КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 825/2950/14
Суддя доповідач Кузьменко В. В.
У Х В А Л А
06 листопада 2014 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Кузьменко В. В., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної виконавчої служби України на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 13.10.2014 року по справі за адміністративним позовом Чернігівської обласної державної адміністрації до Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України про визнання незаконною та скасування постанови, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України про визнання незаконною та скасування постанови.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 13.10.2014 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просять скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.
Ч. 2 ст. 189 КАС України передбачено, що отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач перевіряє її відповідність вимогам ст. 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України з наступних підстав.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 186 КАС України закріплено, що апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Положеннями ч. 6 ст. 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до положень ст. ст. 3 та 4 вказаного Закону судовий збір справляється з апеляційних скарг на рішення суду в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Об’єктом оскарження у даній справі є визнання незаконною та скасування постанови від 22.08.2014 року №43999087, якою визначено стягнення з боржника виконавчого збору у розмірі 1360, 00 грн., та постанови від 22.08.2014 року №43999087, якою стягнуто з боржника витрати на проведення виконавчих дій 59,60 грн.
Тобто, позивач звернувся з майновими вимогами.
А тому, судовий збір сплачується за ставкою, встановленою для адміністративного позову майнового характеру.
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру визначена на рівні 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Положеннями ч. 1 названої правової норми закріплено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01.01.2014 року положеннями Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1218,00 грн.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 13.10.2014 року становить 913 грн. 50 коп.
Проте, апелянтом не надано доказів сплати судового збору в указаному розмірі.
Натомість, ним заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору у зв’язку із тим, що Державна виконавча служба України, як бюджетна установа, що фінансується виключно з Державного бюджету України, позбавлена можливості проводити оплату судового збору у зв’язку із обмеженим фінансуванням.
Ч. 1 ст. 88 КАС України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Аналогічна норма міститься у ст. 8 Закону України «Про судовий збір».
Указаними нормами надано право адміністративному суду зменшити розмір судового збору, звільнити сторону від його сплати, чи відстрочити або розстрочити сплату такого збору у випадку скрутного матеріального становища учасника спору. Відтак, доводи учасника спору на підтвердження скрутного майнового стану підлягають оцінці.
Оскільки апелянтом не надано жодних доказів неналежного фінансування та у суду немає достовірних фактів щодо неможливості сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 13.10.2014 року, відтак, клопотання про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Зважаючи на викладене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням апелянту строку на подання документа, що підтверджує сплату судового збору, або підтвердження скрутного матеріального становища, а також можливості вказати інші обґрунтовані підстави для поновлення строку на оскарження рішення місцевого суду.
Платіжні реквізити для сплати судового збору: р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, символ звітності 206.
Згідно з приписами ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 186, 187, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державної виконавчої служби України на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 13.10.2014 року по справі за адміністративним позовом Чернігівської обласної державної адміністрації до Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України про визнання незаконною та скасування постанови – залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків до 21.11.2014 року.
Повідомити апелянта, що у разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня отримання її копії шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя В. В. Кузьменко