ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2014 року об 11 год. 15 хв.
Справа № 808/7069/14
м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Шари І.В.
за участю секретаря судового засідання Пелеха С.І.
представників сторін:
заявника – не з’явився
боржника – не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу
за поданням Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області
до Товариства з обмеженою відповідальністю “Стройенергомонтаж-7”, м. Запоріжжя
про стягнення коштів за податковим боргом
ВСТАНОВИВ:
21 жовтня 2014 року о 16 год. 05 хв. до Запорізького окружного адміністративного суду (далі – суд) надійшло подання від Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області (далі – ДПІ у Хортицькому районі м. Запоріжжя, заявник) до Товариства з обмеженою відповідальністю “Стройенергомонтаж-7” (далі – ТОВ «Стройенергомонтаж-7», боржник), в якому заявник просить стягнути з рахунків в установах банків, обслуговуючих боржника кошти у сумі податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 123006,23 грн., та з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 163091,55 грн.
Вимоги подання обґрунтовані Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПК України, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) та зазначено, що станом на 21.10.2014 ТОВ «Стройенергомонтаж-7» має податковий борг перед бюджетом з податку на додану вартість у розмірі 123006,23 грн. та з податку на прибуток приватних підприємств на суму 163091,55 грн., який виник у зв’язку з несплатою податкових зобов’язань, нарахованих податковим органом у податкових повідомленнях-рішеннях.
Представник ДПІ у Хортицькому районі м. Запоріжжя в судове засідання не з’явився, 22.10.2014 подав до суду клопотання, в якому просив розглянути справу за його відсутності, на вимогах подання наполягає у повному обсязі.
Представник боржника у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином. Заяв, клопотань до суду не подавав.
Згідно з ч. 7 ст. 183-3 КАС України неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представників сторін.
У зв’язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі приписів ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши подані документи і матеріали судом встановлені наступні обставини.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Стройенергомонтаж-7» (ідентифікаційний код 33754600) є юридичною особою та зареєстроване 08.09.2005, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців за №19267131 від 10.09.2014 (а.с.6-7).
Станом на час розгулу справи у суді за боржником обліковується податковий борг з податку на додану вартість у сумі 123006,23 грн., та з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 163091,55 грн., який виник на підставі наступного.
Судом встановлено, що фахівцями ДПІ у Хортицькому районі м. Запоріжжя проведено камеральну перевірку ТОВ «Стройенергомонтаж-7» з питання дотримання вимог податкового законодавства з питань взаємовідносин з ПП «Трансенергопром», ПП «Оскомфі», ПП «Буджол» за період з 01.01.2008 по 30.06.2011, за результатами якої складено Акт від 27.01.2012 №40/2310/33754600 (а.с.9-11).
На підставі Акту перевірки від 27.01.2012 №40/2310/33754600 заявником прийняті податкові повідомлення-рішення:
- від 10.02.2012 №0000092310, яким боржнику визначено суму податкових зобов’язань з податку на прибуток приватних підприємств у загальній сумі 168270,00 грн. (а.с.12);
- від 10.02.2012 №0000082310, яким боржнику визначено суму податкових зобов’язань з податку на додану вартість у загальній сумі 123121,25 грн. (а.с.13).
Вказані податкові повідомлення-рішення оскаржувались боржником в судовому порядку, та Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 16.05.2012 по справі №0870/1383/12 в задоволенні позову ТОВ «Стройенергомонтаж-7» про скасування податкових повідомлень-рішень від 10.02.2012 №0000092310 та №0000082310 - відмовлено
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 03.07.2014 у адміністративній справі №0870/1383/12 постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 16.05.2012 по справі №0870/1383/12 залишено без змін (а.с.15-16).
Отже, вказані податкові повідомлення-рішення є узгодженими.
На момент виникнення податкових зобов’язань за вищевказаними податковими повідомленнями-рішеннями за боржником обліковувалась переплата:
- з податку на додану вартість у сумі 115,02 грн., у зв’язку з чим залишок суми до сплати за податковим повідомленням-рішенням від 10.02.2012 №0000082310 склав 123006,23 грн.;
- з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 5178,45 грн., у зв’язку з чим залишок суми до сплати за податковим повідомленням-рішенням від 10.02.2012 №0000092310 склав 163091,55 грн.
Отже загальна сума податкових зобов’язань ТОВ «Стройенергомонтаж-7» перед державним бюджетом склала 286097,78 грн.
Суми зобов’язань за вищевказаними податковими повідомленнями-рішеннями боржником у встановлені законодавством строки сплачені не були, у зв’язку з чим набули статусу податкового боргу.
Із матеріалів справи вбачається, що заявником вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме згідно з положеннями ст. 59 ПК України ДПІ у Хортицькому районі м. Запоріжжя 20.08.2014 була сформована податкова вимога форми «Ю» №1196-25 на суму 286097,78 грн., яка надсилалась на юридичну адресу ТОВ «Стройенергомонтаж-7» засобами поштового зв’язку з повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.17).
Отже, станом на 23.10.2014, у ТОВ «Стройенергомонтаж-7» існує податкова заборгованість перед бюджетом у загальній сумі 286097,78 грн., в тому числі з податку на додану вартість у сумі 123006,23 грн., та з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 163091,55 грн., яка до теперішнього часу не погашена.
Оцінивши надані документи та матеріали, суд вважає вимоги подання такими, що підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Згідно зі ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України передбачено обов’язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
У п.57.3. ст. 57 ПК України зазначено, що у разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
За приписами п.56.18 ст. 56 ПК України при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Як встановлено з матеріалів адміністративної справи податкові повідомлення-рішення від 10.02.2012 №0000092310 та №0000082310 оскаржувались боржником у судовому порядку, проте не були скасовані судом, що підтверджується вищезазначеним судовим рішенням, отже є узгодженими.
В пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг – це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як зазначено у пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 ПК України податкова вимога – це письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до приписів п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно до п. 59.3. ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Згідно із п. 59.4. ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Вищенаведеним нормативним актом не передбачено направлення податкових вимог в інших випадках.
Механізм ведення територіальними органами Міністерства доходів і зборів України (далі - Міндоходів) оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів визначається пунктом 2 Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів (далі – Порядок № 765 від 05.12.2013).
Облік податків, зборів та єдиного внеску ведеться підрозділами Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників (далі - Міжрегіональне ГУ), спеціалізованих державних податкових інспекцій з обслуговування великих платників (далі - СДПІ), державних податкових інспекцій в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, об’єднаних державних податкових інспекцій (далі - ДПІ) відповідно до функціональних повноважень (п.4 Розділу I Порядку № 765 від 05.12.2013).
Відповідно до п. 7 Розділу I Порядку № 765 від 05.12.2013 контроль за достовірністю відображення в інформаційній системі показників стану розрахунків платників, механізму виявлення, усунення та упередження випадків неповного, неправильного або несвоєчасного відображення облікових показників та некоректного формування зведених і звітних показників центральної бази даних забезпечується структурними підрозділами за закріпленими напрямами роботи.
Згідно з п.1 Розділу ІІ Порядку № 765 від 05.12.2013 з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску територіальними органами Міндоходів відкриваються інтегровані картки платників за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися платниками, а для обліку сум передоплати - за кожним платником.
Відповідно до п.1 Розділу ІІІ Порядку № 765 від 05.12.2013 нарахуванню в інтегрованій картці платника підлягають:
- зобов’язання, штрафні санкції та пеня за податками, зборами, митними платежами, самостійно визначені платником;
- суми до сплати єдиного внеску, самостійно визначені платником;
- зобов’язання, штрафні санкції та пеня за податками, зборами, митними платежами, суми до сплати єдиного внеску, визначені територіальним органом Міндоходів та узгоджені відповідно до чинного законодавства;
- пеня за порушення встановлених строків погашення узгоджених сум зобов’язань за податками, зборами, митними платежами, єдиним внеском;
- пеня на суму заниження податкового зобов’язання, нарахованого територіальним органом Міндоходів або платником;
- проценти за користування розстроченням (відстроченням).
Зобов’язання, штрафні санкції, пеня за податками, зборами, митними платежами, суми до сплати єдиного внеску, самостійно визначені платником у звітності, відображаються територіальним органом Міндоходів в інтегрованій картці платника (п.2 Розділу ІІІ Порядку № 765 від 05.12.2013).
Пункт чотири Розділу ІІІ Порядку № 765 від 05.12.2013 визначає, що нарахування податків, зборів та сум єдиного внеску в інтегрованій картці платника здійснюються відповідно до звітності, що подається платником до територіального органу Міндоходів, а також митних та інших платежів - на підставі оформленої митної декларації.
ДПІ у Хортицькому районі м. Запоріжжя на підтвердження податкового боргу боржника у загальній сумі 286097,78 грн., в тому числі з податку на додану вартість у сумі 123006,23 грн., та з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 163091,55 грн. – надано інтегровані картки платника з податку на додану вартість ТОВ «Стройенергомонтаж-7» (а.с.4-5).
ТОВ «Стройенергомонтаж-7» на пропозицію суду не надало до суду заперечень або будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
За вимогами ч. 2 ст. 183-3 КАС України подання подається до суду першої інстанції протягом 24 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
Протягом 24 годин, як передбачено ст.183-3 КАС України, з моменту виникнення податкового боргу, заявник звернувся до суду.
Згідно пп. 95.3. ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (пп. 95.4. ст.95 ПК України).
Згідно зі ст.11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Під час розгляду справи боржник доказів сплати заборгованості не надав, проти подання не заперечив, доводи заявника не спростував.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що подання ДПІ у Хортицькому районі м. Запоріжжя є доведеним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 14, 86, 158-163, 167, 183-3 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Подання Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області - задовольнити.
Стягнути кошти у сумі податкового боргу з рахунків платника податків у всіх банках обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю “Стройенергомонтаж-7” (ідентифікаційний код 33754600):
- з податку на додану вартість у сумі 123006,23 грн. (сто двадцять три тисячі шість гривень 23 копійки) на р/р 31117029700008, одержувач: УК у Хорт.р-ні м.Зап./Хортиц./14010100, код ЄДРПОУ 38025414, банк одержувача – ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО 813015;
- з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 163091,55 грн.(сто шістдесят три тисячі дев’яносто одна гривня 55 копійок) на р/р 31115009700008, одержувач: УК у Хорт.р-ні м. Зап./Хортиц./11021000, код ЄДРПОУ 38025414, банк одержувача – ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО 813015.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В. Шара