Категорія 6.14
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 липня 2009 року Справа № 2а-21225/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Солоніченко О. В.
при секретарі судового засідання Лященко М.С.,
розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1про стягнення штрафних санкцій
в присутності сторін:
прокурор: Кудіна Т.А, посвідчення № 184
від позивача: ОСОБА_2, дов. № НОМЕР_1 від 12.01.09
від відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
25 березня 2009 року Луганський транспортний прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1про стягнення штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги у повному обсязі, надали пояснення щодо суті позовних вимог, просили суд їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, на адресу суду надав заяву, згідно якої позов визнав в повному обсязі.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті (далі - Положення), Головна автотранспортна інспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
14 серпня 2008 року Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результати якої було складено акт № 077610 від 14.08.2008.
Під час перевірки встановлено, що відповідачем допущено порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. ст. 39, 48 цього закону (відсутня ліцензійна картка).
За результатами розгляду справи про виявлене порушення відповідно до п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.06 начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області винесено постанову № 051717 від 21.08.2008 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Постанову отримано відповідачем, про що свідчить особистий підпис відповідача на постанові про застосування фінансових санкцій.
В порушення п. 27 вищевказаного Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті до теперішнього часу фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн. відповідачем у добровільному порядку не сплачено .
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування фінансових санкцій, та фінансова санкція до цього часу не сплачена, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1фінансові санкції у сумі 1700,00 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1фінансові санкції на суму 1700,00 (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.) грн. на користь державного бюджету на рахунок УДК Жовтневого району м. Луганська, ід. код 24046538 № 31117106700004 в УДК в Луганській обл., МФО 804013, код 21081100
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
СУДДЯ О.В. Солоніченко