Постанова № 41318865, 26.12.2012, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.12.2012
Номер справи
2-а/1970/4032/12
Номер документу
41318865
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/4032/12

Ст. 5.1.2

"26" грудня 2012 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Осташа А.В. при секретарі Твердохліб Н.В.

за участю:

представників позивача - Стефаніва І.І., Гача В.Б.;

представника відповідача -Марущака М.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Тернополі адміністративну справу за

позовом Державної фінансової інспекції в Тернопільській області

до військової частини А 3200

про зобов'язання виконати в повному обсязі п.2, 3, 6, 7, 8 вимог Теребовлянської міжрайонної державної фінансової інспекції, викладених у листі від 25 квітня 2012 року №19-21-13-14/441, -

ВСТАНОВИВ:

Державна фінансова інспекція в Тернопільській області (надалі по тексту -позивач, або ДФІ в Тернопільській області) звернулася до суду з адміністративним позовом до військової частини А 3200 (надалі по тексту -відповідач або військова частина) про зобов'язання виконати в повному обсязі п.2, 3, 6, 7, 8 вимог Теребовлянської міжрайонної державної фінансової інспекції, викладених у листі від 25 квітня 2012 року №19-21-13-14/441.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі з мотивів, що викладені в адміністративному позові. Вони зокрема пояснили, що ревізією фінансово-господарської діяльності військової частини А 3200 за період з 01.01.2010 року по 31.01.2012 року встановлено порушення відповідачем п.15.14 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 11.06.2008 №260, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.07.2008 за №638/15329, ст..ст. 2, 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», п.п. 2, 3, 4, 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 №1078. Внаслідок вказаних порушень законодавства завдано збитків військовій частині.

Також зазначили, що відповідачу було пред»явлено вимоги про усунення порушень фінансової дисципліни від 25.04.2012 №19-21-13-14/441, які він виконав частково.

Представники позивача просять зобов'язати відповідача виконати в повному обсязі п.2, 3, 6, 7, 8 вимог Теребовлянської міжрайонної державної фінансової інспекції, викладених у листі від 25 квітня 2012 року №19-21-13-14/441 (надалі по тексту -вимоги).

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, мотиви виклав в поданому суду письмовому запереченні на адміністративний позов.

Згідно заперечення відповідача позовні вимоги не підлягають до задоволення, оскільки безпосереднє керівництво Збройними Силами України здійснює Міністерство оборони України, яке і визначає порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям, крім того, надбавка військовослужбовцям за виконання особливо важливих завдань виплачується відповідно до п.15.1 «Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», затвердженої наказом Міністерства оборони України від 11.06.2008 №260, також у п.15.7 та п.15.8 чітко визначаються умови та причини зменшення та позбавлення вказаної надбавки, проте фінансовою інспекцією приймається до уваги лише п.15.14.

Крім того, представник відповідача зазначає, що у перерахунках сум нарахованої та виплаченої індексації заробітної плати працівникам складених фінансовим інспектором невірно вказано розміри посадових окладів працівників фактично встановлених у січні 2010 року.

Також зазначає, що акт ревізії складений 10.04.2012 року, а командиру його вручено для ознайомлення 17.04.2012 року. Крім того, перерахунки сум нарахованої та виплаченої індексації заробітної плати працівникам, складених фінансовим інспектором, головним бухгалтером чи іншими посадовими особами військової частини не підписувались у зв»язку із непогодженням з ними.

З врахуванням викладеного, представник відповідача просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Крім пояснень представників сторін судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представників позивача та представника відповідача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, з наступних міркувань.

Судом встановлено, що відповідно до п. 2.19 плану роботи Держфінінспекції України на I квартал 2012 року, доручення Кабінету Міністрів України від 06.10.2011 року №62786/13/1-10 Теребовлянською міжрайонною Держфінінспекцією проведено ревізію фінансово-господарської діяльності військової частини А 3200 за період з 01.01.2010 року по 31.01.2012 року.

За наслідками проведення ревізії складено акт від 10.04.2012 р. № 21-22/24.

Як вбачається з матеріалів справи, ревізією встановлено, що в порушення п.15.14 „Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам", затвердженої наказом Міноборони України від 11.06.2008 № 260 (із змінами) трьом військовослужбовцям безпідставно проведено нарахування та виплату надбавок за виконання особливо важливих завдань, що призвело до переплат грошового забезпечення за квітень-листопад 2010 року на загальну суму 6676,58 грн., та, як наслідок - до зайвого проведення нарахувань на грошове забезпечення і перерахування до державних цільових фондів коштів на суму 2316,77 грн., чим завдано збитків військовій частині А3200 на суму 8993,35 грн..

Крім того, судом встановлено, що ревізією правильності проведення індексації заробітної плати працівникам встановлено, що в порушення п.2, п.3, п.4 та п.5 „Порядку проведення індексації грошових доходів населення", затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 №1078 (із змінами) окремим працівникам військової частини протягом 2010-2011 років та січня 2012 року не вірно проводилася індексація заробітної плати через неправильне визначення базових місяців, а також здійснювалася індексація виплат, що розраховуються виходячи із середньої заробітної плати (відпускних), внаслідок чого зайво нараховано та виплачено індексацію заробітної плати у загальній сумі 24585,80 грн., в т.ч. за 2010 рік -10621,75 грн., за 2011 рік - 12853,48 грн., за січень 2012 року - 1110,57 грн., та, як наслідок зайво нараховано та перераховано внесків до державних цільових фондів (єдиного внеску) на загальну суму 8935,27 гри., відповідно, за 2010 рік - 3866,32 грн., за 2011 рік - 4665,81 грн., за січень 2012 року - 403,14 грн..

Ревізією правильності нарахування та оплати щорічних відпусток працівникам військової частини А 3200 встановлено, що в порушення п.10 постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100 «Про обчислення середньої заробітної плати»не проводилося коригування заробітної плати за проміжок часу до підвищення на коефіцієнт її підвищення, внаслідок чого за 2010-2011 роки працівникам військової частини А 3200 не донараховано оплати щорічних відпусток на загальну суму 28457,17 гри., в т.ч. за 2010 рік - 20626,45 грн., за 2011 рік - 7830,72 грн. та за 2011 рік зайво нараховано оплати щорічних відпусток на загальну суму 116,62 грн., і, як наслідок, зайво нараховано та перераховано єдиного внеску на суму 42,33 грн..

Як вбачається з матеріалів справи, ревізією правильності призначення та виплати допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю встановлено, що в порушення вимог п.9 постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 №1266 "Про обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням" (із змінами та доповненнями) 9 працівниками протягом жовтня - грудня 2011 року та січня 2012 року недоотримано допомоги у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності,

відповідно, 528,74 грн. та 45,90 грн., разом в сумі 574,64 гри..

Ревізією здійснення відрахувань до державних цільових фондів сум внесків встановлено зайве нарахування та сплату внесків внаслідок допущених порушень при нарахуванні і виплаті заробітної плати працівникам та грошового забезпечення військовослужбовцям, а також проведення нарахування збору на суми компенсацій за невикористані дні відпусток, у загальній сумі 14421,63 грн.

Зазначений вище акт від 10.04.2012 р. № 21-22/24 підписаний командиром військової частини без заперечень.

На підставі статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»від 26.01.1993, позивачем направлено відповідачу обов»язкові вимоги від 25.04.2012р. №19-21-13-14/441, відповідно до яких, зобов»язано:

-п.1 опрацювати матеріали ревізії та вжити заходи щодо усунення виявлених порушень; розглянути питання щодо притягнення до відповідальності винних осіб;

-п.2 провести відповідну роботу щодо повернення зайво нарахованих та виплачених надбавок за виконання особливо важливих завдань військовослужбовцям. В іншому випадку стягнути з особи, винної у зайвих грошових виплатах, кошти у сумі 6 676,58 грн. у порядку та розмірах встановлених ст.ст. 133-136 КЗпП;

-п.3 провести відповідну роботу щодо повернення зайво нарахованої та виплаченої індексації заробітної плати працівникам ЗСУ. В іншому випадку стягнути з особи, винної у зайвих грошових виплатах кошти у сумі 24585,80 гри. у порядку та розмірах встановлених ст.ст. 133-136 КЗпП;

-п.4 провести донарахування та оплатити працівникам ЗСУ за час їх перебування у щорічних та додаткових оплачуваних відпустках - 28457,17 гривень;

- стягнути 116,62 грн. зайво нарахованої оплати щорічних відпусток з осіб, які їх отримали безпідставно, в порядку та розмірах встановлених ст.ст. 127, 136 КЗпП України. У разі пропуску встановленого строку - відшкодувати порушення за рахунок керівника, що допустив зайві грошові виплати (ст. 133 КЗпП);

-п.5 провести донарахування та виплату допомог у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності в сумі 574,64 гривень;

-п.6 провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до Фонду та повернути зайво сплачені кошти в сумі 14018,49 гри. (зарахувати в рахунок майбутніх платежів);

-п.7 переплати заробітної плати за минулі роки на загальну суму 30268,43

грн. перерахувати на рахунок державного бюджету. Номер рахунку для зарахування коштів - 31115090700003; назва одержувача - державний бюджет Тернопільської області, ідентифікаційний код 37737751, УДК СУ в Бережанському районі, банк ГУДКУ СУ в Тернопільській області, МФО 838012; код класифікації доходів бюджету - 21080500, призначення платежу - „Інші надходження";

-п.8 зменшити касові та фактичні видатки за КПКВ 2101020 „Утримання особового складу Збройних Сил України" (загальний фонд) по КЕКВ 1110 "Оплата праці працівників бюджетних установ" (КЕКВ 1111 „Заробітна плата") в сумі 1110,57 грн. та по КЕКВ 1120 „Нарахування на заробітну плату в сумі 403,14- грн. - на суми зайво нарахованої і виплаченої індексації заробітної плати працівникам установи та зайво нарахованого і перерахованого єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду в поточному році.

Термін виконання вимог встановлено до 25.05.2012р.

Судом встановлено, що на час подання позову вказані вимоги виконано частково. Зокрема, листом від 04.10.2012р. №726 відповідачем повідомлено про часткове виконання п.3, а відповідно і п.7 вимог від 25.04.2012р. №19-21-13-14/441, в сумі 6039,83, що підтверджується платіжними дорученнями: №436 від 28.09.2012 (1264,49 грн.), №356від 31.08.2012 (1266,03 грн.), №328 від 22.08.2012 (1264,49 грн.), №370 від 07.09.2012 (1126,94 грн.), №403 від 19.09.2012 (1117,88 грн.).

Крім цього, виконання п.4 згаданих вимог в сумі 116,62 (платіжне доручення №259 від 11.07.2012), відповідачем на цю ж суму виконано і п.7 вимог, а сплативши 42,33 грн. в держбюджет (платіжне доручення №260 від 11.07.2012), ним частково виконано п.6 вимог.

Проте, як вбачається з матеріалів справи, у встановлений термін та на час подання даного позову відповідачем не забезпечено виконання в повному обсязі пред'явлених вимог.

Суд не враховує заперечення відповідача, оскільки вони є необґрунтованими.

З врахуванням викладеного, суд приходить до переконання, що відповідачем не виконано в повному обсязі п.2, 3, 6, 7, 8 вимог Теребовлянської міжрайонної державної фінансової інспекції від 25.04.2012 року №19-21-13-14/441, оскільки ним не вжито необхідних заходів щодо усунення виявлених порушень.

Відповідно до п.10 ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»органи ДКРС уповноважені звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 20.07.2011 № 765 «Про утворення територіальних органів Державної фінансової інспекції», контрольно-ревізійні управління в областях шляхом реорганізації перетворено в державні фінансові інспекції в областях.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З врахуванням вищенаведеного, суд приходить до переконання, що відповідачем не виконано в повному обсязі п.2 та п.6 вимог Тернопільської об»єднаної державної фінансової інспекції від 21.05.2012 року №19-17-13-14/1208.

За таких обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», ст. ст. 69, 70, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Зобов'язати військову частину А 3200 виконати в повному обсязі пункти 2, 3, 6, 7, 8 вимог Теребовлянської міжрайонної державної фінансової інспекції, викладених у листі від 25 квітня 2012 року №19-21-13-14/441, а саме:

- провести відповідну роботу щодо повернення зайво нарахованих та виплачених надбавок за виконання особливо важливих завдань військовослужбовцям в сумі 6 676, 58 грн. (пункт 2);

- провести відповідну роботу щодо повернення залишку зайво нарахованої та виплаченої індексації заробітної плати працівникам Збройних Сил України в сумі 18545, 97 грн. (пункт 3);

- провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до державних цільових фондів та повернути залишок зайво сплачених коштів в сумі 13 976,16 грн. (зарахувати в рахунок майбутніх платежів) (пункт 6);

- переплати заробітної плати за минулі роки на загальну суму 24 111, 98 грн., що залишились невідшкодованими, перерахувати на рахунок державного бюджету: номер рахунку 31115090700003, назва одержувача - державний бюджет Тернопільської області, ідентифікаційний код 37737751, УДКСУ в Бережанському районі, банк ГУДКУСУ в Тернопільській області, МФО 838012; код класифікації доходів бюджету - 21080500, призначення платежу -«Інші надходження»(пункт 7);

- зменшити касові та фактичні видатки за КПКВ 2101020 «Утримання особового складу Збройних Сил України»(загальний фонд) по КЕКВ 1110 «Оплата праці працівників бюджетних установ»(КЕКВ 1111 „Заробітна плата") в сумі 1110,57 грн. та по КЕКВ 1120 „Нарахування на заробітну плату в сумі 403,14- грн. - на суми зайво нарахованої і виплаченої індексації заробітної плати працівникам установи та зайво нарахованого і перерахованого єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду в поточному році (пункт 8).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу (оголошення вступної та резолютивної частини постанови), а також: прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 02 січня 2013 року.

Головуючий суддя Осташ А. В.

копія вірна

Суддя Осташ А. В.