Постанова № 41281190, 25.09.2014, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.09.2014
Номер справи
820/14713/14
Номер документу
41281190
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

"25" вересня 2014 р. Справа № 820/14713/14

Харківський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Мельникова Р.В.,

за участю секретаря судового засідання Вітер А.А.,

за участю: позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Луценка Павла Геннадійовича про визнання рішень недійсними, зобов'язання вчинити дії, зобов'язання компенсувати матеріальні збитки та моральну шкоду, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі позивач або ОСОБА_1.) звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Луценка Павла Геннадійовича (далі відповідач або Державний реєстратор), у якому просить суд:

- визнати недійсними рішення відповідача про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №14703195 від 25.07.2014 та про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень №14830005 від 30.07.2014;

- зобов'язати державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Луценка Павла Геннадійовича провести державну реєстрацію прав та їх обтяжень з видачею свідоцтва на право власності в установленому чинним законодавством України порядку;

- зобов'язати відповідача компенсувати матеріальні збитки у розмірі 239грн (120,00грн за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно плюс 119грн державне мито за проведення державної реєстрації прав);

- зобов'язати відповідача компенсувати моральну шкоду у розмірі 5000грн.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 повідомила, що 09.07.2014 вона подала заяву про проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на квартиру у новобудові за адресою: АДРЕСА_1, до реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції, до заяви додала увесь необхідний пакет документів, передбачений Постановою Кабінету Міністрів України №868 від 17.10.2013.

Позивач повідомила, що 29.07.2014 вона отримала рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №14703195 від 25.07.2014. Причиною зупинення реєстрації було вказано відсутність у повному обсязі документів, необхідних для проведення державної реєстрації, а саме: для однозначного визначення фактичної загальної площі квартири.

Проте, позивач стверджує, що жодних протиріч у поданих нею документах немає.

Посилаючись на п.1.2 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №127 від 24.05.2001 зі змінами, позивач стверджує, що фактична загальна та житлова площа квартири визначена у технічному паспорті, який є документом, що надає можливість однозначно її встановити.

Крім того, позивач посилається на те, що п.49 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №868 від 17.10.2013, не передбачає ніяких додаткових документів для визначення фактичної площі, крім технічного паспорту.

У судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги у повному обсязі та просила їх задовольнити.

У судовому засіданні та поданих до суду письмових запереченнях (а.с.33-36) представник відповідача проти позову заперечував, мотивуючи тим, що при прийнятті оскаржуваних рішень державний реєстратор прав на нерухоме майно реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Луценко Павло Геннадійович діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України.

Суд, заслухавши позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази у їх сукупності, встановив наступне.

Судом досліджено матеріали облікової справи №7318953 (а.с.37-71), з яких відомо, що ОСОБА_1 звернулась до відділу державної реєстрації прав на нерухоме майно реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень щодо квартири за адресою: АДРЕСА_1. Подану заяву зареєстровано 09.07.2014 за №7318953.

Державним реєстратором прав на нерухоме майно реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Луценком Павлом Геннадійовичем прийнято рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №14703195 від 25.07.2014 (а.с.66-67), у якому зазначено, що під час розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, прийнятої 09.07.2014 14:23:32 за реєстраційним номером 7318953, яку подала ОСОБА_1, для проведення державної реєстрації права власності, форма власності: приватна на квартиру, що розташована за адресою АДРЕСА_1, Державний реєстратор встановив відсутність у повному обсязі документів, необхідних для проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень, визначених Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 №868.

Відповідно до договору відчуження майнових прав на об'єкт незавершеного будівництва житлового призначення від 17.06.2013р., загальна площа квартири 47,53кв.м.

Відповідно до технічного паспорта від 27.05.2014р., загальна площа 48.4кв.м.

Відповідно до акту прийому-передачі від 20.05.2014р., загальна площа 48,0кв.м.

Для подальшого розгляду заяви необхідно надати документ який надасть можливість однозначно визначити фактичну загальну та житлову площу квартири АДРЕСА_1.

У зв'язку із зазначеним Державний реєстратор вирішив зупинити розгляд заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, прийнятої 09.07.2014 14:23:32 за реєстраційним номером 7318953, у зв'язку з тим, що не подані усі необхідні документи.

Державним реєстратором прав на нерухоме майно реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Луценком Павлом Геннадійовичем прийнято рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень №14830005 від 30.07.2014 (а.с.68-69) на підставі того, що заявником у п'ятиденний строк не усунено обставини, що були підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви. А відсутність документів яка дає можливість однозначно встановити загальну та житлову площу квартири АДРЕСА_1, перешкоджає проведенню державної реєстрації на підставі заяви №7318953.

При вирішенні цієї справи судом взято до уваги наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам…, зокрема, право власності на нерухоме майно.

Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в такому порядку:

1) прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви;

2) встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень;

3) прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації;

4) внесення записів до Державного реєстру прав;

5) видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону;

6) надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.

Частиною 2 ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що перелік документів для здійснення державної реєстрації прав визначається Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Державній реєстрації підлягають виключно заявлені права та їх обтяження за умови їх відповідності законодавству і поданим документам. (Частина 4 ст.15 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».)

Державна реєстрація прав проводиться на підставі заяви власника, іншого правонабувача, сторони правочину, за яким виникло право, уповноваженої ними особи або державного кадастрового реєстратора у випадках, передбачених цим Законом. (Частина 7 ст.16 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».)

Згідно з ч. 2 ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державний реєстратор:

1) встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема:

відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення (у випадках, встановлених законом);

відповідність повноважень особи, яка подає документи на державну реєстрацію прав та їх обтяжень;

відповідність відомостей про нерухоме майно, наявних у Державному реєстрі прав та поданих документах;

наявність обтяжень прав на нерухоме майно, зареєстрованих відповідно до вимог цього Закону;

наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав;

2) приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про відмову в державній реєстрації, про її зупинення, внесення змін до Державного реєстру прав;

8) у разі потреби вимагає подання передбачених законодавством додаткових документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень.

Державний реєстратор самостійно приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень або відмову в такій реєстрації. (Частина 4 ст.9 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».)

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у разі якщо документи для державної реєстрації прав та їх обтяжень подано не в повному обсязі, передбаченому нормативно-правовими актами, державний реєстратор у строк, встановлений частинами п'ятою, сьомою і восьмою статті 15 цього Закону для розгляду заявлених прав, приймає рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень і письмово повідомляє про це заявника.

У разі невиконання зазначених вимог державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав та їх обтяжень.

Згідно з п. 20 Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011р. N1141, з метою проведення державної реєстрації виникнення права власності державний реєстратор вносить до запису щодо об'єкта нерухомого майна такі відомості: тип об'єкта нерухомого майна (житловий будинок, будівля, споруда, квартира, житлове приміщення, нежитлове приміщення тощо); площа об'єкта нерухомого майна (загальна та (за наявності) житлова).

Статтею 18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що свідоцтво про право власності на нерухоме майно, що підтверджує виникнення права власності при здійсненні державної реєстрації прав на нерухоме майно, видається фізичним та юридичним особам на новозбудовані, реконструйовані об'єкти нерухомого майна.

Відповідно до п. 50 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013р. N868, у разі проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на новозбудований або реконструйований об'єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів фізичних та юридичних осіб, у результаті діяльності житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу заінтересованою особою є інвестор (особа, що придбала майнові права), член відповідного кооперативу.

Для проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва на новозбудований або реконструйований об'єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів фізичних та юридичних осіб, заявник подає:

документ, що підтверджує набуття у власність особою закріпленого за нею об'єкта будівництва, передбачений законодавством (інвестиційний договір, договір про пайову участь, договір купівлі-продажу майнових прав тощо)…

довідку (виписку) із переліку осіб, які брали участь в інвестуванні (фінансуванні) об'єкта будівництва та за якими здійснюється державна реєстрація прав, видану особою, що залучала кошти фізичних та юридичних осіб (замовником будівництва), про участь заінтересованої особи в інвестуванні (фінансуванні) об'єкта будівництва (у тому числі шляхом купівлі-продажу майнових прав);

технічний паспорт на об'єкт інвестування (квартира, житлове, нежитлове приміщення тощо);

завірені особою, що залучала кошти фізичних та юридичних осіб (замовником будівництва), копії (крім випадків подання оригіналів таких документів особою, що залучала кошти фізичних та юридичних осіб (замовником будівництва):

документа, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку (крім випадків реконструкції об'єктів нерухомого майна без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані);

документа, що підтверджує виникнення, перехід та припинення права власності на об'єкт нерухомого майна до проведення його реконструкції (у разі проведення реконструкції об'єкта нерухомого майна);

документа, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта;

документа, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси (крім випадку, коли в результаті реконструкції об'єкта нерухомого майна його адреса не змінилася).

У рішенні про зупинення розгляду заяви зазначено, що для подальшого розгляду заяви необхідно надати документ який надасть можливість однозначно визначити фактичну загальну та житлову площу квартири АДРЕСА_1.

Відповідно до п. 1.2 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 травня 2001 року N127, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10 липня 2001р. за N582/5773, Інструкція визначає порядок та методику проведення технічної інвентаризації збудованих (реконструйованих) будинків, допоміжних будівель та споруд з метою: визначення їх фактичної площі та об'єму (щодо проектних); обстеження та оцінки технічного стану наявних об'єктів; установлення вартості об'єктів.

Технічна інвентаризація проводиться у таких випадках:

- перед прийняттям в експлуатацію завершених будівництвом об'єктів, у тому числі після проведення реконструкції та капітального ремонту;

- перед проведенням державної реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва;

- перед проведенням державної реєстрації права власності на об'єкт нерухомого майна, що утворився в результаті поділу, об'єднання об'єкта нерухомого майна або виділення частки з об'єкта нерухомого майна, крім випадків, коли в результаті такого поділу, об'єднання або виділення частки завершений будівництвом об'єкт приймався в експлуатацію.

Згідно з п. 1.4 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, на підставі матеріалів технічної інвентаризації складаються інвентаризаційні справи та технічні паспорти.

У договорі відчуження майнових прав на об'єкт незавершеного будівництва житлового призначення від 17.06.2013 (а.с.60-61), укладеному між ПАТ «Трест Житлобуд-1» та ОСОБА_1, предметом якого є передання у власність майнових прав на об'єкт незавершеного будівництва житлового призначення - квартиру, зазначено, що загальна площа квартири визначена за даними БТІ (за даними технічного паспорту) - п.5.3 договору.

Відповідно до технічного паспорту на квартиру за адресою: АДРЕСА_1, загальна площа квартири 48,4кв.м (а.с.63-зворотна сторона).

Таким чином, оскільки у доданому до заяви позивача про державну реєстрацію прав технічному паспорті на квартиру, складеному КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації», визначено загальну та житлову площу квартири, суд вважає безпідставним зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень у зв'язку з необхідністю надати документ, який надасть можливість однозначно визначити фактичну загальну та житлову площу квартири.

Із зазначеного слідує також безпідставність рішення відповідача про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень №14830005 від 30.07.2014, що прийнято у зв'язку з неусуненням підстав зупинення розгляду заяви.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що оскаржувані рішення відповідача про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №14703195 від 25.07.2014 та про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень №14830005 від 30.07.2014 підлягають скасуванню, а позовні вимоги у цій частині обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог про зобов'язання державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Луценка Павла Геннадійовича провести державну реєстрацію прав та їх обтяжень з видачею свідоцтва на право власності в установленому чинним законодавством України порядку - суд зазначає, що державна реєстрація прав та їх обтяжень з видачею свідоцтва на право власності в установленому чинним законодавством України порядку віднесена до повноважень державного реєстратора та знаходиться поза компетенцією суду.

З огляду на встановлені обставини справи суд вважає необхідним для повного захисту прав та інтересів позивача на підставі ч.2 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України вийти за межі позовних вимог та зобов"язати державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції розглянути заяву ОСОБА_1 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, прийняту 09.07.2014 за реєстраційним номером 7318953, щодо проведення державної реєстрації права власності на квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, - з урахуванням рішення суду в цій адміністративній справі.

Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача компенсувати матеріальні збитки у розмірі 239грн (120,00грн за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно плюс 119грн державне мито за проведення державної реєстрації прав) - суд зазначає, що вказані платежі є платою за проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень, надання інформації з Державного реєстру прав, що передбачені статтею 29 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Суд зазначає про відсутність передбачених законодавством України підстав для зобов'язання відповідача компенсувати позивачеві плату за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а також державного мита за проведення державної реєстрації прав.

Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача компенсувати моральну шкоду у розмірі 5000грн - суд зазначає наступне.

За нормами діючого цивільного законодавства відшкодування збитків є одним із засобів захисту цивільних прав та інтересів особи, якій такі збитки спричинені. Отже, збитки відшкодовуються за наявності складу цивільного правопорушення, яким безпосередньо завдані збитки та причинного зв'язку між порушенням права та збитками. Причинний зв'язок між протиправною поведінкою і збитками полягає в тому, що має бути, по-перше, протиправна поведінка, по-друге, наслідком цієї протиправної поведінки має бути шкідливий результат.

Статтею 1173 Цивільного кодексу України передбачено відшкодування шкоди, завданої фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, дією чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень.

Особливістю відшкодування такої шкоди є те, що перелічені вище суб'єкти несуть відповідальність за шкоду, що завдана неправомірними діями зазначених органів та їх посадових і службових осіб. Неправомірними визнаються дії службової особи, що порушують порядок та умови і здійснення нею державно-владних функцій або виходять за межі наданих їй повноважень. Незаконними рішеннями в розумінні цієї норми цивільного законодавства є рішення, які прямо заборонені в законі, та ті, що вчинені без відповідних повноважень, з їх перевищенням чи зловживання ними.

Згідно зі ст.23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає: у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна; у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.

Позивачем не зазначено, у чому саме полягає моральна шкода, яку, на думку позивача, завдав їй відповідач.

З огляду на викладене суд вважає вимогу про зобов'язання відповідача компенсувати моральну шкоду у розмірі 5000грн необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.

Таким чином, суд прийшов до висновку про часткове задоволення позову.

Судовий збір підлягає розподілу відповідно до вимог ст.94 КАС України.

Згідно з ч.2 ст.87 КАС України та ст.4, ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» з позивача на користь Державного бюджету України належить стягнути судовий збір в сумі 1571,22грн (1827,00-182,70-73,08) грн.

Керуючись ст.ст.2, 11, 71, 86, 94, 159-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Луценка Павла Геннадійовича про визнання рішень недійсними, зобов'язання вчинити дії, зобов'язання компенсувати матеріальні збитки та моральну шкоду - задовольнити частково.

Скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Луценка Павла Геннадійовича про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №14703195 від 25.07.2014.

Скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Луценка Павла Геннадійовича про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень №14830005 від 31.07.2014.

Зобов'язати державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції (вул.Короленка, б.16, м.Харків, 61003) розглянути заяву ОСОБА_1 (НОМЕР_1; АДРЕСА_2) про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, прийняту 09.07.2014 за реєстраційним номером 7318953, щодо проведення державної реєстрації права власності на квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, - з урахуванням рішення суду в цій адміністративній справі.

Відмовити у задоволенні позовних вимог в іншій частині.

Стягнути з ОСОБА_1 (НОМЕР_1; АДРЕСА_2) на користь Державного бюджету України (рахунок 31217206784011, одержувач: УДКСУ у Червонозаводському районі м.Харкова Харківської області, код 37999628, банк: ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011, код класифікації доходів бюджету 22030001) судовий збір в сумі 1571,22грн (одна тисяча п"ятсот сімдесят одна грн двадцять дві коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

У повному обсязі постанову складено 30.09.2014.

Суддя Р.В. Мельников