ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 12020100) та заборгованість по орендній платі за землю у розмірі 275 573,76 грн. (двісті сімдесят п'ять тисяч п'ятсот сімдесят три грн. 76 коп.) на користь державного бюджету м. Мелітополь (код 34676932, банк ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 13050200). Видати виконавчий лист.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково відповідно до вимог ст.184-187 КАС України.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя Нечипуренко О.М.
Постанову виготовлено в повному обсязі 17.06.2009р.