УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2014 р.м.ОдесаСправа № 815/3747/13-а
Категорія: 10.1 Головуючий в 1 інстанції: Аракелян М. М.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: судді Домусчі С.Д.
суддів: Кравця О.О., Шеметенко Л.П.
за участю секретаря судового засідання - Тутової Л.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Одеського обласного військового комісаріату на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2013 року про відмову у задоволенні клопотання Одеського обласного військового комісаріату про залишення без розгляду адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до Одеського обласного військового комісаріату, Управління Ордена Червоного Прапора Південного оперативного командування, третя особа із самостійними вимогами - ОСОБА_1, за участю Одеського прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Південного регіону України про визнання незаконними дій Одеського обласного військового комісаріату, стягнення з Одеського обласного військового комісаріату надміру виплаченої пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
Одеський обласний військовий комісаріат подав апеляційну скаргу на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2013 року (т. 1 а.с. 229-232), в якій просить скасувати оскаржену ухвалу та постановити нову, якою задовольнити клопотання Одеського обласного військового комісаріату про залишення без розгляду адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.
Ухвалою від 09 вересня 2013 року (т. 1 а.с. 194) Одеський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні клопотання Одеського обласного військового комісаріату про залишення без розгляду адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.
Вимоги апеляційної скарги Одеський обласний військовий комісаріат обґрунтовує тим, що суд першої інстанції допустив порушення норм процесуального права, оскільки позовні вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про стягнення переплаченої пенсії, за період з 01 січня 2008 року по 18 листопада 2012 року, заявлені з пропуском строку звернення до суду, встановленого ст. 99 КАС України.
При цьому Одеський обласний військовий комісаріат посилається на відсутність поважних причин, оскільки про наявність довідок та нарахованої на їх підставі пенсії, ГУПФУ в Одеській області було обізнано ще на час отримання цих довідок та здійснення перерахунку пенсійних виплат ОСОБА_1
ОСОБА_1 надав письмові заперечення на апеляційну скаргу Одеського обласного військового комісаріату (т. 2 а.с. 49-50), в яких, з посиланням на дотримання судом першої інстанції норм процесуального права, просить апеляційну скаргу залишити без задоволення.
ГУПФУ в Одеській області також надало письмові заперечення на апеляційну скаргу Одеського обласного військового комісаріату на ухвалу від 09.09.2013 р. (т. 2 а.с. 50), в яких з посиланням на дотримання судом першої інстанції норм процесуального права, просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а оскаржену ухвалу без змін.
Постановляючи ухвалу про відмову у задоволенні клопотання Одеського обласного військового комісаріату про залишення без розгляду адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, суд першої інстанції встановив, що остаточне уточнення посадового окладу військового пенсіонера ОСОБА_1 надано Одеський обласним військовим комісаріатом до Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області в довідці від 01 квітня 2013 року, з відміткою про застосування цього розмірі з 01 січня 2008 року.
Оскільки остаточний перерахунок пенсії ОСОБА_1, за період з 01.01.2008 р. по 28.02.2013 р. проведений пенсійним органом 12 квітня 2013 року на підставі довідки Одеського обласного військового комісаріату № 108079 від 01.04.2013 р., а до суду з цим позовом пенсійний орган звернувся 20 травня 2013 року, суд першої інстанції дійшов висновку про дотримання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області строку звернення до суду, встановленого ст. 99 КАС України.
Заслухавши суддю доповідача, пояснення представника Одеського обласного військового комісаріату, представника головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, ОСОБА_1, Одеського прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Південного регіону України, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права в межах доводів апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не може бути задоволена.
Апеляційний суд встановив, що суд першої інстанції повно та всебічно дослідив та оцінив обставини справи, надані сторонами докази, правильно визначив правову природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Перерахунок пенсії військового пенсіонера ОСОБА_1, за спірний період з 01 січня 2008 року по 28 лютого 2013 року проведений 12 квітня 2013 року на підставі довідки Одеського обласного військового комісаріату № 108079 від 01.04.2013 р. (т. 1 а.с. 23), в якій посадовий оклад з 01 січня 2008 року вказаний в розмірі 1 843 грн., внаслідок чого утворилась переплата в розмірі 30 423,46 грн.
До суду з позовом про визнання незаконними дій Одеського обласного військового комісаріату щодо надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідок від 11 березня 2008 року № 108079, від 17 березня 2008 року № 108079, від 28 вересня 2012 року № 108079, від 13 лютого 2013 року № 108079 та про стягнення переплачених сум пенсій Головне управління пенсійного фонду України в Одеській області звернулось 20 травня 2013 року.
Таким чином, апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції щодо дотримання позивачем - головним управлінням пенсійного фонду України в одеській області, строків звернення до суду, встановлених ст. 99 КАС України, оскільки про порушені права пенсійний орган дізнався 12 квітня 2013 року, а до суду звернувся 20 травня 2013 року.
Доводи апеляційної скарги Одеського обласного військового комісаріату не спростовують висновків суду першої інстанції щодо дотримання Головним управлінням пенсійного фонду України в Одеській області строків звернення до суду.
Апеляційний суд дійшов висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права, у зв'язку з чим, відповідно до ст. 200 КАС України, апеляційна скарга має бути залишена без задоволення, а оскаржена постанова - без змін.
Керуючись ст. 99, 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 199, ст. ст. 200, 206, ч. 2 ст. 211, ч. 6 ст. 254 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Одеського обласного військового комісаріату залишити без задоволення.
Ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2013 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили після її проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий: суддя С.Д.Домусчі
суддя О.О.Кравець
суддя Л.П.Шеметенко