ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ
10 листопада 2014 року Справа № 808/7718/14 м. ЗапоріжжяСуддя Запорізького окружного адміністративного суду Нечипуренко О.М., перевіривши матеріали адміністративної справи
за позовом: ОСОБА_1
до відповідача: Міністра Кабінету Міністрів України Семерак Остапа Михайловича
третя особа: Секретаріат Кабінету Міністрів України
про: визнання протиправними дій та зобов'язання утриматись від вчинення певних дій, -
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Міністра Кабінету Міністрів України Семерак Остапа Михайловича (далі - відповідач), за участі у якості третьої особи Секретаріату Кабінету Міністрів України, в якому позивач просить суд:
-визнати протиправними дії відповідача щодо видання наказу №160 від 16.10.2014, в частині розповсюдження дії норм Закону України "Про очищення влади" на керівників структурних підрозділів Секретаріату Кабінету Міністрів України, зокрема на посаду начальника Управління моніторингу корупціогенних чинників, та
-зобов'язати відповідача утриматись від вчинення дій, спрямованих на застосування до начальника Управління моніторингу корупціогенних чинників Секретаріату Кабінету Міністрів України ОСОБА_1 положень Закону України "Про очищення влади", а саме: ст. ст. 4, 5, п.2 Прикінцевих та Перехідних положень.
За правилами ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Спір виник із публічно-правових відносин, в яких відповідач є суб'єктом владних повноважень.
Відповідно до ст. 17 КАС України, зазначений спір належить до юрисдикції адміністративних судів і має розглядатись у порядку адміністративного судочинства. Згідно ч. 2 ст. 18 КАС України даний спір підсудний окружним адміністративним судам.
Судом встановлено, що позивачем був дотриманий строк звернення до суду, передбачений чинним законодавством та визначений ст. 99 КАС України.
Отже, подана позовна заява відповідає вимогам закону, підсудна даному адміністративному суду, підстави для її повернення, залишення без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
В ході підготовчого провадження по справі були проведені наступні дії, а саме: з'ясовано коло осіб, які підлягають виклику в судове засідання, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору, перелік документів, які необхідно подати сторонам тощо.
З'ясувавши питання про прийняття адміністративної справи до провадження, суд вважає надані позивачем документи достатніми для призначення справи до розгляду у попередньому засіданні
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 99, 106, 107, 110, 160, 165 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі № 808/7718/14, за позовною заявою ОСОБА_1 до Міністра Кабінету Міністрів України Семерак Остапа Михайловича про визнання протиправними дій та зобов'язання утриматись від вчинення дій.
2. Призначити справу до розгляду у попередньому засіданні 18 листопада 2014 року о/об 16:00 год., яке буде проводитися одноособово суддею Нечипуренком Олександром Михайловичем, за адресою: м. Запоріжжя, вул. Кремлівська,65-в, зала судового засідання № 2.
3. Сторонам надати: документи, які посвідчують особу; довіреності на представників; документи про правовий статус сторін; інші документи та матеріали, які можуть бути використані як доказ при розгляді справи по суті.
Позивачу надати: нормативні та документальні підстави звернення до суду із даним позовом; наказ № 160 від 16.10.2014; докази Вашого перебування на посаді начальника Управління моніторингу корупціогенних чинників Секретаріату Кабінету Міністрів України (наказ про призначення, розпорядження, тощо); Інструкція (тощо) про посадові обов'язки начальника Управління моніторингу корупціогенних чинників Секретаріату Кабінету Міністрів України; листування між сторонами у справі по суті спору (з доказами направлення або вручення кореспонденції), належно засвідчені копії документів, що будуть подані надати у справу, оригінали - суду для огляду.
Відповідачу, у разі невизнання адміністративного позову, подати письмові заперечення проти позову та докази на їх обґрунтування, або заяву про визнання позову, документи та матеріали, які стали підставою для видання наказу № 160 від 16.10.2014; наказ № 160 від 16.10.2014; Положення про Секретаріат Кабінету Міністрів України; докази перебування позивача на посаді начальника Управління моніторингу корупціогенних чинників Секретаріату Кабінету Міністрів України (наказ про призначення . розпорядження, тощо); Інструкція (тощо) про посадові обов'язки начальника Управління моніторингу корупціогенних чинників Секретаріату Кабінету Міністрів України ОСОБА_1; листування між сторонами у справі по суті спору (з доказами направлення або вручення кореспонденції), належно засвідчені копії документів, що будуть подані надати у справу, оригінали - суду для огляду.
Третій особі: пояснення по суті спору; документи та матеріали, які стали підставою для видання наказу № 160 від 16.10.2014; наказ № 160 від 16.10.2014; Положення про Секретаріат Кабінету Міністрів України; докази перебування позивача на посаді начальника Управління моніторингу корупціогенних чинників Секретаріату Кабінету Міністрів України (наказ про призначення . розпорядження, тощо); Інструкція (тощо) про посадові обов'язки начальника Управління моніторингу корупціогенних чинників Секретаріату Кабінету Міністрів України ОСОБА_1; листування між сторонами у справі по суті спору (з доказами направлення або вручення кореспонденції), належно засвідчені копії документів, що будуть подані надати у справу, оригінали - суду для огляду.
Роз'яснити відповідачу що відповідно до п. 5, ч. 5 ст. 107 КАС України у разі неподання відповідачем у визначений судом строк у разі заперечення проти позову всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності суд виносить рішення на підставі наявних доказів.
4. Копію ухвали про відкриття провадження і призначення справи до судового розгляду надіслати особам, які беруть участь у справі разом з інформацією про їх процесуальні права та обов'язки.
5. У засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.
Суддя О.М. Нечипуренко
Витяг про процесуальні права та обов'язки сторін.
Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі (стаття 49 КАС України) 1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. 2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. 3. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. 4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Права та обов'язки сторін (стаття 51 КАС України).1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви. 2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову. 3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі. 4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.