у.н. 415/1874/14-а
н.п. 2-а/415/61/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.11.2014 р.
Лисичанський міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді Фастовця В.М.,
при секретарі Гавриленко В.В.,
з участю представників
позивача ОСОБА_1,
відповідачки Леонової З.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_3 до в.о. начальника ДПІ у місті Лисичанську Філімонової Ірини Анатоліївни про визнання дій неправомірними та скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищеназваним позовом, в якому просив суд визнати дії відповідачки неправомірними та скасувати її постанову серія РН № 332625 від 28.03.2014 р. по справі про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 165-1 КУпАП.
Позивач та його представник позов підтримали, дали пояснення, аналогічні викладеному у позові.
Представник відповідачки у судовому засіданні позов не визнала, вважаючи дії відповідачки законними.
Судом було досліджені наступні письмові докази: копія протоколу про адміністративне правопорушення від 27.03.2014 р. серії АА № 619735; копія постанови по справі про адміністративне правопорушення РН № 332625 від 28.03.2014 р.; довідка про нарахування та сплату ЄСВ; копія авізо №49 27.01.2014 р.; копії платіжних доручень; копія акту від 27.03.2014 р. №32/26349191/1703; копія звіту про суми нарахованої заробітної плати; довідка про нарахування та оплату ЄСВ; письмові заперечення проти позову; посадова інструкція позивача.
Суд, дослідивши письмові докази, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно частин 1, 2, 4, 6 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Відповідно до ч. 4 ст. 165-1 КУпАП, несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що 27.03.2014 р. завідувач сектору адміністрування єдиного соціального внеску управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Лисичанську Коробова Н.Г. провела камеральну перевірку ВП «Шахта Привільнянська» ПАТ «Лисичанськвугілля» з питань своєчасності сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.12.2013 р. по 31.12.2013 р. за даними картки особового рахунку платника.
Актом від 27.02.2014 р. № 32/26349191/1703 було встановлено, що згідно з п. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць. Не пізніше 28 числа наступного місяця. Камеральною перевіркою встановлено, що за період з 01.12.2013 р. по 31.12.2013 р. ВП «Шахта Привільнянська» ПАТ «Лисичанськвугілля» здійснювало діяльність. Граничний строк сплати єдиного соціального внеску становить 28.01.2014 р. Відповідальність платника за порушення порядку сплати єдиного соціального внеску визначена п. 2 ст. 25 Закону.
Відповідно до протоколу від 27.03.2014 р. серії АА № 619735 вбачається, що позивач, як керівник ВП «Шахта Привільнянська» ПАТ «Лисичанськвугілля» вчинив правопорушення, а саме несвоєчасна сплата єдиного внеску за грудень 2013 р., граничний термін сплати - 28.01.2014 р., п. 8 ст. 9 Закону України від 08.07.2010 р. «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення від 28.03.2014 р. серії РН № 332625 встановлено, що позивач, як керівник ВП «Шахти Привільнянська» за несвоєчасну сплату єдиного внеску за грудень 2013 р. у сумі 2784253,45 грн., граничний термін сплати - 28.01.2014 р., притягнуто до адміністративного стягнення у вигляді штрафу 1700 грн.
Відповідно до авізо № 49 ПАТ «Лисичанськвугілля» передало ВП «Шахта Привільнянська» бюджетні кошти на оплату єдиного соціального внеску за грудень 2013 р. 49,7 % у сумі 2396357 грн., соціального внеску за грудень 2013 р. 3,6 % у сумі 174700 грн.
Як вбачається з платіжного доручення № 1598 від 26.12.2013 р. перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за грудень 2013 р. 3,6 % у сумі 510 грн.
Відповідно до платіжного доручення № 1596 від 27.12.2013 р. перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за грудень 2013 р. 49,7 % у сумі 8180 грн.
Відповідно до платіжного доручення № 1629 від 27.12.2013 р. перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за грудень 2013 р. 32,2 % у сумі 830 грн.
Відповідно до платіжного доручення № 1633 від 27.12.2013 р. перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за грудень 2013 р. 2 % у сумі 49,9 грн.
Відповідно до платіжного доручення № 1655 від 30.12.2013 р. перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за грудень 2013 р. 2% у сумі 400,13 грн.
Відповідно до платіжного доручення № 1660 від 30.12.2013 р. перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за грудень 2013 р. 33,2 % у сумі 6643 грн.
Відповідно до платіжного доручення № 1633 від 27.12.2013 р. перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за грудень 2013 р. 2,6 % у сумі 3262,10 грн.
Авізо № 49 від 27.01.2014 р. перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за грудень 2013 р. 49,7 % у сумі 2396357 грн., 3,6% у сумі 174700 грн.
Платіжним дорученням №64 від 31.01.2014 р. перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за грудень 2013 р. 49,7 % у сумі 100868,19 грн., 8,41% у сумі 2133,73 грн., 34,7% у сумі 6235,59 грн., 33,2% у сумі 25183,49 грн.
Платіжним дорученням №52 від 28.01.2014 р. перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за грудень 2013 р. 33,2% у сумі 50000 грн.
Платіжним дорученням №53 від 28.01.2014 р. перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за грудень 2013 р. 2% у сумі 2391,1 грн.
Платіжним дорученням №66 від 31.01.2014 р. перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за грудень 2013 р. 3,6% у сумі 7146,2 грн., 2% у сумі 2157,9 грн., 2,6% у сумі 467,22 грн.
Відповідно до статуту ПАТ «Лисичанськвугілля» ВП «Шахта Привільнянська» є підрозділом ПАТ «Лисичанськвугілля». Товариство є власником майна, переданого йому засновниками (акціонерами) товариства у власність, як вклад до статутного капіталу, продукції (послуг), виробленої Товариством у результаті господарської діяльності, одержаних доходів. Іншого майна. Набутого на підставах, на заборонених законом. Товариство вільно володіє, користується та розпоряджається належним йому майном відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства.
Згідно посадової інструкції позивач не має права вільного розпоряджання коштами підприємства.
Таким чином позивач як директор ВП «Шахта Привільнянська» не має права розпоряджатися грошовими коштами, отриманими від реалізації продукції. Тобто у позивача відсутня пряма вина, яка відповідно до ст. 9 КУпАП є складовою адміністративного правопорушення.
За таких обставин, враховуючи недоведеність відповідачем прямої вини позивача в скоєнні адміністративного правопорушення, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, тому постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності є незаконною та підлягає скасуванню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 9, 165-1 КУпАП, ст.ст. 9, 71, 159-163, 171-2 КАС України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_3 до в.о. начальника Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Філімонової Ірини Анатоліївни про поновлення строку звернення до суду, визнання дій неправомірними та скасування постанови про адміністративне правопорушення задовольнити.
Визнати дії в.о. начальника Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Філімонової Ірини Анатоліївни щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 неправомірними.
Скасувати постанову серія РН № 332625 від 28 березня 2014 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за статтею 165-1 ч. 5 КУпАП, стягнення штрафу в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. та провадження по справі закрити.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: