Харківський окружний адміністративний суд У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 листопада 2014 р. справа №820/18213/14
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Котеньов О.Г., розглянувши адміністративний позов Товариства з обмеженною відповідальності "Аттіка-2007" до Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Державної фіскальної служби, Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області про скасування наказу та рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Товариство з обмеженною відповідальності "Аттіка-2007" , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Державної фіскальної служби, Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області, в якому просить суд:
- скасувати наказ Головного управління Міндоходів у Харківській області №359 від 08.10.2014 року;
- скасувати рішення Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про застосування адміністративного арешту майна платника податків від 30.10.2014 року.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст. 106, 107 КАС України.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 107 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Позивачем у позовній заяві у процесуальному статусі відповідачів зазначено Західну об'єднану державну податкову інспекцію м. Харкова Головного управління Державної фіскальної служби та Головне управління Державної фіскальної служби у Харківській області.
Відповідно до п.1 та п.2 Постанови Кабінету міністрів України "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" від 6 серпня 2014 року № 311 кабінет Міністрів України постановляє утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1; реорганізувати територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.
Згідно з додатком 1 до вищевказаної Постанови (Перелік територіальних органів ДФС, які утворюються) утворено Головне управління ДФС у Харківській області та Західну об'єднану державну податкову інспекцію м. Харкова Головного управління ДФС.
Додатком 2 до зазначеної Постанови встановлено, що Головне управління ДФС у Харківській області реорганізовується з Головного управління Міндоходів у Харківській області, а Західна об'єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління ДФС - із Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів.
Суд зазначає, що юридичною особою, за визначенням, даним у статті 80 Цивільного кодексу України, є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю. Цивільна правоздатність (здатність мати цивільні права та обов'язки) юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Статтею 81 Цивільного кодексу України встановлено, що юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права. Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Порядок утворення та правовий статус юридичних осіб публічного права встановлюються Конституцією України та законом.
Відповідно до п.п. 4, 5 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 р. № 1074 орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу виконавчої влади або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох органів виконавчої влади. Орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Відповідно до п.6 Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 р. N 118 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 червня 2005 р. N 499) ідентифікаційний код зберігається за суб'єктом, якому він присвоєний, протягом усього періоду його існування і є єдиним. У разі перетворення юридичної особи за правонаступником зберігається її ідентифікаційний код.
З наявних в матеріалах справи Спеціальних витягів від 06.11.2014 року з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не вбачається відомостей щодо припинення Головного управління Міндоходів у Харківській області (код 38633515) та Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів (код 38773146).
З огляду на вищезазначене, суд приходить до висновку про те, що юридичні особи публічного права у спірних правовідносинах мають назву Головного управління Міндоходів у Харківській області та Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів, оскільки у суду відсутні відомості щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про утворення Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Державної фіскальної служби та Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області
Враховуючи викладене, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст.ст. 106, 107 КАС України, а саме зазначити відповідачів у урахуванням вищевикладених відомостей.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу по залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 105, 106, 108, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженною відповідальності "Аттіка-2007" до Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Державної фіскальної служби, Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області про скасування наказу та рішення - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з моменту отримання копії ухвали.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки адміністративної позовної заяви у п'ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання вимог ст. 106 КАС України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадження або без виклику особу яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Котеньов О.Г.