Справа № 2а-20047/09/1270
Категорія 6.6.5
П О С Т А Н О В А
Іменем України
02 липня 2009 року місто Луганськ
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Ковальової Т.І.,
при секретарі: Скрипкіної А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
13 квітня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ДПІ в Жовтневому районі м. Луганська до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій. В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на те, що ДПІ в Жовтневому районі м. Луганська було проведено перевірку господарської одиниці - магазину, що належить відповідачу та розташований за адресою: АДРЕСА_1, щодо додержання вимог законодавства, обов'язкових до виконання при здійсненні господарської діяльності. Перевіркою встановлено такі порушення: п. 1 - розрахункову операцію не проведено через РРО; п. 2 - особі, яка отримала товар, розрахунковий документ встановленої форми не надано; п. 13 ст. 3 Закону України про РРО - не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі готівкових коштів, яка зазначена в поточному звіті РРО. За результатами перевірки складено акт № 02340082/2340 від 23.08.2007 року, який підписано відповідачем, на підставі якого винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001802340/0 від 23.08.2007 року в розмірі 1400,00 грн. Вказане рішення було отримано відповідачем 27.08.2007 року. До цього часу сума штрафних (фінансових) санкцій відповідачем у добровільному порядку сплачена частково. Позивач просить стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 998,75 грн.
В судове засідання сторони не з'явилися, були повідомлені про слухання справи.
Дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності ВК Луганської міської ради 05 лютого 1997 року, та є платником податків.
Фахівцями ДПІ в Жовтневому районі м. Луганська було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій.
В ході перевірки встановлено порушення п. 1, п. 2, п. 13 ст. 3 Закону України 01.01.2000 року №1776-111 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: п. 1 - розрахункову операцію не проведено через РРО; п. 2 - особі, яка отримала товар, розрахунковий документ встановленої форми не надано; п. 13 ст. 3 Закону України про РРО - не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі готівкових коштів, яка зазначена в поточному звіті РРО.
Згідно з п. 1 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно п. 2 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Відповідно до п. 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
За порушення вимог п. 1, п. 2, п. 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” рішенням № 0001802340/0 від 23.08.2007 року до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 1400 грн., які відповідач мав сплатити у 10-денний термін від дня отримання рішення. Рішення відповідачем отримано, не оскаржено.
Згідно абз. 3 п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2005 року № 637, у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Згідно п. 3 ст. 17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Ст. 22 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” встановлено, що за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Суд вважає правомірним застосування позивачем штрафних санкцій до відповідача.
Відповідачем частково сплачено суму штрафних (фінансових) санкцій, таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги у розмірі 998,75 грн..
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст.ст. 94, 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, ід. код НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1, на користь держави (код платежу 21080900, бюджетний рахунок 31119104700004 одержувача УДК в Луганській області, МФО 804013, одержувач - Державний бюджет у Жовтневому районі м. Луганська, код 24046538) штрафні (фінансові) санкції в розмірі 998 грн. 75 коп..
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя