ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
10 листопада 2014 року м. Київ№ 826/16786/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Данилишин В.М., розглянувши позов ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби України про визнання незаконними та необґрунтованими дій, незаконним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва 30 жовтня 2014 року надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Державної виконавчої служби України (далі - відповідач) про:
- визнання незаконними та необґрунтованими дій відповідача, що проявилися у винесенні постанови від 14 жовтня 2014 року ВП № 45042278 про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмову в прийнятті до провадження виконавчого документа) за підписом державного виконавця відділу примусового виконання рішень відповідача Юхименко О.С. (далі - оскаржувана постанова);
- визнання незаконною та скасування оскаржуваної постанови.
У позові (у його прохальній частині) позивачем також заявлено клопотання про:
- визнання поважною причини звернення до суду 28 жовтня 2014 року, отримання 18 жовтня 2014 року оскаржуваної постанови;
- витребування у відповідача завіреної копії матеріалів виконавчого провадження ВП № 45042278;
- витребування у відповідача завіреної належним чином посадової інструкції державного виконавця відділу примусового виконання рішень відповідача Юхименко О.С., яка діяла на 14 жовтня 2014 року, та Положення про відділ примусового виконання рішень відповідача.
У ході ознайомлення із позовом та доданими до нього документами судом виявлено, що його подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у зв'язку з чим 03 листопада 2014 року судом прийнято ухвалу про залишення позову без руху із зазначенням недоліків, способу та строку їх усунення.
До суду 05 листопада 2014 року через канцелярію від представника позивача надійшла письмова заява разом із доказом усунення недоліків позову.
У ході подальшого ознайомлення із позовом та доданими до нього документами судом виявлено, що він відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 106, 181 КАС України. Позов належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Підстави для повернення позову чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Підготовку справи до судового розгляду проведено. Необхідності проведення попереднього судового засідання немає.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 24, 69, 71, 79, 106-108, 122, 160, 165, 181, 254 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби України про визнання незаконними та необґрунтованими дій, незаконним та скасування рішення.
2. Заявлене клопотання: у частині витребування у відповідача документів задовольнити; у частині строку звернення до суду з позовом розглянути та вирішити протягом судового розгляду справи.
3. Призначити справу до розгляду у судовому засіданні колегією суддів, яке відбудеться 19 листопада 2014 року о 14 год. 15 хв. в Окружному адміністративному суді міста Києва за адресою: місто Київ, вулиця Командарма Каменєва, 8, корпус 1, зал № 37.
4. У судове засідання викликати позивача (її уповноваженого представника) та уповноваженого представника відповідача.
5. Запропонувати позивачу надати у судове засідання через уповноваженого представника: 1) власне письмове підтвердження того, що у провадженні інших судів України або органів, які у межах своєї компетенції вирішують спори, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет, з тих же підстав та не має рішень інших судів та органів з такого спору; 2) засвідчені копії додаткових наявних письмових доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовується позов, у тому числі тих, на підставі яких суд міг би знайти підстави для визнання причини пропуску строку звернення до суду поважною (крім тих, які долучено до позову як додатки); 3) письмові пояснення із зазначенням причин неможливості надання таких доказів для сприяння у витребуванні їх судом.
6. Витребувати у відповідача та зобов'язати його надати у судове засідання через уповноваженого представника: 1) письмові заперечення проти позову (два примірники) разом із засвідченими копіями наявних письмових доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються такі заперечення (у разі заперечення проти позову); 2) засвідчені копії: матеріалів виконавчого провадження ВП № 45042278; посадової інструкції державного виконавця відділу примусового виконання рішень відповідача Юхименко О.С., яка діяла на 14 жовтня 2014 року, та Положення про відділ примусового виконання рішень відповідача; 3) письмові пояснення із зазначенням причин неможливості надання таких доказів для сприяння у витребуванні їх судом.
7. Роз'яснити, що згідно з ч. 6 ст. 71, ч. 4 ст. 128 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, а також у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися та справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
8. Копії ухвали разом з витягом про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі, встановлені ст.ст. 49, 51, 53 КАС України, направити сторонам (вручити їх уповноваженим представникам) у порядку та спосіб, встановлені ст.ст. 33, 35, 38 КАС України, роз'яснивши, що вони мають право заявити клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
9. Згідно з ч. 4 ст. 181 КАС України, зобов'язати відповідача протягом 11 листопада 2014 року отримати в суді через уповноваженого представника копії позову та доданих до нього документів.
10. Покласти персональну відповідальність за виконання п.п. 6, 9 резолютивної частини ухвали на керівника відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, повідомивши, що за невиконання судового рішення передбачена відповідальність за ст. 382 Кримінального кодексу України, а за прояв неповаги до суду - відповідальність за ст. 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту ухвалення.
Відповідно до ч. 1 ст. 255 КАС України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб та підлягає виконанню на всій території України.
Суддя В.М. Данилишин
Витяг про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
Відповідно до ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України, особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
Згідно зі ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, можуть вступити у справу у будь-який час до закінчення судового розгляду, пред'явивши адміністративний позов до сторін. Задоволення адміністративного позову таких осіб має повністю або частково виключати задоволення вимог позивача до відповідача. У разі вступу третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, розгляд адміністративної справи починається спочатку.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Питання про вступ до участі у справі третіх осіб вирішується ухвалою. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.