ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
28 жовтня 2014 р. Справа № 909/795/14
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишин В. В. , при секретарі судового засідання Максимів Н. Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою: Державної податкової інспекції у Рогатинському районі Головного управління
Міндоходів в Івано-Франківській області (вул. У. Безгрішного, 4, м. Рогатин,
Івано-Франківська область, 77000)
до: Фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_2)
про порушення провадження у справі про банкрутство, в порядку ст. 90 Закону України "Про відновлення платоспроможності божника або визнання його банкрутом".
Учасники провадження у справі про банкрутство:
Від заявника: Бурак А.Я. - головний державний інспектор з питань юридичної роботи ДПІ в Рогатинському районі Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області (службове посвідчення серії ІФ № 085778 від 26.04.2012, довіреність № 3308/7/10-018 від 03.10.2014).
Від боржника: ОСОБА_1 - фізична особа (паспорт серії НОМЕР_2 виданий 05 вересня 1997 року Рогатинським РВ УМВС в Івано-Франківській області).
Арбітражний керуючий: Надлонок А.І. в судове засідання не з'явився.
в с т а н о в и в:
Державна податкова інспекція у Рогатинському районі Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області звернулась до господарського суду Івано-Франківської області із заявою про порушення справи про банкрутство фізичної особи ОСОБА_1.
Заява мотивована тим, що фізична особа ОСОБА_1 є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання і на даний час є боржником перед бюджетом. Зокрема, податковий борг фізичної особи ОСОБА_1, станом на 24.06.2014, становить 472 539, 00 гривень, в тому числі 389 190, 00 гривень - основного платежу, 83 349, 00 гривень - штрафних санкцій. Вказана заборгованість встановлена та підтверджується постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.11.2010 по справі № 2а-1199/10/0970 та виконавчим листом від 29.11.2010, який пред'явлений до виконання в органи ДВС.
У зв'язку із наведеним, Державна податкова інспекція у Рогатинському районі Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області звернулась до господарського суду Івано-Франківської області із заявою, в порядку ст. 90 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у якій просить суд визнати банкрутом фізичну особу ОСОБА_1.
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 04.08.2014 заяву Державної податкової інспекції у Рогатинському районі Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області прийнято до розгляду та призначено у підготовчому засіданні на 12.08.2014.
04.08.2014 судом у встановленому чинним господарським законодавством порядку було зроблено запит щодо надання кандидатури арбітражного керуючого на посаду ліквідатора фізичної особи ОСОБА_1.
У відповідь на вказаний судовий запит, 04.08.2014 через комп'ютерну програму "Діловодство спеціалізованого суду" до господарського суду Івано-Франківської області надійшла довідка за результатами застосування автоматизованої системи з кандидатурою арбітражного керуючого Надлонок Андрія Івановича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) НОМЕР_3 від 07.02.2013) на призначення ліквідатором фізичної особи ОСОБА_1.
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 29.09.2014 прийнято заяву арбітражного керуючого про згоду на участь у справі до розгляду.
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 13.10.2014 порушено провадження у справі про банкрутство фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер боржника: НОМЕР_1) та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Призначено справу до розгляду в засіданні суду на 28.10.2014.
28.10.2014 через канцелярію господарського суду Івано-Франківської області боржник подав суду клопотання (Вх. № 16976/14) про долучення до матеріалів справи листа- відповіді Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09.10.2014 № 09/04/18830/нк, у відповідності до якого станом на 30.06.2014, фізична особа ОСОБА_1 серед власників, які володіють значними акціями емітентів (10 відсотків і більше статутного капіталу) відсутній.
Суд долучив подане клопотання до матеріалів справи.
Боржник та ініціюючий кредитор в судовому засіданні просили суд заяву задовольнити та визнати боржника банкрутом.
Розглянувши у судовому засіданні матеріали справи та заслухавши пояснення присутніх у судовому засіданні боржника та ініціюючого кредитора, суд встановив, що податковий борг фізичної особи ОСОБА_1, станом на 24.06.2014, становить 472 539, 00 гривень, в тому числі 389 190, 00 гривень - основного платежу, 83 349, 00 гривень - штрафних санкцій. Вказана заборгованість встановлена та підтверджується постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.11.2010 по справі № 2а-1199/10/0970 та виконавчим листом від 29.11.2010, який пред'явлений до виконання в органи ДВС.
Відповідно до ст. 53 Цивільного кодексу України фізична особа, яка неспроможна задовольнити вимоги кредиторів, пов'язані із здійсненням нею підприємницької діяльності, може бути визнана банкрутом у порядку, встановленому законом.
Такий порядок передбачений, зокрема статтями 90, 91 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до частини третьої статті 90 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заява про порушення справи про банкрутство фізичної особи може бути подана в господарський суд фізичною особою, який є боржником, або його кредиторами.
Заяву про порушення справи про банкрутство фізичної особи можуть подати кредитори, за винятком кредиторів, вимоги яких пов'язані з зобов'язаннями, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, кредиторів, які мають вимоги щодо стягнення аліментів, а також інші вимоги особистого характеру.
Відповідно до частини третьої ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Отже, звертаючись до суду з відповідною заявою, заявник повинен надати докази в підтвердження неплатоспроможності боржника.
Враховуючи те, що списання коштів з рахунків боржника в безспірному порядку здійснюється державною виконавчою службою, то порушення справи про банкрутство можливе лише після відкриття виконавчого провадження державною виконавчою службою.
Відповідно і встановлений Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" трьохмісячний строк починає свій відлік після пред'явлення виконавчих документів до виконання до державної виконавчої служби та відкриття виконавчого провадження.
Загальна сума вимог ініціюючого кредитора становить 472 539, 00 гривень, в тому числі 389 190, 00 гривень - основного платежу, 83 349, 00 гривень - штрафних санкцій.
Відповідно до абзацу 5 частини 1 статті 1 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до складу грошових зобов'язань боржника, в тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Законом.
Боржником та ініціюючим кредитором доказів сплати вказаної суми боргу до суду станом на дату судового засідання не подано.
З огляду на вказані вище обставини, судом встановлено, що заборгованість боржника перед ініціюючим кредитором в сумі 472 539, 00 гривень, за виключенням 83 349, 00 гривень - штрафних санкцій, є безспірною, так як є не забезпеченою заставою, складає на час подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, та боржник не погасив вказані вимоги протягом трьох місяців.
З огляду на викладене, вимоги кредитора визнаються судом обґрунтованими.
Частиною 2 статті 91 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що за заявою фізичної особи господарський суд може відкласти розгляд справи про банкрутство не більше ніж на два місяці для проведення фізичною особою розрахунків з кредиторами чи укладення мирової угоди.
Боржник не скористався наданим останнім частиною 2 статті 91 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" правом та не подав до суду заяви про відкладення розгляду справи не більше ніж на два місяці для проведення фізичною особою розрахунків з кредиторами чи укладення мирової угоди.
Відповідно до частини 4 статті 91 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо у встановлений частиною другою цієї статті строк фізичною особою не подано доказів задоволення вимог кредиторів і в зазначений строк не укладено мирової угоди, господарський суд визнає фізичну особу банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.
З матеріалів справи вбачається, що розмір кредиторської заборгованості боржника, яку він неспроможний сплатити та яка не забезпечена заставою складає 472 539, 00 гривень, останнім не було вчинено будь - яких дій, які б свідчили про намагання фізичною особою ОСОБА_1 укласти мирову угоду з кредитором чи погасити наявну заборгованість перед ним.
З огляду на вищевказане, суд у відповідності до частини 4 статті 91 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визнає фізичну особу ОСОБА_1 банкрутом і відкриває щодо нього ліквідаційну процедуру.
Відповідно до частини 5 статті 91 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання фізичної особи банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
- строки виконання зобов'язань фізичної особи вважаються такими, що настали;
- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), відсотків та інших фінансових (економічних) санкцій за всіма зобов'язаннями фізичної особи, крім зобов'язань, не пов'язаних із здійсненням такою особою підприємницької діяльності;
- припиняється стягнення з фізичної особи за всіма виконавчими документами, за винятком виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, а також за вимогами про відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, та за вимогами, не пов'язаними із здійсненням такою особою підприємницької діяльності.
Згідно з абзацом 8 частини 1 статті 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника.
Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
Приписами частини 6 статті 91 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що у постанові про визнання фізичної особи банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Як зазначено вище, на судовий запит 04.08.2014 до господарського суду Івано-Франківської області через комп'ютерну програму "Діловодство спеціалізованого суду" надійшла довідка за результатами застосування автоматизованої системи з кандидатурою арбітражного керуючого Надлонок Андрія Івановича на призначення ліквідатором фізичної особи ОСОБА_1, а 12.08.2014 арбітражний керуючий Надлонок Андрій Іванович подав заяву про участь у даній справі. Таким чином, оскільки кандидатура арбітражного керуючого Надлонок Андрія Івановича не суперечить вимогам встановленим у ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд у відповідності із Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" призначає ліквідатором фізичної особи ОСОБА_1 арбітражного керуючого Надлонок Андрія Івановича.
Приписами частини 1 статті 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.
Частиною 3 статті 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" закріплено, що грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород.
Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
Додаткова грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі 5 відсотків від обсягу стягнутих на користь боржника активів (повернення грошових коштів майна, майнових прав), які на день порушення провадження у справі про банкрутство перебували у третіх осіб, а також 3 відсотків від обсягів погашених вимог конкурсних кредиторів.
Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень керуючого санацією, ліквідатора.
Право вимоги арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) на додаткову грошову винагороду виникає з дня фактичного надходження до боржника стягнутих на його користь активів чи їх частини, які на день порушення провадження у справі про банкрутство перебували у третіх осіб, або з дня фактичного повного або часткового погашення вимог конкурсних кредиторів пропорційно їх обсягу.
Сплата грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого у зв'язку із виконанням ним повноважень у справі про банкрутство здійснюється за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.
Згідно із частиною 8 статті 91 вищевказаного закону офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, із зазначенням строку пред'явлення кредиторами вимог до банкрута, який не може перевищувати двох місяців.
Керуючись ст. ст. ч. 1 ст. 22 10, 38, 90 - 92, 114, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 2, ст. 4-5, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
п о с т а н о в и в:
1. Визнати фізичну особу ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) банкрутом.
2. Відкрити відносно фізичної особи ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) ліквідаційну процедуру строком на шість місяців.
3. Ліквідатором фізичної особи ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) призначити арбітражного керуючого Надлонок Андрія Івановича (свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) НОМЕР_3 від 07.02.2014; адреса: АДРЕСА_3; АДРЕСА_1).
4. Встановити ліквідатору банкрута заробітну плату в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
5. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання фізичної особи ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення арбітражного керуючого Надлонок Андрія Івановича ліквідатором банкрута.
6. Зобов'язати ліквідатора банкрута подати на затвердження до суду реєстр вимог кредиторів до 23.01.2015.
7. Строки виконання зобов'язань Фізичної особи ОСОБА_1 вважаються такими, що настали.
8. Припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), відсотків та інших фінансових (економічних) санкцій за всіма зобов'язаннями фізичної особи, крім зобов'язань, не пов'язаних із здійсненням такою особою підприємницької діяльності.
9. Припиняється стягнення з фізичної особи за всіма виконавчими документами, за винятком виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, а також за вимогами про відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, та за вимогами, не пов'язаними із здійсненням такою особою підприємницької діяльності.
10. Продажу підлягає все майно фізичної особи, за винятком майна, що не включається до складу ліквідаційної маси, якщо інше не передбачено Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
11. Продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
12. Скасувати арешти, накладені на майно банкрута чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
13. Попередити ліквідатора банкрута про необхідність суворо дотриматися чинного законодавства, зокрема положень ст. ст. 38, 41, 90 - 92 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та діяти розумно, добросовісно в інтересах кредиторів та банкрута.
14. Зобов'язати ліквідатора банкрута інформувати господарський суд про свою роботу та вжиття заходів, спрямованих на задоволення вимог кредиторів та хід ліквідаційної процедури банкрута, надавати суду відомості щодо проведення ліквідаційної процедури з підтверджуючими документами один раз в місяць.
15. Зобов'язати ліквідатора банкрута протягом встановленого Законом строку, за результатами роботи подати на затвердження до господарського суду, звіт про проведену роботу, ліквідаційний баланс, який відповідає фактичному фінансовому та майновому стану банкрута та пояснювальну записку до нього, але не пізніше 23.04.2015 .
16. Розгляд справи з приводу затвердження порядку і розміру задоволення вимог кредиторів призначити на 28.01.2015 року на 12:00 год.
(Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76000; кімната/зал № 25).
18. Постанову надіслати: ліквідатору банкрута - арбітражному керуючому Надлонок Андрію Івановичу, Реєстраційній службі Рогатинського районного управління юстиції та Відділу державної виконавчої служби Рогатинського районного управління юстиції - до виконання.
Суддя Михайлишин В. В.
Дану постанову направити:
1) ініціюючому кредитору: Державній податковій інспекції у Рогатинському районі Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області (вул. У. Безгрішного, 4, м. Рогатин, Івано-Франківська область, 77000);
2) боржнику: Фізичній особі ОСОБА_1 (АДРЕСА_2);
3) Відділу державної виконавчої служби Рогатинського районного управління юстиції (вул. Галицька, 40, м. Рогатин, Рогатинський район, Івано-Франківська область, 77000);
4) Реєстраційній службі Рогатинського районного управління юстиції (вул. Галицька, 40, м. Рогатин, Рогатинський район, Івано-Франківська область, 77000);
5) відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Івано-Франківській області (вул. Грюнвальдська, 11, 4 поверх, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, 76018);
6) арбітражному керуючому Надлонок Андрію Івановичу ( 1) АДРЕСА_3; 2) АДРЕСА_1).
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
________ Осудар І. Б. 28.10.14