ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" листопада 2014 р. Справа № 914/1062/14
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії:
Головуючого судді Марка Р.І.
суддів Бонк Т.Б.
Желіка М.Б.
при секретарі судового засідання Йовик Р.І.
за участю представників сторін:
від позивача - Семенюта Д.В. - представник ( довіреність вих.№ 178 від 24.03.14 року);
від відповідача - Ковальчук Х.Я. - представник (довіреність №1.7вих-25 від 28.02.2014 року);
розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Комунпостач", м.Львів б/н від б/д (вх.01-05/3598/14 від 31.07.14)
на рішення Господарського суду Львівської області від 11.07.14
у справі № 914/1062/14, головуючий суддя Козак І.Б.
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Комунпостач", м. Львів
до відповідача: Львівської міської ради, м. Львів
про розірвання договору оренди землі та стягнення судових витрат
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Господарського суду Львівської області від 11.07.2014р. у справі №914/1062/14 (головуючий суддя Козак І.Б., судді Юркевич М.В. та Березяк Н.Є.) в задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.
Не погодившись з вказаним рішенням місцевого господарського суду, Товариство з обмеженою відповідальністю "Комунпостач" звернулось до Львівського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення Господарського суду Львівської області від 11.07.2014р. у даній справі скасувати з підстав порушення місцевим господарським судом норм матеріального і процесуального права та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задоволити повністю.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт посилається на те, що судом першої інстанції не надано належної правової оцінки положенням ст..120 Земельного кодексу України та ст.377 Цивільного кодексу України, а також тим обставинам, що протягом строку дії договору двічі відбулась реорганізація орендаря і ним відчужено 13 будівель і споруд розміщених на спірній земельній ділянці, що є підставою для розірвання договору оренди землі відповідно до п.40 вказаного договору.
Львівська міська рада відзиву на апеляційну скаргу не подала.
Згідно автоматичного розподілу справ КП "Документообіг господарських судів", 31.07.2014р. справу за №914/1062/14 розподілено до розгляду судді - доповідачу Марку Р.І.
Розпорядженням в.о. голови суду від 04.08.2014р. у склад колегії для розгляду справи №914/1062/14 введено суддів Бойко С.М. та Бонк Т.Б.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 04.08.2014р. (колегією суддів у складі: головуючий суддя Марко Р.І., судді Бойко С.М. та Бонк Т.Б.) апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Комунпостач" прийнято до провадження та призначено до розгляду в судовому засіданні на 18.08.2014р.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 18.08.2014р. (колегією суддів у складі: головуючий суддя Марко Р.І., судді Бойко С.М. та Бонк Т.Б.) на клопотання відповідача розгляд справи відкладено на 16.09.2014р.
Розпорядження голови суду від 16.09.2014р. в склад судової колегії внесено зміни, замість судді Бойко С.М., яка перебувала у відпустці, введено суддю Желіка М.Б.
Відповідно до п. 9-1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 р. № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу XII Господарського процесуального кодексу України", у разі зміни складу суду апеляційної інстанції розгляд ним справи починається заново, а отже, спочатку починається й перебіг строку розгляду апеляційної скарги, що визначений статтею 102 ГПК України.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 16.09.2014р. (колегією суддів у складі: головуючий суддя Марко Р.І., судді Бонк Т.Б. та Желік М.Б.) на клопотання позивача розгляд справи відкладено на 07.10.2014р.
В судовому засіданні 07.10.2014р. за згодою представників сторін оголошено перерву до 03.11.2014р.
В судовому засіданні 03.11.2014р. представник позивача підтримав доводи та заперечення, викладені в апеляційній скарзі, просив рішення Господарського суду Львівської області від 11.07.2014р. у даній справі скасувати та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задоволити повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні проти вимог апеляційної скарги заперечила, просила рішення Господарського суду Львівської області від 11.07.2014р. у даній справі залишити без змін з підстав його законності та обґрунтованості.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення місцевим господарським судом, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції при винесенні оскаржуваного судового рішення норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вирішила, що у задоволенні вимог апеляційної скарги слід відмовити, оскаржуване рішення місцевого господарського суду залишити без змін, з огляду на наступне.
Як встановлено місцевим господарським судом і це вбачається з матеріалів справи, 13.09.2005 року між Відкритим акціонерним товариством "Комунпостач" правонаступником якого є Товариство з обмеженою відповідальністю "Комунпостач" (надалі - позивач, орендар) та Львівською міською радою (надалі - відповідач, орендодавець) було укладено Договір оренди землі б/н, який зареєстровано у Львівському міському відділі Львівської регіональної філії "Центр державного земельного кадастру" 15 вересня 2005 року за №04.05.438.01912 (надалі - договір), за умовами якого орендодавець надав, а орендар прийняв у строкове платне користування земельну ділянку загальною площею 4,4255 гектара для обслуговування виробничих приміщень.
Пунктом 8 договору сторони встановили, що договір укладено на 10 років. Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше як за 90 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Відповідно до п.9 договору річна вартість орендної плати становить 147 599 грн. 28 коп.
Згідно з п. 11 договору орендна плата за землю вноситься щомісячно грошовими коштами до тридцятого числа місяця, наступного за звітним.
Відповідно до п. 37 договору його дія припиняється у разі закінчення строку, на який його було укладено; придбання орендарем земельної ділянки у власність; викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; ліквідації юридичної особи-орендаря.
Пунктом 39 договору сторони встановили, що розірвання договору в односторонньому порядку не допускається. У разі розірвання договору оренди з ініціативи орендаря орендодавець має право на отримання орендної плати на землях сільськогосподарського призначення за шість місяців, а на землях несільськогосподарського призначення за один рік, якщо протягом зазначеного періоду не надійшло пропозицій від інших осіб щодо укладення договору оренди земельної ділянки на тих самих умовах, за винятком випадків, коли розірвання договору було обумовлено невиконанням або неналежним виконанням орендодавцем взятих на себе договірних зобов'язань.
Згідно пункту 40 договору перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи орендаря є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Змінами від 15.09.2008 року б/н до договору сторонами погоджено:
1. у пункті 1 договору замість слів "на підставі діючого "Положення про оренду земельних ділянок та порядку встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки" читати "на підставі ухвали Львівської міської ради №899 від 07.06.2007 р. "Про затвердження Положення про організацію, проведення та оформлення купівлі-продажу у власність або надання в оренду земельних ділянок несільськогосподарського призначення у м. Львові";
2. п. 5 викласти у наступній редакції: Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 9905596,65гривень.
3. п. 9 викласти в наступній редакції : Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі 297167,90 гривень (Двісті дев'яносто сілі тисяч сто шістдесят сім гривень 90 копійок) є рік, що становить 3 (три) відсотки від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, та вноситься щомісячно рівними частинами на розрахунковий рахунок № 33214812700007 УДК у Львівській області . МФО 825014 , ЄДРПОУ 22389441, отримувач: міський бюджет для Шевченківського району, код платежу 13050200 для юридичних осіб до 30-го числа місяця наступного за звітним.
4. п.10 викласти у наступній редакції. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
5. п.13 доповнити підпунктом:- зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.
Вказані зміни до договору укладено в письмовій формі, підписано повноважними представниками сторін договору та зареєстровано у Львівському міському відділі Львівської регіональної філії Центру земельного кадастру, про що 25.01.2009 року у Державному реєстрі земель вчинено запис №04:09:438:00005, кн. 04-4.
За період дії договору орендарем було відчужено ряд будівель та споруд, які розташовані на орендованій земельній ділянці, а саме:
- будівля складу-гаражу літ. "О-1" загальною площею 399,2 м2 відчужена згідно з договором купівлі-продажу будівлі складу-гаражу від 13 вересня 2013 року, посвідченим Приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_4, р. №1022;
- будівля складу літ. "М-1" загальною площею 92,5 м2 відчужена згідно з договором купівлі-продажу від 13 червня 2012 року, посвідченим приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_5, р. №2303;
- будівля складу піт. "А'-І" загальною площею 383,4 м2 відчужена згідно з договором купівлі-продажу будівлі від 22 травня 2012 року, посвідченим приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_6, р. №2532;
- будівля складу паркету літ. "д-1" загальною площею 565,6 м2 відчужена згідно з договором купівлі-продажу від 08 лютого 2012 року, посвідченим приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_7, р. №269;
- будівля складу літ. "І-1" загальною площею 27,4 м2 відчужена згідно з договором купівлі-продажу нежитлового приміщення від 15 листопада 2010 року, посвідченим приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_8, р. №2384;
- будівля хімічного цеху літ. "Д-2" загальною площею 612,3 м2 відчужена згідно з договором купівлі-продажу нежитлового приміщення від 15 листопада 2010 року, посвідченим приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_8, р. №2382;
- будівля літ. "Ж'-1"- гаражі загальною площею 402,9 м2 відчужена згідно з договором купівлі-продажу будівлі від 06 липня 2010 року, посвідченим приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_9, р. №620;
- будівля літ. "К-2" загальною площею 157,3 м2 відчужена згідно з договором купівлі-продажу будівлі від 06 липня 2010 року, посвідченим приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_9, р.№617;
- будівля літ. "В-1" - транспортна контора (контора-гараж) загальною площею 493,1 м2 відчужена згідно з договором купівлі-продажу будівлі від 06 липня 2010 року, посвідченим приватним нотаріусом .Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_9, р. №614;
- будівля лісопильного цеху ліг. "Ф-1" загальною площею 193,1 м2 відчужена згідно з договором купівлі-продажу нежитлового приміщення від 12 грудня 2012 року, посвідченим приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_8, р. №2440;
- будівля вбиральні літ. "С-1" загальною площею 16,5 м2 відчужена згідно з договором купівлі-продажу будівлі від 15 червня 2012 року, посвідченим приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_10, р. №1200;
- будівля контори управління літ. "Б-3" загальною площею 830,2 м2 відчужена за розподільчим балансом в процесі реорганізації Орендаря шляхом виділу з його складу нового товариства з обмеженою відповідальністю;
- будівля складу з навісом літ. "Л-1", "Л'-І" загальною площею 548,1 м2 відчужена згідно з договором купівлі-продажу будівлі складу з навісом під літерою "Л-1", "Л'-1" від 13 грудня 2013 року, посвідченим приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_8, р. №2599.
З огляду на наведене, позивач звернувся до відповідача із пропозицією від 22.11.2013 року вих. №131 про припинення (розірвання) договору за взаємною згодою сторін.
У відповідь на вказану пропозицію позивачем від Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування Львівської міської ради отримано листа від 11.12.2013 року вих. №2403-2вих-1322, в якому міститься роз'яснення, що заявнику необхідно позначити на плані земельної ділянки кожну продану будівлю відповідно до представлених договорів купівлі-продажу об'єктів нерухомого майна. Крім того, заявнику необхідно надати довідку податкової інспекції про справляння плати за землю за 2 роки.
В доповнення до Пропозиції про припинення (розірвання) договору та на виконання листа Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування Львівської міської ради (від 11.12.2013 року вих. №2403-2вих-1322) позивачем надано довідку Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області від 27.01.2014 року вих. №1082/20-0021 "Про надання інформації" щодо стану розрахунків позивача з бюджетом по орендній платі за землю за 2012-2013 роки; схему розміщення будівель ТзОВ "Комунпостач" за адресою м. Львів, вул. Промислова, 60, а також кадастровий план земельної ділянки з позначенням на них усіх відчужених будівель.
Однак, домовленості між сторонами щодо розірвання договору оренди землі досягнуто не було, що і слугувало підставою для звернення Товариства з обмеженою відповідальністю "Комунпостач" до Господарського суду Львівської області з позовом у даній справі.
Розглянувши матеріали справи місцевий господарський суд дійшов до висновку про безпідставність та необґрунтованість позовних вимог та відмовив у їх задоволенні.
Судова колегія погоджується з такими висновками місцевого господарського суду, з огляду на наступне.
У відповідності до вимог ст. 11 Цивільного кодексу ( далі - ЦК) України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Зокрема, підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини.
Відповідно до ст. 792 ЦК України за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений строк у володіння та користування за плату. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.
Відповідно до ч.1 ст. 93 Земельного кодексу (далі - ЗК) України та ст.1 Закону України "Про оренду землі" право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
Відповідно до ст. 13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавста.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення умов договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.32 Закону України "Про оренду землі" на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України. У разі розірвання договору оренди землі з ініціативи орендаря орендодавець має право на отримання орендної плати на землях сільськогосподарського призначення за шість місяців, а на землях несільськогосподарського призначення - за рік, якщо протягом зазначеного періоду не надійшло пропозицій від інших осіб на укладення договору оренди цієї ж земельної ділянки на тих самих умовах, за винятком випадків, коли розірвання договору було обумовлено невиконанням або неналежним виконанням орендодавцем договірних зобов'язань
Приписами ч.4 ст.32 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи - орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.
Разом з тим, відповідно до п. 40 укладеного між сторонами договору оренди землі, перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи орендаря є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Як вбачається з матеріалів справи, у грудні 2012 року відбулась реорганізація орендаря Відкритого акціонерного товариства "Комунпостач" шляхом його перетворення у Товариство з обмеженою відповідальністю "Комунпостач".
Відповідно до ст.108 ЦК України перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.
Аналогічне за змістом положення закріплене і ч.5 ст.59 ГК України.
Відтак, Товариство з обмеженою відповідальністю "Комунпостач" є повним правонаступником прав та обов'язків Відкритого акціонерного товариства "Комунпостач", в тому числі і за спірним договором оренди землі, що підтверджується і п.1.1. статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "Комунпостач".
До того ж, як вже зазначалось вище, позивачем за час дії договору відчужено ряд будівель і споруд, розміщених на земельній ділянці, яка є предметом договору.
Однак, як вбачається із матеріалів справи позивач все ще залишається власником розміщених на орендованій земельній ділянці будівель, а саме: будівлі прохідної площею 211,9 м. кв. під літ. А-2, електрощитової площею 104,4 м. кв. літ. Б-1, ресторану площею 213,3 м. кв. літ. Г-1, цеху оброби металу площею 530,8 м. кв. літ. Г-2, нежитлового приміщення площею 1833,1 м. кв. літ. Е-2, столярного цеху площею 959,1 м. кв. літ. Л-2, цеху цинкових білил площею 596,3 м кв. літ. М-2, складу площею 2119,1 м. кв. літ. Н-2, котельні з димовою трубою площею 104,1 м. кв. літ. Р-1 та ГРП газового площею 38,2 м. кв. літ. Т-1.
Враховуючи наведені обставини, а також умови п.40 укладеного між сторонами договору оренди землі, який містить диспозицію щодо зміни або розірвання договору у випадках переходу права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи або реорганізації юридичної особи орендаря, тобто, не встановлює обов'язку ради саме розірвати договір, колегія суддів вважає, що скаржником не доведено наявності підстав саме для розірвання договору оренди землі, а не внесення до нього відповідних змін.
Станом на час розгляду справи по суті доказів звернення позивача до відповідача із пропозицією про внесення змін до договору у зв'язку із реорганізацією орендаря земельної ділянки та відчуженням об'єктів нерухомого майна, які розміщені на орендованій земельній ділянці у встановленому чинним законодавством та договором порядку не надходило, в матеріалах справи такі докази відсутні.
Окрім того, колегія суддів не вважає підставним посилання скаржника на положення ч. 2 ст. 377 ЦК України та ч. 2 ст. 120 ЗК України.
Відповідно до ч. 1 ст.377 ЦК України до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).
Частина 2 ст. 120 ЗК України визначає, що у випадку, якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.
Як же зазначалось вище, позивачем за час дії договору оренди землі відчужено ряд будівель і споруд, розміщених на земельній ділянці, яка є предметом договору, однак ним не визначено розміру земельних ділянок, які перейшли до нових власників вказаних будівель у зв'язку із набуттям права власності на них.
Окрім того, аналіз положень зазначених норм дає підстави для висновку, що вони диспозитивно унормовують перехід при відчуженні нерухомості до її набувача права користування землею, яке виникло у продавця нерухомого майна на підставі договору оренди землі з її власником і не встановлюють автоматичного переходу права на оренду, адже, таке право не може бути передане за цивільно-правовими угодами одночасно з об'єктом нерухомості, а визначається згідно з договором оренди, за письмовою згодою орендодавця.
У законі не йдеться про автоматичний перехід до набувача майна права користування земельною ділянкою на умовах оренди від відчужувача майна, адже, виникнення такого права у набувача можливе лише за рішенням власника землі, що перебуває у державній або комунальній власності, яким є Львівська міська рада.
Відповідно до пунктів а) та в) ч.1 ст.12 ЗК України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.
Частиною 1 ст.116 ЗК України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
Порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування, унормований статтею 123 ЗК України, яка не містить імперативного обов'язку органу місцевого самоврядування прийняти рішення про укладання договору оренди землі з особою, яка придбала право власності на об'єкти нерухомості, які на цій землі розташовані, поза межами встановленої у кодексі процедури.
В силу ст. 124 ЗК України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Згідно з п. 34 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Таким чином, законодавством передбачено, що способом волевиявлення ради, щодо регулювання земельних відносин є прийняття рішення на сесії.
В матеріалах справи відсутні докази, що підтверджують розгляд на сесії ради питання щодо спірного договору оренди землі та щодо укладення договорів оренди землі з особами, які придбали право власності на нерухоме майно, яке розташоване на орендованій земельній ділянці.
Враховуючи, що право користування земельною ділянкою на умовах правовідносин оренди із власником землі (відповідачем) у набувачів майна не виникло, а у власності позивача залишається ряд будівель, розміщених на орендованій земельній ділянці, посилання скаржника на припинення в силу закону права користування цією земельною ділянкою, як і обов'язку сплачувати орендну плату по спірному договору у позивача, є передчасним.
Враховуючи все вищенаведене, колегія суддів вважає, що місцевий господарський суд дійшов до підставного та обґрунтованого висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Статтею 129 Конституції України встановлено, що основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Згідно із ст. 4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Відповідно до ст. 33 вказаного Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини справи, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Скаржник не надав доказів на спростування висновків місцевого господарського суду, викладених в оскаржуваному рішенні.
З огляду на все викладене вище, колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду вважає, що рішення Господарського суду Львівської області від 11.07.2014 року у даній справі відповідає матеріалам справи, ґрунтується на вимогах чинного законодавства і підстав для його скасування немає, а зазначені в апеляційній скарзі доводи скаржника не відповідають матеріалам справи, документально не обґрунтовані, а тому не визнаються такими, що можуть бути підставою згідно ст. 104 ГПК України для скасування чи зміни оскаржуваного рішення.
Судовий збір за перегляд рішення Господарського суду Львівської області від 11.07.2014 року у даній справі в апеляційному порядку покласти на скаржника в порядку, передбаченому ст. 49 ГПК України.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. ст. 33,43, 99, 101, 103, 105 ГПК України, Львівський апеляційний господарський суд ,
П О С Т А Н О В И В :
1. Рішення Господарського суду Львівської області від 11.07.2014 року у справі №914/1062/14 залишити без змін, апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Комунпостач" - без задоволення.
2. Витрати по сплаті судового збору за перегляд рішення в апеляційному порядку покласти на скаржника.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку.
Повна постанова складена 05.11.2014р.
Головуючий-суддя Марко Р.І.
Суддя Бонк Т.Б.
Суддя Желік М.Б.