ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2014 року Житомир справа № 806/4577/14
категорія 8.2.3
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Панкеєва В.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області до малого підприємства "Білком" про стягнення 3552,56 грн,-
встановив:
Малинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області звернулась до суду з позовом, в якому просить стягнути із малого підприємства "Білком" заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 3552,56 грн. В обґрунтування позову зазначає, що відповідач як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та у повному обсязі єдиний внесок до контролюючого органу. У зв'язку з невиконанням даних зобов'язань у відповідача виникла заборгованість перед державним бюджетом за період з 01.10.2013 по 01.08.2014 у вказаному розмірі.
Представник позивача надіслав до суду клопотання з проханням розглядати справу без участі представника, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача до суду не прибув, хоча про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином та вчасно. Причини неявки суду не повідомив.
Суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні, відповідно до частини 6 статті 128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до приписів статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон), відповідач є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та страхувальником.
Платник єдиного внеску, згідно з ч.2 ст.6 Закону зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Абзацом 1 частини 8 статті 9 Закону передбачено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Періодом, за який відповідач подає звітність до органу доходів і зборів (звітним періодом), є календарний місяць (абз.3 ч.8 ст.9 Закону).
У частині 12 вказаної статті Закону визначено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Так, відповідачем було подано до Радомишльського відділення Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області звіти за період з 01.10.2013 по 01.08.2014, в яких ним самостійно визначено до сплати суму єдиного внеску (а.с.15-54).
Однак, кошти відповідачем в добровільному порядку у повному обсязі сплачені не були.
Згідно із пунктом 6 частини 1 статті 1 Закону, своєчасно не сплачена сума єдиного внеску вважається недоїмкою.
Відповідно ч.2 ст.25 Закону, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Відповідно до абзацу першого частини 4 статті 25 Закону, орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Радомишльським відділенням Малинської об'єднаної державної податкової інспекції були сформовані і надіслені відповідачу податкові вимоги № Ю-10 від 07.02.2014 із зазначенням податкового боргу в сумі 322,96 грн та № Ю-36 від 08.08.2014 із зазначенням податкового боргу в сумі 3229,60, які були отримані відповідачем, про що свідчить підпис уповноваженої особи (а.с.13-14).
Правом на узгодження вимог з органом доходів і зборів відповідач не скористався, у встановлений строк вимоги не оскаржив.
Доказів сплати заборгованості в сумі 3552,56 грн відповідачем у добровільному порядку чи письмових заперечень проти позовної заяви суду надано не було.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити.
Судові витрати, відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, не стягуються.
Керуючись ст.ст.71, 86, 94, 128, 158-163, 186, 254 КАС України, суд - ,
постановив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з малого підприємства "Білком" (код ЄДРПОУ 25309388) на користь Державного бюджету України в особі Малинської об'єднаної державної податкової інспекції (код ЄДРПОУ 38395136) заборгованість в сумі 3552,56 грн.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.А. Панкеєва