ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 жовтня 2014 р. Справа № 804/14349/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Рищенко А. Ю., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Павлограджитлосервіс» Павлоградської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом у загальному розмірі 1498832,39грн., -
ВСТАНОВИВ:
11.09.2014 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулась Західно-Донбаська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області з позовом до Комунального підприємства «Павлограджитлосервіс» Павлоградської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом у загальному розмірі 1498832,39грн.
Ухвалою суду від 15.09.2014 року було відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
Свої позовні вимоги податкова інспекція обґрунтовує тим, що станом на 18.08.2014 року за відповідачем рахується новостворений податковий борг на загальну суму - 1498832,39грн., а саме: з ПДВ - 1221928,89грн., з податку на прибуток - 276903,50грн. Вказана загальна сума податкового боргу з визначених видів податків утворилась у Комунального підприємства «Павлограджитлосервіс» Павлоградської міської ради (далі - КП «ПЖС»), у зв'язку із несплатою у визначені строки суми узгодженого грошового зобов'язання.
Просить суд:
- стягнути кошти з рахунків, обслуговуючих Комунальне підприємство «Павлограджитлосервіс» Павлоградської міської ради (код ЄДРПОУ - 37085472) банків, на користь Державного бюджету України у розмірі податкового боргу з податку на додану вартість - 1221928,89грн. (один мільйон двісті двадцять одна тисяча дев'ятсот двадцять вісім гривень вісімдесят дев'ять копійок);
- стягнути кошти з рахунків, обслуговуючих Комунальне підприємство «Павлограджитлосервіс» Павлоградської міської ради (код ЄДРПОУ - 37085472) банків, на користь Державного бюджету України у розмірі податкового боргу з податку на прибуток в розмірі - 276903,50грн. (двісті сімдесят шість тисяч дев'ятсот три гривні п'ятдесят копійок).
У судове засідання сторони не з'явились, належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справи.
Від представника позивача надійшла письмова заява про розгляд справи без його участі.
У відповідності до положень ч.6 ст.128 КАС України суд ухвалив рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Суд, вивчивши наявні у справі докази та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним задовольнити даний адміністративний позов повністю з наступних підстав.
Згідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У відповідності до положень ст.41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
У складі контролюючих органів діють підрозділи податкової міліції.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
За ст.61 Податкового кодексу України податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Податковий контроль здійснюється органами, зазначеними у статті 41 цього Кодексу, в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом.
Положеннями ст.76 Податкового кодексу України визначено порядок проведення камеральної перевірки, а саме: встановлено, що камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення.
Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.
Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
Відповідно до п.п.86.8 та 86.9 ст. 86 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення приймається керівником податкового органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень (за результатами фактичної перевірки - з дня реєстрації (надходження) акта такої перевірки до органу державної податкової служби за основним місцем обліку платника податків), а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.
У разі якщо грошове зобов'язання розраховується органом державної податкової служби за результатами перевірки, проведеної з обставин, визначених підпунктом 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, щодо кримінального провадження, у якому розслідується кримінальне правопорушення стосовно посадової особи (посадових осіб) платника податків (юридичної особи) або фізичної особи - підприємця, що перевіряється, предметом якого є податки та/або збори, податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки приймається таким податковим органом протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання цим податковим органом відповідного судового рішення (обвинувальний вирок, ухвала про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами), що набрало законної сили.
У відповідності до положень ст.129 Податкового кодексу України пеня нараховується:
129.1.1. після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом;
129.1.2. у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
129.1.3. у день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента.
129.2. У разі скасування нарахованого контролюючим органом грошового зобов'язання (його частини) у порядку адміністративного та/або судового оскарження пеня за період заниження такого грошового зобов'язання (його частини) скасовується.
129.3. Нарахування пені закінчується:
129.3.1. у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань;
129.3.2. у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків;
129.3.3. у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України);
129.3.4. при прийнятті рішення щодо скасування або списання суми податкового боргу (його частини).
У разі часткового погашення податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку.
Відповідно до пп.14.1.39 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію.
Аналіз матеріалів справи показує, що відповідачем було надано податковій інспекції податкову декларацію з податку на прибуток №9090699767 від 26.02.2014 року терміном сплати 11.03.2014 року, в якій відповідачем самостійно було визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток на суму - 274947,00грн. У зв'язку із несвоєчасною сплатою узгоджених грошових зобов'язань з податку на прибуток, відповідачу на підставі положень пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України була нарахована пеня на податкове повідомлення-рішення №0000202342 від 17.02.2012 року в розмірі - 1956,50грн. за період 22.01.2014 року по 28.08.2014 року. Тому, загальна сума податкового боргу з податку на прибуток підприємства становить - 276903,50грн.
Положеннями ст.ст.58, 59 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.
До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
За нормою п.42.2 ст.42 Податкового кодексу України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони були надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Також відповідно даних податкової декларації з податку на додану вартість №9013646093 від 17.03.2014 року за лютий 2014 року терміном сплати 30.03.2014 року, в якій відповідачем самостійно визначено податкове зобов'язання з ПДВ в розмірі - 135948,00грн.; податкової декларації з ПДВ №9020424721 від 15.04.2014 року за березень 2014 року терміном сплати 30.04.2014 року, в якій відповідачем самостійно визначено податкове зобов'язання з ПДВ в розмірі - 201754,00грн.; податкової декларації з ПДВ №9027710441 від 16.05.2014 року за квітень 2014 року терміном сплати 30.05.2014 року, в якій відповідачем самостійно сплачено податкове зобов'язання з ПДВ в розмірі - 188439,00грн.; уточнюючого розрахунку №9031515372 від 03.06.2014 року до декларації за листопад 2012 року, в якій відповідачем самостійно нарахована штрафна санкція, у зв'язку із виправленням помилки розмірі - 804,00грн.; уточнюючого розрахунку №9031520607 від 03.06.2014 року до декларації за березень 2013 року, в якій відповідачем самостійно нарахована штрафна санкція, у зв'язку із виправленням помилки в розмірі - 9,00грн.; уточнюючого розрахунку №9031528753 від 03.06.2014 року до декларації за квітень 2013 року, в якій відповідачем самостійно нарахована штрафна санкція, у зв'язку із виправленням помилки в розмірі - 41,00грн.; податкової декларації з ПДВ №9035003911 від 19.06.2014 року за травень 2014 року терміном сплати 30.06.2014 року, в якій відповідачем самостійно визначено податкове зобов'язання з ПДВ в розмірі - 185412,00грн.; податкової декларації з ПДВ №9041060468 від 17.07.2014 року за червень 2014 року терміном сплати 30.07.2014 року, в якій відповідачем самостійно було визначено податкове зобов'язання з ПДВ в розмірі - 191362,00грн.; податкового повідомлення-рішення №0001741501 від 30.05.2014 року на суму штрафних санкцій в розмірі - 121729,53грн., яке прийняте на підставі акту камеральної перевірки з питань несвоєчасної сплати ПДВ №40/04-10-15-01-21-37085492 від 07.05.2014 року, яке було отримано відповідачем 04.06.2014 року; податкового повідомлення-рішення №0001751501 від 30.05.2014 року на суму штрафних санкцій в розмірі - 179254,17грн., яке прийнято на підставі акту камеральної перевірки з питання несвоєчасності сплати ПДВ №40/04-10-15-01-21-37085492 від 07.05.2014 року, яке отримане відповідачем - 04.06.2014 року.
На підставі ст.129 Податкового кодексу України відповідачу була нарахована пеня в розмірі - 17176,19грн.
Тому, з урахуванням вищевикладеного, загальна сума податкового боргу відповідача з податку на прибуток становить - 276903,50грн.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що загальна сума податкового боргу становить - 1498832,39грн.
На виконання положень ст.59 Податкового кодексу України 22.11.2013 року податковою інспекцією було винесено податкову вимогу №289-15 про обов'язок платника податків сплатити податковий борг в розмірі - 98966,59грн., яка була отримана відповідачем - 25.11.2013 року.
Згідно п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до положень пп.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право в тому числі звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Отже, враховуючи, що податковий борг КП «ПЖС» у загальному розмірі - 1498832,39грн. залишається несплаченим, то даний адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Павлограджитлосервіс» Павлоградської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом у загальному розмірі 1498832,39грн. - задовольнити повністю.
Стягнути кошти з рахунків, обслуговуючих Комунальне підприємство «Павлограджитлосервіс» Павлоградської міської ради (код ЄДРПОУ - 37085472) банків, на користь Державного бюджету України у розмірі податкового боргу з податку на додану вартість - 1221928,89грн. (один мільйон двісті двадцять одна тисяча дев'ятсот двадцять вісім гривень вісімдесят дев'ять копійок).
Стягнути кошти з рахунків, обслуговуючих Комунальне підприємство «Павлограджитлосервіс» Павлоградської міської ради (код ЄДРПОУ - 37085472) банків, на користь Державного бюджету України у розмірі податкового боргу з податку на прибуток в розмірі - 276903,50грн. (двісті сімдесят шість тисяч дев'ятсот три гривні п'ятдесят копійок).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення виготовлення постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови.
Суддя А.Ю. Рищенко